Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   123 / 1271
(#) alibaba40 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Bocs nem tca az IC hanem TEA xxx4.
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia
Leszedtem a hátulját a sorvég trafón semmilyen poti nincs
a crt panelon van egy lapos fekete téglatest alakú valami amibe a sorvégből megy a kék drót mintha ebbe lenne amit mondtál. A lemágnesezés hogy zajlik mit kéne hallanom mire figyeljek ?
(#) roerofs válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Az az ic az opto csatoló. Az "vigyáz" a tápra, nem engedi ha máshol gond van., cseréld ha van, de a tápót nem engedi fel állni akár az epron is, a proci mellet, ha arra gyanakodsz, ved ki , inditsd ugy , hogy a sor is menjen. Ha fel áll, cseréld az epront.
(#) roerofs válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ha van a sor collektorán 100 valamenyi, a táp jár, fentebb irtam, mire nézz oda.
(#) kuruczjani válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
tisztelettel megjegyzem szerintem a müszer meg az én fejem a rossz, mert minden jo oszt még se jó. őszintén bevallom hogy látszik rajtam a több mint tiz év kihagyás.de az az igazság hogy kevés tévét javitottam mert inkább a hifiben vagyok othon.pl:eredeti qvad-bol nagyon sokat gyártottam elejétől a végéig.remélem ez a tv sem fog ki rajtam.
(#) ferzoo válasza alibaba40 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ez TEA2164 tápvezérlő,131Voltot mértél akkor jó a tápod.Máshol kell keresgélned a hibát.Egyébként ez a típus Ic.ritkán megy tönkre,kiszáradt konditól +soha.
(#) ferzoo válasza run hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
A kék vastag vezeték lesz a fókuszfesz.g G3.a fekete téglalap alakú pedig a fókuszpoti.Ebből osztják le a G2-t egy másik potival, ami ebbe van szintén beépítve ennél a típusnál.CRT-panelon hátul tudod beállítani.
(#) kuruczjani válasza kuruczjani hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
azt mondja meg nekemvalaki a szindekodert hol találom?
(#) kuruczjani válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
szia kuruczjani vagyok te nem tudnál valami okosat szindekodert hol találom meg
(#) run válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia köszi a segítséget
létezik hogy ez csak úgy elállítódik?
nem kétlem hogy igazad van csak furcsa hogy egyik pillanatról a másikra ilyet produkál
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Nem csak elállítódik hanem szétrohad a műanyag és nem érintkezik egy idő után! Sajna ez tapasztalatból mondom! A lemágnesező mikor bekapcsolod a főkapcsolóval eggyet zizzen a tv ha a lámpa is világít a szobában az is egy pillanatra megvillan a hirtelen teljesítményfelvételtől!
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
ok köszi akkor megpróbálom a focust tekerni
de nekem ilyet nem csinál csak szisszen egyet mikor bekapcsolom ez is lemágnesezés?
A lemágnesezés mire jó?
(#) nagyimre10 válasza zsote78 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
A fűtést nagy általában a sorkimenőtől kapja,legritkább esetben a táptól.De a nagyfesz az meg van?A sorkimenőtől indúljál el,egy dióda és egy ellenáláson keresztűl a képcső nyakán lévő panelra kapcsolódik.
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Igen akkor valószínű az jó! A lemágnesező a képcsövet mágnesezi le indításkor így lesz jó a kép szín mert ha ez nem lenne akkor a képcső mit összeszed a környezetéből mágnesességet az megmaradna bent és érdekes lenne a kép rajt!
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
semmi javulás valamit élesedik a kép de mintha csak a homály alatt még mi lehet?
segít ha csinálok róla képet?
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Csinálj egyet talán többre jutuk
(#) jlaszlo81 hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
sziasztok, lg cf-21e20x tipusu tv, a következő gondja van a szinek csusznak pld ha világos a hátér akkor az emberke feje is félig fehér nem látszik vagy a menü betük pld 8 1 ik fele jo a másik már csak 1 vonalba van, és a tv szabájtalan idökőzönként kikapcsol pld 10 perc alat 3 szor későb meg megy 1 orát is mirre kikapcsolna légyszi segitsetek merre kerresem a hibák okát!
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Tessék itt vannak csináltam a panelekről meg a hibajelenségről tekerés előtt és miután állítottam rajta

képek.zip
    
(#) patexati válasza run hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Hát ez nem az mire én gondoltam Próbáld átkondizni a sortrafó és a vdeo rész környékét! Az is lehet,hogy kinyiffant az ic mi vezérli a képet
(#) run válasza patexati hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
De ha az ic ment ki akor mért van még kép és a kapcsoló tranzisztort mért nem vitte magával?
(#) imikee10 hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Sziasztok
Lehet, hogy egy kicsit off de a témával kapcsolatos. Nem tudjátok, hogy hol lehet venni feszültség sokszorozót?
A Tv típusa Philips 41ml0955/00b projektoros tv.
Ha kell kép akkor teszek fel róla.
Köszönöm előre is.
Üdv Imi
(#) fbela1990 válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Na hosszas keresgélés után megtaláltuk a hibát az említett Orion TV-ben. Képcsőzárlat volt, és az húzta le a tápegységet.
(#) Sebi válasza run hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ez nekem ronggyá vezérelt videovégfok adta képnek néz ki. Ez akár táp felől is is jöhet. (Úgy értem, ha van benne valami hidegítő kondi ami kiszáradt, attól megnőhet az erősítés....)
(#) ferzoo válasza dezsi001 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Valószínűleg színvégfok hiba,hiányzik a piros +a zöld is olykor.Megoldás=forraszd át a CRT.panelt ha ez sem segít cseréld ki a videovégfok tranzisztorokat munka R-sokat,vagy Ic-t ha ez van benne.
(#) nagyimre10 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Hello mindenkinek.Elakadtam kellene egy kis segitség A funai tévémnek olyan problémája van,Hogy bekapcsolás után kb 2-3 perc múlva a sortranyó elszáll.Már a tápban meg a sorvégfokban a kondikat cseréltem,ez volt az első.A sortranyo collektorén 12v feszt mérek,számomra ez rejtély,de müködik kb 2 perc,és nagyon felforrósodik.Valaki segitsen.Ittvan rajz is.

11AK30A14.rar
    
(#) Dudus válasza nagyimre10 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
C618 és C619-et cseréld ki és D616 és D619-et és R633-at ellenőrizném. ( Gondolom a sorkimenőt már ellenőrizted...)

-szerintem-
(#) nagyimre10 válasza Dudus hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
A D 616 és 619 et hol találtad,számomra rejtély?A C 618-619,értéke jó,azért cseréljem?
(#) Dudus válasza nagyimre10 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
A linkelt rajzon a bázis feszültséget limitálja két zener, azoknak a pozíciószáma. Tudom, hogy nem túl szakszerű, de én ezeket a kondenzátorokat mérés nélkül szoktam ilyen esetben cserélni.

Esetleg a C613-at (10µF 50V) is kicserélném.
(#) zsote78 válasza nagyimre10 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Gyártottam gyorsan néhány fotót a panelekről,nagyon szépen köszönöm az útbaigazítást,de sajna nem kerültem előbbre.Hogy a magasfesz része működik-e nem tudom,nem igazán vagyok Tvkben jártas és tartok a magasfesztől.Esetleg mivel próbállhatom ki hogy van-e magas fesz?Nem tudna-e ajánlani olyan oldalt,ahol van hozzá kapcsolási rajz.
(#) nagyimre10 válasza zsote78 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
A sasszi számot nézd meg,valahol a panelon kell lenni.A nagyfeszt megtudod állapitani,olyankor mikor inditod a tv-t a kezed a képcső elejére teszed,es ha odahúzza a szőrt akkor ok.Inditáskor egy kis sercenés is halladszik.
Következő: »»   123 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem