Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   3 / 276
(#) mpisti válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia Attila!
Gratulálok a munkádhoz!
Ilyen sikerélménye lehet az embernek,ha hajtja a kíváncsiság.
Egyébként a pajzsod gyári adatlapja(a REHM Kft honlapjáról letölthető)szerint nincs benne akku!
Persze- feltéve ha teljesen azonos jelű a pajzsod azzal, amit találtam.A gyártó illetve a forgalmazók típus ismertetője szerint sincs ebben a típusban akku.
Lehet hogy csak üzleti okból tagadják le.
Nos akkor csak jó egészséget a használatához.
(#) FREDDI válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Nos néhány téren kiigazítalak, hogy tőlem is tanuljatok ! A 3V-os az lítium elem, de még inkább valószínű, hogy lítium akksi. Erre te most NiCD akksit tettél, ami egyszer kisebb feszültségü, másodszor jelentősen nagyobb az önkisülése, nagyságrendekkel, mint a lítiumé. Vagy is ez így nem biztos hogy hosszú távra jó lesz, átmenetileg biztosan. Talán a kiszedett (vagy ki sem szedett ? ) lítium cella típusára kéne rákeresni a neten, és sokkal okosabb leszel, mi is van benne, ez így csak találgatás.

Az elsötétedés túl korán: az elektronika nem nézi, hogy a hálózatról, az autódból, vagy a lítium akksiból/napelemből jön-e szufla ! Vagy van elég fesz és áram, vagy nincs ! És ennyi ! Ha van jól működik, ha nincs nem. Mivel a betáp a rossz akksi miatt kevesebb volt, már nem működött rendesen a komparálási szint, ezért kapcsolt be kisebb feszültségnél is. Az áramkör jó volt, csak a táp fele hiányzott ! És ez itt a lényeg ! Ha a torkodat szorítják és nem kapsz levegőt, már te sem úgy működsz, ahogy kellene !

Az órás meg az elem nem jó ötlet, de nagyon. Rád sózna valamit, azt csinálj amit akarsz. Inkább típus alapján keress akksit, lehet más sorozatszámu lítium is, ami befér, pld. egyel nagyobb, vagy kisebb méretü. És ne felejtsd olyan helyen tárolni a pajzsot, ahol napközben kap fényt, hogy mindig töltve legyen az akksija !

Komparálás: egy adott szintnél nagyobb, vagy kisebb a jel. Itt a fő baj az volt, hogy a túl kevés táp miatt nem volt megfelelő a komparálási szint.

Annyit még az egészhez, hogy azért nem beszélnek akksiról a forgalmazók, mivel az beöntve nem cserélhetően szerepel a cuccban, talán nem is tudják, hogy van benne !
(#) bubuc17 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
köszi szépen a választ
igazad van énis erre gyanakodtam.
ahoz hogy 0,25 nél vastagabb lemezt tudjak hegeszteni már akkora nyomásra kell álítanom hogy fúja el a hegesztért + kormozza és így nem is olvad össze normálisan ..
és hol tudok venni ilyen palackot, vagy szerezni??
+menyibe kerülni??
+ menyi kerül a töltése??
(#) Attila5959 válasza FREDDI hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szeva Feddi

Köszönöm,hogy véleményt mondtál !!
Köszönöm,hogy hozzáértő ember is van eme oldalonn.
mpisti nek is köszönök mindent,te is hozzáértő lehetsz,mivel olvastam másik cikkeid is !!
Én csak lakatos,és forgácsoló vagyok,igy csakis a véletlenek hoznak a számomra sikert.
Bár,nemegészenn ::
A tesómnak is van ijen jellegű pajzsa,három éve vette,és az első hónap utánn használhatatlan lett,igy ő igazából felakasztotta a műhelye falára.(ez más tipusú,de ugyanijen napkollektoros mint az enyém.Ma jártam nála,és elkértem tőle,mondván belenézek.
Ez ugyan úgy történt mint az enyémnél,itt kedvezőbb volt a beltér,mivel nem öntötték ki habbal.
Ebbe is van akku,az egyikbe volt 2.5v,de a másik holt üres volt. Igy itt 4db 1.5v-os ceruza aksival pótoltam a tartalék áram lehetőséget. Összeraktam,működik !!
Freddi,igazad lehet az akku tipusokat illetően,de ha esetleg hiba merülne fel a berakott elemeimmel kapcsolatban,ezt néhány perc alatt kontrolálhatom,és ha a napkollektor nem töltené,hát kiveszen pár perc alatt és a hálózati tőltővel töltöm !!

Ödv,és vidám napot kivánok nektek. Attila
(#) szdavid hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Bár én nem építeni, hanem venni szeretnék MIG-MAG hegesztőt, de segítségre lenne szükségem, mert eléggé ellentmondó válaszokat kaptam. A kérdésem az volna, hogy Einhell BT-GW 170. MIG-MAG rendszerű, hegesztővel (1574980 Blue-Line BT-GW 170 Védőgázas hegesztő 230v. 170A) lehet-e alumíniumot hegeszteni?
Előre is köszönöm a választ.
(#) djgombi válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Szia!
Nagyon drága! Erre felénk egy dissous csere nagy palack esetén olyan 30-40 ezer körül van a kicsi palack pedig 20-25 körül. De ha hegeszteni akarsz akkor csak ez a megfelelő a célra. Olvastam, hogy nem nagyon hegesztettél még lánggal.
Csak annyit fűzök ehez:
OLAJVESZÉLY!!
az oxigén heves reakcióba lép a kőolajszármazékokkal. Ezért nagyon vigyázz mert volt olyan emberke aki olajos kézzel akarta elzárni az oxigén palackot csak az engedett és fellángolt a keze!
A másik pedig a tömlők épsége! Ezt tapasztalatból mondom mert velem fordult elő és nem egy kellemes élmény. A markolat előtti csatlakozásnál kirepedt a dissou tömlő ami szerencsémre pont belefújt a kézelőmbe. Megtelt a ruhám belülről a gázzal és háhá mire észrevettem már lángoltam is mindenütt. Ahol csak tudott leégett a szőrszerkezet rólam. De hála csak első fokú égést szenvedtem!
Úgyhogy csak óvatosan mert nem egyszerű üzem
(#) mpisti válasza szdavid hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Elvileg igen,gyakorlatilag nem.
Hogy miért van ez az ellentmondás, mindjárt mondom:
mert a MIG-MAG technológia önmagában alkalmas alu hegesztésére, de az általad említett gép erre a célra alkalmatlan.
Alu hegesztéshez 4görgős, precíz tolórendszerrel,és ipari minőségű áramforrással rendelkező gépre van szükség.
Az általad említett típus kétgörgős barkács gép,ami jó esetben egyszerűbb lemezmunkákhoz használható.
(#) djgombi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Kiegészítve. Toló húzó motor kell mert másképp az alu drót összegyűrődik. A húzó motor a pisztolyban van és mindig a húzásnak kell gyorsabbnak lenni.
(#) szdavid válasza djgombi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat. Esetleg tudnátok mondani olyan típust, ami még megfizethető, és lehet vele alut hegeszteni? Hobbi célra használnám, úgyhogy a többszázezer forintos kategória kilőve.
(#) djgombi válasza szdavid hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Igazából alu-ra nem találsz olcsó gépet mert nagy áram kell hozzá és húzza az árakat felfele rendesen.
(#) Bakancsok hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
alu hegeszéshez hány A-re van szükség??
(#) djgombi válasza Bakancsok hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Anyagvastagságtól függ!
(#) bubuc17 válasza djgombi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
köszi a jó tanácsot
de van benne valami mikor idejött ez is tőbe teljesen ki volt repedezve.
de azzal kezdtem hogy kivágtam a repedezett szakaszt ! kicseréltem a tömítéseket.
de az oxigén csap a kezemnél átereszt egy kicsit+ kifelé is szivárog. ez jelenthet dongott vagy nem kell vele foglalkozni?? vagy javítható az a kis csap??
hát az tényleg elég drága
és meddig elég egy teli oxigén + acetilén palack??

(#) djgombi válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Jó esetben meg ha nem vágsz hanem hegesztesz akkor kb 2 oxigén megy el mire kifogy a dissous.
Az, hogy meddig tart az attól függ mit akarsz vele hegeszteni. Vagy forrasztani mivel lehet azt is vele.
Az oxigén csap elvileg de szerintem biztos is, hogy tömbszelencével tömít. tehát csak húzni kell rajta. De tegyél fel képet melyikre is gondolsz.
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Szia djgombi!
Bevallom, néhány évtizedes pályafutásom alatt egyetlenegy gép volt,(amerikai Miller)amelynek a pisztolyában volt továbbítómű. Nem szívesen használták, mert nehéz volt a pisztoly.
Napjainkban ahol javítok ilyen gépeket, a toló és az áramforrás is normál ipari minőségű Co hegesztő.
A különbség csupán a továbbító görgőben, a spirál helyett alkalmazott teflon huzalvezetőben,az öblítőgázban és az aluhoz való áramvezető fúvókában van.
Egyébként minden más ugyanaz mint acél hegesztésnél.
(#) szdavid válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia mpisti!

Akkor lehet, hogy mégis van remény, hogy (akár egy kis átalakítással) tudok az Einhell-el alu-t hegeszteni?
(#) k.i.r.a.l.y válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Heló Pisti! Légyszi írd meg hogy tudsz-e segíteni, hogy ne várjak feleslegesen. Üdv Ádám
(#) k.i.r.a.l.y válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Heló Attila! A hegesztő trafó amit a képen lehet látni direkt a co2 -nek készült vagy egy hagyományos elektródás trafó? Egy Hetra 100/160-as trafóra rálehetne építeni egy co2 adagolót, ha igen hogyan? Üdv Ádám
(#) Attila5959 válasza k.i.r.a.l.y hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szeva k.i.r.á.l.y

Ugye jólértem,itt ezenn az oldalonn láttál egy co2 gépet,amit én hirdetek !!??
Ha igen ezt igy külön válaszold meg,mert épp tegnap kelt el,és ha netánn itt is hirdettem,akkor ezt törölnöm kell.

A kérdésedre válaszolnék :
Ez a gép direkt csupasz drót elégetésére készült,vagyis co2 hegesztési módra kb 20 éve. Ezidáig én használtam,és működött rendesenn.
A nagyobb áramigényem miatt vettem nagyobb gépet,és ezért,és csakis ezért adtam el !!

A co2,és a hagyományos trafók (pl hetra ) abban külömböznek,hogy a co2-é 25-32v,mig az elektródásoké 50-56v a gyújtófeszültség !! Úgytudom ez utóbbi tekercselése úgy van megoldva,hogy ivfogást követőenn ez a gyújtófeszültség lecsökkenjen !! Mig a cso2-nél ez szintenn marad,vagy csak 2-3v-ot esik hegesztéskor.
Tehát ezért nemjó a pl hetra a co2 védőgázas hegesztésre.
De ha netánn kisipari gyártmány az igényed,megirom a siófoki iparos telefonját (feltéve ha ijet itt engedélyeznek,és feltéve ha nem 300km-re laksz)ő tud neked 220v-os gépet többféle nagyságú munkákra ajánlani. Eme gépek ugynéznek ki mintha üzletben vennéd,a belső berendezés,az amit ő gyárt !!
Az én gépem,amit itt láttál is,ő csinálta,csak a doboz az én munkám gyümölcse !!
Az a gép amit most vettem,ez is tőle származik,egy gazda vette meg,jóljárt vele,mert akár a kombájn tetejére is felviheti,és palack nélkül 60asért adtam el neki.
Üdv,szép hévégét neked. Attila
(#) mpisti válasza szdavid hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia Szdavid!
Természetesen, elvileg lehetséges, de még soha nem láttam barkácsgéppel történő alu hegesztést.
Az általad említett Einhell gép jó esetben a 0,6mm vastag Co huzallal tud megbirkózni. Nem tudom létezik -e ilyen átmérőjű alu hegesztőhuzal.
Mint korábban irtam, az alu korrekt tolóművet igényel. azért kell a 4 görgő, hogy a huzalt a továbbító görgőbe szorító erőt minimálisra lehessen csökkenteni. Még acél esetén is előfordul hogy a rosszul beállított leszorítás deformálja a huzalt. Ez viszont rosszabb áramátadást eredményez,mert a deformáció miatt csökken az érintkező felület.Alu esetében ez sokkal nagyobb mértékben jelentkezik, mert lényegesen puhább fémről van szó.Én meggondolnám,hogy ezzel a géppel próbálkozzak.De természetesen,ha van időd és kedved hozzá, egy kísérletet megér.
Ami viszont elengedhetetlen:teflon huzalvezető;aluhoz való áramátadó fúvóka és argon gáz.
Sok sikert a kísérlethez!
(#) djgombi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Ha már van egy szakember megkérdezem!
Hegesztettem cégnél olyan 350 A-ral /bhk-400-as magyar gép/ léghűtéses pisztollyal.
A kérdésem pedig az, hogy miért kezd el szorulni a drót vadi új fúvókába egy pár varrat után? A dróthoz való a fúvóka tehát a mérettel nincs gond.
Ez a pár varrat pár 200mm-t jelent. Gondoltam arra, hogy esetleg kilágyul a hőtől.
(#) mpisti válasza k.i.r.a.l.y hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia Ádám!
Természetesen tudok segíteni, de szükségem lenne néhány adatra arra vonatkozóan hogy milyen gépet képzeltél el magadnak.
Én néhány "gyári"Co gépet szétkaptam már, néhányat magam is terveztem és tekercseltem,mintegy kipróbálva hogy lehet-e jobbat kihozni abból a vasból amit a gyártók alkalmaztak.A gyártók a legtöbb esetben a legegyszerűbb kivitelezésre és a legkevesebb és vacak anyag(alu tekercs) felhasználásra törekednek(tisztelet a kevés kivételnek pl. Cloos;Froniusebből az egyszerű tényből adódóan az adott gép teljesítménye kompromisszumoktól terhelt.
A maximumot mindig a háromfázisú gépektől lehet várni,ha a lehetőség számodra adott, akkor ezt a felépítést javaslom.Ha nem,akkor marad az egy fázis,ebben az esetben viszont jól használható gépet csak komolyabb vasmennyiség felhasználásával érhetsz el.Nem véletlen hogy a Praktikeres gépeket vásárlók gyakran fordulnak a hozzám hasonlóan szervízeléssel foglalkozókhoz azzal a kérdéssel hogy nem lehetne-e "turbósítani"valamennyit a gépükön,mert bizony gyengécske. Ha elszántad magad arra,hogy magad építesz gépet,szívesen megosztom a tapasztalataimat veled akár a fórumon keresztül is.
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
A nagy áramú hegesztésekhez(200A felett)a vízhűtésű pisztoly alkalmazása célszerű.A vízhűtés a hegesztőpisztoly fejét és az áramvezető kábelt folyamatosan hűti, így az áramátadó fúvóka nem tud rászorulni a nagy hőbevitel miatt amúgy is átmérőjében megnövekedett huzalra.
Ha nincs vizes gépetek,vizes kábellal,akkor egy mérettel nagyobb fúvókát használjatok,pl.1,2mm-es huzalhoz 1,4mm-es fúvókát. A megszorulás akkor is bekövetkezhet ha az áramátadó fúvóka túl közel van az ívhez.
(#) djgombi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) k.i.r.a.l.y válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Heló Mpisti!
Volna olyan E-I vas aminek ablak mérete 40*95 mm, a mag 45*95*akár 150 mm-ig terjedhet. Rézhuzalom is van átm: 1.4, 2, 2,5mm-es. Valamint 150A-es diódám is 4 db. Továbbá egy 380v/24-48v 1600VA háromfázisú trafó. Ezt már próba képen összekötöttem a TIP TRONIK adagolójával és fojtójával, a három fázisú 24v-os kivezetéseket egy egy diódával egyenirányítottam. A 0.8-as drótot lazán vitte, de a fojtó melegedett, és a szabályozás is hiányzik. Melyikkel lenne érdemesebb tovább foglalkozni?
Üdv Ádám
(#) mpisti válasza k.i.r.a.l.y hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia!
Amint már korában is írtam, én a három fázisú gép mellett teszem le a voksom.
Hogy miért?
1.ugyanakkora súlyú trafó kb. 70%-al nagyobb teljesítmény leadására képes.
2.az egyenirányítónak nincs nullátmenete a három fázisú
táplálásnak köszönhetően.
3. a 2.pontnak köszönhetően a kimeneti fojtó elkészítése is egyszerűbb.
4.ha túrok egyet a doksik közt, valószínűleg megtalálom annak a Co-nak a rajzait, amit kb.1,5 éve tekercseltem át,
és lényegesen jobb lett az eredetinél a gazdája szerint.
5.sokkal precízebb a beállítási lehetőség kisebb üresjárási teljesítmény felvétel mellett.
Az említett rajzot -ha megtalálom, beszkennelem, pdf-re konvertálom és elküldöm, vagy ha sikerül, akkor felteszem a fórumra.

De annyit azért nem árt tudni, hogy a Co gép lelke a jó tolómű.Ennek megépítése nem lesz kisebb feladat mint a trafó elkészítése. Csak abban az esetben kezdjél bele az építésbe,ha van némi jártasságod a villamosság eme szeletében,és van türelmed az aprólékos precíz munkához. Természetesen tolómű szabályzó rajzot is tudok adni.
Ja,és szerezz még 2db diódát ha a 3 fázisú gép mellett döntesz.

Üdv.mpisti
(#) k.i.r.a.l.y válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Köszi a gyors reagálást!
Szeretnék készíteni egy komolyabb hegesztőt 3 fázisút, dióda már meg is van. A vasmag méretét még nem tudom pontosan mert jobban szét kellene bontani hozzá a trafót. Tekercsei: prim. 1mm átm. szek. 2*2.4mm atm. cu huzallal vannak tekerve.
Viszont talán jobban érdekelne a valószínűleg gyorsabban elkészíthető Tip TRONIK leégett trafójának pótlása. Az apróbb lemezmunkákra amik már nagyon a körmömre égnek ez is megfelelne.
Üdv Ádám
(#) mpisti válasza k.i.r.a.l.y hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia!
Az általam készített trafó oszlopkeresztmetszete 30cm2 volt, a primer több méretű, 1,5;1,4;és 1,25mm-es huzalból készült. Ha elég nagy az ablak, akkor a legnagyobb keresztmetszetű huzalból elkészíthető a primer.A szekunder 4x5mm-es profilhuzal volt.
A tekercselrendezés eléggé érdekes, azt majd akkor,ha megtaláltam a rajzot.
Max. árama 230A volt mérésem szerint.
Ha a lemezt átlapolva rakod,250A-t ki tudsz hozni belőle.
A többit majd akkor ha megtaláltam a rajzot.
Üdv.: M.I.
(#) FREDDI válasza mpisti hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Bocs hogy én is téged nyaggatlak, de egy pár oldallal ezelőtt én is tolómű után érdeklődtem. És ha már amúgy is ismersz egy csomó gépet, beszerezhetőséget, te talán tudsz segíteni. Szóval ha tudsz valami viszonylag olcsón pótalkatrészként forgalmazott jó tolóművet, segíthetnél hogy hol lehetne beszerezni egyet. Jelenleg nem tudok sehol esztergálni, egyébként megoldanám.
(#) k.i.r.a.l.y válasza mpisti hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Köszi! Izgatottan várom! Ádám
Következő: »»   3 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem