Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 13
(#) wangi válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Gombsor:1,4,7,ESC=portc0 2,5,6,0=portc1 3,6,9,ENT=portc2 a,b,c,d=portc3 1,2,3,A=portc4 4,5,6,B=portc5 7,8,9,C=portc6 ESC,0,ENT,D=portc7 A belépési kód 1,2,3,4,5(Amikor a "MONITOR" menü látható)
(#) morfondi válasza wangi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia, Wangi!

Jó a riasztó, ha nem vagyok indiszkrét, a progit magas szintű nyelven vagy asm-ben írtad meg?
Esetleg a forrásszöveghez hozzá lehet-e jutni?

Köszi

(#) wangi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
A program mikropascal-ban irtam,de tovább fejlesztés alatt áll.Bocs.
(#) morfondi válasza wangi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Semmi gond, köszi.
(#) Ksanyi hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Sziasztok fórumlakók!
Megépitettem a PIC877-el a lakásriasztót,az alarm415.hexet égetem bele.
A problámám az,hogy a kijelzőn a felső sorban a
"12345678P ENTRY" , az alsó sorban:
"00.00.00 PSU ERR" felirat jelenik meg(az óra számol)
miközben a buzzer és a strobe aktiv.
Ebből az állapotból nem lehet továbbjutni vele.
Segítsen ötlettel,akinek működik rendesen,előre is kössz!
(#) morfondi válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szia! Én csak tervezem, hogy megépítem, de a leírás szerint a D gombot nyomva kell a panelon a mikrokapcsolót megnyomni, majd elengedni és belép a mérnök módba.
Így hirtelen ennyi...
Most végigolvastam a pdf-et, abban az szerepel, hogy ez az üzenet, amit leírtál, akkor jelenik meg, ha
egy vagy néhány zóna meg van szakítva( riaszt), meg kell adni a pin-kódot és visszatér az ALL OFF üzenet.
(#) morfondi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Idézet:
If one or more zones have been intruded,
the message might appear as:

1--------P ENTRY
00:00.04 PSU ERR

indicating that zone1 has been entered and
that “panic’’ has been pressed, again show-
ing the elapsed time since power restora-
tion. The message PSU ERR (or the earlier
POWER ERROR) means that you should
check the condition of your battery.
To clear either of the last two messages,
you must reset the alarm by keying in your
PIN code and pressing “blank” to return to
ALL OFF.
(#) Ksanyi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szia morfondi!
Igen,ennyit én is kibogarásztam,valószínűleg a billlenyűzetem nem jó.mert ugyan a sorok-oszlopok bekötése ilyen,de nekem a sorokon van 10Kohm a föld felé és itt a nyákon is van.
csinálok egy másik billentyűzetet,bár erre itt nemm tér ki a leirás,csak a mátrix bekötésére.
(#) morfondi válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szia!

Panelod honnan volt, gyártattál valahol?
Ha igen, lehet még gyártatni?
(#) Ksanyi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
A panelt én terveztem és vasaltam.
Egyébként folyamatosan a key2-re dugott billentyűzettel próbáltam.
A menüben most már tudok jönni-menni,de élesíteni még nem sikerült.
(#) Ksanyi hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
El indult a riasztóm,de negativ tapasztalatokat gyüjtöttem!
Nem lehet időziteni csak a "BELL" kimenetet,azt is 1 és 20 perc között,a szirénát nem!
Élesitett riasztónál a bejövő jel után a sziréna megszólal és kikapcsolásig úgy is marad!
Egy beérkező jel után többet nem fogad a központ,tehát a "BELL" nem indul többször.
24 órás csatorna valóban nincs,nekem pl a pánik sem működik és az Aux sem.
Ezen kívül a gombok pergésmentesítése is gyengén muzsikál,ezt főleg a pincod beirásánál lehet látni.
Van még mit tenni vele
(#) morfondi válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Szia!

A leírásban az szerepel, hogy a bell (náluk sziréna) max. 20 percig szól, de a buzzer (náluk csipogó) és a strobe (akció volt jelzőlámpa) marad, míg a pin kódót be nem ütöd.
(#) Ksanyi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Igen ezt a kimenetet lehet használni a szirénához,de sajnos csak az első jelre aktív,ha lejárt az ideje nem szólal meg többet,akárhány port lessz szakadt.
Valaki hozzáértőnek meg kellene nézni,hogy az alarm 415.asm miért nem fordítodik le az MPLAB-ban.
nekem rengeteg 113-as errort irt ki,de volt más kodú hibaüzenet is.Jó lennne a szoftver hiányosságait orvosolni.
Bár az is igaz,hogy nekem 877A-m van,de szerintem a pánik és az AUX nem ezért nem működik.
Esetleg,ha valakinek kell a riasztó nyákjának a rajza ,szivesen elküldöm.Proteussal rajzoltam,tehát a file lay kiterjesztésű.Utólag már változtatnék rajta,pl. az akku töltést kellene megoldani és elférne rajta a buzzer is.
(#) Gabriell1 válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Szia.

Szivesen fogadnám a nyákrajzot, mert most tervezem a megépitést.

Kijelzőt meg az alkatrészeket már megvettem az eredetihez. köszi.
(#) Ksanyi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Elküldtem a riasztó.lay-t,meg a keypadot is.
Üdv ksanyi
(#) Gabriell1 válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szia. Itt köszönöm.
(#) Deta hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok!
A tanyabejáró több 10m hosszú, ahol csak a család szokott üzemszerűen mozogni. Mostanában 1 - 2 alkalommal idegen autó nyomát találtam meg reggel.
Eddig még semmit nem bántottak, ami esetleg mozdítható, de az emberben mindig ott mocorog a kis ördög, hogy mit kereshettek ott.
Arra gondoltam, hogy a földbe le kellene ásni egy érzékelő tekercset, valami olyat, mint a rendőrlámpák előtti érzékelők. Valakinek van-e ilyen érzékelőről infórmációja?
(#) Ksanyi hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok riasztó építők!
Sikerült már valakinek használható progit írni a 415-ös risztóhoz,már ami publikus is?
Nézegetem egy ideje az ASM-et,de nekem nincs ebben olyan gyakorlatom,hogy rövid idő alatt használható szoftvert tudnék kreálni belőlle!
(#) morfondi válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szia!

Mi nem tetszik benne, mit szeretnél?

Üdv.
(#) Ksanyi válasza morfondi hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szia Morfondi!
Megépítettem ezt a riasztót és a működése csak a próba során derült ki. A következő dolgok nem tetszenek:

1. a keypad2 szinte semmit nem csinál,a PIN beütése után csak a számlálót inditja (entry2),de a sziréna az szól

2. riaztás után ,amikor a sziréna ideje lejárt ,nem fogad több indítást .

3. Monitor üzemben miért nem akkor szól csak a buzzer,ha jelzés jön valamelyik érzékelőről?

4. Nincs 24 órás zóna

5. A keypad2 kezelése közben nincs tájékoztatás a riasztó állapotáról,csak a gomnyomkodásnak van hangja,de egy árva led nem jelzi,hogy ki vagy be van kapcsolva.

Igy hirtelen ennyit vettem észre,ráadásul nekem a garázs külön épület,tehát azt esetleg külön is be kellene tudnom kapcsolni,esetleg a lakás(ház) védelme,ha két lépcsős nyitásérzékelők és mozgás érzékelők,akkor a nyitásérzékelőket akkor is be lehetne kapcsolni,ha otthon van valaki,viszont ekkor nem kell a ki-be zóna.
Bocs jó hosszú lettem
Üdv
(#) mazso1988 hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok
én csak most olvastam először a wangi fórumtárs lakásrisztó projektjéröl de máris megtetszett.
és úgy döntöttem hogy én is belevágnék ezúton szeretnék magárol a beégetendő programrol némi információt kérni letöltöttem eangi oldalárol a programot és láttam hogy két hex file is van gondolom a kettő közül az kell beégetni ami XT oszcillátorrol üzemel nem pedig HS röl?
gratulálok a kapcsoláshoz.
Üdv
(#) Gabriell1 válasza Ksanyi hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szia.
Amit küldtél az nem a wangi féle riasztó?
Mert nem küldtél alkatrész listát hozzá. Holnap megyek nyomtatni és jó lenne tudnom melyiket épitsem meg. Köszi.
(#) Ksanyi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Nem,ez a StefuPeti-féle .
(#) Gabriell1 válasza Ksanyi hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Szia.
És eltudnád küldeni mégegyszer komletten mert csak a két nyákrajz jött meg alkatrész lista meg a progi az nem. Ja és gondolom tükrözni kell a nyákot mert ma nyomtattam de ha a nyák lesz akkor forditva lesz minden,ugyhogy holnap megyek ujra nyomtattni. Köszönöm.
(#) Gabriell1 válasza Ksanyi hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Bocs az 1 oldalon megtaláltam mindent, csak már elfelejtettam.
(#) Ksanyi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Mindegy,most már elküldtem,inkább kétszer legyen meg,mint egyszer sem.
(#) wangi válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Szia.Most néztem utána,tökéletes az észrevétel.Valóban a 16F877-es konfiguráció HS-re lett megirva(Hibásan).Persze hogy XT-re kell beállitani.
(#) mazso1988 válasza wangi hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Szia
köszönöm a válaszod így már egyértelmű akkor.
még egy dologban szeretnék segítséget kérni mégpedig az akkumulátor töltésével kapcsoltban sajnos nem világos számomra hogy hogyan kell az áramkörbe iktatni töltő elektronikával együtt.
Üdv
(#) Zed válasza Deta hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Nem tudom, aktuális-e még...
Előre bocsátom, hogy csak kicsit értek az elektronikához. A gondolat engem is foglalkoztat, de még nem realizálódott. Ahogy én csinálnám:
Tekercs: vennék egy villamos műanyag dobozt, ami IP65-ös vagy nagyobb ( csak az már drágább is ) védettségű. Ebbe tenném a légmagos ( tehát a közepében nincs semmi ) tekercset. Erre veszel tömszelencét, azon kivezeted a drótot.
Ehhez kell egy oszcillátor kapcsolás, aminek az egyik frekvencia meghatározó eleme a tekercs. Pl. Colpitts-oszcillátor. ( Na, ez a része viszont már elektronikai ismereteket igényel. )
Kell egy másik kapcsolás, ami figyeli, hogy jelentősen eltér-e a freki az eredetitől.
(#) mazso1988 válasza wangi hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Szia
öszeraktam a töltő kapcsolást amit küldtél dugdosós panelon mikor bekapcsoltam a kimeneten ahová az aksi csatlakozik 24V-ot mértem ez természetes vagy valamit én nem csináltam jól?
Üdv
Következő: »»   6 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem