Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   236 / 1385
(#) gydanee válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Hát szerintem annak ott kell lennie, bár még nem néztem át teljesen, köszönöm az észrevételed.
Itt az eredeti maszk: Bővebben: Link
Amit én észrevettem az enyémen hiba, az a nyák közepén a 3db tranzisztor közül az egyik zárlatos.
(#) gulasoft válasza gydanee hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Szép lett. Egyenletes vonalak, ahogy egy fotós nyáknak ki kell nézni. Előhívót meg nyugodtan rakd töményre, ez a gyári lakk nagyon bírja.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Vasklorid helyett használj nyugodtan Nátrimszulfidot. 1100Ft kilója, és nagyon szépen mar, és ami lényeg, nem lesz piros tőle a minden.
Forrszemekhez csináltam maszkot, levilágítottam, előhívtam, megszárad a nyák bescannelem. Azon filózok még, hogy berakom a sütőbe, hogy a lakk felkeményedjen, mert állítólag ha ez a gyári lakk beég, olyan lesz mint a lödstopp.
a kép:
itt a kép
(#) gulasoft hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Hát a lustaság fél egészség alapon adtam a nyáknak a hőlégfújóval, a lakk kissé barnább árnyalatott vett fel. Ezek után nekiestem acetonnal, és már nem szedte le, tehát elmondhatjuk, hogy a nyákon a vezetősávok vegyi hatások ellen védve vannak, korrózió ellen védve vannak.
Jó ez a gyári lakkos nyák nagyon. A sima 200*300-as az egy 1000-essel olcsóbb, de ennyit megér nekem hogy nem kell pucolgatni meg lakkozni, csak méretre vágni, és még ilyen plusz dolgokat is tud.
(#) CHZ válasza Frankye hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszönöm .
Annyit tennék hozzá , hogy előhívás után ráégetem a lakkot , mint ahogy gulasoft is említi .Sima +20-al is működik . így tartós lemoshatatlan felíratot kapok .
(#) gydanee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszi a gratulációt!
Ez a gyári lakkos nyák tényleg nagyon jó, főleg ha még a lödstopp-ot is helyettesíthetem!
Majd még a kémiai ónozót akarom kipróbálni, arról is hallottam jókat itt.
(#) maTaKee válasza gydanee hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Üdv!
Szerintem annak nem kellene ott lennie, ugyanis azaz AC pont, illetve a "-" pont. De ha jobban megnézed a beültetési rajzot, akkor látod, hogy annak nem kellene ott lennie! De felőlem aztán maradhat ugyanúgy a panel, nekem nem lesz belőle bajom...
(#) gydanee válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Lehet hogy igazad van!
Ebben kérném Attila86 segítségét!
Mert a maszk egyértelműen odavan húzva.
(#) Attila86 válasza gydanee hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
A nyákterv innen a hobbielektronikáról van, igaz?
A weboldalamon lévő nyákterv ki van javítva, azon nincs összekötve az a rész:
Bővebben: Nyákterv
Ha hibát találok valamelyik írásomban, akkor azt a weboldalamon azonnal frissítem, itt a hobbielektronikán viszont nem mindig szoktam, úgy néz ki hogy ezt el is felejtettem.

De ki ne dobd ezért a nyákot, egyszerűen csak át kell vágni azt a részt.
(#) gydanee válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Most már értem, közben az egyik megépített képeden meg is találtam. (ezen)
Majd minidrill+gravírozó fejjel megoldom.
Köszönöm maTaKee hogy észrevetted a hibát!
Neked is Attila!
Jah, és a függőleges panelon nincs hiba?
(#) lmao hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Ti mivel szoktátok megoldani a furatfémezést? 100 via esetén nem igazán kényelmes alkatrészlábakat átdugni, és ráadásul ha az IC alatt is vannak furatok (ez elég gyakran előfordul), akkor le kell csiszolnom őket, hogy ne feküdjön fel rájuk.
(#) Attila86 válasza gydanee hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Azért szerencsére ritka hogy hiba van a nyáktervekben. Inkább a cikk szövegében, vagy az alkatrészlistán szoktak kisebb elírások előfordulni. A függőleges panelon nem emlékszem hogy lett volna hiba.
(#) gulasoft válasza lmao hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Sehogy.
Valaki említette, hogy 135 eu-ért kapni valami készletet amivel megoldható, de részletek nem voltak.
(#) igor4122 hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.

Valaki tudna mondani olyan cimet ( lehetőleg a III.Ker. közelében ) ahol hozzá lehet jutni a hidrogénperoxid-hoz.

Nem tudon valaki feltette-e ezt a kérdést valamilyen formában, ha igen elnézést kérek de salynálatos módon nem tudtam végigolvasni a fórumokat, mert az apám folyton ordít hogy kapcsoljam ki a gépet mert sokat fogyaszt.
(#) djacx hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Szép napot mindenkinek lenne egy kérdésem. tudna nekem valaki olyan linket vagy weboldalt ahonnan kitudnám dolgozni a nem sokára történő technikusi vizsgám egyik tételét? Google-t próbáltam és más keresőket is több féle kombinációkkal de nem találtam érdemlegeset.
Ismertesse
- a NYÁK számítógépes tervezését,
- a szerelt NYÁK-ok mérőautomatákkal történő vizsgálatát!
Mutassa be a késztermék automatizált végellenőrzését!

a számítógépes nyáktervezést én is használom de nem tudom folyamat szerűen leírni (fogalmazásban nem vagyok jó) de a többiről fölleg nem találtam semmit csak történeti leírást.

Előre is köszönöm. DJacx
(#) Attila86 válasza djacx hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Üdv.!

Nálunk pont ezt a tételt dolgoztam ki én. De igazából csak egy powerpoint-os kis bemutató az egész, amiben inkább csak pontokat írtam le és a pontokról pedig beszéltem (nálunk kis előadást kellett belőle tartani).
Azt elárulom, hogy magáról a nyáktervezésről én magam sem találtam túl sok infót...

De ezzel a kérdéseddel szerintem menj át egy másik topikba.

Üdv.: Attila
(#) lmao hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Fél napi munkám eredménye. Soha többé nem csinálok nyákot, inkább fizetek érte.
(#) maTaKee válasza lmao hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Ne vedd sértésnek, de ez mi? Hogyan sikerült ezt összehoznod?
(#) niedziela válasza lmao hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Erről írhatnál bővebben mert nem tudom mit látok.
Hogy csináltad, mitől fekete a panel.....stb ?
(#) Cunici válasza niedziela hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Ha megnézitek a kezét látszik rajta a festék, szerintem lefestette, de jobb lett volna ha nem kenős festékkel csinálja , én meg fogom próbálni majd lefújni .
(#) lmao válasza niedziela hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
USB-s programozó AVR-hez. A fekete cucc rajta lakk. A nyákot vasaltam.
(#) tommygun19 hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Van egyszerűbb megoldás is. Pl.: Veszel egy darab nyáklapot, marósavat + egy Edding alkoholos tűfilcet. A tűfilccel rárajzolod az áramkört erősen majd belemártod egy kis marósavba. Végül a tranyó, kondi és az ellenállás + az IC helyét kifurkálod beforrasztod és kb. ennyi.
(#) Attila86 válasza tommygun19 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Idézet:
„Van egyszerűbb megoldás is...rárajzolod az áramkört”


Tényleg nagyon egyszerű!
Mire például egy ilyet megrajzolsz...
(#) lmao válasza tommygun19 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Nekem ez sajnos nem megfelelő. Épp most tettünk le róla, hogy a linuxos boardunkat sufninyákkal készítsük el. A beroutolás nagy része kész 10 miles vonalakkal 0.5mm-es viákkal 2 rétegen (csak a 133MHz-es SDRAM-ra kellett vigyázni a jelkésleltetések miatt), de valahogy nincs kedvem sz***kodni a furatfémezéssel meg a kontakthibák keresésével. Inkább kifizetem a 8000Ft-ot a két darabért.

Ilyen tokban van a processzor.

A fórumban nem használunk vulgáris szavakat! Frankye
(#) stefo hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy ötlet ,azoknak akik csiszolópapírral tisztítják a NYÁK lemezt(és nem csak nekik)!Érdemes kipróbálni ezt a csiszoló szivacsot. Gyors, és tökéletes felületet lehet elérni vele.

DSC01395.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza stefo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ilyet használok én is. valamikor a Tesóban vettem kb 200Ft-ért három darabot. Egyet már teljesen elcsiszoltam.
(#) stefo válasza stefo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Még egy ötlet.
A pauszra, lézerrel nyomtatott rajzot,közvetlenül fotózhatóvá tehetjük ezzel a spray-vel. Tökéletes fedése lessz a nyomatnak.

DSC01390.JPG
    
(#) Sir-Nyeteg válasza stefo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Gipszkartont, avagy falat szoktak ezzel csiszolni, kényelmes praktikus.
(#) Deme1 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nagyon szép előlap.

Hogyan készült??? P20 + sütés??

(#) CHZ válasza Deme1 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Köszönöm .
Igen P20 , nyákos eljárás .
Következő: »»   236 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem