Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   447 / 1319
(#) Csaplar hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Nézegettem a ChipCadnél a zigbee modulokat. Ugyan csak 500m-ig használható, de az nekem még pont jó lenne, és van usb-s eszközük a pc oldalhoz is.
Csak a két modul kapásból 20eFt.

Miért ilyen drága?

Milyen olcsóbb vezeték nélküli alternatívát lenne érdemes használni?
(#) trudnai válasza Csaplar hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Idézet:
„Milyen olcsóbb vezeték nélküli alternatívát lenne érdemes használni?”


Kialtozas a szomszedba, esetleg automatizalt kisegerek hatara kotozott uzenet csomagok?

IR modult esetleg megnezhetsz, de ahhoz is valoszinu lezere kellene inkabb - pl CDROM-bol kiszeded az IR-es lezer diodat, epitesz hozza meghajtot - de mondjuk ha abba bele nezel akkor nem fogod latni az infra fenyet megis megvakit, szoval nem tudom...
(#) MPi-c válasza Csaplar hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Nem vagyok egy rádiós ember, de a HE-t olvasgatva ez elsősorban antenna kérdése. Biztos, hogy kisebb modulokkal, jobb antennát választva - készítve - az a pár száz méter (vagy 10x100 is ) megoldható. Van pár ezzel foglalkozó topik...
(#) Csaplar hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Az mcc18 Mplab környezetben a c kódomból tudok valahogy assembly kódot kinyerni?
A suliban ASM-ben kellene szemléltetnem a kódot, amit a pic-re írtam.
Vagy valami disassembler-rel kellene próbálkozni?

Köszi.
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy ha egy kis lábszámú PIC-kel akarok megoldani egy feladatot, akkor hogyan kell használni az ICSP-t.Konkrétan:
12F683-mal kell megoldanom egy feladatot, és szükségem van az AN0 analóg bemenetre is, de az egyben az ICSP adatvezetéke is.Hogyan kell elválasztani, hogy áramkörben programozhassam?A PIC adatlapja a 12.10-es pontban megemlíti, hogy egy ellenállást kell betenni, de hogy mekkorát, arról nem ír.
ha valaki tudja, kérem ossza meg velem.

köszi

üdv
(#) watt válasza Csaplar hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Van egy ilyen menüpont! (View/Disassembly Listing)
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Azért nem ír konkrét értéket, mert az az áramkör kialakításától függ (meg azért ennek a meghatározása nem kellene, hogy gondot jelentsen...)

Célszerű inkább az ICSP lábakat kimenetként használni a PIC-nél, így akkor az égető simán tudja mozgatni azokat a lábakat, és nemis kell a fejlesztés folyamán fel-le húzgálni az égetőt. Ellenállásnak jó egy 270 ohmos ezesetben. Ha bemenetként van használva a láb, akkor csak az áramköri környezet ismeretében lehet pontosabb információt adni.

Persze ha a fel-le húzgálás nem gond, akkor oda is mehet a 270 ohm, az analóg forrást meg mondjuk 1k5 ellenálláson keresztül kell a lábra vezetni. De akkor buktuk az ICSP adta kényelmet...
(#) watt válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Ez nem így működik, ettől sokkal összetetteb lehet attól függően milyen a külső áramköröd, azaz zavarja-e az adat vezetéken megjelenő feszültség, és viszont.
Ha nem tudod m,egtervezni(és nem árulod el az áramköröd részleteit), akkor old meg Jumperrel!
(#) Mate78 válasza potyo hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Köszi a választ.Nem tudok még én sem konkrétumokat.Annyi biztos, hogy az egyik analóg csatornára,célszerűen az AN0-ra érkező 0....5V-os jelet kell feldolgozni, és valamilyen algoritmus alapján kiadni a PWM jelet a CCP1 lábon.Az hogy az analóg jel milyen módon érkezik be, még nem ismert.
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Semmi célszerűséget nem látok az AN0-ban...
(#) Mate78 válasza potyo hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Akkor melyik analóg bemenetet használjam?
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Bármelyiket, semilyen szempontból nem különbözik egyik sem a másiktól. Mindig érdemes az áramkört úgy tervezni meg, hogy aztán az a firmware fejlesztése, tesztelése során ne okozzon problémát. Meg persze a nyák kialakítását is érdemes figyelembe venni, de ilyen kis lábszámnál általában ez nem olyan nagy megkötés.
(#) Mate78 válasza potyo hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
azért tartom célszerűnek mert:
GP5, GP4 foglalt a kvarcnak
GP3 reset láb
GP2 a CCP kimenet
marad a GP1 GP0, mindegyik az ICSP láb is egyben.
Igaz, a kettő közül bármelyik lehet.
vélemény?
(#) pixels válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Hali!

Ha nem ragaszkodsz a kvarchoz, akkor használhatnál RC oszcillátort, vagy belső oszcillátort, így a GP4 biztos felszabadul, azon meg ot az AN3 bemenet.
(#) Mate78 válasza pixels hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
szia,

igen, az jó lenne, csak sajnos 20MHz-en kell menni a PIC-nek, a belső oszcillátor meg csak 8MHz-en tud járni max.
(#) mrfencer hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Üdv Nektek!
Újra itt vagyok és boldogítalak titeket a kérdéseimmel, remélem már néhány emberke kérdésére én is tudok majd válaszolni
Szóval PIC16F877 el szeretnék bütykölni. Első körben egy véletlen szám generátort szeretnék, minek segítségével 0,5-10 másodperc között bármikor felvillantok egy LED-et. Van valami jó ötletetek erre? Természetesen asm-ben, mert nekem semmi
És még egy kérdés, ha nagy baromságot kérdezek, akkor lehet röhögni Szóval ha elmentek a PIC memóriájába adatokat, azt mondjuk egy TXT-ben hogy tudnám PC-n megjeleníteni? Vagy csinált már valaki olyat, hogy PIC-el mondjuk SD kártyára mentett adatokat?
Előre is köszi! És további szép napot!
(#) pixels válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Ebben az esetben a kristályoszcillátort fel lehetne építeni a PIC-en kívül, aztán az lehetne a külső órajel. Ha ez se jó, akkor én is a jumperes, vagy ellenállásos leválasztást javaslom.
(#) Mate78 válasza pixels hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Igen, valószínű az lesz, de végülis nem probléma.

üdv
(#) pixels válasza pixels hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
hsz szerkesztettem, de közbe válaszoltál...
(#) Hp41C válasza mrfencer hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Szia!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt.

(#) icserny válasza mrfencer hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Idézet:
„Első körben egy véletlen szám generátort szeretnék”

Google: random number generator PIC asm

Idézet:
„mondjuk egy TXT-ben hogy tudnám PC-n megjeleníteni?”

Notepad editor, Excel, Open Office, Gnuplot, GLE stb., stb.

Idézet:
„csinált már valaki olyat, hogy PIC-el mondjuk SD kártyára mentett adatokat?”

Ha kettőt visszalapozol, élénk diszkussziót találsz ezügyben. Meg két hasznos linket.
(#) icserny válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Nem gond, használhatod az AN0 bemenetet is. Nézd meg az adatlapot, ha jól tudom, csak annyit kér, hogy a jelforrás impedanciája a 10 kOhm-ot ne haladja meg.

Az ICSP lábakon max. 5 V billeg, így túlfeszültségtől gondolom nem kell tartani. Egy soros ellenállással meg akkorára korlátozod a max. áramot, amennyire szükséges.

Végszükség esetén a korábban ajánlott jumper is jó megoldás, de ha kívülről (pl. másik panelről) megy a jel, akkor egy oldható kötés (lehúzható kábel) is használható. A legtökéletesebb az, ha ugyanazon a csatlakozón megy be, mint a programozó, mert akkor nem felejted el lehúzni. (a jumperrel megesik, hogy ottfelejti az ember...)
(#) Mate78 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
köszönöm az ötleteket, így már nem lesz gond.

üdv

(#) mrfencer válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Köszi, jó kis oldal
(#) mrfencer válasza icserny hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Rendben visszalapozok Bár úgy döntöttem elsőnek nem lesz SD
(#) watt válasza mrfencer hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Bölcs döntés.
(#) szigetivan válasza icserny hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Igen kell az a két Send(0xFF), mivel hibát (MMC: write error 2 és MMC: read error 1) ír ki nélkülük a program.
És eközben sikerült az SD blokkonkénti írása/olvasása, most már szépen működik a program

Köszönöm a válaszaitokat!!!
(#) icserny válasza szigetivan hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Idézet:
„Igen kell az a két Send(0xFF)”

Köszönöm az infót!
Idézet:
„sikerült az SD blokkonkénti írása/olvasása”

Nagyszerű!

A "végső megoldásról"hallhatnánk valamit? Hátha Mrfencer fórumtársunk is kedvet kap hozzá...
(#) szigetivan válasza icserny hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Igen persze.

Két dolog kerülte el a figyelmünket..

1. ) a main részben a TRIS-es részek előtt törölni kell az ANSEL és ANSELH segisztereket, mert különben nem megy az SPI..

2. ) ugyanebben a részben, ami minden mintaprogramból kimaradt az az sdi 1-re állítása

Ha ezek megvannak, akkor már működik a program
(#) szigetivan válasza szigetivan hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Kicsit gondolkodtam és szeretnék az SD-s programba egy késleltetést(assembly) belerakni írás közben, de fordításkor egy hibaüzenettel tér vissza a 224-as sorban:

[/quote]
DELAY_5MS
CALL DELAY_1MS
^------
(The syntax is not implemented. This can be a compiler limitation)[quote].

Miért nem jó így??

mmc.c
    
Következő: »»   447 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem