Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   85 / 274
(#) cleetus hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Én egy hobbielektronikás panelt csináltam meg,egy sztereó változatot,és egész jó.Ugyan kellett bele egy kis hidegítés,de egész tűrhető a hangja.Talán kevesebb a magashang benne,mint az egyik autós tda-nak(2X15w),de ezt a bemeneti 10u-s kondinak tulajdonítom.Még csinálok egy mono-t is,mert a számítógépbe lesz majd 2.1.
Egy kérdés:A 2030 mennyivel szól jobban/rosszabul,mint a 2030a?a sztereó verziót a-sokkal építettem, a mélyre meg csak sima 2030 van.
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
ok kössz
(#) Gyurix hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
amúgy tudja valaki, hogy mi a különbség az NE078 és az NE078N között?
(#) Gyurix válasza Ice hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Szia nekem is van egy ilyen erősítő illetve az N-es széria NE078N-es te, hogy oldottad meg a tápot neki?
(#) Gyimate válasza cleetus hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Az a külömbség a TDA2030 és a 2030A között, hogy a 2030A újabb kiadás. A sima TDA 14W-ot tud leadni mÍg az A-s 18W-ot.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
sziasztok az NE078-as erősítőhöz hány ohm-os poti kell?
(#) Steven19 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Helló! Ma lőttem el a 2. MAR jelzésű TDA2030A IC-t. Kimeneti rövidzárat nagyon nem szereti mert nincs benne a védelem. Jelenleg SGP jelzésű van, de nem próbáltam ki hogy van-e benne védelem ez ellen.
Majd holnap kipróbálom. Mindenesetre nem lepett meg hogy ez is eldurrant, ez most addigsem birta a kimeneti rövidzárat mint az előző, ez azonnal durrant.
További jó éjt mindenkinek.
(#) lapose válasza Steven19 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Szia!

Engem az lep meg, miért kell egy erősítőt rövidzárral terhelni!?
(#) Gyurix hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
hány ohm-os poti kell egy erősítőnek?
(#) Gyimate válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ha a bemenet hangerősségét akarod vele szabályozni, akkor olyan 50-100 K ohm kell neki. Én már egy éve használok 50K-s potit és szépen működik.
(#) Babó22 hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Ha legközelebb terhelni akarod az erősítődet, akkor azt 4, 8, 16 Ohm-os ellenállással csináld azt, ne rövidzárral. (Rt)
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Igaz nem pont TDA2030, de a rokonából a TDA2003-ból készítettem egy sztereó erősítőt. Az mitől van, hogy ha pl.: arrébb teszem a dobozát az erősítőnek, akkor az egyik kimeneten a hangszórók vagy nagyon lehalkulnak, vagy teljesen elhallgatnak. A másik hangdobozban ugyanakkor szépen szólnak a hangszórók változatlanul. Ha rákoppintok a dobozra, akkor újra szól az amelyik előtte nem, vagy nagyon halk volt. (A forrasztásokat megnéztem, nekem jónak tűnnek.)

Köszi
(#) Steven19 válasza lapose hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Helló. Mertha elvileg védett a kimeneti rövidzár ellen miértne lehetne megcsinálni?? Két esélyes vagy durran vagy nem ez esetben durrant, hát istenem megesik. Egyébként ez a rövidzár egy 20W 12V-s halogén izzó volt azt reméltem felizzik és akkor nagyobb lessz az ellenállása, de nem igy történt sajnos ez van amúgy én itthonra bespájzoltam belölle ezért van belölle bőven 7db 3 MAR jelzésű 2db SGP 2db nem tudom milyen hirtelen talán thailand nem tudom. helló.
(#) Lacika001 válasza Steven19 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Helló
(ST-t vegyél),tápfeszt mennyit kap?
Ja,és attól hogy rövidzár esetén meghal attól még hangszóróval terhelve évekig működhet.
(#) Steven19 válasza Lacika001 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Helló. A MAR jelzés mellett ott van az ST is 2 évig működött kifogástalanul amúgy 34V-ról üzemel. Én Sing jelölésűt ajánlanék. Az tényleg birja a kimeneti rövidzárat kipróbáltam rajta véletlen első próbán. Hirtelen azt hittem kinyirtam de nem. Szólt utánna mintha nem is zártam volna rövidre a kimenetet. csak a tegnap este mint 2 éve ugyanigy jártam a MAR ST jelzésűvel. Múltkor láttam a RET-be SING jelölésűt 800Ft-ért de az nem TDA2030A volt hanem 2030 ami csak 14W-t tud jah és fekvő.Az nekem gondot nem okoz megoldható. csak a kimeneti teljesitménye a gond számomra.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok aki megépítette a az NE078 erősítőt az milyen hűtobordát és milyen tápegységet rakott rá?
(#) Gyimate válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Ha erre gondolsz (melléklet). Ezt gyárilag adták hozzá, úgyhogy nem tudom, hogy mennyibe kerül.

IMGP1010.JPG
    
(#) Gyurix válasza Gyimate hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
nem erre gindolok
(#) cleetus hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Már egy két hete megvan a 2030-as sztereo változatban,hobbielektronikás panelra,de a mai napon,amikor bekapcsoltam,elkezdett zúgni,és a búgás elnyomta a hangokat,a hűtőborda nagyon melegedett,de semmi füst nem jött.Kihúztam a hálózatból az egészet,és arra gyanakodtam,hogy a pufferkondinak lett baja(régi MM kondik),de nem,egy másik kondival is ezt produkálja.Ha leveszem a bemenő jelforrásról,akkor is búg.Le van hidegítve ahol kellett,a kondiértékek füllel lettek belőve az erősítőhöz,mert egyáltalán nem búgott,csak a hangszórótól egy centire lehetett valami folyamatos hangot hallani,ilyen kis puffogásokat.A közelben van egy rádió is,amit azelőtt használtam,hogy az rősítőt bekapcsoltam volna.Nem tudom,hogy ez mennyire zavarhatott bele.A jelforrás egy számítógép volt.
Ha valaki tud segíteni,akkor azt nagyon szívesen venném.Még csere ic is lenne,csak azok nem A jelzésűek,hanem simák.
(#) Kovidivi válasza cleetus hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Lehet, hogy a hővezető csillám elmozdult. mérd ki, hogy van-e elektromos kapcsolat a hűtőborda és az IC-k között.
(#) cleetus válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Asszimetrikjus tápegységről megy,leellenőrzöm az egyenirányítót,apa szerint az ment ki.
(#) tillitomi hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem a TDA2030-as erősítőt.Be is dobozoltam fém dobozba és a trafót le is földeltem.
A 2 végfol panel kit-böl lett megépítve.Miután beszeretem a dobozba ki is probáltam,a számítógéphez kötötem egy rca-jack kábelel.Volt benne egy kis búgás ami még elviselhetö volt.Aztán kihuztam a kábelt és ugy kapcsoltam be az erősítőt és úgy már nagyon búgott .
Aztán az oldalon olvastam hogy a hűtőbordát(-) és a fémdobozt a földelésre kell kötni ,így csökkent a búgás de még mindig hallható.Azután megfígyeltem hogyha csak az egyik oldalon kötöm be az árnyékolást és a bemenetet,tehát ha csak egy végfok megy akkor elmúlik a búgás,de viszont ha vissza kötöm a másikat is akkor újra megjelenik.
Nem hinném hogy a táppal lenne a gond mert 4700+1000uf pufferelés van. Mi lehet a gond?Talán a földelést válaszam le galvanikusan egy kondenzátoral?
Ha tudok majd teszek fel képet.Válaszaitokat előre is köszönöm
(#) Gyurix hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Sziasztok ez a KIT-emBővebben: Link van és ceruzaelemekről már működött jól is szólt de most egy rendes hozzá való tápot készítettem hozzá és azt rákötöttem nem kötött mást rá csak egyedül a tápot semmi hangszórót és egyéb mást nem raktam rá és megfogtam a TDA2030A-kat és nem bírta a kezem őket mindez egy másfél perc után melegedett fel ez alapvető dolog vagy valami gubanc van, egy KIT-et nem lehet rosszul összerakni.
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
nem még nem de természetessen fogok csak rákötöttem bekapcsoltam és ennyi de 1,5 perc alatt ez természetes a tranyók nem melegedtek az IC viszont olyan melegek voltak, hogy szinte megégetett.
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
csak a tápot raktam rá nem adtam neki jelet semmit ezért gondoltam, hogy nem jó mert terhelés nélkül nagyon melegedett mi lessz még ha terhelve lessz.és konkrétan miket nézzek át a hangszóró bekötése elött?
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
oké kössz a segítséget.
(#) tillitomi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Megcsináltam amit mondtál, az egyik árnyékolást nem kötöttem be az rca csatlakozóhoz.Most azaz oldal búg és fogja a külföldi adókat amelyiknek az árnyékolását nem kötöttem be.De viszont most a másik oldal aminek be van kötve az árnyékolása nem zúg.De ha mind két árnyékolás be van kötve akkor mindkettő zúg.
(#) Dióda válasza tillitomi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Mutass egy fotót az egészről akkor talán okosabbak leszünk.
(#) tillitomi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hát én azért a biztonság kedvéért földelem.Nem lehetne a földelést galvanikusan leválasztani egy kondenzátorral,mint ahogy topi cikkében van?Úgy nem oldódna meg a probléma?
(#) tillitomi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Rendben így fogok tenni.(Habár amikor elsőre üzemeltem be akkor pont attól csökkent a búgás hogy a testet leföldeltem. )
Következő: »»   85 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem