Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   11 / 198
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Először is ide be kell nézzél...pár dologból megtudod épiteni az alkatrésztesztert,,jó tranzisztor ill fet vizsgálásához is...
Mühelysarok-alkatrészteszter...
Nemsoká megnézem a képeket is...haromb
(#) Cujoka hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy, van egy mac Audio MPX 2000-res erősítőm, azzal hídba kötve hajtom a mac Audio Box 300-as mélyládámat.
Minden a legnagyobb rendben van, bekötéssel semmi probléma. DE! Ha kb fél óráig hallgatom a zenét (erősítőn háromnegyedre van tekerve a LEVEL) akkor felmelegszik az erősítőm, kivillan a PROTECT (piros) lámpa, és a mélynyomó elhallgat, az erősítő bekapcsolva marad..
Információk a cuccról:
mac Audio MPX 2000:
2 csatis, 1x20A biztosíték, 5-50.000Hz freki átvitel,max.kimeneti telj. 500W

mac Audio MP Box 300:
500W max. terhelhetőség, 24 - 500Hz frekvencia átvitel, 90dB érzékenység, 4 Ohm impedancia

Fejegység:
Panasonic CQ-C1325N

Előre is Köszönöm a válaszotokat, ha tudtok valami ötletet :awink:
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Na szóval ez egy tranzisztoros erősitő,,a fetek a kicsik a táp oldalon,, az erősitő oldalon pedig a 2sa1941 és a 2sc5198as végtranzisztorok vannak,,ezeket kell átnézned máshoz ne nyulj egyenlőre.. tranzisztorokat tudod ellenőrizni sima multiméterrel is...
(#) benocs24 válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Helló!
Nem lehet hogy hűtési probléma van vele?! Szerintem eléri a nemkívánt hőfokot és akkor lekapcsol (de nem teljesen). De valaki hozzáértőbb hátha potosabb választ ad neked.
(#) bbb válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
mi egy autós összejövetelen találkoztunk ezzel a problémával.
ott hűtési gond volt. ha az erőlködőt ventillátorral hűtöttük, akkor semmi gond nem volt vele
szerintem meg kellene nézni vajon miért melegedhet túl az erősítőd, ha elfér, akkor nagyobb bordát rakni bele...
(#) jandark válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!
Valószinüleg ez a hiba amit a kedves kolegák már megemliettek.
Terhelés hatására nem csak az erősitő diszipál(a teljesitményveszteség hatására felfüti a hütőbordát)
hanem a hangszóró tekercsének ellenálása is megváltozik..Az eddig hajtott pl stabil 2ohmos teherbirásu erősitő,2 db 4ohmos hangszóróval hidba ettől igencsak eltérhet,(mármint ohmilag,,lemegy 2ohm alá..)
Az erősitőt mindenképp levegőjárta területre kell tenni,mármint pl ne az ülés alá mert ettől alap esetben is felmelegedhet.
Hasznos segitség lehet pl kisebb 12voltos hütőventilátor egy termikus inditással amit itt a hobbin is találsz a kapcsolások között és nem bonyolult,,a másik megoldás a hangszórók soros kötése,igy nem a hangnyomás a cél hanem az ellenálása nő igy kevesebb melegség jut a bordákra (teljesitményben pedig csak pár DB )
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Először is köszi a segítséget. Nos kivettem mind a 8 tranyót, végigmértem őket, mindegyik 600 és 685közti értéket adot egyiknél sem volt se zárlat se szakadás semmi.A feteket meg gondolom csak úgy tudom ellenőrizni ha csinálok olyan műszert, de ahhoz nemsok kedvem van.íMásrészt a kicsik amik a táp oldalon vannak ott van 1db f12c20c ás egy f12c20a a másik 6db pedig irfz34n! a feteknél nemértem h miért csak 6db irfz34n van?íMitímérjek még ki szerinted?
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Nincs mit..
A tranzisztorokon csak odafele tudsz mérni(npn-pnp)
ha viszafele tudsz mérni bármit is akkor nem jó hiszen átenged...
Még gondolkodok délutánig,,most elrohanok..
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
A neten találtam egy leirást hogy hogyan kel őket kimérni és az alapján mind hibátlan volt.
(#) Cujoka hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Kipróbálom a soros kötést.
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Rendben.Ha a végtranzisztorok jók,akkor vagy a meghajtóiknál kell keresgélj vagy a fetek körül..Ez sajnos ilyen logikai dolog..
Kezd el igy beforasztva az öszes meghajtót átnézni,,ha már igy valahol zárlatot találsz azt szedd ki és lehet pár darab után meglessz a bűnös..Nagyon ritkán a villás th jelölésü termisztor is kiakad,,de nem valószinü...
(#) water válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Idézet:
„2 csatis, 1x20A biztosíték, 5-50.000Hz freki átvitel,max.kimeneti telj. 500W

mac Audio MP Box 300:
500W max. terhelhetőség, 24 - 500Hz frekvencia átvitel, 90dB érzékenység, 4 Ω impedancia”


A 20A-es biztivel sosem fog neked kijönni 500W, ez egy jóval gyengébb erősítő, ami hidalva nem igazán szereti a 4 ohmos ládát. Tegyél rá egy 8 ohmosat.
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Meghajtóik körül?kicsit világosabban számomra is érthető módon?köszi
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Sajnos innen nem tudom neked megmondani az öszes alkatrészből hogy melyk lehet rossz
Ezért irtam hogy az öszes alkatrészt végig kell nézned,,10perc....
Fogod a müszered elindulsz az első tranzisztortól,,egyenlőre a feteket hagyd,,mérőmüszerrel a 3lábon mérsz először csak szakadást,ezzel azonnal ki lehet szurni ha sipol a müszer,,azt kiveszed megnézed kivéve is,,ha nem az az akkor azon a szálon tovább nézve ahol a zárlat van nézed a tranzisztorokat,,közben amit kiszedel annak a 3lábán mérj ellenálást (pl müszer test az első lábra majd a plusz szurka a középső szélső lábra vagy forditva)
ha igy tudsz mérni és forditott sorrendben nem akkor jó, viszont ha mérsz valamit vagy két láb sipol (szakadásvizsgálóval)100%hogy átenged..
Egyenlőre ennyi)
Ha itt lenne többet tudnék (igy a méréseket is nehéz elmagyarázni)
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
szakadást a dioda mérővel kell mérni ugye?amugy te helyileg merre vagy az országban?csakmert ha nemtul messze szegedről inkább elvinném hozzád és egy kisebb pénzmagért ránéznél...
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szakadást igen,,aztán ha nem sipol nézd át ohm mérőálásban is ahogy irtam..
Nem messze voltam Hódmezővásárhelyen katona 10éve :yes: de helyileg debrecenben vagyok..
Egy odaviszaposta 2000ft lenne,de hátha sikerül kiszürnöd a hibát.(anyiból kijön).
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Szia enyém sajna nemsipolos hanem olcso tescos fajta, akkor a dioda állásban ha az 1esről átvált valamire akkor vezet ha 1es marad akkor nem.Másik dolog még ami igy nemteljesen világos, hogy azok a nagyon picike kis fekete 3 lábu dolgok is tranzisztorok ugye?tehát annak ha az egyik lábra rakoma müszert akkor a másik kettőnek vezetni kell vagy pont nem?Igazábol ezt légyszives ird már le 1 pindurnyival részletesebben, mert nemteljesen világos, bocs ha nemvagyok egy zseni de hát ezvanKöszi
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Nos..mellékelek egy rajzot amivel szemléltettem neked a mérés mikéntjét,,a rajzon találsz 3fajta tranzisztort,kb ilyenek vannak benne(jobban nem bonyolitom neked) a müszer fekete vezetékét értelemszerüen a jelölt 1es lábra teszed majd a piros vezetékkel a tranzisztor 2es és 3as lábára téve nézed a mért adatot..mivel minden tranzisztor más karakterü (npn és pnp)ezért nem mindegyiknél igy a mérvadó,,ha igy nem mérsz semmit akkor tedd a feketét a 3asra majd a pirosat a 2 és 1 es lábakra..
majd ismételd meg ugy hogy a pirosat teszed az 1esre és a feketét a 2-3as lábra és visza szintén piros 3 fekete 2-1 ..ird fel miket mérsz és hol..a lényeg hogy minden kis fekete 3lábut nézned kell (ők is tranzisztorok) mérés közben csak egy oldalra mutathat a müszered bármit is,,pl:fekete 1es láb piros 2-3 és mérsz 600 ohm körül..viszafele ha a 3asra teszed a feketét és a pirosat a 2-1re nem szabad mutatnia semmit..Ekkor az alkatrész jó és mérhetsz tovább..viszont ha oda visza is mérsz akkor átenged vagy zárlatos.....

ha nem boldogulsz gyere fel msn-re ......


mérés.JPG
    
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia felvettelek msnre akkor majd ott értekezeünk, még nemsikerült mindent kiménem, meg az a baj, hogy igy hogy bennevannak nemigen kapok rendes eredményeket:S ráadásul ma vett a csajom is egyet vásárba aztán abba is kivan menve 3 azon látszik mert megolvadt, csak aztmeg már nemgyátják, tehát van ám katyvasz
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Rendicsek
Állok elébe....
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia msnre felvettelek, de nemjelentkeztélmég be, annyi kérdésem lenne ezuttal, hogy a másik erősitő amiről beszéltem hát 4db mosfet konkrétan elfüstölt benne melyeknek tipusszámuk p36ne06 http://www.datasheet4u.com/html/P/3/6/P36NE06_STMicroelectronics.pdf.html és se a hqvideon se a www.satel.hu -n ami közel van hozánk nemtalálok ilyet és az a kérdésem lenne, hogy nem-e tudsz véletlen egy olyan másik mosfetet amivel ez helyetesíthető lenne.Ha esetleg többféle is van akkor mindet légyszives, hogy a satelba holnap megtudjam venni, ja és holnap folytatom a pyle mérését, mert a 7vége miatt szünetelt a dologKöszi
(#) Inhouse válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Most ezt csak én nem értem? Hogy kötsz sorba 1db 4ohmos mélynyomót? Mivel?
Inkább rakj az erősítőre egy PC coolert, hogy lefújja a meleg levegőt a bordákról...

Üdv
Inhouse
(#) Cujoka válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Nincs sorba kötve semmi, csak hídba van a mélynyomó az erősítőre kötve, ennyi
(#) Inhouse válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
(#) KovZoo hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Z4100 erősítőm, amit nemrég vettem.
Egyik csatornája nem szól.
Szétszedtem, és két db 3 lábú izé (sztem az a végfok, vagy nem tudom )lábai ellettek vágva, összeforrasztottam, és nem ment.
Vissza szétszedtem, megint ment, szal lehet, hogy le van égve.
Másik 3 csatorna hibátlan.
Hol lehet olyat venni? Megtudnátok mondani a számát, mert akkor neten meglehetne nézni, hogy mennyibe kerül.

Előre is köszi!
Üdv. Zoli
(#) Cujoka válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Ez jó kérdés
Elírtam..sry
(#) jandark válasza Cujoka hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
A lényeg az hogy:1, az erősitő 4ohmos üzemre van tervezve tehát hidban kibirhatja a 4ohmot (ami olyan mintha 2ohm lenne)de hidban mindig nagyobb impedanciáju hangszórót jelen esetben 8ohmos kellene..2,, az erősitőt szellős helyre kell tenni (sok példa van sajnos az ülés alatti melegszik problémára)
Célszerü lehet egy pc ventilátor ami hűti a bordát akár kivül akár belül..De a lényeg a helyes illesztés,,nagyobb hangérzethez tegyél 2db hangszórót csatornánként,vagy a csatornák hidjára egy db 8ohmosat,,vagy soros kötéssel 2db 4ohmosat a hidra.Ha igy használod sokáig fog müködni....
(#) jandark válasza KovZoo hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Szia!
Légyszives az izékről fényképet késziteni,,ill minden számot adatot ami csak olvasható róla..Valószinü azért lett elválasztva mert hibás volt és a többi csatornát nem zavarja...
Ha jól sejtem egy hifonics z4100ról lessz szó
(#) alex89 válasza jandark hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Akár macaudio is lehet
(#) jandark válasza alex89 hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Igen igazad van..Mostmár elég sokoldaluak,,többek közt az én Phase-s cucaimat gyártó céget is bekebelezte a Német cég ,most Mac-phase néven fut kicsit drágábban...
Következő: »»   11 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem