Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   7 / 177
(#) potyo válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Az adatlap erről is részletes tájékoztatást ad az electrical specifications nevű fejezetben.
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
470ohm-ot szoktam használni, "direktbe"
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 

A 20 ma -t elbírja a kimenet ? Ez nem a normál 3-5mm-es
led ez spec magasfényű 2.2v 20ma tipus.

A számított ellenállás érték 150ohm .
(#) kaqkk válasza potyo hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Köszi az infót megnézem , nézegettem az
adatlapot de "englisül "egy kukkot sem tudok
ezért nem találtam de jobban belemélyedek
(#) car1 hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Ha analóg bemenetnél pl.egy potit akarok rákötni, akkor a potinak 5V-ot adjak,valamint a bemenetet pozitívra záró nyomógombal akarom vezérelni akkor alaphelyzetbe a bemenet kap valamit?
(#) dcsabi válasza car1 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A potinak 5V, a csúszka az analóg bemenetre,
az egyik vége a testre, a másik a +5V-ra...(4,7k-10k-t célszerű használni)
A bemeneteket célszerű negativra kapcsoló nyomógombbal használni, és a bemenetet egy ellenállással (2,2k-10k) pozitivra húzni.
A parsicban ezt nagyon egyszerü kezelni...(invertált bemenetek...-gombóc!
Szimulációban kell rá figyelni, mert induláskor minden bemenet alapból negativról indul...
Ha minden áron pozitivra akarsz kapcsolni, akkor előzőleg negativra kell húzni, úgy hogy a gomb megnyomásakor ne legyen zárlat, de azért "határozott" negativ szint alakuljon ki, ez elég kicsi ellenálást jelent
(100 ohm körüli, ez több nyomőgomb egyidejü megnyomásakor, elég nagy terhelés a táp felé is!)
Egyébként jobb ha "megszokod", a negatívra kapcsolót, az optocsatolók használatakor is ez adódik...
(#) car1 válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az miért van prasicban,hogy az A/D átalakítás mellé még egyébb feladadokat adok a PIC-nek ami szimulációban tökéletesen működik,de beégetve az A/D része a programnak nemcsinál semmit?
(#) dcsabi válasza car1 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Konkrétabban?...

Azt is figyeld, hogy az ADC 16bit (10) vagy 8 bitesre van állítva, illetve az utána lévő műveletek változói hány bitesre vannak állítva...
Régebben, volt egy bonyolult progim 876-ra, I2c, uatrt, AD,...stb és úgy igazodtam el rajta, hogy az összes változót kiírattam egy 4x20-as kijelzőre...(így jöttem rá, pl:hogy az I2C néhány byte-ját nem jól olvastatom...)
Próbáld ki ezzel: magáért beszél (ha a "potit tekered, kb feléig az RB.0 aktiv, utána az RB.1)
(#) car1 válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Konkréan ez lenne amiről beszélek:

ka.pic
    
(#) poros hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Program buildozás után /mpasmwin.exe/hiba üzenetet kapok .Mit csinálhatok rosszul,vagy mit kellene beálitani,hogy ezta fált megtalálja
előre is köszönöm a segitséget.
(#) mgabesz válasza poros hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia. Mi a hibaüzenet?

(#) poros válasza mgabesz hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Mostmár tovább léptem ez ujratelepittés után nem jelentkezik a hiba üzenet de a picitbe mikor bementem a HEX fájt a Configurátion alatt pirossal kiirja,hogy DATA Protect az alul levö ablakban csak 3fff eket látni
mit kellene még beálitani, hogy beirja az adatokat.
elöre is köszönöm
(#) dcsabi válasza poros hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ha ilyesmi hiba merül fel, el kell dönteni mi a roszz!
A Pic-el kezd, utána az égetődet teszteld le, tettünk fel ide néhány ilyen "alibi" progit...-led villogás ...stb
aztán ha ezek jók, akkor amit irsz progit azt jól lefordít
és beéget...
Válassz innét valami müködőt, és teszteld le vele a rendszered, -utána írj teljesen új projektet.
(#) car1 válasza car1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia csabi!
Nézted a progit szerinted mi lehet a gond?
A programot amit feltettél az tökéletesen működik.
(#) dcsabi válasza car1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ha RS-flipflop-ot használsz csak "impulzussal" hasznád, ha egy set vagy reset funkciót több feltétel is kiválthat, használj "vagy" kapukat (az impulzusok után)
Az AD-nek mennie kell, az RB.4-re tegyél ledet és kiderül, -ha tekergeted a "potit"
Az RS3, RS4 nem hiszem, hogy a legszerencsésebb kivitel...
Több hosszabb időzítőt, szerintem használj "számlálóval"
fix időalappal Pl:10ms -tettem fel példát- ekkor nem lesznek egymásra befolyással...
Az áramkör szerintem müködik, csak nem azt fogja csinálni, amit vársz tőle...
A cimkéket "zászlók" én a lapok kozti átvitelre használom
Csináltam már 10 oldalasat is, ime...

Rug_mx_3.pic
    
(#) baloghzoli1 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Ebben a progiban hogyan kell a be-kimeneteket RA.0,RB.0 konfigurálni ?Vagy egy bövebb leirást a progi használatáról hol találok ,lehetöleg magyarul?köszi
(#) kaqkk válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
A leendő ki-be menetre katt jobb gomb és elnevezed , RA.1-RB.4 stb
(#) car1 válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ez igen!
(#) dcsabi válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Van a proginak Help-je...
Meg példaprogi tára is... Vagy innét találsz példákat...
(#) dcsabi válasza car1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Köszi,...ez nem lett kész 15 perc alatt...!
(#) poros válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia Csabi. Mrgfogadva tanácsodat a topikrol töltöttem le egy egyszerü led meghajtot pontosaban kettöt az általam irt progik is hasonloan egyszerüek mert kezdöként azonnal láni szeretném a müködést.Parsicra bemásolva mentve ugy látom minden ok mplab ban kiválasztás után betöltésnél a BUILD FAILED már pirossan jelenik meg biztossan én b...kodom el csak nem tudom hogy mit. Az általam irt progiknál ez nem jelentkezett de tápra kötve nem indulnak el azok a progik sem.
segitségedet előre is köszönöm
(#) dcsabi válasza poros hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Én egy régi MPLab-ot használok 5... vagy 6... verzió.
próbáld ki ezekkel is...
Először mindenképpen egy müködő egyszerű progit kell sikeresen a PIC-ebe juttatnod, utána tudsz csak sajátot, mert nem tudod miért nem megy...!
(#) baloghzoli1 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Köszi a segitséget mindenkinek de akkor ebben mi a rossz? és mi ez a hiba üzenet,mert ez nincs a helpben

Parsic.jpg
    
(#) moltam válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
A jobb oldali elem bemenetére nem lehet tenni orajelet hamem bytet válogat szét 8 bitre.Szélső gomb a lábra és ott beirod a csatlakoztatni kivánt elemet.
(#) baloghzoli1 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Moltam lerajzolnád, ha nem nagy kérés.
(#) mgabesz válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia.

Moltam azt akarta írni, hogy a jobb oldali komponens byte ( 8bites ) adatot vár és ezt szedi szét bitekre.

Az órajelgen. ami a bal oldalon van viszont bit formájú ( 0101010101 ) adatot szolgáltat.

A jobb oldali byte/bit converterre pl egy fel/le számláló Q0-ás byte kimenetét, vagy egy matematikai műveletet végző komponenst ( + - * / ) tudsz rákötni.

Szia.

mgabesz

proba.PIC
    
(#) mgabesz válasza mgabesz hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Bocsi a számlálónál QS a byte kimenet.

Üdv.:

mgabesz
(#) dcsabi hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Bocs, hogy beleszólok: idejében mindenkinek,...
Ha egy modult használunk, akkor annak minden ki és bemenetét fel kell használni, ha másként nem is, egyszerüen húzunk egy "szakaszt" és "belső bitként" automatikusan sorszámozásra kerül...!
Az előző példában BV1 ( bit szétosztó) ...
Ha egy újabb byte olyan bit-je kerül megnyításra ami nem megy modulhoz, akkor tegyünk oda PL: egy vagy kaput, esetleg hibajelzés jönne az MPLAb-tól...
(#) mgabesz válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Igaz.

Bocsi, hogy nem írtam ki minden bit nevét, csak a bit és

byte változók használatára próbáltam rávilágítani

baloghzoli1 -nek.

mgabesz
(#) baloghzoli1 hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Köszi mindenkinek ,nem mondom hogy világos minden de szürkébb
Következő: »»   7 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem