Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   8 / 141
(#) Joseppe210 hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Szevasztok.Mikrót még nem javítottam, ezt is csak egyik kollegának próbálom megcsinálni.
Ez egy nagyon drága mikró, csak már lejárt róla sajna a gari. Ez egy panasonic, digitális grilles,valami inverteres technikás ami egyenletesen melegít, mindegy is.
A hiba jelenség. Fokozatosan volt egyre rosszabb.Elösször csak ritkán kikapcsolgatott, vissza lett kapcsolva és semmi gond nem volt vele. Aztán egyre sürübben csinálta, Most ott tartunk, hogy bvekapcs egy pohár vizzel, 1 poercre állít, elindul, 20 sec után kikapcsola és a víz is ugyanolyan hideg mint ahogy be lett téve,. Szerintetek, mi lehet vele, Ajtónál a 2 mikrokapcsolót ellenőríztem biztik jók.
Talán belül a megnetront tartó műanyag búrkolat egy kicsit meg van olcadva..
Segítséget előre is köszönöm.
(#) bodom válasza Joseppe210 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
üdv!

valaki tudna nekem mutatni egy mikró elvi rajzot?
(#) pözsó hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy DeLonghi mikróm, aminek az ajtaja sérült, de minden egyéb része üzemképes.
Jó a magnetron, csillám, vezérlő ... stb. Egyben, vagy részben eladom. Képek mellékelve a készülékről.
Pali
(#) Collector hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Hát, itt valami nagy baj volt. Egy ilyen után még üzemképes lehet a magnetron? Nekem egyenirányításhoz kellene mágnesek nélkül.
(#) scooby_ válasza Collector hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Pff de szép képek

Én ma kaptam egy mikrot javításra,vadonat új,alig használták,van hogy elindul van hogy zárlatos.
Vajon mitül lehet?
Kiveri a nyákon lévő biztit,és leveri a felő biztosítékot és az alsót is,nemmaradt több biztosítékom,így egy drótdarabot tekertem a biztire,de az olyanokat szikrázitt hogy a korom betelítette a nyákot és a biztosítékot.
Lehúztam minden vezetéket akkor nem csinált semmit,egyben maradt. rádugtam 2-t azzal azonnal levágta.
visszakövettem a vezetéket és az egyik pillanatkapcsoló rövidre zárja azt az áramkört.
Lehet hogy behúzva maradt a relé ami a nyákon van?

Amúgy a mikro maga rendben is lenne,mert mondom,volt hogy működött,felforralta a vizet is.
(#) Sebi válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Valami ilyesmivel én is találkoztam régebben: abban - számomra nem teljesen világos indokból - az ajtó által működtetett egyik mikrokapcsoló úgy volt bekötve, hogyha nem előbb volt működtetve mint a másik kettő, akkor rövidzár került a hálózatra. Nézd meg a mechanikus felerősítéseket, nem mozdult-e valamelyik el a helyéről.
(#) sarkadi67 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
SEbi ! Most szívom egy ajándék (ja a ló foga...) Digit- Grilles TESCO mikróval, azonnali, de csak a KIS bizti száll el.... a magnetront/trafót átpakoltam egy öregbe, tökéletesen megy, de böki az agyam... HA KINYITOTTAM (!!!!) az ajtót, akkor kapcsolt be a lámpa+ventillátor !!!!!! Boncolás után, -logikusan az "alsó" ajtó-kapcsolón cseréltem ki a vezetéket, -de csak durrann a bizti... D.u. mégiscsak nekidühödök....... Valamit félre-dugtak az bizti, nem tudod, a grill "szál" nem lehet zárlatos ? Azt az egyet nem néztem.....
(#) oldman válasza Sebi hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
"az ajtó által működtetett egyik mikrokapcsoló úgy volt bekötve, hogyha nem előbb volt működtetve mint a másik kettő, akkor rövidzár került a hálózatra."

Ez egy biztonsági megoldás ha minden elromlik, a rövidzár és a biztosíték megmenti a tulajt!
Hasonló mint akkus készüléknél a paralel dióda + bizti a fordított polaritás ellen, vagy a tirisztoros túlfesz védelem amikor tirisztor zárja rövidre a tápot.
(#) scooby_ válasza Sebi hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Az egyik kapcsoló eléggé mozog.
Lehet nem mindíg zár?
De 3 polusú a kapcsoló,1 a com,másik kettőre kapcsol.

Most ha bevan csukva az ajtó akkor kampec a bisztinek ha ki van nyitva akkor jó.
Lehet hogy rosszul van rádugva?
Majd felteszem a kapcsolását az is rajtavan a tetején belül
(#) scooby_ válasza oldman hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ezzel mire akarsz következtetni?

Az a gond,hogy volt hogy működött is!
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Amúgy a(z) Earnest MMS07-röl van szó!
(#) danka- válasza paprikascs hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Helló! Hát hogy a mikró rész (trafo/magnetron/etc) műx-e az érzékelhető,egyrészt eléggé "morog" ,másrészt meg cibálja a hálózatot eléggé. Ha cibálja,akkor MOT ok,magnetron/kondér kaputt.Ha nem cibálja,akkor meg valószinűleg nem is kap powert.Bocs a fura fogalmazásért,csak nagyon sietek,és igy gyorsabb

Bye!
(#) Tomszy hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Sziasztok, végigolvastam a fórumot, de sajna a mikrom még nem jó. Leírom a történetet és ha valakinek van ötlete kérem ossza meg. Előre is köszönöm.

Tehát ismerős garázsában kiszurtam egy mikrot. Megkérdem odaadják-e, van-e baja, válasz: vidd csak, amikor lecseréltük jó volt. Hazamegyek bekapcsolom de nem melegít. Találok egy rossz biztit a nagyfesznél, elmegyek venni egy újat, de a kisgépszerelő meggyőz hogy előbb zárjam rövidre és csak utána vegyek biztit ha akkor már működik, mivel 2000ft lenne ... No hazamentem megpróbáltam, de semmi. Akkor megtaláltam ezt a topikot, végigolvastam.

Kondit lemértem, valszeg jó,-
Magnetront kivettem, és makulátlanul néz ki,-
Hallottam miután rövidrezártam a biztit, hogy megy a trafó, mert mélyebb hangot adott a cucc

Most ott tartok hogy esetleg a dióda lehet rossz?
Ugye arra elvileg nem lehet rámérni. Vagy esetleg más ötlet?

Köszi
(#) Tomszy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Tehát a biztik működnek. a mikro megy szépen, mintha semmi baja se lenne, a lámpa nem ég mert ki van égve, de minden működik rajt látszólag, a magnetront visszatettem és jól meghuztam a csavarokat. A magnetronra rámértem és szinte rövidzárat mutatott a műszer. A kapcsoló még mindig elképzelhető hogy rossz? Ha tekerem a mikro teljesítmény állítóját hallom hogy amikor kisebb fokozatra veszem vissza valami mintha lekapcsolna, a mélyebb zugás megszűnik.

Még egy mikros kérdés, lenne 1000 forintért egy mikro, ami működik, de a tulaj azt állitja hogy 10decibellel hangosabb kb most mint ujkorában.. Ez mitől lehet, érdemes megvenni? A trafó lett szar vagy csak a venti.
Ha már itt tartunk és tudja valaki a venti mért fujja keresztül a magnetronon a levegőt? mi annak a lényege? köszi
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Szevsztok. Van egy mikró amit javítok.
A hiba az, hogy bekapcsolás után elindul de nem melegít majd legy idő után kevesebb mint a beállított idő, leáll..
Magbetront megmértem, nincs ellenállás. dióda vizsgálóval zárlatot mutat.
Ugy olvastam, a fórumon, hogy kb 100ohm kellene legyen az ellenállása.
Ez egy panasoic mikró a tulaj javitatni akarja.
Hátha van valami amit tudtok erre.
Köszönöm.

(#) szucssz hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy IGNIS 12 éves mikrónk. Eddig minden jól működött, de ma délután a feleségem melegíteni próbált vele és amint bekapcsolta egy mély búgást hallottunk, szikrázott, majd büdös lett. Megnéztem belülről és az oldalán lévő kis lemez kormos lett és van egy kis lyuk is rajta. Mi lehet a probléma? Tudna valaki segíteni rajtam?
(#) Gafly válasza szucssz hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Mondanám hogy cseréld ki és hol lehet hozzá alkatrészt kapni, de nem mondom (nem vagyok gonosz, csak ha ilyen kérdést teszel fel akkor jobb ha nem turkálsz mikróban).
Csillámlemez (új) nagyságrendileg 1500 Ft + munka (rutin) + kiszállás (ha nem viszed be a műhelybe)...
(#) szucssz válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Köszi!
(#) Joseppe210 válasza szucssz hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Nagy valószínűséggel a magnetronod halt meg.
Próbált meg Kondíik kisütése!! után a magnetron 2 lábán az ellenállás mérést.
Kb 100ohm körüli értéket kellene kapni.
Ha zárlat van nem jó, ha szakdás van nem jó
(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Mindn esetben van a nagyfesztrafónál Bizti?
Én 2 biztosítékot találtam. A hálózati ágban ott ahol valami hálózati szavarűrők vannak.
(#) norbeat hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Sziasztok. Szerintetek mi okozta hogy bekapcsolásánál búgó hangot hallottam enyhe égett szaggal kísérve. Szétszedve megállapítottam hogy egy dióda amelyik a kondit sütné ki az szállt el, illetve egyetlen relét találtam annak érintkezőin szintén égésnyomok, illetve 3db kapcsolókontaktuson fekete égésnyomok. Biztik jók. Mi a biztosíték arra ha ezeket újra cserélem nem történik ugyanez? Mi/melyik alkatrész okozhatta? Megnetron OK. Samsung grilles mikró. Köszönöm
(#) szell.n hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool mikrónk 5 éve, nagyon szeretjük (lefel nyiló ajtó miatt....)
Egy pár hónapja melegítés közben elég hangos (rezgő hang), de melegít. Tudtok erre valamit mondani, hogy mitől lehet...
(#) zolika60 válasza szell.n hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Vizsgáldd meg mechanikailag, lehet hogy csak kilazult valami.
(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Szevasztok. Az lenne a gondom, hogy van egy panasonic mikróm, ami azt csinálta, hogy beálítottam egy adott időre és elindult, de hamarabb mint kellett volna leállt.
Digitális a mikro arra gondoltam valami letílt. Magnetron dióda vizsgálóval zárlatos. Az jó?

(#) KTobi válasza Joseppe210 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Nem jó. Szakadnak kell lennie, mivel több szokásos dióda van benne sorban. Egyszerűen nem lehet kimérni, csak kilovoltokkal. Ha beszerelve mérted, akkor lehet a trafót, valami másnak közel nulla az ellenállása, és nem rossz. Mérd meg kivéve is. Ha akkor zárlatos, akkor biztos rossz, ha szakadt, akkor lehet jó, vagy tényleg szakadt, ezt csak cserével lehet eldönteni.
(#) Merkel Géza hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Az annakidején aranyáron (több mint 60 rúgórt) vett Whihrpool mikrónk már egy éve csak max 1 pohár teát tud felmelegíteni, bármennyi időre állítom be a következő pohár tea melegítésére. Miután sokáig pihentetem újra méltóztatik szeretettel egyújabb pohár teát megmelegíteni. A kiolvasztó ezzel szemben normálisan működik. Mit csináljak? Valami hőkapcsoló nem OKés?
A mikró lelkivilágához ui. abszolúte nem értek.
(#) Joseppe210 válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Értem.
Kiszerelve próbáltam mérni.
Vagyis lehúztam a vezetékeket amik a negyfeszről jönnek és olyan nagy sarukon mennek rá a magnetronra.
Próbából nincs másik sajnos. Tehát akkor biztosra vehetem, hogy rosz a magnetron. Mert akkor nézek egyet hozzá. Ugyanis ez egy drága Panasonic volt 2 éve vettük 80 ért Inox digitális grilles. Valami inverteres technikás.
Üdv.
És hol tudnék nézni hozzá való magnetront?
(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Tehát a magnetronnak 2db kivezetése van. Ha leválasztom róla a trafót és megmérem ezt a két kivezetést, szakadást kell tapasztalni.
Ha nem az van akkor magnetron kuka.
?
(#) Merkel Géza válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Nincs itt mechanikus kapcsoló. Beállítok egy ídőt megnyomom a start gombot és kész. Talán a start gombra gondolsz? De hiszen ugyanezt a gombot nyomom meg ha csak kiolvasztani akarok. Azt a funkciót pedig jól megcsinálja pedig néha még félórát is megy ekkor a kütyü. Nincs a cuccban valami meghibásodott hőérzékelő ami esetleg lekapcsol? A mikrót eddig még nem beleztem ki, várva a válaszaitokat!
(#) Joseppe210 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Helló.
Nem teljesen értem. Tehát mondjuk ez inverteres nincs benne olyan nagy bika trafó. Csak egy kicsi a fűtésnek. Én úgy láttam. Ami jó vastaggal van tekerve.
Akkor a másik 2 kivezetést kellene megmérnem. Én a sarusat mértem. És zárlat volt. este megnézem ellenállás mérővel is, mert csak diódavizsgálóval néztem,.
Előre is köszi.
üdv
Következő: »»   8 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem