Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 26
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Van vagy 5 távirányítóm, majd csak működni fog az egyikkel... Van univerzális is...
(#) tallerbator hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Meg akarom építeni itt a hobbielektronikán található Girderes PC-távirányító kapcsolást. Egy soros portra való hosszabbítót el is vágtam ketté gondoltam, hogy majd megtalálom interneten, hogy melyik színű kábel melyik csak, hogy nem találtam lehet, hogy rossz kulcsszavakkal próbálkoztam, de tudna valaki segíteni?
(#) Szebence válasza tallerbator hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Ha van multimétered, vagy elég egy led is meg egy elem, akkor ki tudod találni, hogy melyik tüske melyik vezeték.
Multiméter esetében egy ellenállás lábát levágod és beledugod az 1. portra, mérőműszer szakadás állásba és addig keresed a vezetékeket, amíg nem sípol.. Felírod, hogy 1.port = hupikék
Ha nincs multiméter, akkor pedig elem negatív oldalát a led negatívjára, pozitívat meg ráteszed az 1. portra és a led másik lábát elkezded a vezetékekhez érinteni, ha világít, akkor megtaláltad, hogy az aktuális porthoz melyik színű kábel megy.

Bocsi, hogy ennyire szájbarágós lett.
(#) tallerbator válasza Szebence hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Nincsen multiméterem, de legfeljebb elviszem a suliba és ott megnézem. Köszi a választ.
(#) Szebence válasza tallerbator hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szívesen! A ledes is jó megoldás, ha van egy 10 perced azzal is megoldható.
(#) Szebence hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy melyik rajz alapján kell megépíteni a kapcsolást? Mert van a 2. "kapcsolás" oldalon egy rajz, ott nincs benne a 100ohm-os ellenállás és 100nF-os kondi van írva, viszont ha rámegyek alul, ahol bejön a 3 IR érzékelő bekötése, ott már van egy 100ohm-os ellenállás és a kondi az egy 6,3V-os elkó...
(#) kovacstomi válasza zenetom hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Hát ez igaz a multifunkciós távirányítóknál változik a kód, ezt már én is próbáltam.
(#) tallerbator válasza Szebence hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Megcsináltam és működik bár amikor először próbáltam akkor újraindult a gép, de most már működik. Én azt csináltam meg ami alapból kint van a cikkben.
Egy kérdésem lenne, hogy amikor a távirányítómon megnyomok egy gombot amire mondjuk a Firefox-ot állítottam be akkor kétszer indul el. Nem lehetne azt beállítani, hogy mondjuk fél másodpercen belül csak egy jelet fogadjon el?
(#) Szebence válasza tallerbator hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Köszi a választ!
(#) zenetom hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Na újabb parajelenség.
Délután tökéletesen működött a távirányítóval, egy gombnyomásra mindig ugyanazt a kódot jelezte.
Most meg (azóta újra lett indítva a gép) más-más kódot küld.
(#) valve válasza Szebence hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
# Szebence: "Az lenne a kérdésem, hogy melyik rajz alapján kell megépíteni a kapcsolást?"
Ebben csak annyit tudok mondani, hogy a IR vevő típusától függően kell rajzot választani. Mivel én csak TSOP17xx -s sorozattal építettem meg, így csak ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataim. Ez az a rajz amely alapból kint van a cikkben (nem a link alatt szereplő kapcsolások).

# tallerbator: "megnyomok egy gombot amire mondjuk a Firefox-ot állítottam be akkor kétszer indul el"
"Nem lehetne azt beállítani, hogy mondjuk fél másodpercen belül csak egy jelet fogadjon el?"

Csatoltam két képet. Az egyiken az Igor pluginnak a beállításaiban található "Allow Ring0 Priority" -ből ki lehet venni a pipát mert erre csak a Windows 98 -nak van szüksége. A másik képen pedig "Ismétlések közötti idő [ms]" itt magától érthetődő, hogy az ismételt jelek közti időt tudjuk beállítani ms -ban.
(#) kiborg hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Hali!

Van Pinnacle IR vevőm soros portra.
Azzal is működik a dolog ?

Kiborg
(#) Szebence válasza valve hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia valve!

Ma megakartam venni az alkatzrészeket, de IR vevőt nem kaptam. Csak rendelni tudnak a TSOP17-es fajtából.. az lenne a kérdésem, hogy az xx az jelen esetben nálam 38 lenne. Tudom, hogy ez a frekvenciát jelenti, de azt nem tudom, hogy nekem bármelyik megfelel? Tehát a 38-ra végződő az jó-e?
Minden mást megvettem, estére össze is szeretném rakni.
(#) valve válasza Szebence hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Tökéletes. Én is TSOP1738 -as IR szenzorokat használok a Girderhez...
(csatolok egy adatlapot ha valakinek netán szüksége lenne rá) Vishay TSOP17xx
(#) Szebence válasza valve hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!

Még esetleg olyan kérdésem lenne, hogy én 800Ft-os áron tudom ezt beszerezni... egy rossz beltériből kiszedett IR vevő az megfelelne? Vagy ezt akkor lehetne megmondani, ha szétszedném és leírnám a típusát?
(#) valve válasza Szebence hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hát őszintén több mint ezer e-féle szenzor van. És ilyen TSOP típussal csak Telefunken TV-k vevőjében találkoztam. Nemtudom ha jó lenne az, így csak akkor tudnánk ezt megmondani ha tudnánk a típusát...

(800Ft? :eek2: Basszus! Nálunk ez a TSOP1738 -as típus kb ~270 Ft)
(#) Szebence válasza valve hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Na akkor szétkapom.. Pár perc és beírom a típusát.

Kicsit nagyobb mint egy dobókocka, ez áll rajta: 9MLP-345
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Van még egy rossz JVC videó-magnóm, megnéztem, de azon nem volt semmi, amiről be lehetne azonosítani..
(#) paperboy válasza kiborg hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hello!

Én is olyat használok, de azt az uICE nevű programmal tudod használni...
(#) zenetom hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Hát kollégák ez durva.
A mellékelt képeken látható távirányítókkal próbáltam és mindegyiknél változott a kód egy gombnál. Egyszer volt olyan hogy működött rendesen, egy gombhoz csak egy kód tartozott, aztán ujrainditottam a gépet és megint ugyanugy váltogatja... Hát mi ez ha nem parajelenség?!
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Akkor a soros portoddal van valami. Ha mégsem akkor építsd meg a zenneres változatot...
(#) thundermormota hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
sziasztok ! nekem van 3 féle IR vevőm tipus számai:
YKC142V-1 enek van még egy számsor az alján:
PSAZ042COX.
ime a második jelölt:NC9Y4
és a harmadik egy sharp tipusú XB 412 sorozatszámú IR vevő. ezek közül valamejik jo lenne e esetleg PC távirányítására valamelyik kapcsolással?
(#) luig hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hello.Bontott ir vevő lábkiosztását meg lehet határozni méréssel?Vagy tippeljek?Választ előre is köszi... :eek2:
(#) Szebence hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Nekem olyan kérdésem lene (még nem építettem meg), hogy pl beállítom a távirányítón, hogy mi mit csináljon egy másik távirányítóra meg más dolgokat állítok be.. Így két távirányítóval is lehetne használni?
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Persze, lehet.
Közben azt hiszem nekem is működik, bár szórja a kék halálokat...
Csatoltam a képen ami elkerülte a figyelmemet.

girder.jpg
    
(#) Karcsy válasza zenetom hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hali

Hogy érted, hogy "szórja a kék halálokat"?????????
(#) zenetom válasza Karcsy hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Amikor a számítógép monitorán megjelenik egy kék háttér alapon fehér szöveg, hogy "A számítógép károsodása ellenében a rendszer leállította a folyamatokat.. bla bla... Vizsgálja át az ujonnan telepitett hardvereket blabla..".
Ez akkor következett be, amikor állítottam be a programot, de most úgylátszódik normálisan működik (koppkoppkopp).
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Na kérem szépen az automatikus betöltődéssel van egy kis baj... Nem nagyon szereti, az NTDLL.DLL haragszik rá.
Kb tizedjére ha elinditom akkor már nem ir ki hibaüziket. Imádom ezt a gépet meg az ixpét
(#) waldi75 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
üdvözlök mindenkit!
Megépítettem én is az egyik rajz szerint a kapcsolást.Működik is.Mármint a led változtatja a színét a leirtaknak megfelelően de nem sikerült egy programmal sem működésre bírni.Gyakorlatilag semmilyen műveletet nem végez el.A MPlayerral és winampal próbáltam a betanítást.(első blikkre egyszerűnek tűnt az egész)

Van valakinek ötlete?
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Ilyen ablakokkal még soha nem találkoztam a Girderes pályafutásom alatt...
Valami más is használja a soros portodat? És még mindig a stabkockás verziót használod?

waldi75 :: írd le esetleg, hogy hogyan tanítottad be (lehetséges, hogy nem tanulta meg)
Következő: »»   3 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem