Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   430 / 1679
(#) Ballage válasza gtk hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi! A plexi sajnos egy kicsit sorjás bal oldalon, mert hulladékot használtam fel, és a védőfólia miatt nem vettem észre, hogy milyen vacakul van levágva. De legalább óccó volt...
(#) Zoli_bácsi válasza Ballage hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nagyon tetszetős darab. A dobozolás tetszik nagyon. Nekem is van egy dobozolás technikám, de az kissé bonyolultabb, mint a tied.
(#) Istike88 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Helló!


Én úgy emlékszem hogy a NiMh akkuk rendelkeznek memória effektussal, ezért is kell kisütni.

Üdv
(#) tendrive válasza erdgab hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Üdv. A hétvégén csinálok majd képeket és videót is munka közben.
A kapcsolási rajzon ott vannak a hiányolt diódák csak kicsit elrejtve, nem a megszokott módon. Az IGBT modulok rövidrezárt bemenetű tranzisztoraival (mintha ott sem lennének) párhuzamosan lévő szabadonfutó diódákat használom a csatolt rajz szerint. Ha már úgyis beleintegrálta az Eupec miért ne használjuk..
Majd átnézek a másik fórumra, és szolgáltatok műszaki adatokat.

dioda.JPG
    
(#) Ballage válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi.

Igen, láttam, nagyon profi dobozaid vannak. Nekem nincs nyomdai ismeretségem, úgyhogy teljesen házi megoldásokra építkezem. De legalább minden kéznél van. Egyébként ez a plexivel csak egy ötlet volt, most próbáltam ki először. Legközelebb majd más színű papírt választok, a teljesen fehér kicsit jellgegtelen szerintem. Meg a párom melóhelyén van színes lézernyomtató, azzal is fel lehet dobni a megjelenést...
(#) nagy hoho válasza Istike88 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Helló ! Ebben megoszlik a vélemény.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Helló!
Tetszik az akkukisütőd! Meg tudod adni a rajzát? Ami linket beraktál, az nem jó!

Köszi
Hali
(#) lapose válasza Istike88 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!

Inkább a NiCd akkuk rendelkeznek memória effektussal, a NiMh-nál már nem számottevő.
(#) Karoly1970 válasza aderka hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok,

Én meg még azt hittem én találtam ki, hogy PC táp dobozába építem az LM 317-es tápegységet...Mert ugye jól látom a tied is abba került?
Pénteken ha igaz lesz időm, felteszek képet róla, jelszavam a recycling, ez majd látható lesz róla....
(#) SALáta válasza lapose hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
De a NiCd mégis nálam 10 éves és jó, az élettartamukat a tartásuk, kisütésük is meghatározza, közel ugyan annyi a kapacitása becslésem alapján mint 10 évvel ezelőtt, persze az akksi az egyik legjobb típus, tartósra tervezték anno. A másik dolog a NiCd ből nagyobb áramot tudsz kiszedni mint az NiMh ból, és a töltése is egyszerűbb, persze beszerezhető-e még egyáltalán, meg igen ott a memória effektus, az egyetlen negatívum amit fel tudok hozni.
(#) nagy hoho válasza mtomihun hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Helló ! Valóban ha rá klikkelsz nem működik de ha begépeled vagy ha deguss meg szán és kijavítja mert én nekem nem jött össze.
(#) lapose válasza SALáta hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„A másik dolog a NiCd ből nagyobb áramot tudsz kiszedni mint az NiMh ból”


Nem véletlen, hogy a modellezők is előszeretettel használják! A NiMh nem is tudta kiszorítani.
Talán a Lítiumos akksik többet tudnak, de annyival kényesebbek is a kezelésre.
(#) sándor válasza lapose hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok! Milyen az ár-arány az NiCd-NiMh akksik között hasonló kapacitásnál/ 2500-4500 mAh ?
(#) lapose válasza sándor hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!

Pl. itt nézhetsz utána:
Bővebben: Link
(#) sándor válasza lapose hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hát nem sok...Csak általánosságban véve érdeklődtem ,több szem többet lát alapon.Én is nézelődöm többfelé de kíváncsi vagyok az itteni fórumtársak véleményére is melyik az olcsóbb..(szó szerint csak az ár érdekel,mert tudom hogy van néhány különbség a tulajdonságaikban..)Azért köszönöm hogy belinkelted az oldalt...
(#) 7805 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
vannak fateromnak régi honbbieelektronikás ujságai és abban is volt..
(#) 7805 válasza brezinajanika hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
rajzolok majd eggyte mert az fejből pattant ki elfelejtettem már a nevét de egy kör kapcsoló kell hozzá amin van a negatyv ás és úgy ahogy tekered össze van kötve a hangerővel és megy fel a hang és a ledek is..
(#) 7805 válasza aderka hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
(#) 7805 válasza Ballage hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
nagyon jó elfogadnám mert van pár akum..
(#) Cságoly István válasza Amarton hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia !
Tetszik a Pc-tápból készitett akutöltő, tudnál egy kapcs rajzot adni, hogyan csináltad. Van sok döglött PC
tápom, talán ki lehetne termelni azt ami még jó bennük, s abból összeraknám.
előre is köszi segitségedet,
üdv: István
(#) SALáta válasza lapose hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Igen, sajnos az akksi mérete nincs feltüntetve, én is vennék egy NiCd-t nem drága, maximum ha nem felel meg szétszedném cellákra és valahogy beleerőszakolnám a régi akkuk helyére, sajnos a 12V os NiCd akksim meghalt, a 7,2 V os tökéletes állapotban van, az újabb rádiók akkumulátora mind lítiumos, kíváncsi lennék az élettartamukra, erről van valami adat?
(#) Inhouse válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Mint majd látjátok, nem az én kapcsolásom, nem az én doksim...én csak linkeltem egyik kedvenc oldalamról egy egy igazán egyszerű és nagyszerű megoldást...mint ahogy írtam is...

A LINK gombbal tudsz linket betenni...
Szóval ez lenne az a kisütő

Üdv
Inhouse
(#) Hujikolp hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Üdv!
Elkészültem a fúró állványommal, tegnap délután kezdtem el, ma délben folytattam, és most lettem kész.
A fúrógép egy régi nyomtatónak a sin rendszerén fekszik, a patron helyén. Arra lett ráerősítve (egy kis műanyagra) egy alu ív, és erre tudtam cső bilincsel rögzíteni a kis motort. Védelem szempontjából szivacsos műanyagot tettem közé, hogy mégse karcolja meg a fúró házát.
A csigafúró nem ér le a lapra, pár mm-re van tőle, így azt nem fogom szétfúrni. Egy kb 3mm-es lap lesz a nyák alatt. Egy 160x160-as nyákot könnyedén megtudok fúrni minden pontján, könnyedén. Még a vastagabb nyák se lenne probléma, hely van.

Szerencsére van akkora önsúlya, hogy lefelé nem kell nyomkodni, szépen siklik lefelé, de felfelé már húzni kell. A közeli képen, jobb oldalt lehet látni egy bordás szíjat, azzal húzom fel a szerkezetet, olyannyira, hogy könnyen tudok majd hegyet cserélni, ha szükséges. Szépen vízszintbe van állítva.
A képek minőségéért elnézést, nincs itthon a fényképező, és csak a teló maradt..
(#) slogan válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ötletes !

De....eláruljátok nekem végre minek nyákfúráshoz állványos fúró ???
(#) DJ Szabcsa válasza slogan hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Én gyakszin dolgoztam azzal. Sokkal kényelmesebb szerintem, és pontosabbak is a furatok.
(#) Hujikolp válasza slogan hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Elfárad az ember keze, kevésbé kell attól tartani, hogy mikor törik el a fúró (átszeretnék térni acél fúróra, érzékenyebb, de jobb) és egyenes lesznek a fúrások. Volt már olyan, hogy tök ferde lett az egész panel
És köszi!
(#) san398 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Köszönöm az információt a kisütőről.
(#) nagy hoho válasza san398 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szívessen ! Bocs a link miatt.
(#) nagy hoho válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Helló ! Köszönöm már meg építettem négy példányban mert négy akkut sütök ki egyszerre. Van fent kép róla. Megpróbálom belinkelni.kisütő

Link javítva --szabi83
(#) klemo86 válasza Ballage hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Újra itt...
Tetszik nagyon a frekimérő, nekem azóta se megy, bár egy másik kapcsolás másik programjával még megnézném, a PIC-et még ahhoz nem programoztam újra... Pedig jó lenne vele haladni, mert a jelgenerátoron olyan szép jelalakok jönnek, és csak ez a frekimérő kéne bele, és meg is mutatnám ezt
Következő: »»   430 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem