Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hex fájl beégetése ICD2-vel vagy PicKit2-vel MPLAB alól
Lapozás: OK   1 / 4
(#) zsotya hozzászólása Ápr 18, 2006 /
 
Érdekelne ha van egy hexa filem amit már más fordítóval befordítottam azt hogy tudom betenni(megnyitni) az MPLAB 7.1 be s beleégetni a PIC-be? (ICD2-öm van)

Thx előre is!
(#) Tomee válasza zsotya hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
File => import vagy export (sose tudom, hogy melyik) és az icd menüében az irásra kattintva.
ICD1-ben igy ment.
(#) zsotya válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Ha File/Import -ba betallózzuk a hex-át, akkor ezt a hiba üzenetet kapjuk:
The format of the file C:\valahol\valami.hex can not be read or written because its extension was not recognized.

Vagyis, nem tudja értelmezni a hex-át.
Nekem nincs ICD menüm.
(#) mspike válasza zsotya hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
Nem igaz. Használtál már ICprog-ot, lemerem fogadni ! MPLAB le aztán vissza ICprog a lomtárba, és máris menni fog. És a programmer -->ICD2
(#) zsotya válasza mspike hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
Huh ez nekem zavaros.
A bajom az hogy megírok egy progit PIC C Compiler ben, s a fejlesztő környezet nem ismeri az usb-s ICD2-őt amit viszont az MPLAB ismer. Ezért gondoltam arra hogy megírom a progit PIC C Compiler ben lefordítom, s az MPLAB bal égetem be a PIC-be a hexat.. de ez nem megy..
(#) Bazsi hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
Sziasztok!
Még csak kezdő vok úgyhogy 16F84-es IC-vel próbálkozok most, de valahogy nem naon jön össze.
Ha feltételt írunk, akkor a 'DECFSZ' után, hogy mit csináljon és itt akadtam meg, mert azt nem tom leírni, hogy mitől függjön. Szóval bogyolult, ha valaki tud segíteni annak előre is köszönöm.
(#) szabi_o válasza Bazsi hozzászólására (») Márc 19, 2007 /
 
Hi, a DECFSZ-t általában LOOP-okban szokás használni egy regiszter csökkentésére. Ha zéró, akkór átugórja a következő utasítást, ha még nem akkór végrehajtja azt.
A következő utasítás egy GOTO szokott lenni a LOOP elejére.
pl:

Idézet:

LOOP
...
...
...
DECFSZ xyz
GOTO LOOP
...
...


Tanúlmányozd át ezt az oldalt:
http://www.aut.bmf.hu/konya/mikro/pic_www/index.htm
(#) brejti válasza zsotya hozzászólására (») Márc 19, 2007 / 4
 
Helló zsotya!

A megoldás nagyon egyszerű:
az MPLAB-ban nyitsz egy projectet. A Project -> Select Language Toolsuite-ban kiválasztod a PIC-C fordítót. Ezekután írod a programot c nyelven, amit innentől kezdve a PIC-C fog lefordítani. És mivel MPLAB-ban vagy, ezért az ICD2 is működik.
(#) Pulyka hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Hi

Szeretnék PIC-et programozni,és itt a hobbielektronikán kaptam egy pdf fájlt hogyan kell belevágni a PIC programozásába
Ehezz ennek a topicnak csak annyi kőze van,hogy kell hozzá ez az MPLAB is!
Ezt honnan tudom letölteni?
Elvileg letölthető ingyenesen a microchip.com-ról.
Letölteni le is tudtam,de nem tudtam feltelepíteni!
Asszem MPLAB C18 volt a neve

Valaki tudna segíteni,h az MPLAB-ot honnan tudom letölteni?
(müködőképes legyen )

//mellesleg nem vagyok nagy topicnyitogató,ezért nem nyitottam eggyet "MPLAB letöltése" néven//
(#) Frankye válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Bővebben: Link
Lemész a lap aljára, és az "MPLAB IDE v7.60a Full (vagy: v7.62 Interim) Relase Zipped Installation" c. linkre kattintasz. Letöltöd, és telepíted. Ennyi.

Szerk.: Nem kell hozzá semmi krek, törés, miegymás, mert a progi free.
(#) Pulyka válasza Frankye hozzászólására (») Szept 29, 2007 /
 
Ok

Köszi
Megpróbálkozok belevágni
UI:Én a microchip főoldalán lévő keresőben kerestem rá a MPLAB szóra,igy lehetett,hogy nem a megfelelő fájlt töltöttem le
(#) Bertalan Ernő hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Hi

Én is kezdő vagyok, egy újszülöttnek pedig minden új.Ha valaki leírná egy PIC (16F877A) programozásának
folyamatát, akkor szerintem sokunknak segítene vele.
Én egyébként egy eredeti ICD2- vel vergődöm hetek óta, mellé csináltam egy kisérleti panelt, több soron át-ellenőriztem, de a sikeres teszt után nem tudok tovább lépni, mert hiányosak az ismereteim. Az itt olvasott kérdésekből arra következtetek, ha valaki felkapcsolná a villanyt, tiszta vizet öntene a pohárba, sok kudarcot előzhetnénk meg vele. Ha lehet szakzsargon nélküli, magyar nyelvű magyarázó folyamat leírás legyen. Előre is köszönök minden érthetően leírt mondatot.
Allah növessze hosszúra a szakállatokat.
(#) ZSOLT0209 hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Sziasztok fel tudná valaki tenni az MPLAB valamelyik
verzioját mert már csak demókat találok
(#) ZSOLT0209 válasza Bertalan Ernő hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Talán ez segit valamenyit.
(#) bbalazs_ válasza Bertalan Ernő hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Kedves Erno, nem egeszen ertem, mit szeretnel.
Ha maganak az ICSP (in-circuit-serial-programming) programozasi protokollnak a leirasara vagy kivancsi, azt el tudom neked kuldeni. En az alapjan epitettem meg a sajat programozomat.

Ha viszont altalanossagban vagy ra kivancsi, akkor ugye megirod a programot valmilyen szovegszerkesztovel vagy az MPLAB sajatjaval, aztan leforditod, lesz belole .hex file, aztan azt 'beegeted' a PIC-be. Ezek utan, ha jol csinaltad, akkor feszt adva a PIC-nek maris mukodnie kell.

Ha ram hallgatsz, villamgyorsan elfelejted a pic16F-es sorozatot a hulye bank-rendszerevel egyutt es valtasz az ugyanannyiba kerulo, de kevesebbet fogyaszto es tobbet tudo PIC18F-es sorozatra. Foleg ha most kezded, akkor sok szivastol kimeled meg magad.

Amire erdemes figyelni: a config bitek. Feltetlenul jol kell, hogy alljanak, kulonben elofordulhat, hogy megsem indul el a cucc. A watchdog legyen kikapcsolva az elejen!

A programot tekintve: en a helyedben valasztanek egy peldaprogram-keretet, aztan azt toltenem ki.
Az elejen erdemes egy nagyon egyszeru, ledvillogtato vagy meg egyszerubben ledkigyujto progit irni, magyarul a TRISB, PORTB allitgatasat probalod.

A neten sok peldaprogi van, sok-sok commenttel, erdemes oket tanulmanyozni!

(#) Bertalan Ernő válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
IGEN !!! egy ilyen átfogó ismertetőt szerttem volna.

Köszönöm.
(#) potyo válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Ha mutatsz nekem egy linket demora, akkor én is felteszem a legújabb komplett verziót, és belinkelem.
(#) ZSOLT0209 válasza potyo hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Kösz ,de már találtam egyet(MPLAB760a).
Viszont hiába töltök be asm filét,azt irja,hogy
"BUILD FAILED"miközben az MPLAB6.22-n elindul.
Mi lehet az oka?

(#) MPi-c válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Idézet:
„Kösz ,de már találtam egyet(MPLAB760a).”


Potyo azért írta azt, amit, mert az MPLAB legújabb verziója (is) szabadon letölthető a Microchip lapjáról, és az "teljes verzió", nincs demója!

(#) Bertalan Ernő válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szia
Kszönöm a tanácsot, igen rájöttem azóta valamire de nem tudom jól gondolom-e, mert a gyári ICD2 lelkét nem ismerem. Arra jöttemrá, hogy az égetőből alaphelyzetben nem jön ki Vdd feszültség. Valószínűleg ezért nem találja a cél áramkört a progi.
Szerinted ki kell-e jönni ezen a vezetéken jönni folyamatosan a +5 voltnak, vagy csak égetés közben.
Remélem most jó helyre megy a levelem.

Köszi
(#) tibiiii00 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
HALI

Segitséget kérnék PIC és számítógép soros porton történő kommunikációjához.
Valaki tuna egy programrészletet mutani?
hogy hogy megy pl 1 betü elküldése vagy fogadása.

A segitséget elöre is köszi

üdv.: tibiiii00
(#) pipi válasza tibiiii00 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
nem írtad milyen pic, milyen nyelven?
microchip oldalán találsz, vagy a microchipc.com-on
vagy googlenek beírod a pic tipust, rs232 asm,
pl: pic16f877 rs232 asm ,jé! mindjárt az első találat hungaryul, erről jut eszembe : itt a fórumban megkeresed a 16F877 kísérleti panel v1.3 fórumtémát ami erről szól, elolvasgatod, utolsó előtti oldalról letöltöd a példákat ... , ja és nézed tovább a googlet
(#) frecsko hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok!
ICD2-vel MPLab-ban hogyan tudok égetni?Ki kellene oktatni még kezdő vagyok.
Valaki tudna segíteni?!
(#) san398 válasza frecsko hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Először ezt olvasd el : Bővebben: Link potyo szépen leírta a telepítést.
Ha látja az MPLab az ICD2-őt akkor
MPLab-ban a File-Import betallózod a hex file-t a programmer ikonra kattintva beégeted.
(#) GLaszlo válasza frecsko hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Üdv!

Némi kiegészítést tennék az előttem szólóhoz.

1. Ha a programozott áramkör saját tápfeszről megy, akkor át kell állítani az ICD2 wizardjában.

2. Érdemes megnézni a configure menüben a select device-nál, hogy milyen pic van beállítva (ha itt nem ugyanaz van beállítva, mint amit programozni kellene, akkor hibaüzenet jön.

3. Szerintem programozáshoz a programmer menüben kell beállítani az ICD2-t nem pedig a debuggerben(a link mögötti leírásban debuggerként lesz konfigolva az icd2, de itt programozni kellene, lehet, hogy így is megy az égetés vele, nem tudom... régen használtam már debuggerként az icd2-t).

Ha ezek megvannak, akkor már tényleg csak importálni kell a hex-et és a programmer ikonra kattintva égetni.

üdv!
(#) san398 válasza GLaszlo hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Jogosak az észrevételek,kiegészítések!
(#) gambrus hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Szintén ICD2-vel szeretnék programozni, MPLAB 8.10-et használok, fel is ismeri, ha a programmer menüből kiválasztom, viszont a hozzá csatlakoztatott PIC-ek közül(hármat próbáltam) csak a PIC16F627A-t látja. Target Device PIC16F627A found, revision = Rev 0x8
A PIC18F4550 és a PIC16F873A-hoz ezt az üzit írja: ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x82, read=0x72)
Az írással is akadtak nehézségeim, kiválasztottam a file->import->*.hex-t be is írja az output build fülénél. Klikk a programmer ikonra, és történik is valami, de miután kipróbálom a PIC-et meg sem nyikkan, még az osci sem éled fel.
Programming Target...
...Validating configuration fields
...Erasing Part
...Programming Program Memory (0x0 - 0x2F)
Verifying...
...Program Memory
...Verify Succeeded
Programming Configuration Bits
.. Config Memory
Verifying configuration memory...
...Verify Succeeded
...Programming succeeded
Ezt írja programozásnál, de akkor is, ha meg sem nyitok hex file-t.
Korábban ICprog-ot használtam, ott be kellett állítani egy két paramétert (pl. milyen oszcillátort használok).
Itt nincs ilyen?

A hiba nyilván a felhasználóban van , ha valakinek lenne ötlete és megosztja azt megköszönöm.
(#) Norberto válasza gambrus hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Az MPLAB-ban a Selecting device menüben kiválasztottad felismertetés/programozás előtt, hogy milyen fajta PIC-kel kívánsz foglalkozni?

Egyébként az MPLAB magától nem ismeri fel a programozóra kötött PIC típusát, csak azt tudja megállapítani, hogy AZ-E az adott típus, mint ami be van állítva az MPLAB-on belül, mint aktuális PIC. Ha igen, akkor megköszöni a részvételt, ha nem, akkor sipákol (ahogy te is láthattad).
(#) gambrus válasza Norberto hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Valóban. Így már felismeri mindet. Köszi
(#) weend hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, a „PICkit 2 programmer”-t szeretném használni az égetőmhöz. Meg tudná mondani valaki, hogy ha van egy lementett HEX azt, hogy lehet a programba importálni? Már próbáltam átnevezni txt-nek de úgysem látja.
Köszönöm
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem