Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   71 / 1272
(#) hard válasza Stocz hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Idonkent nem art cserelni,az nem art,es legalabb bisztos vagy hogy egy ideig sztabil a tapod,a primerben csereld ki,ha megtehted a szekunder oldalikat is
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Probaltad sorkimeno tranyo nelkul,izzoval terhelve?
(#) petya1989 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Helló 2db tranyó szar volt benne egy elkó és 3 fesz.stab ic!
Ezek kicserélem és utána meg nézem
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
3 stab ic?? akkor jol kiment minden,a primer oldalon csereld ki az elkot,minel hamarab,lehet az okozta,insztabila valt a tap,es magaval vite a fel tvt
(#) Doncso hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy nyár közepén nekiálltam az akai tévémnek mert rossz volt, kiderült ,hogy rossz benne egy TDA3654-es ic, ez valami "Vertical deflection and guard circuit" áramkör, na most ezt kicserélve el is indult a TV, igaz a tuner része zavaros volt valószinüleg a KF-miatt de AV-n keresztül tökéletes volt, szépen kitakaritottam, átkondiztam a tápot és használatba is vettem egészen a mai napig, ugyanis megint elrepült a TDA, az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet ez, nincs e valakinek ötlete merre kellene szétnéznem, kicserélem a TDA-t azzal nincs is gond, újra el fog indulni a TV, de lehet megint el fog szállni, esetleg adjak neki plusz hűtést mert eléggé melegedett üzem közben, vagy ez beállítási gond lenne, nem tudom, szóval ha valakinek van használható ötlete szívesen fogadom.
Üdvözlet.
(#) Doncso válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Te nem kórházban vagy?
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Az előző HSZ kapcsán, kicseréltem a TDA-ic-t bekapcsoltam, úgy is tünt minden rendben, visszatettem a hátlapot, behoztam, bekapcsoltam, és már csak egy vizszintes csik látszik a képernyőn, látom hogy veszi az adást de kb 3mm csikon, ez mi lehet? Egyáltalán mi történhetett? Nem értem!!
Ha tud valaki légyszi segítsen, köszi.
(#) petya1989 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Valaki segítsen mert sehol nem tálálok ilyen tranyót vagy lehet ic? de sehogy sem találtam a típus:2SD1155
Szerintem de az tranyón vagy ic-én ez van d1155.6j
De sehol sem találok semmit
(#) patexati válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
2SD1155 Si npn 300W 400V - 6V 50A 150>C - - 400T SAN SPECIAL Darlington Power
(#) patexati válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Miben van ez a tranyó?Ez szinte beszerezhetetlen!
(#) petya1989 válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Helló igen köszi ezt én is megtaláltam ez a daewoo tvben van 2db és elszált meg egy elko és 3db fesz. stab. ic is vele de sehol sem találtam még helyetesítőt sem
csak ilyet de nem pont ugyan az:2sd1555
(#) romeoaladin hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Megint én lennék.Ismét adott egy 55 cm es Hyundai tv.Eddig azt csinálta hogy ment mendegélt, és egyszer csak kikapcsolt.Amikor kikapcsolt akkor a stand by ledje villogott és mintha be akarná izzítani a fénycsövet olyan ciripelő hangot adott ki.
Azóta már még egy tv szerelő tudóst megjárt a Tv ismét 4000 Ft omba került és ő azt mondta hogy már tökéletes lesz,kicserélt benne valami sorvég nyavalyát.
Most a legfrissebb helyzet az az hogy már be sem kapcsol 20 percre sem, és csak a stand by led villog és villog és villog és villog...és ciripel és ciripel és ciripel...
Szerintetek a tv szerelőket most pakoljam össze vagy csak 2 nap mulva... Nagyon ideges vagyok már hogy ilyen sumák emberek vannak a világon...
Erre tudtok valamit mondani?
Már 2 tv szerelő kilőve mindkettő azt mondta eddig hogy minden ok lesz a tv vel,már 7 ezer forintomban van az egész szerelés abból már egy új tv kapok majdnem(mármint használtat)....
(#) romeoaladin válasza hard hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
szia..én már nem értek semmit sajnos...ez a szerelő is egy nagy fa....anniyra elég van már az ilyen sunyi alamuszi emberekből hogy nagyon....nem sok kell hogy odamenjek és megmondjam neki frankón a dolgot...
konkrétan igazából nem mondta mi volt a baja csak másodszori hivásra és akkor is ezt a sorvég hülyeséget mondta..nincs is ilyen ugye?:S:S
(#) patexati válasza romeoaladin hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Dehogyis nincs!Sorvégtranzisztort cserélt gondolom azt mondta!Vidd vissza és reklamálj ne másikat keress mer ha mindegyiknek kifizetsz egy javítást akkor sokba fog fájni!Az elvégzett munkára jár valamiféle garancia is!Ha annyira jó akkor mond kapcsolja be neked és akkor ok a dolog vagy javítsa meg rendesen!
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia! Ez az IC elég kényes!
Elsőre cseréld ki körülötte az összes elkót!
A 9 és 6-os lába közt van egy dióda, és a dióda mindkét oldalán egy-egy elkó (álltalában 100uF), azokat feltétlen cseréld! Ezután a tápegység primer oldalát kell kielkózni, ugyanis a táp megszaladását ez az IC önpusztítással jutalmazza!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Kevés lenne a TDA-nak a hűtés?
(#) Doncso válasza lapose hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
A Tápegységet még az első tda csere után azonnal átkondiztam, de ezt írtam is, utánna majd fél évig ment, majd elromlott, tegnap kivittem a mühelybe, kicseréltem, ugy tünt jó is a tv, összeraktam, behoztam, erre, más baja lett, középen egy csik van és ennyi
(#) Papp Ferike válasza romeoaladin hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Nem lesz egy egyszerű dolog!Mármint a tv-t megjavítani.
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia!

A TDA áramkörét is kikondiztad?
(#) romeoaladin válasza Papp Ferike hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Ennél a szerelőnél a tv 1 hétig volt.Azt mondta nekünk minden másnap hogy a tv nála tökéletesen üzemel,folyamatosan megy, 1 hét után hazahoztuk,be üzemeltük, és csodálatos módon saját magát kikapcsolta és azóta semmi csak a stand by led villog....Szted miért lesz nehéz megjavíttatni?
Most jön a legjobb és legmókásabb hír...tegnap este már nagyon izgultunk mi lehet egy ilyen tv belsejében, szétszedtük a csavarok még szinte pattantak mikor lazítottuk kifele,mivelhogy 5 éven keresztül nem volt javítva,leszedtük a hátulját, és 1 2 3 4 éves pókhálót valamint 2 mm es port láttunk az egész tv belsejében, szerintünk le sem vette ez a mester sem.
Ő állitotta nekünk hogy fagyasztó spray vel és hajszárítóval melegítette akkor nem kéne eltünnie ezeknek a pókhálóknak a panelről???Szerintünk egyik sem szedte szét a tvt ,nem tudták megjavítani de a pénzt azt beszedték természetesen.
(#) Doncso válasza lapose hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Azt nem de nem is a TDA-val van már a baj, basszus elmesélek egy sztorit, ez volt tegnap:
Reggel felkeltem, bekapcsolom a TV-t halott, ez az AKAI, jó mondom kiviszem a műhelybe, valószínűleg megint a TDA, oké, kicserélem, bekapcsolom, működik, mondom szuper, próbáltam a KF-et is rendbe rakni, nem sikerült valami másért zavaros a tunerja, mondom nem szenvedek vele mert már 4 óra volt inkább összerakom, és majd a DVD tunerjét használva AV-n nézem a műsort, mondom, semmi gond, összerakom, behozom, bekötöm, bekapcsolom és nem jó, most ez a fehér csík van középen, ez nem a TDA ez most valami új, hát mondom nem szórakozok vele, kivittem és előszedtem a régi 80Kg-os SONY-tv mert az is jó de az megint raszterkorrekciós bajjal nyűglődik, az oldala befele horpad, nem gond nézhető, kb fél hatig üzemelt a TV mire egyszer csak búgás recsgés mellett elmerült a halálba,végleg beadta az is a kulcsot, egy darabig próbálgattam, hallottam hogy a táp próbál elindulni de nem engedi valami, mondom szuper, semmi gond, kivágtam mind a kettőt, mondom elugrok a mamához egy kölcsön tévéért, nagynehezen szereztem egy Óriási Roadstar márkájú hulladékot ami fehérre van festve, hazahozom, beküzdöm lakásba, bekapcsolom, na annak meg zöld a képernyője teljesen.
Ezen felindulva úgy döntöttünk a párommal hogy meglepjük egymást egy új TV-vel karácsonyra, a két hulladékot meg már kirángattam a műhelybe és ízekre bontottam, ami nem is rossz mert a SONY tele volt értékes alkatrészekkel, STK erősítő, +-30V ol kapcsi táp, meg rengeteg bontásra tökéletes alkatrésszel, az AKAI-ba is van egy jó kis 130W-os kapcsitáp, meg egy csomó jó alkatrész, szerintem a Roadstarnak is ez lesz a sorsa.
(#) hard válasza Doncso hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
pedig szerintem is a TDA kornyekenek atkondizasa megoldota volna a gondot. de neha megnyugtato erzes szetbontani valamit
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Nezd talaltam nehany helyetesitot a 2SD1155-nek:ECG99,MJ10023,BUT 13,BUT13P,BUT13PFI,BUV74,BUV74A.Remelem talalsz kozuluk valahol egyet
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia Szerintem nem csinalt6 rajta semit,most megyen a tv amit megcsinalt?Sorveg tranzistort mondot,olyan van De az a fura hogy miert nem mondta meg eloszor?
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Akkor bisztos nem volt hozanyulva,ha bene volt a pokhalo.Mivel altalabban minden jo mesternek a betegsege hogy kipucolja a belesejet ha javitja,igy konyebb a javitas,mivel elotunik minden alktresz A led vilogas kibakodot takarhat,nezd meg hanyat vilog egymas utan,de ez a resz meg nekem is nehez.De lehet hogy a tap okoza ezt a hibat.Van valami kis ismereted az elektronikaba?
(#) romeoaladin hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
sziasztok.köszi a gyors választ..nem megy a tv egyáltalán....folyamatosan villog a led sztem 2 mpes idővel....nem értek kb semmit az elektronikához csak azt tudom hogy már az utóbbi időkben kicsit többet kellett várjunk mig előjött a tv képe..ez jelenthet valamit???Akkor délután fel is hivom a szerelőt mintha nem tudnám hogy tudom hogy nem nyult bele,és mondom neki lehet tovább csinálni...
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
ha megtudnad nezni hogy jo e a tap,akkor kizarhatnank,de szerintem nem artana at elkozni
(#) Stocz válasza Stocz hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Ez a kondi csere nem oldotta meg a gondot.
Valakinek más ötlete?
(#) hard válasza Stocz hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
A szekunder oldal se legyel rest at elkozni.ha a tied a tv
(#) mlhe_vr hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Van egy panasonic tv, tx-29ad1d
Bekapcsolás után kifehéredik a kép, visszafutási csíkok kíséretében, olyan fehét lessz, hogy nem is látszik alatta a kép. Majd kb 5-10 mp után lefullad a atáp és a tv kikapcsol.
fényerő változtatásra nem reagál, a fúkuszra igen, ugyancsak nem reagál a g2 állításra.
Ha lekötöm a G2 vezetéket, akkor a tv nem fullad le(hangja van), de természetesen a fény eltűnik.
Én arra tippelek, hogy megnövekedett a sugáráram valami miatt.
Van valakinek valami ötlete erre a problémára?
Következő: »»   71 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem