Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   53 / 136
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Miért nem kéred meg a "szerzőt"???
(#) kyrk hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
A kovetkezo tapasztalatot szereztem UV leddekkel torteno levilagitas soran:

P20-as lakkal nekem kb 9 percig kell fotoznom, mig gyarilag fenyerzekeny nyakot csak 4 percit. A fotozo eszkoz nem valtozott kozben. Egyebkent egy scannerrol van szo amiben 4 db UV led van.

A scannerel az a bajom, hogy az UV ledeket nehez ugy egymas melle tenni hogy egyenletes legyen a lefedettseg. Persze nem lehetetlen. De sokkal egyszerubb ha 4 vagy tobb ledet egymas melle rakok es a tavolsagot novelem. Igy a karakterisztikak egybeesnek. Fogok epiteni valami fadobozt amibe a LED-eket majd felszerelem.
(#) spikk válasza Frodo94 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
A Step-Down esetében a bemeneti feszültség magasabb kell legyen, mint a kimeneti, a másiknál lehet alacsonyabb is.
Másképp: a Step-Down csak csökkenteni tudja a feszültséget, a Step-Up&Down pedig növelni is.
(#) Frodo94 válasza spikk hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Értem, köszi a választ!
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
A cree ledes panelodat már egy páran utánépítették de szerintem megérdemelne egy dobozt és egy időzítőt !
(#) guliver83 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Valakinek nincs meg ennek az időzitőnek a nyákrajza?
És az alkatrészek adatai?Bővebben: Link
És milyen kijelző kell bele?
(#) Sir-Nyeteg válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ott van minden az oldalon!
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ha kell eladom neked a kész levilágítót is !!
De tényleg nem lenne baj ha végig olvasnád a leírást !
2x16-os és 2x24 es kijelzőhöz is van program az oldalon (és minden infó az elkészítéshez)
(#) Einstein hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Bár már ezt a kérdést már feltettem a vásárlás hol kapható témában is, de ide lehet hogy jobban illik.(Remélem a moderátorok nem ütnek a fejemre)
Én is szeretnék NYÁK levilágítót készíteni egy lapszkennerbe, de sajnos nekem nincsen kéznél és most azt keresek és nem tudom hogy honnan tudnák szerezni egyet, akár működésképtelent is olcsón. Esetleg valaki tud nekem ebben segíteni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kaqkk válasza herzsolt hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Egyébbként most készült el az időzítő végleges programja . Már megjegyzi az utólsó beállítást , kikapcsolás után is !
(#) kaqkk válasza Einstein hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Nézz fel a guliver álltal 2x is belinkelt oldalra , ott találsz egy jó ötletet (és mellékesen ha nem tetszik )
privátban keress meg van scanner dobozom !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
De csak a jövőhét után leszek megint gépközelben
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Szia!
Köszi.
Nekem is van levilágitóm.
Csak időzitő nincs benne!

DSC00075.JPG
    
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Sziasztok fórum társak.
Úgy döntöttem épitek egy nyák levilágítót.
Eggyenlőre nem gondoltam semmi extra vezérlésre, időzítésre.Csak a fényforrás + kapcsoló egy dobozban.
No most nem tudom milyen UV fényforrást használjak.
Szlovákiából vagyok, ugy hogy elsősorban nalunk keresgéltem... Nem tudom milyen felelne meg leginkább.

1. E27 UV bulb 230V 25W
2.UV Set 25W
3. UV 36W
4. UV 75W
5. UV 9W - ehez nem tudom milyen inditó áramkör kell, hogy kell bekötni.

Mindegyikhez csatoltam képet

Valaki megnézné és megirná, hogy valamelyik megfelel-e.Ja meg , hogy kb. milyen teljesitményűre lenne szükség.

Nem készülök nagyon nagy nyákokat készíteni. A legnagyobb nyáklapom 200x300 mm.De ilyet csak ritkán, lehet soha nem készítek.

Köszönöm a választ
(#) elektromania92 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Még az ötödik kép...

5.jpg
    
(#) lidi válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
A 4. az tuti nem jó, az csak egy sima izzó befestve. A többi jó lehet. Ha nem értesz az előtétekhez, akkor vedd a 2. at.
(#) elektromania92 válasza lidi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Én is igy gondoltam... De a 25W az elég?
Az első is ha jó,akkor egy sima foglalatba ha betekerem jo lehet.
Egyenlőre elég nekem a 2. kép szerinti megoldás.Beteszem egy dobozba...
Majd ha jobban fogok erteni hozza, majd fejlesztgetek egy jobbat, profibbat.
(#) elektromania92 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Most veszem észre, hogy a 2. képen egy 120 cm hosszú darab látható.
Azt hiszem, hogy az 1. kép lenne a legjobb.
Ez használható vagy nem? valaki irjon.
Kösz.
(#) lidi válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Az is jó lesz.
(#) elektromania92 válasza lidi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Köszi a választ... Még annyit, hogy hány darab kellene?
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Erősen gondolkodom egy nyáklevilágító építésén.
Sajnos nem találok megfelelő fényforrást, nem tudok hol venni.Mivel szlovákiából vagyok, a hazai kínálatból keresek.
Egy állítólag UV fényt kibocsájtó izzót akarok megvenni.75W.Kb 800 - 1000 forint ba jön ki.Mondjuk tul sok remenyt nem füzök hozzá.Szerintetek jo lehet?
Ha nem jön össze, akkor kiprobalom az UV ledeket.csatoltam kepet rola.

Nálunk az

5mm es UV led,400-405nm - 0,75 euro
5mm es UV led,395-400nm - 0,5 euro
10 mm es kék led 470nm - 0,27euro

Valahol olvastam, hogy kék ledekkel lehet UV fényt csinálni, pulzálással.Ti mit szóltok hozzá? Lehetséges?
Mert ha igen, akkor az egy elég jó módszer lenne.

Max 200x300mm es nyakot szeretnék levilágítani.

Ugy gondoltam, a hasamra csapva, hogy egy 150x120mm es nyákon elhelyezek kb 50 uv ledet 5mm-st az 0,5eurósból.Nem tudom ez képes lenne levilágitani?De ha kék ledes ötlet müködik akkor az még jobb lenne.

kep.jpg
    
(#) (Felhasználó 37481) hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Kicsit számolgattam, mert A4-es mérethez is jó levilágítót szeretnék csinálni Cree LED-ekből. Ehhez első blikkre (mert mért ne alapon) 8db ilyen LED-et gondoltam. 10cm távolságban, 100 fokos sugárzási szöggel a képen látható besugárzás jött ki (kék körök). Gyanítom, hogy bőven elég max 6 db de lehet hogy 5db is ha másképpen van elrendezve.
(#) san398 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Én is 5mm-es UV ledekkel világítom a nyákokat és meg vagyok vele elégedve.Bővebben: Link itt láthatsz róla pár képet.
Azóta kicsit változott:
1. beültettem a hiányzó ledeket, így kétszer akkora nyákot lehet vele fotózni
2. kapott egy PIC-es időzítőt (köszönet vicsys-nek a segítségért)
(#) elektromania92 válasza san398 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Akkor azt mondod meg vagy elégedve.
Hany darab led? Mekkora méretet képes levilágitani? És mekkora a levilágítási idő?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Szia!

Én is számoltam, hat elég az egyenletes megvilágításhoz négyzetes elrendezésben, lásd a #304640 hozzászóllásomat és a hozzá mellékelt képeket. Nálam működik nagyjából A5 méretben, nekem ez is elég.
Az A4-es mérethez a méreteket arányosan növelni kell: A LED-ek egymástól és a levilágítandó felülethez képesti távolságát, ezek aránya fontos, ha közelebb vagy távolabb van nem egyenletes. Szépen lehet tesztelni az optimális távolságot egy fehér papirral.

Üdv: P István
(#) p_istvan válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Szervusz!

A kék LED-et hagyd, a 400nm-es UV LED-ek jók ide!
Valahogy így :Bővebben: UV LED EXPOSURE

Üdv. P István
(#) (Felhasználó 37481) válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A cree led-ek egymástól 10-11 cm-re vannak míg a megvilágítandó felülettől 10 cm-re lesznek.

Egyébként úgy szeretném bekötni a led-eket, hogy a két szélén a 3-3 db sorosan össze van kötve illetve a középső kettő is sorosan össze van kötve és ez az egész párhuzamosítva lesz és így kapná a tápot. Vagy a 3 ágra érdemes külön-külön építeni LM317-el tápot?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A középső kettő fölösles. (tényleg számoltam, és mértem is)
Én a kétszer három LED-et 20-22V-ról egyszerűen egy-egy sima ellenálásokon keresztűl hajtom meg. Ha a hálózat 5% belül van akkor az áram 10%-nál nem ingadozik jobban, erre a célra ez tökéletesen megfelel.
(az egyes ágaknak külön kell áramkorlát, ellenálás vagy IC mert, másképp eltérnek az egyes ágak áramai)
(#) (Felhasználó 37481) válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A középső kettő tényleg el lesz hagyva viszont akkor az ágaknak külön fogom megépíteni (egyszer majd valamikor :no: ) a tápokat.

Köszönöm a segítséget!
(#) san398 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Igen meg vagyok vele elégedve, nekem nagyon bevált, aki nem egész nap nyákokat csinál annak szerintem megfelelő.160x210 a maximális panelméret ehhez 108db led van beépítve. Kb 5cm távolságból 10 perc a levilágítási idő. Volt amikor még a régi időzítő volt benne akkor kb fél óra után néztem rá (én kis naív gondoltam úgyis kikapcsolt) de még mindig ment a levilágítás és jó lett a nyák nem világított alá. Azért nem kísérleteztem vele sokat, lecseréltem egy PIC-es időzítőre.
Következő: »»   53 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem