Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   21 / 107
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Néhány kép a kapu és garázs nyitó projectről
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
van még
(#) kaqkk válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
A mechanikáid nagyon tetszenek, de nálam 2db ic
vezérel egy 2 szárnyú kaput +egy garázs ajtót
9*10 cm es panel (a 630. oldalon van kép) Ja és egy 1000ft -os nokia telefon vezérli !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Bocs, itt a 39. oldal elején az 1 verzió a közepén a végleges változat.
(#) nagy hoho válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Már korábban láttam a nyákodat.Nekem nagyon tetszik csak azt nem értem mire kell a 6 db relé.A telefonos vezérlésről írhatnál valamit mert a rádió távirányító és vevő panel a legdrágább az egészben.
(#) kaqkk válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
A 6 relé ? 2 szárnyú a nagy kapu és külön -külön is nyit
a két oldal van minden motornak 1nyitó és egy záró relé
igy csak addíg van áram alatt a motor amíg nyit vagy zár
nálam ez 20 s a 4.-5. relé a garázs ajtóé a 7. a villogót
hajtja . A telefon kétféleképp köthető rá vagy ahogy én csináltam (a rezgőmotort kivéve és kiveztve ) egy optokapura ,vagy a hobbin közzétett telefonos relével
ami egy egyszerü fény érzékekő és a kijelző fényére kapcsol. Elég megcsörgetni és már nyílik a kapu és a garázs .
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Készült egy jobb kép a kapunyitó elektronikáról. Íme :
(#) csidabida válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ötletes Minden elismerésem..
(#) nagy hoho válasza csidabida hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat.Ennél egyszerűbbet nem tudtam .
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
A kondi a végállás kapcsoló zárásakor rövidzárt képez igy a prellezés szinte kizárt. De mivel csak szinte így ezt a problémát a 4093 oldotta meg véglegesen úgy, hogy ki is hagyható . A 4012 egyszer invertálja a 4093 jelét fogadja a rádió jelét és a szabad két bemenete tetszés szerint használható pl :infrasorompó.
(#) kaqkk válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Egy pár kép az én kapunyitómról és a 00006 os a garázs
ajtó mechanikája
(#) joor hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Sziasztok.
Ez is lehetséges megoldás, kétszárnyu kapu nyitására.
(#) joor hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
(#) kaqkk válasza joor hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Ja ja de mindkét változat 100e ft/db !!!
Ez a topik nem arról szól hogy ,ki milyen drága
kapunytót tud megvenni!
(#) nagy hoho válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
A kerékpárlánc csodákra képes !Nagyon jól megoldottad ! Nekem tetszik. Tizen valahány évig szereltem műholdvevőt és a Strong márkanév igen jól ismert . Ötletes a parabola forgató motor felhasználása kapunyitásra. Csak gratulálni tudok !!!És most már látom ,hogy 7 db relé van és sok csoki .Imádom főleg a keserü étcsokit !!!
(#) kaqkk válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Igen a strong motorok 2 évig szolgáltak az eredeti állapotukban ,aztán kezdték megenni a pvc-ből készült fogaskerekeiket éppen 2 hete döntöttem az átalakítás mellett
(#) nagy hoho válasza joor hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Hát itt minden profi Ehhez hasonló mechanikát láttam az Angol aprópénz nevű üzlet bejárati ajtaját nyitogatta . És sehol egy kábel.Ezt te csináltad ?
(#) nagy hoho válasza joor hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Valóban a téma kapunyitás gombnyomásra olcsón !!!
Ez az oldal a konstruktörők oldala. Venni valamit egyszerű de akkor hol van az alkotás öröme, és a sikerélmény.Egyébként jó a cucc amit küldtél !
(#) joor hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Sziasztok.
Igazatok van! Nem is azért küldtem be, csak a mechanikája másabb. Erre probáltam rámutatni, de lehet, hogy nem voltam egyértelmű, ezért is elnézéseteket kérem. Nem megvásároltatni akartam bárkit, ebbe az iránybea is ellehet indulni a tervezéssel, és a kiviteleséssel (szerintem
üdv: joor
(#) joor válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Hello
Ezt nem én csináltam, de ha valaki ekészíti ezt vagy ehez hasonlót, rejtve mindent akkor lehet, hogy a szomszéd is elcsodálkozik, hogy ez meg mi a csuda mozgatja.
Igen, a siker élmény, ismerem az érzést jóhatással tud lenni az emberre. Es még magabiztosabbá is tesz.
Üdv: joor
(#) Pixi hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Hali!

Jönnek itt a jobbnál jobb megoldások a kapunyitására!
Én is úgy néz ki elkészültem a kapunyitóval, mert összeált az egész! Már csak egy két apróság van vissza! Most hogy 6 voltos motorokkal megy 12 voltról így mindjárt másabb a sebesség! Kevesebb mint fele a 12 voltos motorokhoz képest!
A vezérlésem is kezd összeállni! Igaz az alapfelálláshoz képest lett pár bűvítés, de az is lassan kész!
Már kezdik az itthonaika is megszokni!
Amúgy ez a földbeépített verzió felénk is van egy! Igaz sose láttam mi van a lemez alatt! De ezt elég nezé otthol kivitelezni a spéci áttételezés miatt, meg ugye ezt nehezebb feltenni a már meglévő kapura! Igaz nem látszik belőle semmi!
Majd teszek fel videót hogy most, hogy nyit!
(#) nagy hoho válasza Pixi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Nyakunkon a tél , bele kell húznod. Kiváncsian várom a végeredményt.
(#) Pixi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Már nem kell belehúzni, mert működik minden ahogy kell! Csak nem kellett volna letüzleni a rádió vevőt!!! Akkor már semmi gond nem lenne!
De hamarosan jön az új vevő!
Mire leesik a hó tutin fog működni!
Már csak egy elektromos hólapátolót kell építeni!
(#) nagy hoho válasza Pixi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
mi történt a rádió vevővel ? Mikor látunk valamit belőle ? Fénykép ,videó ?
(#) feel2006 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, egy áramkör megtervezésében.

A következőt szeretném:
Szeretnék egy toló kapu rendszert üzemeltetni, de ahhoz, hogy belevágjak a legelső a távolról kapcsolás kitalálása lenne.
Egy olyat szeretnék megvalósítani, hogy kocsiból egy kis távirányítón (hangsúly a méreten van,nem a beépíthetőségen, fesz. vagy elemről vagy a 12V-s aksiról lenne) lehessen jelet adni egy vevőnek, hogy kapcsoljon addig amíg nyomva tartom a gombot (ezáltal egyszerűsítve, hogy ne kelljen több gomb és funkció).

A Vevő (egy helyre szerelt nem lesz mobil, 230V-ról menne) vegye ezt a jelet, kb. min.30m-ről de a több csak jobb és meghúzzon egy relét, ami már a többit elvégezni hivatott (majd a kapu állást figyelembe véve nyit, vagy zár amíg a gombot nyomva tartom az adón)

Érdekelne minden lehetőség, de leginkább egy működőképes áramkör kellene.

Kérem aki tud, segítsen nekem egy ilyen megtervezésében.
Ha kihagytam vmit, kérdezzetek!

Előre is köszönöm,
(#) Moderátor hozzászólása feel2006 hozzászólására (») Nov 23, 2008
 
Használd a keresőt!
(#) Pixi válasza feel2006 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Hali!

Ha egyszerűt akarsz akkor a HEStore oldalon a Modulok pontban találsz adókat és vevőket is! Tökéletes megoldás! Igaz nem a legolcsóbb, de nem kell vele túl sokat szerelni!
Azt hogy meddíg nyisson zsárjon azt a végálláskapcsolok határozzák meg, és ezeket lehet használlni a megállításra is mint lp én is csinálltam, vagyis kap egy jelet elindul és addíg eg míg valamelyik végálláskapcsoló nem nyit! Egyszerű megoldani!
De az egygombos kapcsolásra van visszább is pár oldallal egy kapcsolás ami nem túl bonyolult!
Nézz vissza!
(#) nagy hoho válasza (») Nov 23, 2008 /
 
Ez az oldal 2006. 02. 02.- án indult. Én nem akartam kaput építeni mert hat évvel ezelött már megtettem. Én segítő szándékkal kapcsolódtam be. Ettől eltekintve elolvastam az összes hozzá szólás , nehogy nyitott kapukat döngessek.
Neked is ezt javaslom. Ezen az oldalon mindent megtudhatsz amire szükséged van.Úgy elektronikát mint mechanikát, adó, vevőt mindent megtalálsz.
De ,hogy segítsek is valami :42.oldal 302491-es hozzászólás. A rádió adó vevő legegyszerűbb pl a vezeték nélküli dallam csengő.Az igényesebb jóval drágább.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Bocs a hozzászólásom feel 2006 -nak Szól és nem a moderátornak.
(#) kaqkk válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Vagy a mobil telefon : ma már szinte mindenkinél van
miért ne használnánk távirányítónak is ?
Következő: »»   21 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem