Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RIAA korrektor
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Innen letöltheted te is a basic verzio ingyenes.Bővebben: Link
Már próbáltam használni de nem nagyon megy.
Ezt modellezés nélkül is megmondom neked.
Ez profi tervezés, de figyelj a lezáró ellenállásra a mélyek átvitele miatt.
Köszönöm! Akkor jól választottam remélem.
Hát az IC tudománya és a visszacsatoló hálózat impedanciája össze van méretezve az biztos.
A bemeneten egy darab soros 124Ohm-os növeli a Johnson zajt csak. Nemrég láttam egy kapcsolást ahol ez érték 47Kohm volt. No komment.
"A bakelit szerintem is jobb hangú, nem tudnám leírni hogy miben, csak egyszerűen SZEBB"
Azért ezt így kategorikusan nem jelenteném ki, mindkettőnek meg van a szépsége és a hátránya is . A bakelit is torzít, csak másképp mint a cd, és ez kellemesebb. Egyébként is egy valamire való cd lejátszó 1-1,5 millánál kezdődik és ez kevés embernek adatik meg sajnos...
Szia!
Nyákterved meg van hozzá? Érdekelne a dolog!
Eredeti ÍC-ét használtál föl hozzá ? Mert az elég szép még ma is LT1028 Már mint a z ára !
Szépnek szép,és a Linear Tech-nél meg ehet kapni a termék mintát ingyéé
Szóval,mindenki vigye,amíg lehet!!! a termékmintából minegyik IC-nél 2-t lehet rendelni...
Bóvliból nem építkezünk, ennyire már ismerhetsz.
Á én szegény ember vagyok Nekem csak TL074 - re telik nekem csak abból van a RIAA-ám !
Ahhoz képest csöves korrektort építettél
Akkor én olcsóbban jutottam hozzá?Ingyé!
Azt a passzív RIAA-t építetted meg amit felraktál? Nem zajos? Kicsit félek az olyan kapcsolásoktól ahol előerősítek, aztán vágok és visszaerősítek!
Persze ettől lehet jó, és lehet csendes is. Még ilyen korrektort nem építettem. Eddig csak aktívakkal görcsöltem...... Amúgy a TL sorozat akármelyik tagja bejön nálam! FET bemenet, komplementer kimenet, minimális zaj..... Kell ettől több? Azt hiszem tettem fel olyan rajzot ide ami a TL IC zaját még tovább csökkenti! Nem idevaló kérdés! Hogy lehet egy hozzászólásra hivatkozni linkkel? Pl: ha hivatkozni akarok egy régebbi hozzászólásomra ebben a témában.
Nem erre gondoltam! Hanem a régi hozzászólásaimat nem akarom újratölteni (reloaded... ), hanem hivatkozásként betenni. Ha valakit érdekel akkor katt rá és elolvassa.
De lüke vagyok! Igazad van! Most már értem! Köszönöm!
Igen azt a passzívat építettem meg ! Eggyáltalán nem zajos , a vártnál sokkal de sokkal jobban hozta az elvárást ? Aki még eddig meghallgatta nálam az csak jó szavakat mondott róla , szerintem egy próbát megér nyugottan rakj össze egyet . Meghallgatod és aztán mondasz róla valamit ? TL 074 RIAA
Most a Marantzot tesztelem. Szépen szól, de még olyan jobb powerrel nem tudtam meghajtani....
Lakótelep és verik a radiátort. Most Deseő Csabát hallgatok! Nagyon jó! Még hallkan is mozog a szék a basszusoktól és serceg a bakelit! Valami fantasztikus! Ha így megy tovább leszokom a netről! Olyan ez mint a kábítószer! Szerintem ezért is hagyták abba a bakelit készítését! Észrevették hogy ez túl jó....... Végre végighallgatok egy lemezt! Mint régen!
Még valami lemeztisztító folyadékot kell kotyvasztanom.....
Előkeresem hogy mit használtak anno........
Az engem is érdekelne!
Ez jóóó! Kémia óra! Bár van itt vagy 40 lemez,amit kidobva találtam,azokon nem hiszem hogy a házi kotyvasztott cucc segít. Ha csak poros,tudom javasolni az Antisztatikus kendőt vagy szivacsot...
Mocsáry cikkében volt: az arányokra nem emlékszem pontosan, de ha a kezembe kerül, pontosítok. Etilén-glikol: 40%. Alkohol: 20% Víz 40%. Térfogatszázalék természetesen. A Degrell könyv csak alkoholt és vizet írt, de jobb a Mocsárié, mivel a glikol az ken is. Emellett Mocsári hanglemez átjátszásokat is csinált a Magyar Rádióban.
A fent említett folyadékkal nedvesen is le lehet játszani a lemezt,d e vigyázat, bezajosodik! Viszont így kristálytiszta nem sercegő átjátszás készíthető, ha nem karcos. A folyadék hűti a tűt. Extrém szennyeződésnél Ultra Daisy (egyszerű olcsó nem aloe verás, csupán oldószer; semmi pur balsam, mert annak a maradékába ragad a por) és desztillált víz anygos keveékébe függőlegesen beeállítani a lemezt. A címkét víz ne érje, óvatosan kell mozgatni. Csabai Dáiel 1:10 higításban 20%-os ecet és víz keverékét javasolja. Csapvizet TILOS hazsnálni, mivel a vízkő lerakódásai jobban percegnek, mint a por. Emellett: a tűt nagyon koptatják, mivel az apró kristályok keménysége vetekszik vele. Valódi azaz laboratóriumi OH-H gyantán keresztül bocsátott vizet kell használni. Az alkohol és a glikol is csak laboros vagy gyógyszertári lehet. Nálunk gazdagabb országokban speciálisan tisztított grafitot használnak kenőanyagként.
Antistatikus kendő vagy szivacs az szerintem jobb!
Én félnék hogy ezek az alkoholok megoldják a lemezt... Én szivacsot láttam,az nagyon jól megtisztítja a lemezt,igaz,videóban láttam,pontosabban ITT,ennek még viszonylag jó is a hangja,és még csak nem is serceg. Én meg épp most végeztem a nyomtatandó nyákokkal! Fel is teszemPDF és LAY fájlban! BGSF! Ezeken nem csak a te korrektorod van! Idézet: „Mocsáry cikkében volt: az arányokra nem emlékszem pontosan, de ha a kezembe kerül, pontosítok. Etilén-glikol: 40%. Alkohol: 20% Víz 40%.” Valami ilyesmire emlékszem én is. Volt egy olyan amit csak nedvesen lehetett lejátszani. És ha egyszer úgy volt lejátszva akkor utána csak nedvesen lehetett lejátszani! Na ezt a szert akarom elkerülni! Volt még valami spray is ami ráfújva a lemezre rászáradt és egy bőrt képezett rajta. Ebbe beleragadt a por és lehúzva tiszta lett a lemez. Azt hiszem Lemezőr volt a neve.
Amit el akarsz kerülni, az a Lencoclean nevezetű folyadék. Ezt használták nedves lejátszáshoz. A lemezjátszóra feltették a karral ellentétes oldalra a kis kütyüjét, és folyamatosan kente a lemezt. Én sosem használtam, de hozzáértők ma már óvva intenek a használatától. Benne marad a lemezbe, jobban gyűjti később a koszt, és állítólag a tűszárra is felkúszik. Valaha "lencozott" lemezeket is célszerű lemosatni.
A másiknakvalóban Lemezőr volt a neve. Ez működött úgy, hogy egy vékony réteget kellett felvinni a lemez felületére, majd megszáradva bőrszerően le lehetet húzni. Ma szerintem hétköznapi használatra a legjobb a karbonszálas lemeztisztító kefék használata, a legjobb, meg néha lemosatni a lemezeket. (Lemezmosással néhány lemezbolt foglalkozik, illetve venni is lehet lemezmosó készüléket, de nem olcsó játék) A gugliba rákeresel a fenti kifejezésekre, szerintem mindent találsz, recepteket, vásárlási lehetőséget ..stb.
Amit feltettél nyákot, az melyik kapcsoláshoz való?
Tervezem majd megépíteni az Elektor-os Belcanto változatnak csak a RIAA részét .Arra gondoltam, hogy 4db 9Volt-os elemről fogom táplálni +-15voltra stabilizálva.Ilyen táppal van valakinek tapasztalata ötlete?Vagy értelmetlen és felejtsem el?
Szia!
Ehhez volna!,de a tranyókat jobb helyettesíteni valamivel,így hirtelen nem tudom,Matthew mondta mivel lehetne. Amúgy,valószínűleg ki fogom próbálni,mert nagyin szép igényes a nyákja,BGSF keze munkája +- 15V-os stabilizált táp is megjelenik a korrektor mellet,Simpi adta,én meg megterveztem. Ez megy majd az IC-s korrektornak! 2x12V-os trafó elég is neki... Viszont,az amit feltettem,van benne egy nem túl érdekes,de még is megtévesztő hiba. A kimeneteken a + és - jelet felcseréltem. Csatoltam a javítottat.
A hanglemezek tisztításásval kapcsolatban nekem is lenne néhány tapasztalatom:
A legjobb megoldást kétségtelenül a vákumos lemeztisztítógép adja, de ehhez vagy nagyon mélyen kell a pénztárcánkba nyúlni, vagy el kell otthonról vinni a lemezeinket. (Pesten a Concertót és Newport Hanglemezboltot vidéken, Kecskeméten a Victor Audiot ismerem, ahol csinálnak ilyent 100-150Ft/db körüli áron.) Olcsóbb de még mindig elég jó megoldást kínál otthoni lemeztisztításra a Knosti, (beszerezhető a Conradnál.) Az ehhez adott folyadék nem támadja meg a sellak lemezeket sem, mert nem tartalmaz alkoholt. Ha elfogy a "lötty" lehet utánrendelni, de az sem olcsó. (A következő recept szerinti keveréket használom hozzá: 1 rész izopropil alkohol, 3 rész kétszer desztillált víz (gyógyszertári 2L-es), és 1-2 csepp Triton X-100, viszont ez csak vinylhez jó, az alkohol miatt!) A "lemezőr"-t kissé nehézkes volt használni, bár nem adott rossz eredményt. Ám ha túl vékonyra sikerül a képződött "bőr" abból apró szálak szakadhatnak a barázdákban, ami komoly gondot is okozhat (főleg azoknak akik nyitott hangszedőt használnak). Ha már tiszta a barázda, "porsepregetésre" jó lehet a szénszálas kefe, ez rengeteg helyen kapható. A "csodakendők", antisztatikus folyadékok többet ártanak mint használnak, ragad bele minden amit a környezetéből össze tud szedni... Végül a folyadékos lemezjátszás (Lenco) nem feltétlen ördögtől való, de az alapproblémát a szennyezett lemezek tisztítását ez nem oldja meg...
igen!
Ugyan is a gréc fordítva van még mindíg. |
Bejelentkezés
Hirdetés |