Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   5 / 67
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szerintem elég okod ad rá janocsi lelkesedése és tettvágya.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hát hogy adom neki a koppintani valót szerintem is nagy az esélye

üdv!
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
De miért késlekedtél vele idáig? A kar hossza egyébként egyszerű mechanikai kérdés.
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Köszönöm az infót. Ma megint nem haladtam semmit ( azaz haladtam csak nem az órában)Délelőtt lustálkodás ,akkuk töltése, utána egy jóóóóó repülőzés STB. Nehéz az élet.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hát tudod én is "emberből vagyok" és kiment a fejemből..
Mihelyt láttam az üzit ragadtam a cuccost a csavarhúzót és a tolómérőt ezután 30 percnyi rajzolás mérés és itt az eredmény!
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Jobb későn mint soha.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szia Mex!
Sziasztok!
Volna egy program-probléma ezzel a szerkezettel. Az optikai kaput már mindenféle helyzetben kipróbáltam, de csak "fél" képet tudok a kijelzőn látni. Valószinű, hogy az időzitést kellene a programban módosítani. amit nemigen tudok megoldani egyedül. Ehez kérnék segitséget, hol tudom ezt megváltoztatni.
A kart meghosszabitottam 140-150mm-re, de csak lassabb lett a freki, és semmi más nem változott.
Most a kijelzett perc látható felétől balra, az óra pedig "összenyomva" teljesen, a bal oldalon egyben van.
Ha a kaput kitolom teljesen jobbra, A perceket szélesíti ki, de ugyancsak a közepétől balra láthatóak a karakterei. Amikor ugyanezt mechanikus kapcsolóval nézem, (C3-al), és anélkül is, akkor az óra karakterei láthatóak, középtöl jobbra, és a percek torlódnak egybe a jobb oldal szélén.
Hali.

(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Megy az óra, és minden a helyére került.
Nemsokára felmegy egy videó is róla, ez már igazán jól írja ki a karaktereket. (A kapu időzítése nagyon jól sikerült, igy helyre állt a szimmetria a kijelzőn). 100nF van a C3-nak! Most "levágok" a kar hosszából valamennyit, mert kicsi a rezgési frekvencia, (6-8Hz), ezért villog a kijelzés. Ezután, átépítem majd nagyobb fényerejű LED-ekre, egy próbanyákra pedig az egész javított áramkört újra építem.
- Még annyit: láttam az asm-ben, hogy (HH-MM-SS), vagyis 6 digitesre is át lehet rakni, kérdésem, mit kell átírni itt.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Itt van megint egy MOV, a működésről.
Link: Wand_C_jo.MOV
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Jópofa lett, gratula!

Itt a "szokásos" gyors link:
http://vicsys.hu/Wand_C_jo.MOV

  1. ; This generates code for 4 digits output (HH:MM)
  2. ; Replace #UNDEFINE with #DEFINE for 6 digits output (HH:MM:SS)
  3. #UNDEFINE       _6_digits
  4.  
  5. ; The magic wand! V3.1
  6. ; clock frequency = 32768Hz
  7. ; INT, TMR0 interrupts used.
  8. ; TMR0 is free running
  9. ; display triggered on INT (TB0) input low
  10. ; 9/2/2003 - Alex Lambardi
  11. ; Developped and assembled with MPLAB


Szerintem az
#UNDEFINE _6_digits
sor elől ki kell venni a UN-ot, hogy csak #DEFINE _6_digits-maradjon. (Fölé is van írva)
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Sejtettem, de azért jobb, ha pontosan tudom. Nemsoká be fogom égetni igy, 6-digitesre.
Köszönöm, szia.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Várjuk a végeredményt! Szép lesz, hajrá!
(#) janocsi hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Nics valakinek kedve ezt a Magicw31.asm-et magyaritani?
A kommenteket kellene jól leforditani benne, és megkeresni azt a részt is, ahol át lehet állítani a Wand_Timer időzitését. Erre azért lenne szükség, (egyrészt gyenge angol tudás, másrészt nem vagyok egy PIC guru), mert valahogy mégis át kellene az időzítését írni. Az eddigi tapasztalatok alapján ez a program néhány HZ-en működne.
Azt hiszem kézzel mozgatják, miközben a Wand_Timer gobot megnyomják, majd ugyanezt ismételgetve gyorsan, kiírja az időt.
Itt ezen biztosan változtatni kellene, hiszen jóval nagyobb frekin szeretném, (szeretnénk) mozgatni a LED-eket, (30-60Hz-en). Itt már jelenkezik a karakter-összetorlódás problémája, bámit is változtatok a meghanikán, vagy az optókapu helyzetén. 6-8Hz-en még kézben tudtam tartani az időzítését. Minél nagyobb a rezgési freki, annál később kezdi kiírni az időt, (jön vissza a lengőnyelv úgy félig is mire elkezdi írni), igy az sehogyan sem fér a "hasznos" kijelzési köríven.
Hali.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Megpróbáltam néhány képet csinálni, hogyan is néz ki a dolog. Ez most egy 6 digites kijelzés lenne, ahol is a másodpercek még jól kivehetők, majd egyre jobban romlik a torlódás miatt.
Egy másik mechanikán kezdek eltünődni, amelynek egy motorral excentrikusan hajtott kényszerrezgéssel működő kar lenne a lényege. Mindig egyforma amplitudó, stb. (Kétkarú emelőt mozgatna meg a motor). Itt igen sokat lehetne egyszerűsíteni és kényelmesebb megoldásokat találni.
Sziasztok.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Sziasztok!

Ehez szóljatok hozzá.

Még felvetődött egy gondolat, miért is ilyen a kijelzés jellege. Amikor a lengőkar pl.: a bal oldal közelébe ér, akkor már belassúl a sebessége, hiszen irámyt vált a H-hid és megfordulnak a pólusok... Itt már egyre jobban "egymásba" íródnak a karakterek, a lengő visszatér, a jobb oldalon majd csak az újjabb optokapuzás után idul be a kijelzés, a kar felgyorsúl , és kezdi a másodpercek kiírásával még jó sebesen...
- Valami nem jól működik!
Sziasztok.

(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szevasz.
A rezgésszámot hogyan állitottad be? összhangban van a rugólemez időállandójával?
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia Mex!
Igen. A rugólemez csak a saját frekvenciáján, (a karral együtt), hozható rezgésbe, különben csak "mocorog".
Szia.
(#) tams válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
hello
az max kitéréshez közelítve a sebesség a nullához tart. A mozgási energia átalakul, a rugó fogja tárolni. Ha esetleg több optot tennél be akkor lehet hogy jobb lenne nem? Pesrsze gondolom a programba is változtatni kell.
Szerintem ha motorral csinálod akkor is irányt kell váltani és a sebesség így csökkenni fog a szélén.
De lehet hogy félreértettem a problémát.
(#) janocsi válasza tams hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Tams!
Nem értetted félre. Az itt a gond, hogy ezt a programot nem ilyen változó sebbeségre írták meg, és nem is ilyen típusú rezgőkarra. Vagy hozzá kellene igazitani, vagy más program után kell nézni, amelynek van is köze a Wand_Clock-hoz. Itt erősen meg van kötve e kezem, mert csak a karhosszal tudom a frekit változtatni, nincs más lehetőség, hiszen csak a saját rezononcia-frekvenciáján hajlandó működni.
A motoros megoldás talán azért lenne érdekes, mert nem igazán frekvenciafüggő, lehet elméletileg bármilyen méretű karhossz, igy azt be lehetne "hangolni" talán ehez a programhoz. Ráadásul, a kitérés is stabilan tartható lenne. Itt mindenképpen egy áttételes, szabályzott motorral működtetném.
Mindenesetre, ki fogom próbálni az összes ezzel járó hibái ellenére is.
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ha excentrikusan,motor segitségével hajtod akkor is változó lesz a szögsebességed.....
Tehát ez sem jó ötlet. Maradni kellene a lineáris mozgást közelitő kivitelnél,csak azt kellene megoldani,hogy ne fékezzen a rugólemez. Lehet,hogy a vinyómotor lesz a nyerő?
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Az szöget ütött a fejembe, hogy kézben tartva egyáltalán jó?
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Folytatva: a vinyó karmozgatás analógiájára,meghagynám a két (lineáris motornak vehető)tekercset,és a kart megcsapágyaznám,valahol a tekercsek alatt. A rugólemezt meg elfelejteném annak minden nyűgjével együtt. A két szélső helyzetközelben most sem lesz lineáris a mozgás de ezektől beljebb már igen. Végülis a kart most is gyorsitani,lassitani,irányváltásra kényszeriteni kell,de egy rugóállandóval kevesebb a gond.

Ismered a mondást:kibicnek semmi sem drága...
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Vicsys!
A "kézben tartva" akkor működött, amikor csak pár Hz-en rezgett, és ott az optókapuval lehetett találni egy helyet, ahol "jól" írta ki a 4 digiet, De hát erröl van is fent egy videó anyag. Itt a fő gond, hogy csak kis frekin lehetett működtetni, és igy nagyon villog.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Mex!
Igy is meg fogom próbálni, nagyon eredeti gondolat, csak azt nem tudom, hogy a "végeknél" mi történne, mert ott vannak az összekötő elemek. Azt ütögetné a lengő, de rendesen. Ennek ellenére valóban sokkal jobb lehet a linearitása.
Szia.
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Bolond ötlet,de mi lenne,ha a kar legaljára is tennél mágnest,és 1-1 mágnest taszitó pólussal rögzitenél még az alaphoz. Ha a kar felső része közelit az összekötőelemhez akkor már alul is közelit a mozgó és az álló mágnes egymáshoz,ami taszitóerőnövekedéssel jár és végeredményben nem engedi odaverődni a felső részt.
Vagy még azt tudom elképzelni,hogy mindkét irányban optokapuzni,még a végállás előtt, és onnan inditani az irányváltást.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Mex!
Megpróbáltam egy 4mm-es tengelyre felcsapágyazva, de nem akar mozogni, holott max. villanyt kap (16V400mA!). ennél nem tudok feljebb menni, de nem is igen lenne jó, mert elkezd melegedni a tekercspár, és a H-hid is. Kézzel tartva különböző helyeken a tekercs belsejében, és a frekit csavargatva sem találtam olyan erős mozgási szándékot, mint rugólemezes változatánál. Egyszóval, nem indul igy el a rezgés egyáltalán. Még própálgatom, de olyan gyenge a mágneses mező, hogy egyáltalán nem akar berezegni.
Szia.
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ha közelitenéd a tekercseket egymáshoz?
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Mex!
Már megtörtént, épp hogy elfér súrlódás nélkül a kar, a rászerelt mágnessel. Igy próbáltam ki elsőre.
Annyira tanácstalan lettem hogy semmi nem akar a végére összejönni, hogy valóban azt fontolgatom. Érdemes még rászánni energiát erre a holtvágányra jutott projektre?
Szia.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Janocsi és mex figyelmébe.(főleg)A vinyóval szenvedtem egy kicsit, de feladtam - más elfoglaltságom miatt.Az eddigi tapasztalatom: nagyon érzékeny a gerjesztésre.0.22 volt szépen kitériti szélső állásba.Rövid határozott inpulzusokkal kellene a szélső optokapukkal visszainditani. nekem nem sikerült ,mert nem jöttek még meg a fet- jeim, a tranyos h hidat meg sikerült szétégetnem.Valami olyan is mefordult a fejemben hogy két kondit kellene tölteni és a megfelelő pillanatban rásütni a tekercsre. Mire kisülne elérné a másik végpontot , ott rásütni a másikat ellentétes polaritással- addig töltődne a másik,,,baromság.Olyan fej a jó aminél nem a mozgó karon van az illesztő IC ,igy a ledekhez felhasználható az eredeti kábel.

DSCF0110.JPG
    
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Azt nem értem,hogy a rugólemez miben befolyásolta a mágneses erőt. Szerintem semmiben,tehát a kitéritőerőnek elvileg ugyanakkorának kell lennie rugó nélkül is,illetve még nagyobbnak,hiszen a csapágy nem tanúsit számottevő ellenállást,nem kell energiát belefektetni mint a rugónál. Igaz az megtérül egy bizonyos százalékig....
Sajna nincs időm megépiteni most,de engem is érdekel,talán évvégén.
Ha nem életbevágó akkor altasd a projectet. Talán más megtalálja a megoldást.
Következő: »»   5 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem