Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   33 / 194
(#) Alkotó válasza toroid hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Kell csinálni egy függvénygenerátort. Nem túl bonyolult eszköz. Az enyém is maszek, 25 éves, de működik. Ma már pár alkatrészből megvan egy ilyesmi, gondolom vannak rá speciális IC-k, és kapcsolások.

Ilyenkor ha nem laborminőségű a jel, semmit sem számít. Néhány % torzítás bőven belefér.

Alkotó
(#) Directors hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hali!

Jól rajzoltam be a bekötéseket?

névtelen.JPG
    
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hello!
Jól, csak éppen nem derül ki, mi megy az erősítőre és a hangszóróra. És a tápok?
üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Külön táp lesz a védelemnek és külön táp az erősítőnek.Ez nem baj ugye?

névtelen.JPG
    
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hello!
Nem baj, sőt ennél a kapcsolásnál célszerű is, ha kikapcsoláskor nem akarod, hogy puffanjon.
(Miért nem vágod ki a képről a felesleges dolgokat. A kutyát nem érdekli a géped pillanatnyi állapota. És feleslegesen terheled a szervert.)
üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hali!
Nem tudom,hogyan kellene kivágni.
Egyébként a bekötés ahogyan rajzolta úgy jó?
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hello!
Egy alkalmas programmal.
A rajz, jó!
üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Rendben,köszi.
(#) MolnarG válasza Directors hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nem kell kivágni, tudod csatolni a pdf-et is.
(#) kisfeca hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Helló! Szeretném megkérdezni hogy ezt a kapcsolást ki lehetne bővíteni hogy 3 hangszórót tudjak rákötni? Köszi

Bővebben: Link

Miért kell mindenkinek külön, elmondani, hogy HASZNÁLJA A LINK gombot!
Jav. szamóca
(#) MolnarG válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Pl. megépíted háromszor, egy panelra.
(#) szamóca válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Igen. A jelfogó érintkező párok számának növelésével, és a bemeneti R1 számú ellenállás párhuzamos megháromszorozásával.
(#) kisfeca válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Erre én is gondoltam! Csak ezt szerettem volna bőviteni!
(#) kisfeca válasza szamóca hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Az R1 háromszorozását igy gondoltad?--->kép
Viszont a Jelfogórol amit irtál azt nem értem
(#) kisfeca válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Nem sikerült az előzőbe a kép!

kopp.JPG
    
(#) MolnarG válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hmm, nagy fekete téglalapot látok. Csak én?
Szerk.: Már látom. Az R1 nem az R7 és C3 ra van kötve, hanem a D2 anódjára és a C1 re.
(#) kisfeca válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Igen rossz lett...Javitva 2. rajzban
(#) kisfeca hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Ahham látom már a gondot! De akkor ha igy megvan a 3 bemenet ahogy rajzoltam akkor a 3 kimenet hol,hogy van?

kopp.JPG
    
(#) proli007 válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello!
Olyan relét kell használni, aminek három záró érintkezője van. Így egyszerre kapcsolható a három hangszóró.
üdv! proli007

Védelem.jpg
    
(#) kisfeca válasza proli007 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) csezoli21 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Heló
Az lenne a kérdésem hogy ezt a tápot/hangszóróvédelmet használta már valaki más feszültségű trafóhoz? Tehát más erőlködőhöz szeretném használni! Eredetileg a b5 erősítőhöz lett tervezve! Tudja valaki mit kéne megváltoztatni? 21VAC meg 28VAC-hez?

Asztal.rar
    
(#) proli007 válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Hello!
Gyakorlatilag semmit. A védelemnek stabilizátora van. Esetleg a 220µF-nak a feszültségét kell megnézni.
(De hogy lehet egy nyákrajzot feltenni, hogy azon nézegessük mi is ez?)
üdv! proli007
(#) csezoli21 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Heló
Köszi a választ!
Az első pdf 3 oldalán van kapcsi rajz is!
Valami olyat hallottam hogy valami ellenállás értéket kellene változtatni csak én nem tudom hogy melyiket meg milyenre! Szerinted nem kell?
(#) proli007 válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Hello!
Bocs nem lapoztam.

Egyedül az R41 értéke lehetne kritikus, mert a BD241 után már mindig 24V van.
- Az áramkörben a legtöbbet fogyasztó eszköz a relé. Ez 24V/500ohm=48mA áramot jelent.
- Ha 50mA mellett a BD241-nek csak 50-es bétát veszünk, akkor a minimális bázisárama kb. 1mA. (a többit a zéner lenyeli)
- A bázisáram az R41-en folyik keresztül. A rajta lévő feszültség=Utáp-Uzéner. Ha a váltó 21V akkor a C33-ban maximum 21*1,42=30V van, ez a táp. 30V-24V=6V. Így az R41 ellenálláson átfolyó áram=6V/1,8kohm=3,3mA. Látható, hogy már most is több mint 1mA, tehát a zéner ebből 2,3mA-t le fog nyelni.
- Az R41 teljesítménye=6V*3,3mA=19,8mW. Hát azt bármekkora teljesítményű ellenállás elviszi.
- Ha a táp 28Vac, akkor kb. 40V-ot jelent, R41-en ez 16V és 8,9mA azaz 142mW.
Ha a táp nő, egyedül a BD241 disszipációja nő jelentősen. 40V tápfesz esetén ez már nagyobb, mint (40V-24V)*50mA azaz 800mW. Tehát hűteni illik már. (pár cm^2 alu, vagy kis zászló)

Tekintve, hogy a rajzon sem szerepel a C33 220µF feszültsége, azt a tápfesz szerint kell megválasztani.
Remélem megérted és megnyugodtál.
üdv! proli007
(#) csezoli21 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Heló
Igen, és köszönöm szépen a részletes segítséget!
Heló
(#) anonym1s hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Meg akarom csinalni EZT a vedelmet de mivel nem igazan ertek hozza, nem vilagos szamomra hogy milyen rele kell bele. Segitenetek kivalasztani ERROL az oldalrol hogy melyik rele kell bele?
(#) MolnarG válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Neked egy 2 áramkörös zárórelé vagy egy 2 áramkörös morse relé kell. A kapcs rajzon 4 áramkörös morse relé van, de valószínűleg azért, mert az volt éppen otthon az építőnek. Az, hogy mekkora feszültségű kell az csak attól függ, hogy milyen tápfeszről fog menni. Külföldről akarsz relét venni? Néz szét ezek között vagy más hazai elektronikai webáruházak kínálatában.
(#) MolnarG válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A link helyesen Bővebben: Link
(#) anonym1s válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Nekem ez a belfold mert itt lakom, es ez az uzlet konnyen elerheto szamomra, azert kellene INNEN valasztani.
Harom ilyet akarok csinalni, az egyik 35v-rol megy, a masik ketto meg 42v-rol. Sajnos en nem tudom mi a kulonbseg a 2-4 aramkoros, zaro vagy morse rele kozt, azert kertem segitseget.
(#) proli007 válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Hello!
A kapcsolásodhoz, tekintve, hogy két hangszórót kell kapcsolni, olyan relé kell, aminek minimum két záró érintkezője van. 6..10A áramot kell kapcsolnia, és 24Vdc (egyenfeszültségű) a tekercse.
A Morse érintkező nem hátrány, mert az egy olyan kontaktus, ahol két álló és egy mozgó kontaktus van. Alapban az egyik zárva van és amikor meghúz a relé, akkor ez az érintkező bont, viszont a másik záródik. Neked csak a záró részre van szükséged.
Ha egy relé két vagy több áramkörös, az érintkezőből, kettő, vagy több de egymástól villamosan független érintkező van. De ami egyszerre kapcsol.

Tehát neked alapvetően 6..10A-es DPDT érintkezőkódú és 24Vdc tekercsű relére van szükséged. Ezt ebből a választékból, nehéz kiválasztani. (Esetleg még használható két 12Vdc tekercsű relé is sorba kötve, akkor egyszerre működik a kettő, és ebben az esetben elég egy záró érintkező is.)

üdv! proli007
Következő: »»   33 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem