Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   323 / 1679
(#) Dancsi hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Hellotok!
Látom a ledes kijelzők a témák, ezért sietni fogok.
Még nyár végén csináltam egy 32 Ledes kijelzőt LPT portra (nem tudom kinek mit mond: Deluxe32).
Még egy jó kis dobozt is csináltam neki.
De még nem volt időm, meg fényképezőm, lefényképezni.
A hétvégén feltétlen kattintgatok párat.
(#) Action2K válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia!

Epedve várjuk a képeket!

Egyébként van egy ilyen topik is, Sly indította, segítséget kért az összeszerelésében, élesztésben. Én ott elég sok dolgot leírtam, beállító progit is adtam... Bővebben: Link
Ha gondolod nézd meg.

Üdv.:A2K
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Hello.

Megépítettem az LM350-es IC vel a stabtápot, alapkapcsolásban. Egész jól működik.


stab4.JPG
    
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Azannnyaa! Ez igen! Gratula! :kalap:
Az előlap nagyon tuti! Hogyan készült?
(#) mutatvanyos válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki,
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Na, erre kitöröltem az előző képeket. Bocsánat.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Köszönöm szépen.

Egyszerű öntapadó fólia, hideg laminálással. Én ezt szoktam alkalmazni. Egyszerű, olcsó, bevált.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Ha megkérnélek, részleteznéd 3-4 mondat erejéig a technológiát? Tényleg nagyon igényes lett!
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Nagyon szívesen, kedves barátom.

Első lépésben megtervezem az előlapot Corel X3-ban. Természetesen méretarányos rajzot készítek. Tudom, mekkora lesz maga az előlap, ezért először készítek egy ekkora méretű téglalapot a rajz programban. Lemérem az alkatrészek különböző paramétereit, geometriai jellemzőit, majd ennek alapján elrendezem a furatok, kivágások helyét az előlapon, pontosabban a téglalapon. Ezután a fantázia szab határt, minek milyen színe, alrendezése legyen. Ha ezzel megvagyok, Kérek egy új lapot, és copy-paste funkcióval beillesztem az új lapba az előbb elkészített tervet. Itt lecsupaszítom olyannyira, hogy csak a furatok és kivágások helye maradjon meg. Itt megjelölöm a furatok középpontjait. Ez lesz a fúró sablon. A kitetovált előlap tervet pedig nyomdába viszem, ahol nagy felbontású printerrel kinyomtatják nekem 1:1 méretben, ahol ráteszik a matt fóliát is. (Hideg laminálás). Ezután nincs más dolgom, mint a fúrósablon alapján átpontozott és kifúrt, megmunkált előlapra ráragasztom a fóliát. A laminátum azért jó elé, mert ez egy műanyag fólia és a nedvesség, kéz izzadság nem keni el a feliratot, hanem tartós marad.

Dióhéjban ennyi lenne.

Üdv!
(#) aderka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Nagyon szép lett gratula !
Én LM317-essel csináltam egy stab tápot, amibe még egy felező áramkör is volt ami GND-hez képest +, és - feszt tudott.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Nagyon szép, igényes munka, szívből gratulálok!
Esetleg megtudhatjuk a paramétereit? (Mármint, hogy "mit tud".)
Jó ilyen szép, igényes munkákat látni! :kalap:
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Alap kapcsolás, az adatlapról való összeállításban. Diódás védelemmel. 1.25-15,5V között szabályozható. Igaz nagyobb feszültség érték is lehetne, de ezen értékeken belül használom leginkább. 3A terheléssel. Egy autóizzóval próbáltam ki 12V/21W meg se kottyant neki 1,5A vett fel az izzó. Digitális áramkörökhöz szerintem megfelelő lesz. Igaz, nincs benne áramkorlát állítási lehetőség. Ha gáz lenne, ott a 2,5A-es biztosíték.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) szilva válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Szia!

A tápegységed gyönyörűen néz ki, gratulálok hozzá!

Érdekelne, hogy milyen dobozolási technikával készítetted, miből készül az előlap?

Dobozolásról jut eszembe: a hétvégén jártam a Bauhaus-ban és láttam különböző méretű és vastagságú polisztirol lapokat, valamint plexilapokat is (nem a reklám miatt írom, csak mert jó ideje keresek már ilyesmit és eddig nem jártam sikerrel sehol).
(#) vicsys válasza szilva hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Ugy látom alu lemez.
Egy oldallal előrébb...
(#) Zoli_bácsi válasza szilva hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Köszönöm szépen! Próbálok az előlapokra, dobozolásra is hangsúlyt fektetni. Elvégre, ha elkészül egy áramkör, akkor annak a dobozát fogom nézni hosszú évekig.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Amindenségit de szép munka!!! Gratulálok!!
(#) mokus hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Csütörtökön vettem a HEStore-ban egy "AVR-ISP USB interfésszel rendelkező programozó"-t. Ma össze is dobtam, de pisztoly pákával megszenvedtem vele.
Kipróbálni még nem mertem Összerakom a régi 333-as celeronom és majd azzal

HPIM3624.JPG
    
(#) 18david18 hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a tápegységem Az áramkör tökéletesen működik 1.2V-33V-ig álítható LM350 stabilizátor IC-vel amely 3A-es terhelést tesz lehetővé :yes: Dobozolásra sajnos még nem került sor, de hamarosan sort kerítek rá :yes:
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Köszönöm, igyekeztem.

Még régebben építettem egy súgógépet, ha megtalálom a fotóját, felteszem. Televízió technikai berendezés.

Megtaláltam.

teleprompter
(#) hapro hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Elkészült a PA300 végfokom. Kicsit butáskodott a védelem kezdetben, de aztán úrrá lettem a helyzeten kis segítséggel. Persze 2db készült belőle. A Relé most csak be van rakva, mert 24V-os relém nincs itthon, és most csak a kép kedvéért...
Marad hátra a dobozolás, majd arról is készítek képet ha egyszer elkészül. Nem, fog gyorsan haladni.
Egy kicsit nagyot szól
(#) Zoli_bácsi válasza hapro hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nagyon szép, igényesen épített panel. Gratulálok hozzá! Ha a dobozolás is ilyen gyári lesz, akkor... hajjajj... Szóval gyönyörű. Öröm ilyen szépen, nagy gonddal felépített áramkört látni. Látszik, hogy nem kapkodtad el. Tetszik.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Ejeeejj hapro mester!! Nagyon szép munka, lassan ott tartunk hogy a "szokásos hapro minőség" Gratulálok, tényleg szép munka! Lassan megvagyok a táppal én is, hogy az ördög vinné el már megy mindkét oldala minden ok rajta, dobozolás befejezése van hátra. Majd dobok fel képet a kész cuccról. Tényleg, igértél egy képet a tápodról kivül belül
Üdv.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Tyűűű, csak nem egy LCD tv van benne??
(#) Action2K válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia!

Szupi lett!
A félig áteresztő tükröt honnan szerezted vagy miből van?

Mi annak idején nem használtunk ilyet. Az LCD akkoriban méregdrága volt, a CRT meg kicsit brutál nagy és a tükör... hát honnan?

Még egyszer gratula! olyan mintha gyári lenne!
(#) Zoli_bácsi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia.

Az egy közönséges 2mm-es síküveg És igen, LCD monitor van benne. Egy régi, kiszuperált LCD monitor. A monitoron tükörképben jelenítem meg a szöveget, ami aztán az üveglapon "normál" módban olvasható. Készítettünk hozzá egy szoftvert, ami megfordítja, pontosabban tükrözi a szöveget és állítható sebességgel scrollozza is. Betűméret is változtatható, valamint a betöltött .TXT szöveg is bármikor módosítható. Tulajdonképpen egyszerű szerkezet, nincs benne elektronika, csak némi fénytan, fizika
(#) Abukodonozo válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nagyon szép munka! :taps: Ha infóid vannak róla akkor örvenedenék, ha elküldenéd őket!

Előre is kösz, üdv: Abu. :wave:
(#) bbalazs_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nem ertek hozza, de egy sima LCD monitorral szemben ennek mi az elonye?

Tehat miert kell tukrozni? Az lcd monitor fenyereje nagyobb, ha direktben mutatod a sugando szoveget, nem?
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nagyon szép munka gratulálok hozzzá!Egyébként melyik kapcsolás?
(#) MPi-c válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
A tükröző üveg mögött van a kamera, így a tekinteted a kamera felé néz, miközben a szöveget olvasod - olyan, mintha fejből tudnád ... (ha jól sejtem).
Következő: »»   323 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem