Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   354 / 3960
(#) borituli hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Hay !
Lenne egy olyan kérdésem,hogy van egy zsír új Benq EF81 akkum,de hiába rakom a készülékbe ,se kép se hang. Mit lehet ilyen esetben tenni,korigálható a probléma lakáson belül ? A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv:- Tuli !
(#) karesz.j.r. hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
a kérdés az hogy van e valakinek ilyen sémája
(#) mex válasza karesz.j.r. hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
(#) karesz.j.r. válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
köszönöm!
ezt a könyvet mellik programmal lehet megnyitni?
(#) kaqkk válasza borituli hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
töltőd van hozzá ? fel tudod tölteni?
(#) xakk hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Hi! Szeretnék kérdezni egy űbergagyit!
Ma felkapcsoltam a lámpát (izzószálas), villant egy akkorát mint egy vaku, kiverte a biztosítékot, és ezzel bevégezte sorsát. Utána visszanyomtam a biztosítékot, ami fent maradt, tehát semmi tartós zárlat, és az égő ki van égve.
Kérdésem, hogy mitől van ez? Mi történt ott az égőben, ami a mennyezetre van szerelve fixen már két éve?

Várom a megfejtésetek!
(#) TrZsolti hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy problémám.
Elektronikában nagyon kezdő vagyok, és szükségem lenne a következő kérdés válaszára:
A dolog lényege, hogy egy tápegységből akarok kipaszírozni 12 V-ot.
De ha a tápot simán bedugom a konnektorbe, nem indul el.
Édesapám próbált segíteni, azt mondta hogy a bekapcsolás pillanatában az alaplapon összezáródik két áramkör, és ettől indul el a táp. És persze mikor kikapcsoljuk a gépet ez meg szűnik ezzel megáll (asszem ezzel nem mondtam újat senkinek )
Namármost. Én szeretném ha folyamatosan adná nekem azt a 12 V-ot.
De nem tudom hogy melyik két drótot kell összezárnom azon a csatlakozón, ami az alaplapba fut bele... Sajnos nagyon hülye vagyok az ilyen dolgokban. Kérlek titeket segítsetek.
Köszönöm előre is:

Zsolti
(#) kaqkk válasza xakk hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Amikor megszakadt az izzószál , a két egymáshoz közel lévő szál közt ívet húzott a 230v és ez produkálta a nagy
villanást és a hírtelen túlzottan nagy áramfelvételt ami lenyomta a kismegszakítót .
(#) titi válasza TrZsolti hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hali!
Ezt olvasd át!
Itt biztos megtalálod a választ.
Üdv!
(#) sprofan válasza TrZsolti hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Azért azt mondhattad volna, hogy ATX tápról van szó...
Egyébként fogod az egyik fekete drótot (GND) és az egyetlen zöldet(PW ON). Rövidre zárod őket, ha szétbontod kikapcsol.
(#) mex válasza karesz.j.r. hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
(#) titi válasza sprofan hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Miért, neked nem esett le elsőre?
Mellesleg szándékosan nem írtam megoldást, hogy egy kicsit a kérdező is megtornáztassa magát.
(a keresőt csak azért nem emlegetem, mert még új...)
(#) xakk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Tehát ahogy elszakadt az izzószál, ívet húzott, és amikor már lefelé lógott az izzószál az ív felfutott rajta, és a két csonk közötti villamos ív kiverte a biztosítékot? vagy hogyis
(#) mex válasza xakk hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Jellemzően a bekapcsolás pillanatában szokott a legtöbb izzó kiégni. A használat során az izzószál elvékonyodik,helyenként jobban mint egyébként a többi részén. Mivel az izzószál hidegellenállása sokkal kisebb mint üzem közben melegen,a bekapcsoláskor jóval nagyobb áram tud kialakulni (nagyon szerencsétlen esetben a szinuszcsúcson sikerül a bekapcsolás),és ez az áram elégeti az elgyengült szálat. Ekkor iv keletkezik aminek létrejöttét elősegiti a vezeték induktivitása (egy kicsit hasonlit a step-up konverterek működésére a dolog). Az iv belső ellenállása nagyon kis értékű,tehát a kismegszakitó leold.Egyébként ennek elvileg nem lenne szabad bekövetkeznie,mert az izzó egyik volframszálhoz csatlakozó vezetéke biztositék gyanánt is szolgál,úgy van kiképezve. Más kérdés,hogy működik-e.
(#) sprofan válasza titi hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
A könyv a polcról?
Szerintem meg pont ezt kéne tudniuk a újaknak, vagyis hogy egyáltalán van kereső(a használatát már meg sem merem említeni), illetve minnél több információt adjanak meg ha segítséget kérnek.
(egyébként nem láttam hogy te is írtál már)
(#) marki12 hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
sziasztok

valaki tudnekem segiteni hogy
hogy kell egy kis robotot építeni



(#) Bxncx hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Ez a kapcsolás (lásd:melléklet) működhet?Egy vezetéknélküli gyertyát szeretnék csinálni karácsonyra .A livewire nevű programmal működik. ( a trafó helyett majd két tekercs lesz)
köszi előre is

asd.PNG
    
(#) titi válasza sprofan hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Idézet:
„A könyv a polcról?”
- Jaja!
Idézet:
„pont ezt kéne tudniuk a újaknak”
-De tudta hogy hol kérdezzen, és nem új topikot nyitott...
Idézet:
„minnél több információt adjanak meg ha segítséget kérnek.”
Na ez igaz!
(Na de nem offolok többet, nem szokásom...)
(#) titi válasza Bxncx hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hali!
Szerintem nézz szét itt: Bővebben: Link
(#) Bxncx válasza titi hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
már néztem itt de azért mégegyszer elolvasom.köszi
az a baj hogy nem tudok SMDt forrasztani
(#) karesz.j.r. válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
kössz szépen a progit is!
mostmár minden ok
(#) titi válasza Bxncx hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szerintem ide nem kell SMD. Bővebben: Link
(Bár lehet azzal is.)
(#) xakk válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi a válaszokat, akkor most már nem gondolok nulladik tipusu találkozásokra
(#) Gigant hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy a logikai kapuknál a kapu tápfeszültségének a +5 V-jával lehet-e vezérelni a kaput? Tehát egy bemenetet, összekötni a Vcc kivezetéssel.
(#) titi válasza Gigant hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hali!
Iktass közbe egy 1k-s ellenállást.
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Sziasztok.Azt szeretnem megkerdezni hogy ha 2kondit parhuzamossan kotok akkor ugye a kapacitas osszeadodik.Es ilyenkor nem felezodik a maximalis Volt amit ratehetek ?

Koszi
(#) WaRL0 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia Szoval akkor felezodik a Volt amit max raengedhetek?
(#) lapose válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia!

A kapacitások összeadódnak, nem feleződik a feszültség!
Ha nem egyforma feszültségű kondikat kötsz párhuzamosan, a kisebbik feszültség a mérvadó!
(#) RCMaker hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogyan kell összehangolni a hangot és a ledet, hogy dallamra világítsanak, mondjuk valahogy így: Bővebben: Link
?
(#) WaRL0 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Jaaj bocsi nekem meg nagyon reggel volt Koszi
Következő: »»   354 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem