Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 28
(#) dbase válasza Norberto hozzászólására (») Dec 24, 2005 /
 
Okés ismerem a linket kössz, de a kép nincs már fenn nálam nem jön be.Azért kérem.NINCS FENN!!Pedig érdekelne.
(#) Norberto válasza dbase hozzászólására (») Dec 24, 2005 /
 
Pedig marhára fent van ám

FTP módban is látom a tárhelyen, és ha megnyitom, mint link, úgy is megy...a hiba az Ön készülékében van!
(#) dbase válasza Norberto hozzászólására (») Dec 24, 2005 /
 
Köszönöm.Csal az explorer mig le nem szedi egész képet nem jeleníti meg és ez 2megás.Nem vártam ki.Kérdésem.A ttl pergésmentesít a kapcsolásba?
Miért csak olyan fet jó,mert az nem terheli a kimeneteit?Pedig kibir 10mA-t.Ezzel az ic vel lehet csinálni,5oda visszát is.Ha a megfelelő kimeneteket összekötöd,0-9,1-8,2-7,3-6,4-5, akkor oda vissza.Én is csináltam iet szimulációba,csak oda nem kellet pergésmantesítő,és én 5 különböző fesz kimenetű tápot hoztam létre,a kimenetek tranyokat kapcsoltak, a stab középső lábára,s különböző ellenállásokkal.Most hang bemeneteket akarok kapcsolni vele.Mi volt nálad a tényleges kapcsoló rész?Relék,vagy a bemeneteket a földre nyomtad?
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Kérem segítségetek.Megbíztak hogy kéne csinálni helyi tvnek egy bement választó kapcsolást VIDEO jelest elektronikus uton,mert van már egy síma kapcsolos de ugrik a kép meg nem igazán jó.De a legjobb lene egy video keverö.Széjje turtam a netet ,és video keverő rajz sehol, bement választó egy kettö.
-cd4066,cd4016
-TEA5114 RGB kapcsolo azaz 3 bemenet kapcsolo és még 6db-s erősítő is 300-400 ft
A lényeg keresek minden video technikával kapcsolatos rajzot, főleg keverő rajzot,video jel öszegzőt! bemenetet kéne kapcsolgatni.Előre is köszi
(#) st3 válasza dbase hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Szia !
Most fejből csak erre a két ic-re emléxem, majd este otthon nézek rajzokat is.
Video keverőt meg egyszerűen nem lehet csinálni, mert a hangfrekis keverőkhöz hasonló egyszerű összegzés nem elég, mert a szinkronjeleket is szinkronba kell hozni. Ez pedig nem egyszerű feladat. Lehet venni ilyen dolgokat , de elég drágák, még a hobbi szintűek is. Pláne stúdióba...

szia
st
(#) dbase válasza st3 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Köszi st3.De i2c-buson nem tok komunikálni, a másik meg bekerült a gyüjteményembe.
A problémám, még áll.
4 bemenet video-audio 1 kimenet több terhelhetőséggel,és még egy MONITOR kimenet ami mégegyszer ugyanez csak belenézésre bármeikbe használható legyen.
-Most még keresek olyan müveleti erősítőt ami 38 Mhz-t átviszi.
-És olyan tranzisztoros kapcsolást ami video jelet erősít vagy csak illeszt legalább.
-És előző 2-vel lejjeb lévő cuccokat is keresek,természetesen még.
(#) st3 válasza dbase hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
nah ezeket találtam még. A két tranzisztoros ugyan az csak más tranyókkal.
A tda 8440 vezérelhető "kézzel" is. Nézd meg a doksit vagy a rajzot. Nagyon jó IC!
Videó keverőt meg sztem ne keress...
Szia
(#) st3 válasza st3 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
úgy látszik a sok fájlmelléklet nem megy egyszerre
(#) st3 válasza st3 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
tranyósok
de bmilyen kapcsolót csinálsz a kép akkor is "ugrani " fog, ha a video jelforrások nem közös szinkrongenerátorról járnak...
(#) dbase válasza st3 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Találtam rakás ic-s video-s cuccokat de szokás szerint egyiket sem lehet kapni.Link az oldalra.
(#) st3 válasza dbase hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
az analóg megoldások kb 10 éve kimentek a divatból...
a maxim ic-k lehet h azért beszerezhetők
(#) dbase válasza st3 hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Kezd öszeálni a kép bennem,hogy hogy lesz.
Már csak a vezérlést kéne kitalálni.
Először régi tv érintős átkapcsoló ic-jét akartam felhasználni a vezérlőnek,mert azzal az ic-vel lehet olyat hogy mindig csak egy a kimenet ,és öntartós is.

Keresek olyan áramkört,vagy kére segítséget TÁRSAK melynél 4 darab nyomógomb található.Ha valameiket megnyomom a hozzá tartozó kimenet aktíválódik.És addigi másik kimenetek lenullázódnak.
Természetesen egyszerü áramkörre gondoldok, agyalok a cmos kapukon is.
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
A 74192 egy 4bites fel/le számláló. Így pedig 2^4=16 állapot külöböztethető meg. Ezt át lehet alakítani (Ic típust ebben a pillanatban nem tudok mondani). Ha csak 5 állapot kell, akkor az 5. kimenettel lehet resetelni a számlálót.
Nem bonyolult... A FET-es megoldás nem rossz, de létezik CMOS IC ami 8db kapcsolót tartalmaz 1 tokban.
Bocs, hogy nem tudok most típusszámokat mondani, de ha nagyon nem megy kereshetek...
ÜDV!
(#) Placi84 válasza Slope hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Nem tudom időszerű-e, de mondok kettő megoldást:
1: Gyűrűs számláló, amely lényegében SHIFT-regiszter és oda-vissza számol.
2: MUX, azaz multiplexer.
(#) Rendszer válasza Norberto hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Sziasztok!
Én is segítséget szeretnék kérni; hozzáteszem, nem igazán vagyok otthon a témában.

A következőt szeretném megvalósítani:

- egy kapcsolót készíteni, amivel egy elkülönített másik áramkört tudnék valamikor bekapcsolni, máskor kikapcsolni egy gombbal.
És mindkét állapotot jelezze vissza.

Bővebben:

Állandó problémám, hogy a számítógép hátsó hangkivezetéseinél, mikrofonbemenetnél a jack dugók állandó cserélgetésével sorra tönkremennek a kábeleim. Arra gondoltam, beépítek egy elosztót kis kapcsolókkal, de még így sem lenne az igazi... Ha már alkotunk alkossunk nagyot :yes:

Szóval ezzen felül egy nyomógombos érintőgombos kapcsolótáblára gondoltam a gép elejére kijelzővel.

Ez már egy egész projektnek hangzik, eddig megvan a NYÁK, a csatlakozók, a dugók, a megmunkált fém hátulra és egy skicc, amit feltöltök, mihelyst megtudom hogyan lehet...

Megvalósításnál gondoltam relére, bistabil multivibrátorra, de ha jól gondolom, az elsőnél nem lehet a visszajelzést megoldani, a másikkal nem lehet külön áramkört kapcsolni.

Nem tudom, ezt hogyan használhatnám fel:

[link=http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=26]http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=26[/link]

40106-os 49 Ft-ért találtam, nem tűnik költségesnek ilyenek sorbaállításával...

Ez hosszúra sikeredett, de remélem érthető és lesz rá reagálás.
(#) dbase válasza (») Márc 3, 2006 /
 
Jelenleg ott tartok,hogy kipróbáltam a 4066 ot video jel kapcsolására.Szerintem van elég nagy belső ellenállása.Kapcsolt, csak sötétebb lett a kép.De ztána tettem egy erősítőt,s így már majdnem visszajutottam a bejövő jel erősségére.Ki lesz próbálva hogy lepárhuzamosítom a kapcsolókat,hátha jobban vezetnek ugy.
Amugy tiszta fetes cucc a 4066 közelítettem a kezemmel az IC tokjához és már beugrált a kép.Vezérlő fesz sem kellet az ujjammal a +hoz vagy a -hoz érintettem a kapcsolo lábát,s már reagált.
Durva dolog ez a video jel,olyan mint az antenna jel,illesztett mint állat.Itt sem lehet megcsinálni azt h símán elossza az ember,a 75 ohm miatt.
Nemrég szereztem egy 10es profi vido-audio jel szétosztót,most rajzolgatom la a belsejét,van egy előfok,mely csak illeszt, egy erősítő fok,és 10darab kimeneti fokazat.3tranyó+10tranyó az egész.
kramer vm-10ar oldal közepén
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Mivel nincs video jellel foglalkozó topik,ide rakom be hátha kell még valakinek egyszer az életben egy video szétosztó.
Ajánlom figyelemtekbe, hogy az elején van egy 75 ohmos ell és ha elhagyjátok, akkor nem terheli a rákötött jelet, mivel a készüléket lehet gyárilag LOOP-olni,azaz többet is lehet kötni egymás után.
C28 kondi környékén lesz a kapcsolo áramkör,és 8 darab bemeneti fokozat lesz nehogy egymásba szoljanak a kapcsolás pillanatában.
Majd még jelentkezem..Addig is itt a rajz.
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Megin én csak
Ménem mondtátok hogy a 4066 kicsit át tud vezetni?Beküldtem neki a discman jelét és vezérlés nélkül,10k-val a földre huzva bereccsen baszusra hangerőtől függöen.Ha hangosabb erösseben sajnanem elég neki a 0,-12V kell neki még?
(#) Sebi válasza dbase hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Igazából, ha szinuszjelet kell kapcsolnia, akkor plusz-mínuszos táp kell neki...
(#) GLaszlo válasza Sebi hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy kérdésem lenne bemenetválasztóval kapcsolatban... 4052-es analóg multiplexerrel lehet audio jelet kapcsolni?
(#) Árpy válasza GLaszlo hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
HElló!
Nekem az a kérésem lenne, hogy van valakinek kapcsolási rajza olyan célra, ahol 3 bemenetet kell kapcsolni 3 különálló gombbal elektronikusan (relével / tranzisztorral)
Előre is kössz: ...:Árpy:...
(#) Árpy válasza Árpy hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
majd elfelejtettem...
jó lenne, ha mindegyik bemenethez tartozna egy LED, ami a kiválasztott bemenetet jelezné.
(#) Sebi válasza Árpy hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Legegyszerűb lenne a SAS (MAS) 560 v 570 szenzor IC-vel megépíteni a kiválasztást.Ez egy 4 csatornás hangolófesz-választó, LED kimenete is van. Lomex-ben láttam még a múltkor fillérekért.
(#) Árpy válasza Sebi hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Kössz szépen!
Majd utánanézek
...:Árpy:...
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
Sziasztok van egy sk épitésü 5.1 erösitöm amire dvd+pc van rákötve most egy kapcsoloval tudok váltani de szeretném ezt a kapcsolot valami elektronikával kiváltani. Ehhez szeretnék ötleteket!

Üdv.: zsiráfka
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
néz el ide

neked ez lesz jó sztem

üdv
(#) borvendeg hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
hello
Szükségem volna egy kb 4-5 csatornás bemenetválasztó kapcsolási rajzra quad405-ös erősítőhöz.
Előre is kösz mindenkinek.
(#) Mr.spy hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Sziasztok!!! Én egy teljesen egyszerű kapcsolást szeretnék csinálni. 1 nyomógomb, 4 vagy 5 kimenet. Fogtam egy 4017 -est és a kimeneteire LED eket kötöttem próbaképpen. A clock-ot fogtam és egy nyomógombon keresztül +5 re kötöttem de egyáltalán nem az történt amit vártam. nem számol. Viszont ha csak úgy megfogom a clockra forrasztott drótot elkezd számolni mint a hülye. ha közel tartom a kezem abba hagyja, ha elveszem megint számol. Valami bezavarja valszeg, de nemtudom hogy mi lehet az. Még a telefonomat is kiraktam a zsebemből, de semmi. Vagy varázserőm van???
Ha valakinek voltak már ilyen tapasztalatai és megosztaná velem a megoldást nagyon megköszönném!!!!!!!
(#) dbase válasza Mr.spy hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
A hálózati brumm zavar be ami a testedben jön létre.
Példa rá ha megfogod az erősítő bemnetét, bug.
Bár amint olvasom ha éppen fogod akkor nem számol, az azért lehet mert éppen a rtested leföldeli, és nem tud öszeszedni zajt a kábelen keresztül.Tegyél 0 és a clock közé ellenállást.
(#) prembalazs hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Sziasztiok!

Lenne egy problémám! Szükségem lenne egy olyan kapcsolóra, amire rá tudok kötni több bemenetet, pl. számítógép, dvd, stb video és audio jeleit! Nekem már az is jó ha kettő rajtavan egy időben! A kimeneten persze mindig csak egy lenne, ami egy kábel tv rendszer fejegységéhez csatlakozna!
Ezt miként lehetne a legegyszerűbben megvalósítani?
Köszi!
Következő: »»   2 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem