Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   9 / 138
(#) vegtamas hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Van két 6L6GC elektroncsövem, csak nem tudom hogy lehet megnézni, hogy működik e.
Valaki tudna segíteni?
(#) laci016 válasza vegtamas hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Van hozzá foglalatod?
Ha van akkor az interneten keresd meg a bekötési rajzát és a fűtésre adj rá 6.3 voltot,azt hiszem a 2-es és a 7-es láb a fűtés.
Amúgy ebből a két csőből remek ellenütemű erősítő
építhető (30-40 w,munkaellenállástól függően)

Üdv:Laci


(#) vegtamas hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Köszi a válaszod
még lenne két kérdésem:
- fontos, hogy pontosan 6,3V legyen?
- AC vagy DC kell neki?
(#) laci016 válasza vegtamas hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Illendő lenne hogy 6.3 voltot köss rá.Kisebb lehet mint 6.3 de nagyobb feszt nem javaslok. De ha mondjuk 4-5 voltot adsz neki az meg nem elég és alig fog világítani.Ha nincs ilyen trafód aminek a szekunderfeszültsége ennyit ad le akkor egy egyszerű adapterről is adhatsz neki feszültséget(én is így csináltam próbának)Az én adapteremen van 6voltos állás én arról próbálok fűtést.
Egyen és váltóáramról is üzemeltethető a fűtés.
(#) vegtamas válasza laci016 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
ha már világít valamennyire akkor működik?
mert akkor nem baj ha csak kicsit világít 4-5 voltról, lényeg, hogy tudjam, hogy működik e
(#) laci016 válasza vegtamas hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
akkor működik a cső
(#) kiszebra hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Találtam az utcán, dobozban egy EL519 feliratú csövet, elég komolynak tűnik. Mire való, mennyit ér?
(#) Ricsi89 válasza kiszebra hozzászólására (») Jún 27, 2009 / 1
 
Az EL519-et erősítőkben használják, a társát, ami PL519, azt TV-kben is sorvégcsőnek. Ára függ a használtságtól, vagy hogy egyáltalán jó-e.
(#) rockersrac hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Ma börzén vettem egy Dtm 218 tipusú csövet,amit állítólag az orion valamely 18 csatornás tv készülékéhez gyártottak,ééés szeretném beüzemelni,de azon kívül hogy írják az elektroncső.hu-n hogy kisérleti cső volt,azon kívül semmi infom nincs róla sajnos! csak annyit tudok hogy 10 lába van,nem 9,ééés hogy egy 18-as szám található rajta!
(#) magam hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
hello
em80-as bekötés érdekelne deh ne 220v-ról van elektroncső foglalatom,egy régi brg szalagosból operáltam ki lehetőleg egyszerű kapcsolások érdekelnek "díszvilágítás" céljából
(#) gkari válasza magam hozzászólására (») Júl 1, 2009 / 1
 
Szerintem:Bővebben: Link
Üdv:gkari
(#) már valaki használja a nevem hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Egy olyan kérdésem lenne a PCT 2541 tip. cső mire való mert elég érdekes forma és még nem láttam hasonlót.
Tungsram gyártmány, ja és tekercs is van körülötte.
(#) már valaki használja a nevem hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
És ez hogy működik, mire lehet használni?
(#) már valaki használja a nevem hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Kösz ezt én is megtaláltam de akkor nem tudom használni semmire?
És kb. mikor használtak ilyeneket?
ja és kösz a gyors válaszokat
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Nekem van egy SSTV kamerám. Ezt simán tv-re lehet kötni, csak elég rossz minőségű a képe. Mintha valami por vagy hasonló lenne az optikában, vagy a vidikonon. Ez még nem is alkatrésztemető.
(#) már valaki használja a nevem hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
valami kapcsolása van ennek a csőnek?
(#) vizor hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Helló Mindenki !

Most ismerkedem egy kicsit a csövekkel és rögtön lenne egy amatőr kérdésem a csövek lábainak a jelölésével. Amit sikerült azonosítani:
a:anód, k:katód, f:filament, g:grid

Amiket nem sikerült azonosítani:
i.c.: Általában bekötetlennek "tűnő" lábnál van, ez valamilyen "Not Connected" jelölés lenne ? Minek a rövidítése ez ?
s: shield ? Valamilyen árnyékolás ? Hogy kell felhasználni ? Általában együtt szerepel az f és a k jelölésekkel, néha külön.

A jelenlegi célom egy sima dióda és trióda használata, kipróbálása. Köszi a válaszokat !
(#) Action2K válasza vizor hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szia!

A pontos megnevezések:
H = Heater End (Unpolarized). HM = Heater Tap. IC = Do Not Use (Internal Connection). IS = Internal Shield (Electrostatic). NC = No Internal Connection. S = Metal Shell

Milyen típusú csöveket akarsz kipróbálni? kapcs. rajza van?
(#) vizor válasza Action2K hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Köszi a választ és az infókat !

A dióda egy noval Tungsram DY86 egyenirányító. Ezzel csak annyit akarok demonstrálni magamnak, hogy egyik irányban vezet másikban nem (talán egy-egy LED jelezné az eredményt). A másik cső egy noval Tungsram PCF802 trióda-pentóda (azt hiszem, mert eléggé megkoptak a számok). Ebből a triódát próbálnám ki, hogy a grid-re vezetett feszültséggel vezérelni egy másik kört, olyan "tranzisztor-szerű" módon. Egyenlőre az a gondom, hogy megfelelő trafókat kerítsek meg foglalatot. Foglalatra nincs valami jó kis házi megoldás ? Sajna a képcsőfoglalatok nagyok, venni meg drága. A kapcsolási rajzokat "Szűcs Péter - Elektronika mindenkinek (1987)" című könyv "Elektroncsövek" fejezetéből vettem (85. oldaltól).
(#) Action2K válasza vizor hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szia!

Ezek a rajzok karakterisztikamérésre jók, de azért még kellene bele pár alkatrész, ha nem akarod kinyírni a csöveket. Persze ha betartod a katalógus max értékeit akkor nem lesz gond.

Foglalatot keress a környékbeli TV szervizekben, a régi szakiknak tuti van rossz csöves TV-k ből, vagy a MÉH, vagy ahol kidobnak régi tévéket, ill egyes rádiókban is van. Az új kerámia foglalat kb 400Ft a használt bakelit 150-200Ft, a nyákos 50Ft, vagy az előbbi helyekről mindent ingyen.

Az ismerkedés után van komolyabb szándékod is a csöves világban? Mondjuk egy csöves erősítő?

Ja, trafónak melyikkel van gondod? fűtés, vagy anódfesz?
(#) Imi65 válasza vizor hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
A DY elég problematikus, mivel elég kicsi az árama (1 mA). A PCF802 triódája már közelebb áll a LED áramokhoz.
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Vagy szerezzen PY88-at diódának, tuti van ott az is, ahonnan a fogikat javasoltam.
Vagy ha nagyon nem talál sehol, akkor még az is megeshet, hogy postázok neki egy csövecskét, meg pár foglalatot.
(#) Luciferkó hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Nemrég szereztem 1 Tungsram RG-1000/3000 tipusú E40-es csatlakozású elektroncsövet. Az volna a kérdésem hogy: Mire lehet ezt a csövet használni? Mekkora fűtőfeszültség kell neki? Meg egyáltalán mi ez?
Mivel nem találtam interneten semmit róla. A fűtése viszont jó.
(#) Action2K válasza Luciferkó hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szia!
Direkt fűtésű, nagyfeszültségű, egyutas egyenirányító cső.
Fűtőfesz a hasonló, de más foglalatúnak 5V / 6,5A.
Így magában nemigazán tudod mire használni.
(#) vizor válasza Action2K hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Üdv !

Tegnap olvastam a válaszokat és gondolkodóba is estem, mi is a célom. Egyenlőre az ismerkedés lenne, nem tudom fogok-e valaha csöves erősítőt készíteni de nem zárom ki a dolgot. Általában a számomra új dolgoknál ilyen egyszerű teszt jellegű dolgokat rakok össze mint ezek a karakterisztika felvevő kapcsolások. Viszont kinyírni nem szeretném a csöveket, bár még az se biztos, hogy jók.

A foglalatokat netes boltokban néztem ahol 1000-1500 Ft-ért árultak egyet, a csövek se voltak olcsók. TV szerelő ismerős viszont van, majd zaklatom egy kicsit, köszi a tippet Ami a jó hír, hogy találtam egy lomos boltot ahol 300 Ft/db-os áron árulnak mindenféle csöveket, ömlesztve. Van köztük egy PY88, rengeteg PC.. és EC.. , orosz csövek, meg akkora csövek is mint egy fél bögre . Azt hiszem bemegyek majd ezzel a táblázattal és válogatok picit... Köszi a felajánlást, végső esetre. A trafók a fűtőfesz miatt problémásak, anódfeszre jobban tudok keríteni.

Most lehet, ki fogtok nevetni, de eszembe jutott egy ok. Nagy Fallout rajongó vagyok és az első részben volt egy bizonyos "water chip". aki ismeri a játék univerzumát és ezt a "water chip"-et, érti mire gondolok. Ha nem ismerős, linkelek majd
(#) Action2K válasza vizor hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szia!
No mielőtt elmennél turizni, a táblázat sokat segít, de abból még nem fogod megtudni, hogy az adott csövet fogod-e tudni használni valamire. Értem ezalatt azt, hogy használható-e lesz valamilyen áramkörhöz. Amúgy meg az a 300/db is lehet drága, mert pl. én a PCL86-os (TV hangvégfok) csöveket 50Ft/db áron vettem.
Az lenne a jó, hogy ha nem túl nagy a választél, magyarul összeírható, hogy milyen csövei vannak, akkor azokból kimazsolázhatóak azok, amik érnek 300Ft-ot.
A fűtőtrafó a legkevesebb. Ha van konkrét cső még a házilagos megtekerés sem gond.

Mi is az a "water chip"? Ez az? Link Mire jó?
(#) Luciferkó válasza Action2K hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Kössz a gyors választ! Ezt a csövet találtam lakhelyemen. Nekem a külseje alapján 1 higanygőz egyenirányítónak tűnik!
(#) vizor válasza Action2K hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Üdv.

A csőturizás sajna elmaradt a héten, de majd a jövő héten bepótolom. Igazad van, megpróbálom nagyjából összeírni mik vannak és úgy vásárolni. Bár ha találok ismertebbet mint pl. ez a PCL86 azt valószínű veszek. Sajna a foglalat még nem jött össze, a szerelő ismerős nyaral. Egyenlőre pici sarukat húzgálok a lábakra, bár a héten semmi időm nem volt a dologra.

A fűtésről lenne kérdésem. Lehetne úgy fűteni, hogy egy pontosan beállított LM317 adná a feszt áramkorlátozással ? Van-e különbség a működésben ha AC vagy DC módban fűtök (adatlap mindkettőt engedélyezi) ?

A "water chip" egy jelkép, a játék első részében azt kellett megszerezni, az vezérelte az atom óvóhely víztisztítóját. Furcsa játékvilág, atomkészülékek és energiafegyverek az 1950-es évek csőtechnológiájával. Érdekes "szobadísz" lenne egy rajongónak egy hasonló
(#) Action2K válasza vizor hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia! Mindegy, hogy AC vagy DC-vel fűtesz, csak tartsd be az áram/feszültség értékeket.
No a PCL86 nagyon jó kis csövecske, de mint írtam, a 300Ft nagyon sok érte, ennyiért már GU-50-et is lehet kapni.
(#) Bubyking hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni!
Szükségem lenne 1 ECC86os csőre(ismertetője h alacsony feszről, akár aksiról is megy)
Ha valakinek van valami ötlete, hogy hol kaphatok ilyet, megköszönném..
üdv (B)
Következő: »»   9 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem