Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   69 / 1271
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Milyen tápod van? IC-s vagy pár tranzisztor?
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Tranzisztoros.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Ahogy végigolvastam a hozzászólásaidat valami beterhel a sorkimenőbe, vagy a sorkimenő zárlatos.
Először leellenőrizném a 180V diódáját és a pufferét(általában 10 vagy 22µF 250V) nem-e rossz.
Kicserélném a sorvégtranzisztorral párhuzamosan kötött kondenzátorokat(2nF-10nF 1600V).
Lehúznám az alaplapról az eltérítő tekercset és a képcső nyakáról a panelt. Egy-két másodpercre beindítva a TV-t mérni kell, hogy helyre állt-e a sorvégfok feszültsége!

A hangvégfokod nem TDA1904?
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szerintem van rajzom hozzá, de ide nem fér fel, kb 6 mega.
Ha kell privátban elküldöm!
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Lehúztam a nyákot és a tekercset is, így minden okés, a táp sem ciripel. Ha visszadugom a tekercset akkor ismét elkezd ciripelni. Gondolom ez azt jelenti hogy zárlatos a tekercs, vagy az alaplapon van valami zárlat ami a tekercsel sorba van kötve. A hangvégfok az TDA1904.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Igen, valószínű az eltérítésben lesz a hiba!
Ha van valami hasonló ellenállású eltérítőd próbáld bekötni helyette.
Az alaplapon egy kondi kb. 400nF-os van sorbakötve az eltérítéssel, egy kb. 1µF-es kondi egy két ellenállás vagy tekercs ezeket kell ellenőrizni.
Olyan rajzot találtam amiben az IC-k: AN5521, TDA1904, TA8659, TA7680.
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Eltudnád küldeni a rajzot? A vízszintes eltérítéssel van a gond, csak akkor ciripel ha azt dugom rá.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
E-mail ment!
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Köszi a rajzot az jó, de a tv nem. Az alaplapon megnéztem mindent ami a tekercsel kapcsolatban van, ott minden jó. Megpróbálom leszedni a tekercseket a csőről, már csak ott lehet a hiba.
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Sikerült leszedni a tekercset. Alaposan átnézem körbeszaglásztam, nagyon semleges szaga van. Melegedésre, égésre utaló nyom nincs. A problémás tekercs ellenálása 3 ohm.
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
A löewe-hez van valami ötleted? A 25.oldal közepén kezdődik.
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ritkan szokot az elterito tekercs zarlatos lenni,de nem lehetetlen szkopal tudnad jol megnezni a jelet ami az elterito tekercsre megy.
(#) patexati válasza hard hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Képcsőben is láttam olyat,hogy ráhúz a térítőtekercsre ez orvosolható a képcső cseréjével!
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!
Tudnál készíteni fényképet a panelról?
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Tessék a képek.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Elnézést, nem írtam a LOEWE tv-re gondoltam, mert típusszám alapján nem mond semmit!
Itt annyit tudnék javasolni, ha van hasonló ellenállású eltérítőd, kösd be a helyére, az sem lényeg, hogy a képcsövön legyen!
(#) paperboy hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem volna egy kis gondom a tv-mmel, remélem tudtok segíteni... Szóval van egy kisképernyős Quadral tipusú távirányítós, egyébként szuper kis tv-m, persze nem mai darab már, és az utóbbi időben szegényke azt csinálja, hogy ha kikapcsolás után(persza ha kicsit állt, nem egyből visszakapcsolom) bekapcsolom, akkor nagyon sötét a kép, szinte nem is látni, és közelebbről nézve halvány, enyhén ferde csíkozódás látható, és fokozatosan kivilágosodik a kép, helyrejön olyan 10perc után(gondolom hogy amikor már "bemelegedett"), aztán már jó a kép... Mi lehet a baj? Ki fog purcanni? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
nekem is van egz blaupunktom ezzel a hibaval,ha nincs az elterito tekercsem radugva a panelre,akkor megy a tap beindul a hang is van a kijelzon is megjelnik a csatorna szama,de ha radugom elmegy es elkezdenek halk pukanasok halatszani,mar probaltam elterito tekercset is cserelni,de a masikal is ugyan az a baja,ma elhoztama muhejembe ha lesz ra idom megnezem paneljet,mert szerintem az a gaz.A kepcso bisztos jo,mert azt is kett tevebol probaltam,egyebkent ugyancsak blaupunk.
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia

Nagy valoszimusege hogy elko hibas,A szinvegfokban kenne cserelj elkot azt hiszem csak ketto van ott,de ha tobb csereld ki mindet,egyebkent a panel nyakan levo panelrol van szo
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Köszi a választ, nem vagyok egy nagy műszerész ember, nagyjából vágom csak a témát, a cserénél mire kell figyelni, tehát milyen elkokra cserélhetem, vagy kizárólag ugyan olyan típusúra? (Még mielőtt lehűtenétek, hogy akkor inkább bízzam másra, képesnek érzem magamat a dologra, sőt fősulin, meg szakközépben is volt elektrotechnkia, csak annyira nem használom az életben ezeket a dolgokat, így már az ohm törvényre sem emlékszem nagyon , tehát bocsi a hülye, legtöbbötök számára evidens kérdésekért ) Ja a panel nyakán lévő panelen mit értettél? Azt hol keressem?
(#) hard válasza paperboy hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Igen altalabban ott van a szinveg fokozat.Csak is ugyanolyan kapacitasu elkot tegyel bele,ha nagyom feszultsegu az nem baj,csak kisebb ne legyen,mert akkor roban.Egyebkent az elektronika az nem lektroteknika vigyaz a tv panelnal nagy feszkok jarnak
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
De pont azt kérdeztem, hogy hol találom azt a panel nyakán lévő panelt? Azt tudom, hogy nagy feszkok járkálnak benne, nem is célom elkapni őket
(#) patexati válasza paperboy hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Tán a képcső nyakán (végén) lévő kis panelre gondolt!Legtöbb esetben itt a szinvégfok!
(#) paperboy válasza patexati hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Ok, köszi akkor jól gondoltam, csak nem vagyok túl nagy szaki, hátha valami másra gondolt
(#) hard válasza patexati hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
igen arra gondoltam
(#) paperboy válasza hard hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Köszi, akkor majd neki is esem ha lesz egy kis időm és majd tájékoztatlak mit sikerült elérni vele...
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Belülről
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Az alaplapról 200V jön fel a színvégfokhoz.Ez az egyik tápfeszültsége.A hiba: vagy ez a feszültség áll fel soká/azaz gyenge a pufferkondija/,vagy gyenge a cső.Lehet még az is hogy nem megy rendes tápon a sorvégfok/azaz gyengélkedik a táp/,azt viszont hamar észrevennéd a sorméret csökkenés/képernyőn/-ből.A sorkimenő táplálja a képcsőfűtést.nézd meg hogy a fűtéssel sorbakötött ellenállás nem nyúlt-e meg.
(#) Papp Ferike válasza hard hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
A piros sorkimenős BLAUPUNKT.FM100 vagy ilyesmi?Az szokott a bajuk lenni,hogy átcsattan a sokimenőben a feszültség osztó.Ugyanis a nagyfeszültségből osztják vissza a fókuszfeszültséget.Namost ha ez áthúz azt lehet látni a képcső nyakán.kösd ki a fókuszvezetéket a képcsőpanelon és próbáld elindítani.mit tapasztalsz,ird meg.Ha jó a sorkimenőd akkor tudok egy viszonylag olcsó megoldást a javításához.
(#) romeoaladin hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Sziasztok!

2 hét fáradozás után elkészült a nagy mű... Készen lett a tv-nk és még ráadásul megy is..
A szerelő nem akarta elmondani mi volt a konkrét baja,amiket ti mondtatok azt mondta hogy az nem is lehetett volna mert nem is kapcsolt volna be.
A lényeg:Sorvég kapcsolót cserélt benne és jó is lett,és tényleg jó..
Mindez került 4000 Huf ba.Szerintetek?
Következő: »»   69 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem