Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   43 / 221
(#) Doncso hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Tudna valaki nekem linkelni egy hifi előerősítőt, aminek nincs hangszín szabályzása, csak előerősít?
Előre is köszi.
(#) Máté24 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hali Doncsó! Köszi a válaszod meg néztem a linket de nincs feltelepítve adobe majd rakok fel egyet ebbe felvan tüntetve az alkatrészlista is hogy miből milyen kell?
(#) Doncso válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
hát alkatrész lista az nincs dehát nem olyan bonyolult egy JLH, megnézed mi van benne és összeírod, ez nem nehéz dolog.
(#) Máté24 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hali! Na sikerült megnéznem a rajzokat lehet hogy ez az én kezdő szellememre fogható de pl a kondikat honnan állapítom meg hogy melyik hány voltos?
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Bővebben: Link

Ha szimpi van hozzá gyokumenyty.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Egész jónak tünik, ilyesmire gondoltam, merre van a doksi?
Köszi uram.
(#) Doncso válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Én lagalább akkorát tennék mint a tápfeszek.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ez egy sztereo Táppal együtt, ha mást akarsz akkor levágod ról a tápot és kész.

Alkatrészek a kapcsolási rajzról lekövethetők, a táp nincs a kapcsolási rajzon, alkatrészei a következők (külön számozva):
mindegyik dióda 1N400X típusú, de gyakorlatilag bármi jó oda, C1-C4 akármilyen 10nF-100nF kerámia vagy MKT, C5 egy puffer kondi, ízlés kérdése, 1000µF-ot tettem egyébként oda. C6 100nF MKT, de 10-100nF kerámia, vagy MKT vagy akármi jó oda, C7,C8 10-100µF elko Nálam talán 10-10µF volt. C9 10-100nF akármi. LM317 Stab IC értelemszerűen a rajz szerint.
Ja tényleg a rajzon nincs jelölve egy átkötés, csak a forr pontok vannak ott, a Stab IC out lába és tőle jobbra úgy egy cm-re van az átkötés csatlakozási pontja, eltéveszthetetlen!
R1-R2 a tápfeszt állítja csak be, nálam R1 100ohm R2 1,5kohm volt.

Ilyen lesz ha így rakod össze:


üdv. Bővebben: Link
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ezer hála uram, ez így ahogy van tökéletes, gondolom mehet a JLH tápjára úgy ahogy van nem? Tehát nem kell neki külön táp?
A BC-ket lehet hejettesítem, mert az nincs itthon, de gondolom nem kritikus.
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Engem is elkezdett érdekelni ez az előerősítő. A problémám hasonló, lehet a JLH tápjára kötni? Az a gondom, hogy a trafó 2*28V-os és terheléssel is majdnem 40V jön le róla egyenirányítás után. Ha jól tudom, az lm317 csak 37V max.-ot bír.
(#) hapro válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szabályzott kimenetén 37V-ot tud, de bemenetnek 40V a gyári ajánlás.Lásd ezen az adatlapon 2. oldal legteteje.
Bővebben: Link
28V ha még 1,4-gyel is szorzom ami szerintem egy kicsit sok akkor sincs 40V.
DE ennek, ha így építed meg ahogy van, akkor erre a váltót kell rákötni, mivel saját tápegysége van.
Esetleg ha akarod beteszel még egy soros ellenállást, hogy essen rajta valamekkora feszültség. De ez szerintem fölösleges ha 28V váltód van.

Doncso: szerintem akármilyen tranyóval menni fog, talán 2n2222vel és bc54X-el próbáltam legelőször.
(#) bakos13gab válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Azt olvastam, hogy tápegységgel együtt van. Rendben, köszi. Igazad van, rámértem és valóban csak 36V, tehát rendben lesz. Na akkor majd kipróbálom.

Ja, most hogy így nézegettem, észrevettem, hogy ahogy a mérést végeztem és hozzáérintettem a kondik lábához a mérőzinórt, recsegett egyet az erősítő, ez normális?
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szuper, mindenképpen megépítem, mert szerintem a JLH-m nak kell ez az előfog, egyre kíváncsibb vagyok mostmár az összhatás hangjára, tervezek még egy passzív hangszínt is, nemrég szereztem, meglátjuk mi sül ki belőle.
Köszi mégegyszer a doksit.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Jó nagy erősítése van, ha jól emlékszem kb 10V-ot tudtam mérni rajta torzítás nélkül (amit a szkópon még nem érzékeltem).
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Leszimuláltam, hát multisim bácsi szerint jó lesz, tényleg sokat erősít, na ez kell nekem, 500mV bemenőig jól bírta, a kimeneten nem torzult a jel, szerintem frankó lesz.
(#) k.attila hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Bocs hogy beleszolok de minek neked elofok? Gondolom CD lejatszorol megy majd az erosito vagy hangkartyarol, azok 1V feleti jelet adnak le, szoval egy hangero potmeter a vegfok ele vagy ha tobb bemenet kell akkor egy program kapcsolo es kesz! Ez adja a legjob hangot
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia Doncsó.
Érdekelne a passzív hangszínszabályzód amit építesz a JLH-hoz.
(#) frecsko válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia Máté.
Nekem ez van megcsinálva:

Eagle-val meg tudod nézni a fájlokat.
Jó masina, állat hangja van.
(#) Doncso válasza k.attila hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„minek neked elofok?”

Mert nem tudom kivezérelni teljesen az erősítőt.
Idézet:
„Ez adja a legjob hangot”

Azért ezt kategórikusan kijelenteni nem lehet! Gondolj bele, ha ez adná a legjobb hangot akkor miért találták ki a hangszínszabályzást, vagy a 10 sávos EQ-t ?
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia, hát ezt speciel nem építem, lőttem egy Hifi lemezjátszóból, gondoltam betolom elé, meglátjuk milyen lesz a hangja, azért is tetszik, mert elég komoly potik vannak menne, tehát nem műanyag piher, persze ez nem garancia a hangjára, de legalább egy lépcső a minőség felé, bár ha gondolod, ha majd elkészül a cucc és tetszik a hangja visszarajzolhatom neked, nem bonyolult.
Üdv
(#) mark.budai hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok! 2N3055-öt ezzel (2SB407) lehet helyettesíteni? Ezt találtam itthon, és a csöves mellé elférne egy tranyós erősítő is, és ezt, vagy a DoZ-t akarom megépíteni.
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Vagy akár BD243-mal? az is teljesítménytranyó, és van is itthon.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia : Márk mielőtt badarságot kérdezel miért nem keresel rá ? valahol . Az a bizonyos tranzisztor csak sajnos a fiókod szintjét emeli mert az még Gernánium tranzisztor ! Venni kell a 2n3055 -ök nem olyan vészesen drágák ? A Jlh ba minimum legalább azt kellene tenni ? 2SB407 A BD243 -om is kevés ide !
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Köszi! Akkor megnézem a DoZ-t, de lehet mégsem építek, mert ez azért könnyebb.
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
[OFF]Az is 2N3055 !!! Nem kell ide tranyós!!!
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Már mint mire gondoltál ? A JLH-ra ? Hát a kettő majdnem ugyan az csak némi kis külömbség van !Építsd meg mind kettőtt , csupán egy pár alkatrész .Aztán össze tudod vetni melyik jön be neked ? és azt meghagyod !
Nos azért neírd már le azt a tranzisztort olyan gyorsan ?
KUKK: DoZ- JLH
(#) lamalas válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„Vagy akár BD243-mal? az is teljesítménytranyó, és van is itthon.”


Hany db BD243 van otthon? Ha van legalabb 8db akkor azzal is megepitheted. Oldalankent 4-et teszel az erositobe (2-2 parhuzamosan, termeszetesen megfelelo kapcsolasban) es tokeletesen hasznalhato lesz a cucc!
(#) mark.budai válasza lamalas hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
1db van, Orion TV-ből. Akkor már csak 7db Orion TV-t kell bontanom! Az semmi ! A nagyfeszpanelon van még1 tranyó, meg is nézem!
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
BU2508AF "made in Philippines" PDF-je!!!
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Márk ne viccelj már !
Következő: »»   43 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem