Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   103 / 1271
(#) peti2131 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
ÜDV! Van egy régi ITT-NOKIA tv-m,az lenne a gond vele hogy teljesen elszínesedet(a piros zöld,a sárga kék lett)mi lehet az oka?Én a képcsőre gyanakszok.Réggen is el volt egy kicsit színeződve,de most egyik nap bekapcsoltam kattant egyet és most teljesen elszarodott.Választ előre is köszönök!
(#) Vatti válasza peti2131 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Szia, foltokban van elszineződve?
(#) Robi85 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egykis baj a Sógornőmék TVjével. Ez egy 72cm-es Samsung képcsöves TV. Azt mondták hogy csak ugy fogta magát és nemkapcsolt be többet. Tegnap megnéztem és a biztositék jo és nincs égésnyom a panelon se. Ha bedugom adok neki áramot akkor a táp résznél ilyen tikk-tikk-tikk hangot ad de az állapot jelző led nemvilágit és nemreagál semmire se.

Szerintetek milehet a baja? Pontos tipust talán holnap tudok mondani.
(#) djmagoo válasza peti2131 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Szia!


Nem a képcsővel lesz baj az nem hal meg így (legfeljebb csak kihervad belőle valamelyik alapszín). Itt az a baj hogy fel van mágneseződve a képcsőben az árnyékmaszk, és így a sugarak nem a nekik megfelelő képpontot érik. A javítás egyszerű. A lemágnesezést végző tekercset vezérlő PTC-t cseréld ki (a lemágnesező tekercs a cső hátsó részén korbácsszerűen felerősítve található, a végén lévő csatlakozóra megy a PTC) ez kis 3 lábú többnyire fehér alkatrész. Pl. a hqvideoban is kaphatsz nemdrága...


Üdv!
(#) peti2131 válasza Vatti hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
szia!igen,réggen csak a baloldal volt elszíneződve most meg több foltban rossz,egyedül a képernyő közepén jó a szín.
(#) peti2131 válasza djmagoo hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
ok,nagyon köszi,megnyugodtam hogy nem a képcső
(#) Vatti válasza peti2131 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Akkor valószínüleg tönkrement a tápban a PTC. Erről van szó.
(#) meszy18 válasza McDeath hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Őszintén szólva ilyen problémával még nem nagyon találkoztam,de én először is az RGB körüli elkókra gyanakodnék.Hamarabb öregednek,mint a képcsövek.Vagy vmeik kerámia kondi.Sztem ezeket nézd meg először.
(#) didyman hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Egy Thomson Blackpearl TV-ről kérdeznék. Kontrasztos képeknél erősen torzul (fekete alapon fehér kocka esetén a függőleges oldal olyan, mint egy részeg bicikls burkológörbéje, vízszinten rendben volnánk, normál műsorok alatt is általában). Vélhetően vízszintes eltérítés környékén kondi lesz, vagy a vízszintes eltérítés IC is vacakolhat? Mikor ide került volt kisgenerál, kiporolás, forraszok javítása + pici kondik cseréje a tápban, mostanában csak kevés időm van rá, ezért inkább biztosra mennék. 12 éves, az érintett helyeken normális, és alkalmas japán kondikkal van szerelve (ezért nem is láttam neki csereberélni egyelőre).
(#) didyman válasza Vatti hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Jé, még egy TV-s téma? Kérdeztem valami kísértetiesen hasonló nevű témában egy Thomson TV-ről, nevezetesen a nagyon kontrasztos alakzatok függőleges irányban látható torzulásáról. Viszont van ilyesmi foltosság is, a képernyő teteje nem mindig demagnetizálódik rendesen ér eltérő mértékben rózsaszín marad, néha meg teljesen jó. Kisgenerálkor át lett forrasztva szerintem a PTC is, de vélhetően akkor ez a dobókocka nálam is? Bosszantó alap dolgok, sajnos a CRT TV-k meglehetősen kimaradtak napi rutin apró dolgok tekintetében.
(#) didyman válasza McDeath hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
A zöld aberráció már torz jelet mutat, tehát véletően a képcső fáradt meg a munkában. Tápfeszek rendben vannak (nem pumpál a kép, ha kevés világos részlet van, nem világosabb a kép), elkók nem szárazak, mint a martini?
(#) djmagoo válasza didyman hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Szia!


Ha rajzol (zászlós), vagyis az alakok után csóva marad... a cső, akkor sajnos már a gyengülés jele... próbáld meg a G2-t (segédrács feszt) emelni egy kicsit az általában segít... esetleg csökkentsd kicsit a kontrasztot... ha ez nem segít akkor adj a csőnek néhány tized volttal nagyobb fűtőfeszt (fűtőkörrel soros induktivitás ellenállás csökkentésével). Ekkor még ideig óráig jó lesz de csodát ne várj...

Üdv!
(#) Robi85 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egykis baj a Sógornőmék TVjével. Ez egy 72cm-es Samsung képcsöves TV. Azt mondták hogy csak ugy fogta magát és nemkapcsolt be többet. Tegnap megnéztem és a biztositék jo és nincs égésnyom a panelon se. Ha bedugom adok neki áramot akkor a táp résznél ilyen tikk-tikk-tikk hangot ad de az állapot jelző led nemvilágit és nemreagál semmire se.

Szerintetek mi a baj?
[OFF] És előre bocsi hogy a másik topicban is megkérdeztem de ugynézem itt kellet volna elsőre is.[OFF]
(#) didyman válasza djmagoo hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Csóva szerencsére nincsen, semmi ilyesmi, egyszerűen ha nagy kontraszt van jelen nagy felületek mentén, akkor ott a függőleges vonal torz. Lövök róla képet, ha lesz időm.
(#) pintyu válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Szia! Valószínűleg valami zárlat van a táp szekunder részében. Én a helyedben megnézném a egyeniránító diódákat amik a trafóról jönnek le, sorvégfok tranziszort, stb. Írj egy tipust, egy rajz sokat segíthet az eligazodásban.
(#) Robi85 válasza pintyu hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
A pontos tipus: SAMSUNG CW-29A114N

Csak azt a kattogást csinálja, de az állapot jelző led nem világit. Biztositék is jó, ugyhoyg én ezt annyira már nemvágom. Igazbál a TVhez nemértek, csak a hiba forrását kéne behatárolni, hogy körülbelül mennyi lenne a javitása.4 éves TV szóval gari már nincs.
(#) hinar83 válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hello. Nézd meg a sorvég tranyót, lehet zárlatos és amiatt erőlködik a táp.
(#) tbence3 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung TV-m és olykor olykor elkezd magától zúgni. A zúgás helye feltehetőleg a trafó (ha jól vagyok tájékozódva akkor azt sorkimenő trafónak hívják. a képcsőn lévő "pipa" csatlakozóhoz kapcsolódik). Hogy tudnám kideríteni, hogy ez-e a ludas? Van valami tippetek?
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) jlaszlo81 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
sziasztok van 1 tv (daewoo 2594st) elöször középen a képernyőbe csik nincs kép kicseréltem a függö ic-t (tda8531) ja és a sorkimenő trafo lukas volt 1 helyen áthuzott szilikonal szigeteltem az jo is lett de a kép csak majdnem fél képernyőn van elöször lent volt kép aztán ki be kapcsolás után fent lent kép és azota olyan légyszives segitsetek ha van tippetel elöre is köszönöm!!!
(#) otto8509 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Helósztok. Van egy Philips 33ce7536/30R tv m.
Régebben még ha feltekertem a G2 t akkor beadta a képet. De mostmár sehogysem. Rá is van már segítve a fűtésre a képcsövön. Ha beadná nem lenne rajta rossz kép. Nem tökéletes de teljesen nézhető. A másik philipsemen már nagyon gyenge fény volt zöld meg szinte egyáltalán nem és mégis adott képet.
Mennyire valószínű hogy a képcső miatt nem teszi ki a képet szerintetek? Ha a képcsövet érzi gyengének azt hogy lehetne megoldani hogy akkoris adna képet?
Van e valakinek bele való 82 cm 4:3 domború csöve?
Rakok képet is csináltam már róla multkor, de csak mobillal szóval nem túl éles.
(#) otto8509 válasza otto8509 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ha valaki mondana ötletet. És érdemes e becipelni szervízbe?
(#) otto8509 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Helósztok. Van egy Philips 33ce7536/30R tv m.
Régebben még ha feltekertem a G2 t akkor beadta a képet. De mostmár sehogysem. Rá is van már segítve a fűtésre a képcsövön. Ha beadná nem lenne rajta rossz kép. Nem tökéletes de teljesen nézhető. A másik philipsemen már nagyon gyenge fény volt zöld meg szinte egyáltalán nem és mégis adott képet.
Mennyire valószínű hogy a képcső miatt nem teszi ki a képet szerintetek? Ha a képcsövet érzi gyengének azt hogy lehetne megoldani hogy akkoris adna képet?
Van e valakinek bele való 82 cm 4:3 domború csöve?
(#) patexati válasza otto8509 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ha már a csövet is megfűtötte valaki akkor annak szerintem annyi!Szineseken nem igazán szoktak fűteni mert úgyís rossz lesz a szin!Képcsőcsere esetleg ha van másik jó!Másképp nem éri meg vele foglalkozni!Egyáltalán fűt nég a képcső??Lehet,hogy mát a fűtése is elment a túl nagy áramtól!
(#) otto8509 válasza patexati hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
A képen is látszik két ellenállás ét van hidalva egy dróttal.
Dejó végra valaki ír.
Igen fűt és a multkor egy hete ahogy alővettem két hónap után a tv t akkor valamiért beadta a képet rá és teljesen nézhető. A kék egy kicsit kevés de teljesen jó volt a kép.Se ha a G2 t feltekerem régebben még ahogy tekertem beadta de aztán már ugyis nehezen és mostmár úgy se. Ha a vezérlés le van huzva a képcső megvilágosodik szóval fűt.
(#) skarlik hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!Egy Philips 100hz-zes tévével lenne egy kis gondom!Már 15 éve javítok,igaz nem a szakmám,de ez a munkám,hobbim,de még mindig vannak újjab hibák!Ami megszívat!Szóval ennek a tévének az a baja,hogy a készenlét megy,de amikor elindítom,egyből kiveri a táp tranzisztort!(but11)-est!A tápban átnéztem mindent,kondik jók,diódák jók,a táptrafó után is kimértem a kondikat,azok is jók!A táppban már tettem BU508-ast is,készenlét van,a program gombal indítok,csatt elszál!Ki tud súgni,hol lehet a baj??!Előre is köszi!
(#) skarlik válasza otto8509 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Üdv!Nekem vannak képcsöveim!Garanciával adom őket!Írd le pontosan mivan a képcső hátára írva,mert oda van írva hogy hány centis!
(#) patexati válasza skarlik hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szekunder oldali zárlat lehet!Az izzós műterheléses módszert próbáld meg!A sortranyó nem zárlatos vagy nem megfelelő??Ezt úgy értem darlington helyett sima sima helyett darlingtont raktál(ak) esetleg bele!
(#) skarlik válasza patexati hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Üdv!Kösz a segítséget!Ezt a tv-t úgy kaptam,hogy a sorkimenő bele való-e? azt nem tudom,mert ehhez még nincs rajzom!De már mindegy mert már szétkaptam alkatrésznek!Kösz
(#) gtk hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Sziasztok !

Ahol dolgozom, a kozelben raktak ossze a "regi TV gyujtes akcio" alkalmaval a TVket. Nehanybol kiszedtem a csoveket, meg talaltam egy Orion szines TVt is, gondoltam kiszedem belole ami valamire jo; hazahoztam.
Mielott szet szedtem volna gondoltam teszek egy probat az elinditasara, ugy belemerultem a temaba hogy ma egesz delutan azzal dolgoztam. El volt torve a panel, egy rakas forrasztas hiba, levagott vezetekek.. de vegre mukodik, es nagyon szepen!
A kerdesem amivel hozzatok fordulnek az az, hogy sehogy sem tudom savkeresesre ravenni.
A TVn a kezelofelulet csak "Channel < >" es "Volume < >" kezeloszerveket tartalmaz. A taviranyitoja nincs meg.
Hogy tudnam akar "bentrol" valahogy ravenni savkeresesre?

Udv.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
A panelon ez lathato: TM0297C Nem tudom ez lehet a tipus jelzes ?
Következő: »»   103 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem