Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   2 / 11
(#) sebestyen_ferenc válasza stereo hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
a 100wattos trafo neked nem lesz elég Tda7294-100wattos (ebböl kb.max60watt zene 4ohmos hangszoron+ a többi hővé alakul) sztereoban ez akkor 2*100watt.
100wattos trafoval: max 2*30watt 4ohm tudsz le veni az ic-ből.

TDA7294.pdf
    
(#) stereo hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
(#) Ricsi89 válasza stereo hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Ez sem jó hozzá. Ha 2X50W-os erősítőt akarsz, akkor egy 150W-os trafó kell minimum.
(#) stereo hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
és hány w jutna a hangfalaknak ezzel a kittel és az én trafómmal?
Ha egyátalán lehet hozzá használni..
(#) sebestyen_ferenc válasza stereo hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
atol függ mekora tápfeszt igényel az erősítő én fenébb leírtam max2*30wattot lehet kihozni
(#) stereo hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
egyik oldalon +-40V-ot ir...
(#) sebestyen_ferenc válasza stereo hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
a trafodból 2*33volt jőn ki egyenirányitás és szűrés után. Jól modtam képlet: U*U/4*R
vagyis az U-tápfeszűltség,
az R-hangszoró ellenállása =>max. 34watt 8ohmon
Szépen torzítatlanul 30watt
(#) ADMIN hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
hellou nemtudna nekem ehez a kapcsolashoz valaki mellekelni egy nyakrajzot????elore is kosz
(#) ADMIN hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
sziasztok nekem egy 12voltrol hajthato erosito kel a leheto legnyagobb en olyan 40-50wattba gondolkodtam sztetek lehetseges???12voltrol max mien nagy erositot lehet meghajtani most keszul a 2.1es hangrendszer a ket kis kozep hangfalhoz mar megvan az elektronika most kene egy amit a ubwoofernak csinalnek elore is kosz
(#) ghostmat hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Sziasztok!!

Teljesen kezdő vagyok mind hangfal mind erősítők terén

A kérdésem a következő : van 1 régi Unitra Diora sztereó erősítőm, amiből a sztereo jel mellett szeretnék egy alacsony frek jelet továbbítani és 1 mélynyomót csinálni 2db 15W-os TESLA hangszóróból. De ha már ez alapból sántít akkor hagyom az egészet

A fenti elképzelés +valósítható e egyszerűen, vagy nem igényel sok "szenvedést" ?

És használhatok e 4ohmos hangszórók mellett 8 ohmosokkal párhuzamosan kötve?

Köszönöm előre is!!
(#) sebestyen_ferenc válasza ghostmat hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
szóval van két 8Ω-os hangszoróid ezzeket pár.kötőd 4 lesz, ez idáig stimel a mélynyomónak külőn erősítő kell ezért is azza neve 2.1 azza 3 csatornás erősitő.
A mélyet ugy lehet megoldani, hogy a stereó jelből egy összegző után aluláteresztő szürő azután erősitője + a hangszorók.
(#) ghostmat válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Köszönöm a választ!

A következő kérdésem, láttam bandpass dobozt, olyat lehet 2 hangszóróval? egymással szemben, és középen a "légtér"?

Ha PC-hez kötöm amin van Center/Bass jack akkor az összegző és aluláteresztő szűrő offolható a rendszerből? és akkor elvileg "csak" egy aktív szubládát kell összehozni.

Köszönöm előre is!!
(#) tilde válasza ghostmat hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Na en lattam ilyen bandpasst, mellekeltem kepet, de a meretezeserol semmit sem tudok. Mondjuk ez egy kicsit mas, mint ahogy te elkepzelted.

bandpass.JPG
    
(#) sebestyen_ferenc válasza ghostmat hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
én a subot egy hangszoróval oldotam meg, én nem értek a bandpass dobozokhoz ezért nem is tudom azokat hogyan alakitsák ki
A PC hangkaritól meg a lejátszó progiktól függ, hogy a kimenetelen megoldja a mélyhang problémádat, ha ez teljesül akkor jöhet az aktív láda!
(#) scooby_ válasza tilde hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Hmmm a bandpass láda...
Jó hangja tud lenni,másnéven osztott kamrásnak is szokás "csúfolni"

Nekem is van képem,úgytudom sokféle hangszóró jó bele :yes:

Üdv!

bandpass.jpg
    
(#) BaluNo1 válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
van itt valaki?
(#) scooby_ válasza BaluNo1 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
[quote]van itt valaki?"

Na ezt hogy érted?
Amúgy igen,van!
(#) ilulacika hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Van egy 2.1 es hangfalszettem és annak a mélynyomója nem szól csak zúg csak a két kicsi hangfal szól mi lehet a probléma?
(#) Pyte válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Hogy érted hogy zúg brummos vagy mi ? Nem is szól még halkan sem a zúgás mellet?
(#) ilulacika válasza Pyte hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Halkan zúg akkor is ha a 2 kicsi szól és akkor is ha nem, hangot pedig semmikor sem ad .
(#) Pyte válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 18, 2009 / 6
 
Vagy a mélyszürővel lett valami vagy csak egy kábelról leszakdt az árnyékolás!Én valami hasonlóra gondolok még esetleg nézed meg a puffer kondit nem e puklis vagy felrobbant az ilyen szerkentyűkbe silány minőségű elkókat raknak
(#) Kovidivi válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Van egy Ladám, nem megy. Mi lehet a probléma? Rakj fel képet, belülről, kivülről, típusjelzése mi a hangrendszernek? Mióta csinálja, hiba pontos leírása, stb. Akkor meg tudjuk oldani a problémád. Üdv!
(#) ilulacika válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
A hangfal típusa Silver Crest 50216. És 1 kép róla.A hiba: amikor bekapcsolom halkan zug és semmilyen más hangot nem ad ki csak halk zúgást és a hangerő szabályzására sem változik a zúgás erőssége.
(#) Kovidivi válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
A belsejéről is tegyél fel képeket, keress látszólagos sérüléseket! Éles, jól látható képeket rakj fel Köszi
(#) pl13 válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Hát ami még valószínű, hogy a végfok pusztult meg. De ki kell nyomozni az ilyet, hibakeresés, végigkövetni a jelet, és megtalálni, hol veszik el. Azzal egyszerre pedig általában a hiba forrását is megtaláltuk.

Pl. ilyenkor célszerű visszafelé indulni, első lépésként megnézni a végfok bemenetét, hogy hogyan reagál, egyáltalán reagál-e. Persze ehhez szét köll szedni. Azt meg csak akkor, ha már nem garis.
(#) varttina válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szia!
Az ilyen PC hangrendszerek erősítője többnyire IC-s. Nem hiszem, hogy az IC-ken kívül valami más is meghibásodhat bennük. Általában külön IC hajtja a kis hangszórókat, és külön a mélynyomót.
1., Mérd meg, hogy kap-e rendesen tápfeszültséget a ménynyomót hajtó IC!
2., Nézd meg, hogy nem-e brummos az IC tápfeszültsége! (Ha nincs szkópod, akkor egy 1000µF-os kondenzátorral sorbakötött hangszóróval is megbizonyosodhatsz róla.)
Ha brummos a tápfeszültség akkor nagy valószínűséggel az elkóknál van a probléma.
3., Ha minden OK, piszkáld meg az IC invertáló, ill nem invertáló bemenetét egy tűvel. Ha ad valami hangot akkor van rá reményt hogy jó.
4. Ha nem reagál az IC a piszkálásra akkor bizony megérett a cserére.
(#) pl13 válasza varttina hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Egy logikai hiba, ha a táp szimplán brummos volna, akkor szólna a cucc, csak zúgna közben 100Hz-en, és valószínűleg a többi hszre is kiterjedne a jelenség.

Valószínűbb a végfokic baj.
(#) ilulacika válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Csak most volt időm tenni képet a belsejéről remélem jó .
(#) Kovidivi válasza ilulacika hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Üdv!
Az IC-kre mi van írva? TDA2030? Látszik a képen, hogy egy ellenállás eléggé meg van feketedve, egy másik helyen pedig a nyák elég feketés. Ezeknek utána kellene nézni, a fekete ellenállást ki kellene cserélni nagyobb teljesítményűre, de ugyanolyan mértékűre! Üdv.
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
valami 2030 klón lesz.
Következő: »»   2 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem