Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   11 / 193
(#) niedziela válasza brugo hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nekem nincs is WS-81 állomásom

Nekem ez van
WS-50
WDD-81V
WAD-100

(#) SzervízMacska válasza niedziela hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Irigyellek!
(#) Dudus válasza niedziela hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Mindez otthon az asztalodon ?
(#) niedziela válasza Dudus hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Weller érzékeny vagyok

weller.gif
    
(#) niedziela hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Tudja valaki, hogy a képen látható pákahegy milyen típusú pákához való ?


hegy.gif
    
(#) pbalazs válasza niedziela hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Csipeszes pákánál láttam ilyesmit.
(#) SzervízMacska válasza niedziela hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szép kis gyűjtemény! Alapjában én is Weller érzékeny lennék, csak a pénztércám nem engedi mostanában. Van 1 marék TCP-m mindenféle tartozékokkal, hegyekkel. De ha beválik ez a jó kis kínai Aoyue hosszútávon, akkor abból gyűjtök be mindent, mert ócsó, és jó vele dolgozni. Persze, normál pákának akkor is marad a Weller!
(#) dolfin hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Üdv

Eddig mindig pisztolypákával forrasztottam, most viszont már nem ártana vennem egy állomást.
Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen forrasztóhegy meddig bírja? Azt tudom hogy kb egy 50x75-ös nyákot le tudok forrasztani (kb 50 alkatrészt) egy 1mm-es rézből készült pákaheggyel.
Itt találtam egy Conrados forrasztót, az ilyenek meddig bírják? Gondolom tovább mint a 1mm-es rézhegy

Köszi a válszt.
(#) SzervízMacska válasza dolfin hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ennyi pénzért Te sem gondolod komolyan, hogy valami luxus oxidáció-gátló bevonattal ellátott hegy. Azért, a rézdrótnál bármely gagyi pákahegy többet kibír, de az sem biztos, hogy tartalékot árulnak belőle. Úgyhogy, az első meghibásodásnál dobhatod az egészet a kukába. Csábító ajánlat 5000-ért szabályozható forrasztóállomást venni, de nézzük már a függöny mögé, mit adnak ezért a pénzért? Egy gagyi 500 ft-os hálózati pákát meg valami kőkori primitív "szabályzót". És állandó életveszélyt. Gondolj bele, ha egyszer véletlenül leejted és megreped a fűtőszál szigetelése, vagy megolvasztod a páka vezetékét, idő előtt személyes kontaktusba kerülhetsz a jó istennel ( és a 230V-tal ).
Szerintem, ha ennek a dupláját rászánod, simán kapsz egy BIZTONSÁGOS, és megbízható alkatrészutánpótlással rendelkező állomást, amit évekig tudsz használni. JLT, Solomon stb. Esetleg a Speedshopban is megnézheted az Aoyue állomásokat. Három fontos szempontot kell figyelembe venni:
- hálózatról leválasztott, lehetőleg 24V-os legyen a páka,
- tartalék-hegyek, pótalkatrészek folyamatosan kaphatóak legyenek,
- a teljesítménye 50W, vagy fölötte legyen.
(#) brugo hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Ajaljatok valami jo minosegu ont a csodalatos pakamhoz
(#) niedziela válasza brugo hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
(#) brugo hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
koszi a valszt.
(#) Gergő90 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Venni szeretnék egy új pákát. Egy Weller TCPS pákán gondolkoztam ami olyan 18rugó körül van, de most találtam ezt pákár digitális forrasztállomással! Szerintetek megéri megvenni ezt a pákát, boldogulnék vele normálisan? Vagy ruházzak be egy wellerpákára?
(#) niedziela válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Ha pár hsz- el " (#312576)dolfin " olvasnál náthatnád, hogy szinte ugyanazt kérdezitek.

Válasz egy hsz-el alatta van.

Ha mégis így döntesz akkor a Conradban kicsit kevesebb mint a feléért megkapod mint a HEStorban. !

(#) Gergő90 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Köszi hogy válaszoltál, de a kérdésem nem ugyanaz volt!
(#) Moderátor hozzászólása Gergő90 hozzászólására (») Nov 28, 2008
 
Legközelebb gondold át, mit írsz le. És kéne leckéket is venned valahol, hogy megtudd: mi is valójában a kioktatás szó, mit jelent!
(#) niedziela válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Én ugyanazt a 230V 48W -os forrasztópákát látom a te linkedben is és dolfin linkjében is.
Különbség csak annyi, hogy az egyik kijelzőn mutatja a hőfokot a másik nem, és a szine sem egyforma.

Idézet:
„18rugó körül van, de most találtam ezt pákár digitális forrasztállomással!”


Kérdésedre a válasz: (#312605) SzervízMacska

Nem akarlak a válasszal bántani, szerintem ezt kell figyelembe venni.
(#) BelaSoft hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Na én Wellert használok kb. 10 éve (a régi kapcsolósat), és azóta semmi bajom vele, csak a hegyeket kell cserélgetni. Közben vettem egy hőfokszabályzós ProsKIT
forrasztóállomást (6PK-976ESD), ez is tök jól műkszik. Azt meg tudja mondani valaki, hogy a hőmérsékletet, hogyan figyeli, mert hőérzékelőt nem találtam benne...
Üdv Mindenkinek!
(#) Gergő90 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Nem szeretnék többet hozzászolni ehez. Én azt kérdeztem hogy szerintetek wellerpákát vegyek vagy nagyon jó az a páka is amit belinkeltem. Amúgy akárhogy nézem annak a pákának amit én belinkeltem semmi köze a dolfin álltal belinkelt pákához. Amit én linkeltem be az egy Salamon típusú páka digitális állomással dolfin linkjében BaseTech típusú páka analog állomással!
(#) icserny válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Idézet:
„dolfin linkjében BaseTech típusú páka analog állomással!”

Ráadásul az a specifikációja szerint 230 V-os....

A Solomon pákát többen dícsérték már, tehát nyilván használható. Azt te is sejted, hogy ugyanazt, ugyanúgy nem tudhatja, mint a többszörösébe kerülő Weller, de azt senki sem fogja (tudni) helyetted eldönteni, hogy (neked) mire kell, s ennek függvényében megéri-e (neked) az árkülönbözetet.

Még egy apróság: hátha valaki tudja rá a választ!
Az általad kinézett páka tartalékhegye nem "galléros". Máshol a Solomon pákához galléros pákahegyeket láttam (pl. itt), s a páka típusjele is más.

Lehet, hogy többféle Solomon páka van forgalomban? Ez probléma lehet később, ha az általad megvásárolt pákához nincs megfelelő hegyválaszték.
(#) Gergő90 válasza icserny hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Babó22 hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Nemrégiben lettem tulajdonosa egy solomon forrasztópákának (állomsát is vettem hozzá, a digitálisat). Nagy megelégedéssel használom. A kérdésem az lenne, hogy a forrasztóhegyet hogy lehet kicserélni benne? Még mindig nem jöttem rá a logikájára.
(#) Gyurix válasza Babó22 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
szia van ahol kijön a tesből a szár és ott van egy recés rész végilis egy anya csavar ami egybe van a páka szárával és azt kitekered és kész.itt egy kép mellékletben

páka.JPG
    
(#) Babó22 hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Letekertem, de nem jön ki a hegy. Utánna mit kell tennem?
(#) Gyurix válasza Babó22 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
próbáld meg kihúzni ha nem jön akkor próbáld elcsavarni és közben húzni az enyémnél letekerem és függőlegessen tartom a pákát és kiesik belőle de ha magas hőmérsékleten használod akkor gondolom bele gyógyulhat.
(#) brugo hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Ujabb kerdessel fordulnek hozzatok ( foleg niedziela -ra gondolok, mert O itt a Wellerek Kiralya ) : Ajaljatok valami jo ( nelkulozhetetlen ) HEGYEKet a WSP 80 -hoz ! En altalaban mikrokontrolerekkel foglalkozom de ott is van mindenfele aprosag ,mint homero ic-ek , real time ora stb.. A paka jott 1 heggyel de azt hiszem ennel vastagabb nem fog kelleni, akkor inkabb kiveszem a forrasztopisztolyom
(#) niedziela válasza brugo hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Három hegyet említenék, ebből az első nem annyira szükséges, de a 2. - 3. mindenképpen szükséges.

Idézet:
„kiveszem a forrasztopisztolyom”


Na!
(#) Dudus válasza niedziela hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ugyanezeket használom naponta, egy nagyon hegyes, szinte tű a 4. hegyem de nagyon ritkán van rá szükség, mondjuk akkor nagyon.
(#) brugo hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
nagyon szepek csakhogy engem a hivatalos elnevezesuk ( kod-juk ) erdekel, hogy meg tudjam rendelni .
(#) Moderátor hozzászólása brugo hozzászólására (») Dec 6, 2008
 
Itt senki nem gondolatolvasó. Ha már személyre vonatkoztatva kérdezel, írd le egy hozzászólásban és érthetően, mire vagy kíváncsi, ne utólag akadékoskodj.
Ha megköszönted volna a képeket (amik alapján egyébként már Te is kereshetnél katalógusokban), és utána érdekel a kód, egy szót sem szótam volna, de ez a
Idézet:
„csakhogy engem a hivatalos elnevezesuk ( kod-juk ) erdekel”
stílus pont azt bántja meg, aki segíteni akart.
Következő: »»   11 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem