Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   12 / 198
(#) KovZoo válasza jandark hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Szia!

Küldöm a képeket.
Rossz hír, hogy semmit nem tudtam leolvasni róla.
Azokat a fekete lemezzel körbevett kis 3 lábú izéket emlegettem.
Illetva mint látni, a 3. képen, kilett cserélve a műanyag csati 3 szál kábelre, mert állítólag megolvadt...
MacAudio erősítőről van szó.

Előre is köszi!

Üdv. Zoli.
(#) jandark válasza KovZoo hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nagyon egyszerü az egész..A lemezkét eltololod és leolvsod amit találsz,,nincs egybe a tranzisztorokkal,csak odafogja őket a hütőfelülethez..Aztán folytatjuk..
(#) KovZoo hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Köszönöm!
Holnap megint szétkapom
Üdv!
(#) jandark válasza KovZoo hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nincs mit,,nagyon szivesen..
(#) KovZoo válasza jandark hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Szia!
Szétkaptam.
2 tranyó:
- TOSHIBA A1941 0322
- TOSHIBA C5198 0322
Köszi!
Üdv. Zoli
(#) jandark válasza KovZoo hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Sejtettem..
Nos,találsz majd könyen ide valót,azt javaslom vedd meg a belevaló tipust.
2SA 1941
2SC5198 ezek jó minőségü tranzisztorok,,a hq-nál pl 3-400ft darabja..
Cseréje egyszerü hiszen a régi teljes eltávolitása után az ujak beforaszthatóak,ha szerencséd van ezzel le is zárul a projekt..
Ha van lehetőséged müszerrel mérni nézd át az alkatrészeket..
Elméletileg csak ezek lesznek bibisek....
Üdv
(#) KovZoo válasza jandark hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Bízom benne, hogy csak ezzel van a baj.
Bár a jobb oldali fehér valami bevan sárgulva. Lehet, hogy azzal is lesz vmi.
Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv!
(#) sankesz19 hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, nem tudom h tudtok-e segíteni, hátha.

Egy autóserősítőt építek és a táp ill. a hangszóróbekötésére használt aljazot szeretnék venni, csak az a helyzet, h sehol sem találok olyan kereskedést ahol kapok vagy rendelni lehetne.
Felraktam egy képet példának, de a másik fajta is érdekelne!!!
Ha tudtok ilyen helyet akkor az elérhetőségeket írjátok már le!

Fáradozásotokat előre is köszönöm!

Üdv:sankesz19
(#) laj91 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Üdv!
Van nálam egy sal rfx 7230-as autós erősítő azzal a problémával, hogy a protect zöld lámpa világít! Már megmértem a végtranyókat azok jók, és rámértem a kimenetre, és csipogott a multi mikor a jobb + és a ball - nál mértem! ez lehet valamelyik kisebb tranzisztor baja? Nagyrészt c1815 és a1015 van benne. HAaez még segít a tulajdonos szerin azt volt, hogy (gondolom döngette) és akkor leállt, de újra szokta indítani és akkor ment tovább, de most végleg megállt!
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Hello mindenkinek!
Kérdezném,hogy szerintettek az alábbi képen levő jelalakon lehetne javítani azzal ,h a fetek zárását és nyitását nagyobb árammal oldanám meg. javulna-e a Jelalak??? Ezt a jelet közvetlen a FET Gate-n mértem. sztem ahhoz képest eléggé "csunyácska!
Az erősítő egy HPB 1502-es (carpower)

DSC00202.JPG
    
(#) sct51hegyko hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Hello!

egy Pioneer GM-X402-es erősítővel kapcsolatba lenne egy kis problémám, ami szerintem elég általános is lehet...
A gond az, hogy mikor a jelet rádugom a bemenetre, gerjed az egész és halkan szól alatta a zene...
Olyasmi mintha a kábel lenne rossz, de mégsem mert próbáltam már több kábellel és több forrásról is ezt csinálja!

itt találtok servicemanualt benne kapcsrajzzal!

Service manual

kérdésem, hogy mi lehet elszállva egy ilyen gondnál?
előre is köszi a segítséget!
(#) EcoPityu válasza sankesz19 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia! Én a saját készítésű autóerősítőmön nagyonnagy esztétikus tömör bakelit kivitelű Sorkapcsot /csokit/ használtam, a felét kilógattam, és így még a 60A-nyi betáplálást is meg lehet rajta valósítani.
(#) EcoPityu válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!
Milyen végtranyók vannak benne? Hogy mérted? Kivetted a középső lábát mindnek?
(#) EcoPityu válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!
Hány voltról ment itt az erősítő? Amúgy tényleg csúnya, annak a felfutó élnek olyannak kéne lennie mint a cövek!
Nagy a kapacitása a gate tömbnek!
Cseréltél benne FET-eket?
Vagy gyári még?
Mi hajtja, 494?
Mekkora a soros ellenállás a gate-re?
A komplementer tranyós meghajtópárból biztos jó minkét tranzisztor?
A meghajtó IC-n is ilyen a jel, vagy csak a FET-re jut ez a rondaság?
(#) EcoPityu válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Sípoltasd meg a kimenet(véletlenül sem a táp testjével) testjét a bemenet testjével, ha szakadt, akkor az erősítőn belül az RCA bemenet testje megszakkant!
Előfordul, sűrűn, ha az erősítő testelése autón belül nem megfelelő, akkor az erősítőből az RCA kábel testjén át is folyik áram a magnó testje felé, amit nem bír sokáig, és valahol elhiccen... Jobb esetben a magnóban szokott, de erősítőben is láttam már. Vagy rossz minőségű a csati, és belül van széthullva!


Remélem segítettem!
(#) laj91 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia! Igen kivettem a tranyókat úgy mértem, jók is voltak, a fetek is és már is elindult! Úgy néz ki, hogy elég volt neki egy újra forrasztgatás! És szerintem azért kapcsolgatott le a tulajnak, mert az ülés alatt volt elhelyezve és amikor kipróbáltam elég jól melegedett, gondolom az ülés alatt nem nagyon tudott szellőzni... Úgyhogy majd szólok neki, hogy tegye a csomagtartóba! Köszi a hozzászólást!
(#) Subwoofer válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hello!
Valóban a Gate Tömb kapacitása eléggé nagy kb 6420pF, a fet adatlapja szerinti érték (2feté párhuzamossan ennyi) A gate elötti soros ellenállás 100R eléggé nagy sztem. TL 494 hajtja. Amúgy működik az erősítő csak hát nem igen tetszik ez a meghajtó jelalak és szeretnék javítani rajta... Jobb meghajtással talán az egész erősítő kicsit jobb lesz.
Amúgy a 12V-os részen van 1000µF/35V-os kondi.
Azoknak Low esr-ünek kell lenni? vagy jó a sima 105fokos kondi. Ja és 25V-os nem elég oda?
(#) Milan90 válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ugyan nem engem kérdeztél, de :
- gate allenállással 47ohmig lemehetsz, de szerintem linkelj egy rajzot, mert akár még jobban is melegedhet
-a kimenetre elég 25V-os kondi, és igen, legyen inkább low ESR, így valamivel jobban terhelheted a tápot (van ennek értelme?), és a kondik sem lesznek melegek.
(#) sct51hegyko válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ezt nemigazán értem, akkor egy jó erősítőnél ha összekötöm a bemenet és a kimenet testjét (minuszát) a hangszórónak hangot kell adnia?! mert próbáltam de ez megse szólal...(de próbáltam egy jó erősítőn is de azse szólal meg) ,ha plusz-al érintem össze akkor persze reccsen...
Azért kösz! Vmi más javaslat?
(#) EcoPityu válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szia!
A TL 494 mögött kell még 2 pár tranyónak lenni. A legtöbb erősítőben valóban 25v-os kondi van, ez alá viszont nem szabad menni! Láttam már sok erősítőben, többek közt Dragsterben, 10ohm-volt sorban a gate-el! Ha a tranzisztorok bírják /amik a 494 és a Gate közt áramot erősítenek/ , akkor 10 ohm-ig lemehetsz...
(#) EcoPityu válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Én csak azt mondtam /sípoltatsd meg/ , azaz szakadásvizsgálóval ellenőrizd, hogy a bemenet testje (az RCA csatlakozó külseje) , valóban testen van-e, mert ez nem szokott érintkezni, és akkor csak zúg-búg az erősítő!
(#) Subwoofer válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Hello!
Hát a bemeneti Részen levő elkókkal egyenlőre bajban vagyok, mert szűkös a hely, jelenleg gyárilag 4x1000µF 35V-.os van bent csak azt nem tudom,hogy LOW ESR -e mert ismeretlen a tipusa csak annyi biztos,hogy 105fokos... de melegednek. Sztem azért mert eléggé nagy áramok folynak át rajta. Lehet,hogy rosszul gondolom de ha talán nagyobb kapacitás lenne odatéve akkor kevésbé melegedne. talán kéne rakni pár 2200µF-ot párhuzamossan kettőt! azaz 4et mert duplatápos az erősítő.
A Gatek nagyobb áramú meghajtását én nem ilyen ellenállás cserével oldom meg hanem rakok be fetenként egy 1.5A -os gate driver IC-t ami majd közvetlen hajtja meg a fetek gate-jét a vezérlő jelet meg közvetlen a tl494-ből veszem.

Ami nagyobb bajom,hogy a táp nem stabil, azaz nincs visszacsatolás a kimenetről... Ezt kéne még megoldjam, hogy tartsa a kimenő feszt amennyire lehet. Mert fixen 35% körül van a kitöltési tényező. Ebből arra gyanakszom,hogy a trafón nincs + felesleges menet. Szegény iC lehet max kitöltési tényezőn nyomatná ha csökkene a feszültség, de azért meg kéne próbálni.
De ehhez sztem vissza kell rajzoljam a vezérlését mert a védelem is oda kokányol be. aztán ha csinálok visszacsatolást akkor lehet ott bekavarok a védelelemnek...
(#) sct51hegyko válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
akkor félreértettük egymást...
megmértem és valóban megvan szakadva...
ha sikerült megcsinálnom még jövök megköszönni
(#) sct51hegyko válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Köszi megoldódott! megvolt törve a nyák egy félkörbe és nem érintkezett az RCA körül vagy 5-6 forrasztás...
THX mégegyszer!
(#) EcoPityu válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„jelenleg gyárilag 4x1000ľF 35V-.os van bent csak azt nem tudom,hogy LOW ESR -e mert ismeretlen a tipusa csak annyi biztos,hogy 105fokos... de melegednek. Sztem azért mert eléggé nagy áramok folynak át rajta. Lehet,hogy rosszul gondolom de ha talán nagyobb kapacitás lenne odatéve akkor kevésbé melegedne.”


Ebben az esetben én csak a szkópos mérést tartanám megoldásnak, mert ott a trafón keletkező szakítási impulzusoktól melegszenek a kondik!/ nem hinném, hogy ilyen mértékű ingadozásnak lenne kitéve, hogy a kondi töltési-kisütési áramától melegedne.../

Idézet:
„Mert fixen 35% körül van a kitöltési tényező. Ebből arra gyanakszom,hogy a trafón nincs + felesleges menet. Szegény iC lehet max kitöltési tényezőn nyomatná ha csökkenne a feszültség, de azért meg kéne próbálni.”


A legtöbb 494-es meghajtás az autóerősítőkben 50-50%-os kitöltési tényezővel dolgozik, és természetesen visszaszabályzatlanul, maxigázon!
/A szabályzást már csak azért is kihagyják, mert erősítőben lassabban szabályoz, mint ahogy az energiaigény csúcsai jelentkeznek, egy-két zenében../

(#) EcoPityu válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Örülök, hogy segíthettem!
(#) Tyler3333 hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Hello!
Következő lenne a kérdésem : vásároltam egy fusion 2 csatornás 300 wattos erősítőt (en-am3002)
be is lett szerelve, jól is működött.
most vettem ésszre hogy ha magasabbra állítom a hangerőt akkor az erősítőn lévő piros led villogni kezd, ez mitől lehet?
illetve az akksi is elég gyenge lehet hogy emiatt?

köszi a válaszokat előre is.
(#) Kovidivi válasza Tyler3333 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Vagy a torzítást jelzi, vagy az alacsony tápfeszültséget, esetleg egyéb problémát. Én inkább a torzításra szavaznék. Mi van a LED felé írva? Piros színű?
(#) Tyler3333 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
igen piros szinű, ha jól emlékszem valami PRT van felé irva.
most mentem egy kört a verdával,és ahogy haza jöttem kiprobáltam megint most nem villogott a piros led, lehet hogy töltődött az akksi egy kicsit és azért?
(#) Kovidivi válasza Tyler3333 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
PRT = Protect talán? - tehát valami védelem lehet... Hővédelem, rövidzárvédelem, torzítás jelzésére is szolgál.
Egyébként EZT találtam, de az angol tudásom kevés (vagy inkább lusta vagyok ). Itt a PRT LED-ről van szó, ha világít. Üdv!
Következő: »»   12 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem