Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   429 / 1679
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
De valami elektróda csak kell hozzá nem ? Vagy az is ugyanebből az anyagból van ? Vagy hogy működik ez a hegesztő ?
(#) CIROKL válasza lidi hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szia : Talán így érthetőbb ? Vagy egy kis gyorstalpaló Így
(#) brezinajanika válasza 7805 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
A ledes hangerőszabályzóról esetleg tudnál mutatni egy kapcsolási rajzot?
(#) kiskacsa2009 válasza 7805 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
van HE-s újság? ? ? ? ? ? ?
(#) Frankye válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Van olyan újság, ami - az oldalhoz hasonlő, de nem azzal azonos - Hobbyelektronika nevet viseli, de semmi köze ehhez az oldalhoz.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Valamint jó pár éve nem jelenik meg...
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ezt nem tudtam...
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Mikor a mi indultunk már három éve megszűnt az újság.
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Huh! Jó rég találkoztam vele, az igaz, de ezt nem is gondoltam... Köszönöm az információkat!
(#) lapose válasza Frankye hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
2004.12. volt az utolsó lapszám.
(#) SALáta válasza lapose hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Sajnos.
(#) koadi hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Már jó ideje nézegetem a Ki mit épített topic-ot, és őszintén szólva a profibbnál-profibb alkotások eléggé magasra tették a mércét, így engedjétek meg, hogy magamra vállaljam a nemesem feladatot, hogy kicsit csökkentsem a színvonalat, és egyben bemutassam az én "tápegységem"
Az alapja a jó öreg LM317T, a maga pár akatrészével, de hogy ne legyen olyan snassz, így köré építettem a Deguss-féle Akkuőr általam kissé áttervezett mását.
Itt a feszültségmérés 3-17V-ig történik 2V-os (+-0,1V) lépésekben, alkalmazkodva a bemenetül szolgáló 19V-os laptop-töltőhöz.
Igazából igény nem volt komolyabbra, de kellett valami, ami viszonylag stabil, és cakk-pakk 1.000ft alatt legyen; így született ő!
(#) gtk válasza koadi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ugyes szerkezet
(#) aderka válasza koadi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!
Anno, én is csináltam lm317-el tápegységet, csak más dobozba tettem.
Gratulálok!

üdv: Dávid
(#) Amarton válasza koadi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szép alkotás.
Még egy poti csavarógomb, és akkor profi
(#) koadi válasza aderka hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi! A tied is menő!
(#) san398 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
A NiMh kisűtőről bővebb információt tudnál feltenni pl. kapcsolási rajz, mekkora kapacitású akkukhoz használható stb. Előre is köszönöm.
(#) kiskacsa2009 válasza aderka hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
kapcs rajzot mutatnál??
Kíváncsi lennék a belsejére...
(#) geri303 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Tiesto madarunk: Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza geri303 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nem volt nagyobb járólap?

Grat
(#) geri303 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Azt nem én csináltam
(#) Ballage hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Halihó!

Sok-sok óra bütykölés után elkészültem a Vicsys-féle frekimérővel. Kicsit sokáig tartott, mert közben volt egy félévem meg dolgozni is kellett, de a vizsgáimmal kész vagyok, a munka meg most áll, úgyhogy volt egy kis időm befejezni. A nyák saját tervezés, vasalásos technikával készült, a doboz szintén saját készítésű, 0,8-as és 1,2-es alulemezből lett legyártva.

Bedobozolni sokkalta több időbe telt, mint magát az elektronikát megcsinálni. Még a tetejét kéne lefesteni, de nem találom a fekete festéket....

A tápellátás miatt kicsit kusza a vezetékezés, mert ededetileg elemesre lett megálmodva, de miután sokszor bekapcsolva felejtem a ketyeréimet, ezzel leszívatva a fellelhető elemeket, ezért utólag inkább úgy döntöttem, hogy adapteres lesz, az elem csak vésztartalék.

Azt tapasztaltam, hogy az előerősítő nagyon könnyen felszedi a kijelzőből érkező zavarokat, ami miatt 1-2kHz körüli véletlenszerű értékeket mutat a műszer (ez breadboardon megépítve is jelentkezett). A képen látható árnyékolás tökéletesen megoldotta ezt a problémát.

Kíváncsian várom a véleményeteket!
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
A beléről is van kép.
(#) zenetom válasza Ballage hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ez gyári, hol vetted?
Viccet félretéve nagyon szép munka! A dobozt hogy csináltad?
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nagyon szép a nyák, profi munka. Egy régi nagyfrekis technikába láttam utoljára ezt a rácsos megoldást.
(#) Ballage válasza zenetom hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ez saját gyártmány...

Egyébként két darab U-alakúra hajlított alulemez, az alsó a vastagabb, abból van kialakítva a hátlap és az előlap. A tetejét két alu L profil tartja meg oldalt egy-egy csavarral.

Az LCD helyét körbefurkáltam 3-as fúróval, majd kicsipkedtem a furatok között sima csípőfogóval majd reszelővel kiegyengettem. A "távtartók" 6-os alucsőből vannak levagdosva. Az elektronika-árnyékolólemez-kijelző szendvicset 4db süllyesztett csavar fogja az előlapi alaplemezhez.

Az előlap sima műnyomópapírra van nyomtatva, szikével kivágva és egy 2mm-es plexi mögé téve, ezt az egészet pedig a kapcsoló és a BNC szorítja az alu alaplemezhez.

Kb. ennyi. Elmondani sokkal gyorsabb, mint megcsinálni...
(#) Ballage válasza SALáta hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszönöm szépen.

Próbáltam kompromisszumot találni a megfelelő árnyékolás és a toner kímélése között... Na nem mintha olyan nagy lenne a panel....
(#) gtk válasza Ballage hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ez tenyleg gyari
(#) nagy hoho válasza san398 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Helló! A kisütő egyenként süti ki az akkukat.Ez a legjobb megoldás mert sorba vagy párhuzamosan kötött akkuk töltöttségi szintje nem valószínű ,hogy azonos.A kisütést 1 voltra kell beállítani. Én fényképezőgépben használok 4 db akkut egyszerre ezért csináltam 4 db-os kisütőt.Elvileg a NiMH akkuk nem rendelkeznek memória effektussal de a fényképező nem meríti le 1 voltra már előtte figyelmeztet ,hogy akkut kell cserélni. Viszont a gyári töltő 14 órát tölt. (Eneloop) Ha 1.1 voltos akkukat 14 órát tőltöm akkor túl fogom tölteni, ezért merítem le 1 voltra.
A kapcsolást nem én találtam ki ha nem Inhouse kollégánk dokuja alapján készült. Én BD245-ös tranyókat tettem bele fütenek is kisütés közben de bírják. A kisütési szintet - 1 voltot - a trimmerrel kell beállítani kisütés közben. Meg próbálom a linket betenni.153407 Inhouse
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nem egészen így akartam a linket ,bocs. Ezt még gyakorolni kell .Egy dologra nem válaszoltam : az akku kapacitása közömbös .
Következő: »»   429 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem