Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   17 / 91
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok megépítettem a hangszinszabályzót müködik is egész addig amég a loud kapcsolót be nem kapcsolom, ha azt bekapcsolom nem lehet hangerőt, és mélyet szabályozni. Ez mitöl lehet? előre is köszi a választ.
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok

Megépítettem az LM1036-os hangszín szabályzót, tökéletesen működik is. Egyetlen gondom az vele, hogy szerintem nem emel elég mélyet. Adatlap alapján megnéztem, hogy a 15-ös és 6-os lábakon lévő kondenzátorok szabályozzák a mély tartományt. Ezeket a kondikat kisebbre, vagy nagyobbra kellene cserélnem hogy többet emeljen? Van egy olyan gyanúm, hogy ezekkel csak az emelési/vágási frekvenciát tudom befolyásolni. Akkor adódik a kérdés hogy hogyan lehetne a mély tartományon emelni?

Köszi

Heló
(#) Ricsi89 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Helló
Nekem is ilyen gondom volt vele. Ha jól emlékszem, akkor csökkentettem az értéket 100nF-ra. Ha így sem jó, akkor marad a kísérletezés, hogy nekem hol a legjobb. Nekem még így sem tökéletes, de már majdnem jó.
(#) Tomi20 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
És mindkét kondit kicseréled 100n-s ra?
(#) Ricsi89 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Igen. A két kondi a két csatornáé külön-külön. Ha csak egyet cserélsz, akkor csak az ahhoz tartozó csatorna fog változni.
(#) Tomi20 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
áhh, nagyon köszi
(#) Árpy hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Helló!
Ti nem tapasztaltatok olyat, hogy nagyobb hangerőnél nagyobb az alapzaja is?
Nekem nem igazán jött be ez az IC. Olyan unott hangja lesz a hangnak tőle, nagy az alapzaja, a hangerő szabályzó poti az elején nem állít semmit, majd a közepénél nő eléggé meredeken.
(#) kisfeca hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Sziasztok! Az oldalon a kapcsolások között megtalálható ez az LM1036N-nel készült hangszinszabályozó. Érdeklödök valaki megépitette vagy esetleg ehez hasonlót?
(#) Attila86 válasza kisfeca hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Na ez se lesz egy hosszú életű topik...
(#) Moderátor hozzászólása kisfeca hozzászólására (») Nov 29, 2008
 
Az rendben hogy a bemutatkozó címsorban fiatalnak, és kezdőnek titulálod magad. De februári reggelésed óta már eltelt lassan 10hónap, és nem tudod használni a kereső funkciót! Irgum burgum!
(#) kisfeca hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Elnézést ne haragudj de ezek szerint bamba voltam csöppet. Még1* bocsi
(#) fuhrer hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Hello.Megépitettem én is ezt a hangszinszabályzot és mükszik is csak némi gond van a basszussal az betorzit.Én egy TDA1562q erősitő elé teszem...kocsiba szerném de az a gond hogy ez a hangszinszabalyzo a jelet nem erősiti fel(legalábbis nekem)....bemértem oszciloszkoppal s szinte semmi erősités nem volt.Ha valaki tudna nekem segiteni esetleg 1 kapcsolási rajzzal a hangszin elé ami picsit feleősitené a bemenő jelet az mp3 playerről(ami 80..90mV)...
Elöre is megköszönném
(#) Peti.Janka válasza fuhrer hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
hali! Ennek nem is kell felerősítenie mert ez csak hangszin szadályzó!
(#) ZPKing válasza fuhrer hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!
A basszus téma módosítható a 6-15 ös lábon lévő
kondi méretének módosításával!
én pl lejebb vettem 390nF-ról 100nF és tényleg durva
így egy kicsit.
Sztem ha felfele mész az értékkel csökken a mély.


Egy másik kérdés!
Nektek csinál valamit a LOUDES-kapcsolóra? mert nekem semmit!
Használja valaki ezt az LM1036-ot digitális potival??
Ha igen tegyen valaki egy IC-t amivel használja!
köszi
(#) Peti.Janka hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy Bővebben: Link ebben a kapcsrajzban az 5 voltot az előrősítő az icröl kapja, és a potik külön stab 5 voltot kapnak, és menne e úgy a dolog, hogy az előerősítőre teszem a stab 5voltot az ic meg a saját 5voltját használná. Azért kellene így mert már a gyári kapcsrajzot megépítettem és szépen müködik, de kellene még egy előerősítő is hozzá.
(#) ZPKing válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia!
Én inkább a kimenetre tennék egy szintillesztőt.
itt val pl egy és megy 12V-ról is. (bár kettő kell belőle)
mérete kb 2*3 cm!
jól működik csak csínján kell bánni a trimmerrel!

op1_kit.pdf
    
(#) Peti.Janka válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
ez egyszerü Köszönöm!
még egy olyan kérdés bemenetén 220-680nano-ig írja a kondit, miet tegyek bele?
(#) ZPKing válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Én 220-ast raktam jah és a kapcsolási rajzon nincs rajta a dióda de a beültetésin rajta van arra figyelj mert az is kell!
Ha megcsináltad kiváncsi lennék majd a véleményedre!
Üdv.
(#) fuhrer válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
én az elején egy 330nF kondit tettem s aztán megtoldottam 1 100nF de a változás nem észlelheto.Megprobálom esetleg nagyobbal...A LOUDNES az nekem se csinál semmit..nem értem mert elvégre az 1 visszacsatolás s a hangero nem változik.
(#) ZPKing hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Hát nem tom én megcsináltam a beültetési rajz alapján vettem meg a cuccot hozzá magam csináltam a nyákot nekem működik!
A potinek trimmernek kell lenni! meg mondom kell a dióda is ami nince bent a kapcsolási rajzba!
nekem egész nagyot erősíti a trimer tekergetésével.
és mint a leírás is írja pont szint emelésre találták ki!
próbálkozz csak tovább
JAH egy nagyon lényeges dologot elfelejtettem
a két 1%-os ellenállás csakis az jó bele 10K 1%
nekem működik!
(#) Peti.Janka válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Hali! még nem volt időm vele foglalkozni, de amint kész megírom az eredményt! Mégegyszer köszi!
(#) ZPKing hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Nektek nem Brumizik ez a csoda?
egy 300mA-es stabil 12 voltról küldöm
meghajt TDA7386 -os erősítőt és búg az erősítő.
Ha leveszem az előerősítőt akkor nem búg!
Ha megküldöm az erősítő tápjáról ami 15Volt 100VA akkor mi lesz?
(#) ToXeN válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ha bírja az IC a 15V-ot akkor nem lesz semmi baja, csak az lehet nem stabil és lehet hogy meg is kell szűrnöd majd 100n konidkkal hogy jó legyen, de tanácsolom a stabil 12V-odat is szűrd (2-3db 100nanós + 10µF-os kondi párhuzamosan) és ha nem jó azután próbáld az erősítő tápjáról.
-ToXeN-
(#) szamóca válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ha brumizik, akkor valamit nem jól csináltál. Csak tudni kellene hogy a tápon, vagy a testelésen keresztül szűrődik be. 16V a max tápfesze egyébként. A 15V még ezek szerint beleférne. De ha biztosra akarsz menni, tegyél be a táp ágába egy 7812-őt.
(#) ZPKing hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Szerintem a tápot kéne szűrni de nem tom mivel lehetne.
meg ha hozzáérek a poti lábakhoz akkor is sistereg
pedig sztem nem kéne mivel csak feszt vezérel.
amúgy kipróbáltam az erősítő tápjáról azzal is brumizik.
és nem füstölt el az IC szerencsére.
Kérhetek egy ötletet hogy lehetne a szűrni a tápot?
vagy esetleg valami megoldás?
mellékeltem egy razot arról amit összeraktam.
Még egy kérdés hogy lehetne egy kicsit több magast csinálni vele? Ha kondi értéket módosítom mint a mélynél az jó lehet? mindent a gyári értékkel raktam össze. 10nF-es kondi van a magasokon ezt lefele vagy felfele kellene vinni az értéket?
Előre is köszi PeTi
(#) DJ Szabcsa válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Mellékletbe beteszek egy képet. Szerintem ez elég szűrés lenne egy előfoknak. Bár lehetne még bonyolítani stabilizálással meg ilyenekkel...

szures.JPG
    
(#) ZPKing válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Az erősítő tápon van egy 10000µF kondi ezután a nyákra rakjak még egy 6500µF-est?
kell az?
feljebb mást írtak.
És a TDA7386 hangkariról előerősítő nélkül nem búg
nagyon szépen szól.
nem tom miért búg a kicsike
(#) szamóca válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Tegyél egy 100nF-os kerámia kondit hidegítés céljából közvetlenül az IC tápfesz láb, és a test közé.
Tudsz egy értékelhető minőségű:photo: feltenni?
(#) ZPKing válasza szamóca hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
egy 10nF-es már van alapba a 11rs lábon akkor mellé mégegyet?
kétszer van megépítve egy nyákon mint látható.nyákon az átkötések a táp rész
(#) szamóca válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Vagy helyette, vagy párhuzamba mindegy.
Következő: »»   17 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem