Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   2 / 43
(#) pakibec válasza Marco_HUN hozzászólására (») Jún 27, 2006 / 1
 
Sziasztok!

Érdekesen hangzik mikrovezérlőt használni fényorgonánál. A megfelelő freki szűrését is a PIC csinálja? Ha analóg digitális konverterrel digitalizáljuk a bejövő zenét, igencsak bonyolult lenne a hullámformák elemzése, és pl. a basszus kiszűrése. Vagy ugyanúgy előszűritek a jelet mint a pic nélküli fényorgonáknál?

Üdv
(#) G-Lex válasza pakibec hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
Igazándiból a frekiket analóg áramkörökkel szűrném le és a kapott jelet küldeném a PIC analóg bemenetére.
A PIC csupán arra szolgálna, hogy automatikusan állítsa az érzékenységet (limiterrel próbáltam, nem túl jó. vagy a limeterem volt rossz), valamint digitálisan küldje ki a vezérlőjelet a lámpáknak. Így 1 szálon lehetne vezérelni az összes lámpát.
(#) peter007 válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 27, 2006 /
 
Hali!

Lassan elkészül a fényorgonám de szeretném még hozzá pár dolgot. Arra gondoltam hogy az izzók fényerejét lehessen állítani egy potival. Lehetőleg a 3 csatornát egyszerre. Tudnátok rá vmilyen kaapcsolást? Estleg hogy keressek rá? Köszi!
(#) janee24 válasza peter007 hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Sziasztok! Én kismértékben értek ezekhez a dolgokhoz, de kérdezném hogy megoldható-e hogy nem csak 40W-os izzót hajtunk meg , hanem mondjuk 400W-ot. (azaz 4 db 100W-os izzó 1 csatornára.) Összesen: 1,2 KW-ot.? Meg valaki foglalkozik-e azzal hogy megépíti csak a nyákba lévő cuccokat, a többi nem érdekes?
(#) szabi83 válasza janee24 hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
ez a triac-on múlik.. pl tic206 -al lehet 1600W -ott, de ekkor már a triac-ot hűteni kell...
(#) G-Lex válasza janee24 hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Janee24
valóban a triacon múlik.
16A triac elég... ez 220*16=3520W
De ekkor már borda kell a triacra, de biztos ami biztos még 1 venti sem árt.
De ha nagy teljesítményt akarsz kihajtani belőle akkor külön vedd az összes lámpa meghajtó fokozatát mivel A PC táp 220V-os csatlakozója is csak 10A-ig van hitelesítve


Peter007:
A triac a fényerőt is tudja szabályozni.
(#) Hi-End válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Halihó

Nem lenne egyszerübb az egészet LED-ekből megcsinálni???????
Nem kéne itt a 230cal szarakodnotok.
De persze senkit nem akarok +bántani.
TIPP volt.
Én mondjuk min. 32 sávos LED-es fényorgonát akarok, sávonként kb. 12 LED-del.KOCSIBA

Csőváz.
(#) szabi83 válasza Hi-End hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
kezdjük ott az nem is fényorgona :yes: :yes: :nyes::nyes::nyes::nyes::nyes::nyes:
(#) G-Lex válasza Hi-End hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Ölég böszme ára van 384 lednek...

A fényorgona általában 3 csatornás...
32 csatornával élvezhetetlen...

Miért 220V?? Hát mert a led azért annyira nem világít mint egy 100Wos izzó...
(#) peter007 válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Hali!

Tudna vki fényerő szabályozásban segíteni? Összesen két kérdésem lenne+ még párd db Köszi!
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Szerintem tudna...De ha felteszed a kérdést, könnyebb válaszolni!
(#) peter007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Öpp...mondassz vmit
Szóval az első a gyűjetemények között kinéztem a digitális fényerő szabályzót. Szóval ezt És az lenne a kérdés hogy ezzel lehet e egyszerre háram csatorna fényerejét állítani? A második pedig hogy ha igen akkor hova kell kötni a fényorgonán belül. Ha vártok 10 percet akkor a kapcsolás is itt lesz.
(#) peter007 válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Szóval itt a rajz. Az harmadik a zavarszűrő nélküli a második a zavarszűrős. Nekem a második van megépítve 3 példányba.
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
tök 1 xrű...Az izzók közösével sorbakötöd a fényerőszab triac/tirisztor-ját.
itt azért van sokkal egyszerűbb is!:
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_436.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_436.html[/link]
(#) peter007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Köszi!

Csak két okból is a digitálisat választanám. 1: Nincs 230V a potin. Nem kell bele zavarszűrő elvileg. Vagy kell?
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
szerintem ugyanúgy fázishasítással megy akkor meg csak kéne zavarszűrés....
Ahogy mondtam:sorbakötöd az izzók közösét a triac-kal...(a triac azért vmi izmos példány legyen hűtve mert 3xakármennyi áram szaladgál rajta)
(#) peter007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Van itthon egy 40 uH-s tekercsem. Az jó hozzá? Bele tudnád rakni a rajzba hogyazt hová kellene?
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Ugye nem nézted meg a fúrógépes topicot amit belinkeltem feljebb? (már az első oldalon megtalálod, de olvass is-ne csak köss!)
(#) peter007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Ezer bocs. Csak végigfutottam a fúrós topicot. Köszi még 1x!
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
nem, semmi gond! Csak arra akarok rávilágítani, hogy neked lesz egyszerűbb tervezni-ha tudod mit is csinálsz-nem csak kötsz ahogy azt vki mondta...(ismered a közmondást: rövidzárlat=hosszú tűz!)
(#) Marco_HUN válasza vicsys hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Sziasztok az alap fényorgonához amiről legelőször kérdeztetek abban mijen potmétert tennétek? azt gondolom h logaritmikusat végülis mijet? és hol lehet ojat venni
(#) mefi01 hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
A LEGEGYSZERŰBB fényorgona a világon!!!
9 voltról megy a másik végét meg kösd a hangszóró kivezetéseire +még pluszba a hangszórót 1 hangeszközre hogy szóljon!
(#) imreg válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Elnezest, de szerintem jol tud 32 csatorna kinezni. Ez elvileg 35 (talan 2 v 3 izzo nem latszik, egy pedig hianyzik): http://www.metacafe.com/watch/211530/garden_lights/
(#) KBeci hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Mi az a fényorgona?:wow3:
Lehet hogy hülye kérdés, de én még új vagyok, és még nem hallottam róla:help:
(#) Balu válasza KBeci hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
3 db fényforrás fel van osztva, hogy pl a kék a mély piros a közép és a zöld a magas. Amikor magas hang szól akkor a zöld világít, amikor meg más akkor annak a megfelelője. Érted??
De ebben a topikban is vannak képek...
(#) mefi01 hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
a fényorgona 1 olyan szerkezet ami világító testeket villogtat a zene ritmusára
(#) KBeci hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Értem.Valami ilyesmit vártam. Kösz.:integet2:
(#) Müszi hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy egyszerű fényorgonát.
http://www.d-audio.hu/product_115/category_53/product_info.html A linkben van egy kivezérlésjelző kit.
Ha a ledek helyére rárakok egy MOC3020 optodiacot és azt rárakom egy triacra (pl.: BT137) akkor nekem villogni fognak az izzók.

Mit szóltok hozzá? Jó ötlet?

Üdv.: Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Bocsi de elég sürgős lenne mer meg kéne rendelnem
ezér lécci aggyon valaki egy bekötés hogy kössem össze a moc3020+bt137+izzót???
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
az abban lévő IC mind össze 180 ft meg kell hozzá 2db R és 2db C, no meg 1 db trimmer, közelse 630 ft

üdv
Következő: »»   2 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem