Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   220 / 2514
(#) CIROKL válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Itt van két a már emlegetett másik jó megoldás a +- 60 voltodra ! A djyuri által ajánlott megoldásként számbajöhető variáció , az eggyik az egy tranzisztoros vég amelyben egyszerűen csak 1-1 darab végtranyót használsz és máris csak töredék lessz a kimenő teljesítmény .Hisz neked nemkell 400 Watt!És van egy fetes / ugyemlékszem ez Urbán elektronikás/ Ebben is csak annyit kell tenni hogy 1-1 végfetet teszel és máris jó neked !Ehhez van komplett leírás + nyákterv is
(#) Fodor válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Csak szkópom nemnagyon van az élesztéshez :S
(#) CIROKL válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Ezekhez nemis igen kell szkóp? simán egy digitalis multiméterrel tudod éleszteni!Némi odafigyeléssel , ha mindent rendben pakolsz be a panelbe STB akkor általában első bekapcsolásra ezek működőképesek. Természetesen azért némi tapasztalat kell hozzá az erősítőépítésből? Ugyhogy elhiheted a szkóp a végfok élsztéshez nem mindig kell ,már többszáz véget élsztettem és csak simán egy két multit használtam anno.Mondjuk ezek mind egy adott szisztéma szerint előállított végek voltak !
(#) besi99 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
van a TIP142_nek k.párja? ha van, az finom (100v-os)
szkópom van,( de minek ) de hanggenerátor jobb lenne
(#) CIROKL válasza besi99 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Igen én ezt tudom amire itt utalsz de lehet hogy egy kezdő amatőr az a szolegenből nemfog éreteni ez nem csöves topik aholcsak szlogenekben beszélgetnek?Van szkópom csak nemtom használni , meg van hanggenerátorom is csak aztsem tudom használni ,meg ilyenek , akormeg minek ?látom egy jó szakivagy csak miből gondiolod hogy itt csak amatőrök vannak? Ezek amiket én a kollégának írtam csak utalások voltak ha jól megfigyeled !Hogy nem feltétlen kell egy végfok élesztéséhez szkóp!
(#) Fodor válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Köszönöm neked CIROKL, hogy kiálsz melettem! Nemtudom egyébként, hogy miért vannak itt olyan emberek, akik a segitség helyett, csak piszkálják a másikat! Ez az oldal nem azért van, hogy kötekedjünk egymással, vagy hogy lehordjuk azt aki kevesebbet tud! Tudtom szerint ez a topic is a segítségkérés miatt van! Úgyhogy besi99 gondolkodj el ezen, mert nevetséges amit csinálsz! Köszönöm mindenkinek mégegyszer a segítséget, de még nemigazán találtam meg a nekemvalót! Visszaolvazsgatom 10X-100X, hogy mit artatok és majd döntök, de ha lessz új 5-letetek kérlek titeket, hogy arjátok meg!
Mély tisztelettel: Fodor
(#) kisfeca válasza Akashi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Egyébként miért muszáj a mínusz szálat is hátra vinni a kaszniról ha leveszem az úgy miért rosszabb? Vagy nem tudom?

Figyelj oda az írásodra, mindenkinek jobb lesz.
-szamóca
(#) kisfeca hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Bocs Ne haragudj!
(#) besi99 válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
ahhoz képest fodor, hogy az én tanácsomra jutottál idáig is, erősen pofátlan vagy
(#) Akashi válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
A kaszni nem vezeték! Igaz hogy annak használják, testként a világitáshoz, meg egyéb dolgokhoz (pl ablakmosó), de rengeteg "zajt" vihet...
A nálam nagyobb szakik azt mondják, érdemes a negatívot is elvinni, mert így kevésbé zavar be a hangberendezésbe.
Én a fejegységhez is két szálat vittem le. A kaszira nem kötök audioberendezést. Érezhetően jobb a hangja.
Szerintem nem nagy költség plusz egy szálat elvinni. megéri.
Egy sodrott rézkábel azért mégis jobb vezető, mint a kaszni lemeze.
(#) Dj TSM válasza Akashi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Hat nemsokat szoktam ide irni,de annal tobbet olvasgatom az itt irott dolgokat,es sajat tapasztalataim szerint is amondo vagyok,hogy ha auto zenet csinalunk mindenkep legyen a test kulon kabelon huzva,mert nagyobb teljesitmenyu erositonel bizony sokat tesz a hang minosegen,a finomabb hangfeldolgozo egysegeknel pedik sok zaj forrast okozhat a nem megfelelo testhez valo csatlakozas.Nekem peldaul amikor nemvolt kulon test kabel,lehetett egy zugast hallani a zeneben ha jart a motor,es mikor gazt adtam akkor hangosodott a zugas,ezt bizonyara az alternator toltese okozta,de a kabelozas minden gondomat megoldotta.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok ezen a kapcsoláson ( melléklet ) melyik a hangszórón a a + kivezetés a G vagy a C ? Kössz! Boldog Karácsonyt!

bekotes.gif
    
(#) hapro válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Azt amelyiket kinevezed annak. Vagy ha rendszerbe építed, akkor meghallgatás után úgyis el tudod dönteni, hogy az-e az amit kineveztél pozitívnak.

Azért ez jól megkavart: "melyik a hangszórón a a + kivezetés"
(#) CIROKL válasza Fodor hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szia: Nos keresgetem neked a +- 60 voltodra talán megfelelő kapcsolást . De igazából nem akarlak összezavarni mindenfajta kapcsolásokkal , ezért inkább én is javasolnám neked a vf 2 -es kapcsolást!Ennek van itt külön saját topikja is ott többet tudnak mondani erről . De ezis több mint 60-80 Watt a +-60Voltról , viszont könnyűszerrel lehet a teljesítményét csökkenteni?

VF2.png
    
(#) Fodor válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Köszönöm a segítségedet! Szerintem a vf2 tökéletesen megfelelő lessz Mindenkinek Kellemes Karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új Évet Kívánok!
Üdv: Fodor
(#) zoly15 hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Építettem egy TDA1554Q val 2X 22W os erősítőt (hidalva van)... Megy szépnem ütősen szól meg minden... Kapcsolási Rajz
Készítettem hozzá korábban egy koppanásgátlót is.. Ez alapján...
Annyi lenne a problémám hogy mivel az IC hidalva van a GND hez képest a kimeneteken 6.34V mérhető ezért a koppanásgátló nem engedi "rá" a hangszórókat a végfokra...
Mit tudnék evvel csinálni?
Egy esetleges IC meghibásodás esetén nem szeretnék hangszórókat is cserélni...

üdv!
Előre is köszönöm!
(#) agressiv válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Azt kellene megoldani, hogy a védelem bemenetén ugyanannyi DC legyen mint a kimeneten.
A védelem tápját "el kellene tolni" 6.34V-snyi feszültséggel + irányba
(#) Dióda válasza agressiv hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Vagy csak esetleg a védelmet kellene úgy módosítani hogy a védelem negatívját felemelni a féltápra mivel elméletileg a végfokic kimenete féltápon van.
Ennek egyszerű módja ha a + és a - "vagyis gnd közé betszünk két egyforma ellenálatot és a kettő közepét nevezzük ki a védelem gnd-jének. Viszont itt jön az a probléma hogy jó esetben fele akkora feszültségű relé kellene bár nemtudom hogy a védelmi áramkör is mit művelne fele akkora tápról.
(#) Gyurix válasza hapro hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
De akkor mind1, hogy a hangszórón melyiket teszem a a +-ra vagy a - ra?
(#) CIROKL válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Sokkal egyszerübb szerintem a megoldás : a védelem bemenetén levő 22kohmos ellenálást megkell duplázni . Tehát a végfok +- ill a oldalára is kell eggy és ezmegy a védelemre , ekkor a csillagpontban 0 volt lessz de viszont amikor netalánn meghibásodna az ic kimenete akkor elbillen valamelyik irányba a féltápfesztől ekkor a védelem érzékeli a bemenetén az egyenáramot ! Mert ugyebár ez azt figyeli?
(#) hapro válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
"amelyiket kinevezed annak." nos ezzel azt akartam írni, hogy mindegy.
(#) snakesix hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
Azon gondolkodtam,h egy erösitő kimenöteljesiményét lehetne e mondjuk a végfoktranyó emitterellenállásán mérni Deprez müszerrel.(egy trimmer,plusz a müszer)
Igy a kimenö áramot lehetne mérni az emitterellenálláson esö feszültséggel.
csak egy ötlet,vajon jó lenne-e?
köszönöm a válaszokat.
(#) Imi65 válasza snakesix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Valamilyen szinten összefügg ezzel is a kimenő teljesítmény, de még nem találkoztam ilyen megoldással. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne, ha a műszerkör a kimeneten "lebegne". Azonfelül ez azért elég kis feszültség, nem valószínű, hogy - akár egy Ge dióda is - kinyitna kis teljesítmények esetén. Maradjunk a kimenőfesz feldolgozásánál, szerintem, bár ez sem tükrözi az adott kimenőteljesítményt (csak adott terhelés esetén). Ehhez figyelembe (kéne) venni a kifolyó áramot is.
(#) snakesix válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Köszönöm a gyors választ.csk egy ötlet volt igy "korán" reggel
van egy jo kis VFD kijelzöm,azt kéne müködésre birni.Azt ugy is fesz oszto ellenállásokkal kötöm a kimenetre.
(#) zoly15 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia!
Ezt mégis hogyan lehetne megcsinálni?

Üdv!
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ha jól olvasom akkor a Hsz-ed az én Hsz -hez ment csak másnak "címezted"...
Szóval ha a 22K-t felemelem 47K-ra akkor elvileg 0V lesz a tranyók bázisán? Amikor levettem ez egészről a tápot és kezdett merülni a puffer akkor a védelem már kapcsolt ha 2.5V alá esett a "kimeneti DC"


üdv!
UI.: Igen azt figyeli ha DC kerülne a kimenetre akkor a T4 nek lerántja a bázisáramát...
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Igen bocs neked szántam !Nem felemelni kell !47 k ra csak egyszerűen 2 darab 22 k os ellenálást teszel a védelem bemenetére , vagyis a hangszóró kimenet +- oldalára .És az megy a védelemre !
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Most lehet hogy én vagyok értetlen Akkor most mit és hogy? Már belekeveredtem.. Nem tudnád hozzárajzolni a rajzhoz ha nem gond?

üdv!Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
így gondolta CIROKL

tda.jpg
    
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
köszi!
Nekem is ez esett le de nem mertem megkérdezni...
Hány W-os ellenállás kel ide? Vagy a 22K-n kis áramok fognak folyni?

üdv!
Következő: »»   220 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem