Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Valóban nem nevettünk ki senkit, nem tudom, hol olvastad ezt.
Viszont: sok külföldi (angol nyelvű) fórumon láttam már olyat, ahol azzal kezdte a hozzászóló: Idézet: , majd leírta a kérdését. Egy-két válasz jött („egy kicsit beszélek csak angolul, bocs” Idézet: jelleggel), és a téma kifújt, nem is törődtek vele. Igaz, ez bunkóság, de az is igaz, hogy amilyen az agyjonisten, olyan lesz a fogadjisten.„ha egy kicsit beszéled, legalább megpróbálhattad volna” Nem helyesírási fórum vagyunk, de egy alapszintet azért elvárnánk mindenkitől, ha már egyszer használni akarja ezt a felületet. Készséggel elhiszem, hogy vannak olyanok, akik nem tudnak jól írni, de azt nehezen, hogy némi odafigyeléssel ezen ne lehetne legalább egy keveset korrigálni. Annyit csak, hogy ne bántsa az emberek szemét.
Kedves Eotvospm! Értem, amit mondasz, és becsülöm is azt a hozzáállást, amely így tekint erre a kérdésre. Hidd el, nem nevetném ki senki nagymamáját vagy nagypapáját, de még szüléjét sem! Mégis ellent kell mondjak neked, bár ismerem az általad említett tanmeneti problémát is.
Fórum szerte - ha körülnézel, - Te is egyre többet tapasztalhatod, hogy ez a „trendi”! Nincs ennyi diszlexiás a világon! Ez egyszerűen igénytelenség!
Én kettes voltam nyelvtanból, használom EZT a szolgáltatást, azóta egyre kevesebbet hibázok. Sőt, még az elgépelésem is ritkább. Gondolom, az eddigi írásaimból, senki sem mondta volna meg közületek, hogy 2-es voltam.
Mindenesetre egy ilyen szomorú munkanap után tökéletes mosolyt csalt arcomra. Főleg a "karpurátor" szó! Igaz, még csak év eleje van, de számomra ez lett 2009 legszebb szava.
Azt figyeltétek a híradóban, hogy az M0-án kihelyezett trafipaxok a kéthetes tesztüzem alatt 12ezernél több gyorshajtót örökítettek meg?
Nézd meg ITT, hogy jó frekin vagy-e.
Idézet: „lehet, hogy az idézett illető például diszlexiás!” Ha a probléma az írásban jelenik meg, akkor azt nem véletlenül diszgráfiának nevezzük? Egyébként a diszgráfiának pl. semmi köze sem a B betűhőz, sem a P-hez......
A Fókuszban láttam az új őrületet. Olyan póló, amibe szerintem a fo-led nevü oled kijelző van belevarva és a zene ritmusára változik a minta rajta. Nem találom a neten, valaki segíthetne!
Ijedten kapcsoltam be a detektorosomat, de semmi vétel... Hétfőn karban szoktak tartani Kossuthék, (Solt) de délelőtt. Nem tudom, hogy mi lehet.
Azt nem hinném, hogy Köbzoli nem tudja az 540 kHz-et. :no: A Kossuthhoz nem kell frekvencia táblázat.
A helyszín: Budapest
Pontosabb helyszín: III. kerület Itt felénk hallgatható simán a Kossuth, semmi problémát nem fedezek fel az adásban :yes:
A 12ezernél több gyorshajtó között (bár én nem toltam... annyira...)
nem. akit érdekel, csatolom az ebből tartott előadásom.
Fóliákkal! "...a dyslexia első sorban olvasással kapcsolatos probléma, mely esetenként komplex tünet együttest eredményez. Oka neurológiai eredetű..." A finommozgás ügyetlensége, diszgráfia. Aki dysgr., az pákát sem tud használni!!! Ellenben: bp-d tévesztő Dylexiás! Agyi eredetű! A másik legtöbbször szervi! Nekem ezt mondta egy szakember. Fólián: dysgraphia az a magcskakaparás (képtelen a finommotorikus mozgásokra) Álom álom kezdetű pedig dyslex egyén, de ezek sokszor kéz a kézben járnak! Együtt jelentkeznek a tünetek!
Nem tudjátok hogyan lehetne egy mobiltelefon térerején javítani? (vagyis kicsi a beltéri jelerősség és néha lekapcsolódik).
A nokia tök jól megy, de az új samsung nagyon gáz.
Legjobb tudomásom szerint új telefont venni! Nincs mit tenni! Mások majd biztos mást mondanak!
Már írtam valahova, hogy létezik olyan készülék, amit pl. irodaházakban alkalmaznak. Egy kültéri antenna egy belső egységgel, ez erősíti a térerőt.
otthonra drága lenne egy kicsit Jóéjt mindenkinek, holnap 2 db vizsgán lesz, nem tudom, hogy élem túl! Ha bármiből bukok, jövőhét hétfőn 3! Ilyen fantasztikus vizsganaptárt állítottak össze! nincs mit tenni
Csajom ma volt vizsgán. Az első mondatnál kiküldték, mert összecserélte a szórendet, a könyvhöz képest, amit a tanár írt... erről ennyit. Egyébként úgy is volt értelme és jó mondat volt.
Most pedig fedje fel Nick-nevét az a fórumtárs, aki Budapestben távirányító specialistaként gyúrja az ipart. Képes bármilyen eszköz távirányítóját megmókolni, átprogramozni.. A munkatársam mondta, hogy ott járt és ilyenek történtek
Távirányító specialista. Ki gondolta volna egy nappal ezelőtt, hogy ilyen is van?!
A te összeállításodban olvastam:
Idézet: „Diszgráfia Az írás terén jentkező probléma. Rokon a diszlexiával.” Más: Idézet: „Aki dysgr., az pákát sem tud használni!!!” A páka mozgását ne hasonlítsuk szerintem egy apró méretű betű leírásához Kicsit más a fogása a tollnak/ceruzának és más a pákának, más mozdulatokat kell tenni velük. Egy betű/szám leírásához, ahhoz, hogy kivehető legyen, összehangolt mozgás szükséges minden egyes századmásodpercben, amíg a karakter teljes leírásra nem kerül. Míg a pákánál tökéletesen mindegy, hogy milyen irányból, mozdulattal közelíti meg valaki az adott forrasztandó pontot, a lényeg, hogy eltalálja, és a páka képes legyen megömleszteni az ónt az adott helyen. Azért azt tudni kell, hogy a diszgráfiások azért annyira nem "mások", hogy 1mm helyett 1 méterrel arrébb forrasztanak/dolgoznak a kezükkel. A tizedmásodperces koordinációjuk nem a legtökéletesebb, és ebből 1-1 mm-es torzulások adódhatnak (nem több!), ami miatt pl. torzabbak a betűk, elcsúszik 1-1. Míg a pákánál tökéletesen mindegy, hogy ha fél mm-el a forrasztandó pont mellé talál a delikvens. Ha érzékeli, hogy nem melegszik fel a pont, nem fut meg az ón, stb., akkor pillanatok alatt felismeri, hogy talán közelebb kell mennie "a ponthoz". Szóval szerintem a pákás hasonlatod nem állja meg a helyét ebben a témakörben. És hogy miért ismerem ennyire jól az adott problémát? Mert van 3 nagyon! közeli barátom, akik ezzel a gonddal küzdenek a mindennapjaikban, és eléggé sokat beszélgettem ezekről a dolgokról velük, és láttam őket pl. forrasztani/kézügyeskedni is, nem egyszer. Mégis diszgráfiások... a hivatalosan kiadott szakorvosi papírjuk is erről tanúskodik, nem pedig a diszlexiáról.
Nem is figyeltem, hogy átléptem nemrég az 5000-dik hozzászólásomat :eek2:
Pedig a napokban annyira készültem rá, hogy figyelni fogom, és a NAGY pillanatban örvendezek egyet... hát már lökhetem az árokba a tervemet
Ugyan már! Mi az a +10, az 5000-hez képest: 0,002%! Örülnénk ha ilyen tűréssel rendelkező alkatrészekből építkezhetnénk!
Boldog 5000. hsz-t! Én már lassan elérem az 1000-et. Idézet: „Örülnénk ha ilyen tűréssel rendelkező alkatrészekből építkezhetnénk!” Hohó, meghiszem azt! Köszi!
Norberto! Az a diszgráfiás, aki tud forrasztani, az nem "valódi" diszgráfiás! Ál diszgráfiának nevezik az ilyet, ami a "nem az egyénhez alkalmazkodó" tanítási módszer eredménye (is) lehet. (Létezik ál diszlexia is!)
Előre szólok:
Senkit nem akarok megbántani, de a helyzet elkeserítő. Ma egy itteni moderátor hsz-ét olvastam (direkt név nélkül) és egy durva helyesírási hibát találtam (utánna). Ez önmagában nem lenne baj, de az illető sokat ad a helyesírására és ha az, aki ezt fontosnak tartja ilyen hibát vét az valószínűleg megszokásból ered vagyis inkább a többi 1000 ragasztja rá a hibát a sok-sok hibás szóval. Már eddig is sok embernél láttam fórumokon, hogy egy idő után akármit is tesz akár mennyire is odafigyel ráragad a hibás helyesírás. Sőt, magyar tanároknál is láttam, hogy amint nyugdíjba mentek a helyesírás és a beszéd stílus leépül. Az elszomorító az, hogy elvileg a sok olvasás (nem netes) hozzásegít a jobb helyesíráshoz. Nos én naponta 20-30 oldalt olvasok a teljes asimov, dűne gyűjtemény itt hever a polcon és még is egyre rosszabb a helyesírásom. Érdekelne, hogy mások is tapasztalnak ilyet? Ez egy a net hátrányai közül? Akinek gyereke van gondolom látja a valós problémát a későbbi vagy mostani tanulásnál.... Elkeserítő....
Azért ebből ne vonj le túlságosan messzemenő következtetéseket. Lehet elgépelés is. (Nálam legalábbis ez fordul elő legsűrűbben, mert a helyesírásomra nagyon figyelek. Persze, vannak rossz berögződések, mint a muszáj helyett a "muszály", de ez is elkerülhető némi odafigyeléssel.)
Idézet: „Akinek gyereke van gondolom látja a valós problémát a későbbi vagy mostani tanulásnál....” Természetesen! Bár az én lányom (18 éves) nem sok időt tölt el a net előtt, valóban romló tendenciát mutat a helyesírás terén. Lassan, de biztosan beférkőzik a beszélt nyelvbe is az internetes csevegőportálok "szlengje", rövidülései, mint a "vok", "mien", "lol", stb. (Amitől viszont én kapok gutaütést! )
Na ez utóbbiról ne is beszéljünk . A 18 éves unokahug saját dekódolót igényel, ha meg akarom tudni hogy van.
Sőt volt olyan ügyfelem akinek a Marketingese is így írta nekem a levelet, hogy: "lécci tedd fel ezt a bannert, ma nem vok 3-ig köccike". Köbzoli: 1 év nem nagy idő nekem is kb 3-4 év után kezdődött az egész bár az is igaz, hogy régebben (mondjuk 2000 környékén) még nem volt ennyire eldurvulva a helyzet. Akkor még a chat-en is csak kóstolgattuk a rövidítéseket.
Nos ez egy valos problema szerintem.
Tenyleg kopik a nyelvtudas ahogy oregszik az ember (es nem ezzel foglalkozik foallasban). Valamint valtozik a nyelv is dinamikusan, peldaul: File -> Fajl Software -> Szoftver Media/Medium/Mediak? Hogy a celebet ne is emlitsem Nekem pl. az egybe/kulon/kotojellel irassal szoktak gondjaim lenni... Peldaul amikor csekket toltok ki, akkor "Tizezer" vagy "Tiz-ezer"? Az elso format hasznalom, de anno a masikat tanultam... |
Bejelentkezés
Hirdetés |