Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   10 / 188
(#) jocoka hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Elnézést a gif képért módositottam.

LCM2.JPG
    
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Mit jelent pontosabban az hogy összevissza ugál a freki? (nagyságrend?)
Az 1nF-os kondik milyenek? (kerámia, fólia, fóliából is melyik típus)
Elkók minősége milyen? (legjobb a tantál, főleg a PIC 17-es lábán lévő.)
(#) Novak válasza jocoka hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A táp és a föld közé nem felejtetted el beültetni a 10 µF-os és 100nF-os kondikat? Ha ezek hiányoznak, akkor akár gerjedhet is...
A kapcsolót ha vezetékekkel kötötted be, akkor ezek a vezetékek legyenek összefogva (ne szanaszét lógjon mindegyik), és a lehető legrövidebbek legyenek!
(#) Ferkógyerek válasza jocoka hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Egy részletes fénykép sokat segítene az alkotásról.
(#) jocoka hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok
Raktam fel pár képet.
(#) jocoka hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
És még pár kép.
A kondira az van ráírva hogy 1000K.
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
A kondenzátor jó! (Hol lehet még ilyet szerezni)
A vezetékek viszont túl hosszúak (mint már írták), főleg a kapcsolóra menők. A rezgőkör része az üzemmód kapcsolóra menő vezetékezés és így a szintén hosszú LCD-re menő vezetékek és bármilyen elektromos zaj fokozottan zavarhat.
(#) mex válasza jocoka hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Az induktivitásnak mennyi az ohmos ellenállása?
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
A relés hány ohm-os? (A PIC nem tud kis ellenállású relét meghajtani)
A panelt forrasztás után le kéne tisztítani a gyantától, (még óndarabkák is látszanak),
A forrasztások minőségén is lehetne javítani, egy hidegforrasztás is érdekes dolgokat művelhet.
A tápfesz megvan? (lemerült elemről táplálva is lehet probléma)
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok
Az egyik jamper állásban a freki:41735;a másikba;58567.
Nem tudom jó ez igy?
(#) Ferkógyerek válasza jocoka hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szia!
A frekvenciák jók. Bár a 82uH induktivitásod csak 74uH körül van, de ez nem befolyásolja a műszer működését, legfőképp a frekvencia ugrálását nem.
De még nem válaszoltál P István kérdésére hogy mekkora ez a frekvencia ugrálás. Ha megpróbálsz mérni egy hasonló kivitelű fóliakondit mint a képen van, akkor mennyit változik a mért kapacitás?
És amit Novak írt azt is szívleld meg tegyél a PIC táplábaihoz minél közelebb szűrő kondikat.
Valamint én a rezgőkört az LM311-hez csatoló 10µF-os kondenzátort tantálra cserélném.
(#) san398 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Most lett kész az RLC mérőm Bővebben: kép róla Aki tud oroszul az segíthetne lefordítani hogy hogyan kell bekalibrálni, az oldal közepén a leghosszabb hozzászólásban van leírva Bővebben: Link Előre is kösz a segítséget
(#) p_istvan válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szervusz!

Igen, gyakorlatilag semmire sem válaszol...
Így elég nehéz bármiben is segíteni.

P István
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok
Elnézést kérek hogy nem válaszoltam ez idáig,csak más dolgom volt.
A válaszok a következök: a frekvencia jamper 1 állás:41795-6,jumper 2:58704-5.
Ha a kimeneteket összezárom akkor ugrál 5020-5100-ig kb de nagyon gyorsan szaladgál.
És mégegyszer elnézést kérek akinek a válaszára nem írtam.
Ja és ebbe nincsen lm311-es ic.
Ja és a mért értékek:100nf-ra 121,0nf mért 1nf-ra 1.184nf-ot mér.
ja és resetnél 0.4pf muttat.
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Az utolsó számjegy 1-2 értékkel való ingadozása normális.
A kimeneteket (mérőcsatlakozó?) milyen állásban zárod rövidre? (L vagy C) És milyen okból? Elvileg "L" állásban kell rövidre zárni a nullázáshoz.
A kalibráló kondenzátorod 10%-os, amit mérsz valószínűleg szintén nem pontos, úgyhogy ha lesz pontos kondenzátorod akkor jól fog mérni. Vagy a 3-4 jumperrel is lehet állítani a pontosságot ha van valamilyen pontos értékű kondenzátorod.
Azokat a hosszú kanócokat is érdemes a szükséges mértékre lerövidíteni és a mérendő alkatrészt (főleg a kis értékűt) a lehető legrövidebb vezetékkel kell csatlakoztatni.

A nullázást pár perc bemelegedés után érdemes megismételni és ha ezek után sem ál be nullára akkor kel keresni a hibát, de nálad a vezetékek szabadon mozognak ha nincs bedobozolva, és amikor nullázol megmozdítod a vezetékeket és pár tized pF-ot megváltozik a kapacitásuk és ezért is lehet eltérés a nullától.

Arra még nem válaszoltál, hogy hol lehet ilyen kondenzátorokat kapni. (relé ellenállása?)


(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
A kondikat régen szedtem ki egy tv-ből ,a relé ellenálása 139 ohm
(#) mex válasza jocoka hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
A reléd megöli a pic-et.... max 25mA-rel lehetne terhelni,ez meg ~35mA eszik.
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Köszönöm.
Erre valami ötlett?
vagy vegyek másik relét de milyet?
(#) mex válasza jocoka hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Vegyél másikat. Az enyémet a lomex-ben vettem.

relé.jpg
    
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
hány ohmosat?
(#) mex válasza jocoka hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Vedd a fáradtságot,menj fel a lomex honlapjára,üsd be a relén található számokat,és aszerint rendelj. De ha kiváncsi vagy az ellenállására a :google: segiteni fog. Ha regisztrált tag vagy a lomexnál akkor a pdf-je is hozzáférhető.
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Okés köszönöm.
(#) rozsaf hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a komplett készülék, meg vagyok vele elégedve. Az is nagy előnye, hogy ha van egy etalon értékű mérendő alkatrész, akkor hozzá lehet pontosítani a készüléket. Ajánlom mindenkinek megépítésre. Jó tanácsként csak annyit, hogy minél rövidebb vezetékeket használjunk a kapcsoló illetve kijelző bekötéséhez is. Végezetül itt van néhány kép a készülékről. Egy 6.8 nF-os kondi a mérés tárgya. Sok sikert a megépítéshez!
(#) rozsaf hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Bocsánat azt nem tettem hozzá, hogy ez a PIC 16F628-al összerakott verzió.
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Helló !
Gondolom mindenki megépítette az LC mérőjét és azóta csend van a topikon. Mivel nem vagyok jártas a PIC programozásában Tőletek kérdezem : van-e lehetőség az
LC mérő programjába egy mOhm mérőt betenni. A kis értékű - 0 - 10 Ohm- ellenállások elkészítése is okozhat gondot a gyakorlatban,ezért gondoltam egy olyan műszerre ami mind hármat méri. A kapcsolás nagyon egyszerű de pontos.
A segítségeteket kérem a témában .
Köszönettel:
nagy hoho

ohmmérő.jpg
    
(#) llaci56 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Én értelmét nem látom egybe tenni a két teljesen más működésű műszert.
(#) Medve válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Én látom értelmét a "multifunkciós" műszernek. Jómagam is készítettem már egy 4 az 1-ben-t s nekem bevált. Volt is szó itt a HE-n egy PIC-es műszerrő, amelybe 12 funkciót szorítottak. Ám a Te esetedben van egy kis probléma, miszerint is az LC mérőkben alkalmazott PIC-ekben nincsen AD konverter, igy az közvetlenül nem tud mérni feszültséget. Egy külső AD-vel kellene megfejelni a PIC-et, igy rá lehetne tenni az LCD-re a feszültséget. Illetve az ellenállást. Át kell írni a progit kissé...
(#) llaci56 válasza Medve hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Na, ugyan ez okok miatt írtam, amit írtam.
(#) p_istvan válasza Medve hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Szervusz!
Én is elgondolkodtam ezen az LC mérőn (el is készítettem próbapanelen és komplett készülékként is, mármint a lm311 nélküli változatot)
De közben beszereztem egy PICKIT2-őt és mivel volt hozzá egy PIC16F690 - ebben van AD átalakító- ezért gyakorlásképp (CCS C) hozzákezdtem ezzel a PIC-el megvalósítani az LC mérőt néhány kiegészítéssel:
- a kapacitásmérés kiterjesztése 1µF -ig valamint a nagyobb kapacitásoknál tapasztalt mérési hiba korrigálása.
- Az 1 mH-nél nagyobb induktivitásmérésnél a tekercs kapacitása jelentős mérési hibát okoz, ezért ennek a kapacitásnak a mérése és a hiba korrigálása
- 1 µF nál nagyobb (kb 100 mF-ig) kondenzátorok (elkó)mérése nem az LC körön keresztűl.
- Az elkó veszteségi ellenálásának mérése 90kHz körüli frekvenciával. (kis értékü ellenálásokat is meg lehet vele mérni kb 5 mohm felbontással, de erre a célra nem túl pontos )
A program már 99% ban kész, a funkciók már az elképzeléseimnek megfelelően működnek, Néhány finomítás van hátra. A PIC nem kifejezetten matematikai processzor, így elég nehéz volt belegyömöszölni a szükséges számításokat.
A PIC-en kívűl csak néhány kondenzátor, ellenálás, az induktivitás, stab. IC, kapcsoló van benne.
Ha valakit érdekel, akkor a hétvégén teszek fel képeket, kapcsolási rajzot.
Üdv: P István
(#) deguss válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Izgatottan várjuk a képeket, a kapcsolási rajzot, és a szükséges forráskódot az utánépítéshez, akár egy cikk formájában is. Nem olyan nagy munka, és ha egyszer megcsinálod, többen olvassák, mint ebben a témában. Hajrá!
Következő: »»   10 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem