Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 30
(#) prst14 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Nos ,egy kicsit szerettem volna haladni ,így próbálkoztam egy NYÁK terv összeállításával.
Mellékeltem a készített tervet ,és a kapcsolást is!
Mint ehhez nem értek ,így sok sok segítségre számítok ,remélem meg is kapom a támogatásotokat!?
Javaslatokra ,ötletekre ...
Mindenre nyitott vagyok ,a hibáim is tárjátok fel!!!
köszönöm aki segít
üdv

ui.:Sprint Layout-tal készítettem
(#) geri303 válasza prst14 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Milyen verzióval készült a NYÁK?Nekem a 4.0 nem nyitja meg a tervet
(#) prst14 válasza geri303 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Az 5.0-lás verzióval készült.
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Majd ha sikerül megnyitnod ,akkor még azt szeretném tőletek ,tőled megtudakolni ,hogy hogy lehetne a lehető legkisebbre (SMD kizárva) tervezni ,és mi lenne a leglogikusabb elrendezés hogy átkötés ne legyen ,nekem ha ez így működőképes ötlet ez is megfelel ,csak szeretném hogy nézzen is valahogy ki.
Köszönöm
(#) zotya169 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
helló
valaki eltudná mondani hogy hogy is működik az egész mert én is szeretnék egy ilyet csinálni nehéz egyáltalán én már utána akartam olvasni de csak angol oldalt találtam az angol tudásom meg egyenlő a nullával
válaszotokat előre is köszönöm
(#) (Felhasználó 34331) hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Nos megépítettem a 3x3x3-as ledkockát.

ÉS az www.instructables.com-ról letöltöttem egy led kocka genetárort... (szoval amivel a villogást be tudom állítani) nos ha én ezt fel szeretném a Pic 16f690-re programozni, akkor hogy alakítsam át a program által létrehozott forráskódot. Mit irjak még hozzá hogy megfelelően működjön és ismételje a küldönböző villogásokat?

A választ előre is köszi!
(#) prst14 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Szia
http://www.instructables.com/id/LED-Cube-4x4x4/
Itt találhatsz egy 4*4 kockát!
Én is a mai nap fejeztem be a sajátomat ,nagyon szuper lett!!!
Valamelyik nap mellékelek képet és videót!
Zotya!És ennek költsége ha nem akarsz programozót ,akkor igen alacsony!
Ugyan is akkor 4 kondira ,21 ellenállásra ,a felprogramozott AVR-re,egy kvarcra és a 64 LEDre van szükség!
A stabil 5V-ot pedig egy sima 7805-tel megoldod.
(#) geri303 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Itt az oldalon is van leírás a kapcsolások közt megtalálod. Igaz az 5x5x5-ös.
(#) geri303 válasza (Felhasználó 34331) hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Ha nem működik az több dologtól lehet. Egy ilyen lehet, hogy nem kompatibilis a lábkiosztása a két vezérlőnek (ha nem erre írták), lehet, hogy a kiosztás stimmel, de van benne pl komparátor, amit ki kell kapcsolni a helyes működéshez, vagy át kell írni a configot, pl WDT-t ki kell kapcsolni, vagy más oszcillátorbeállítást alkalmazni.
Remélem valamelyik segít.
(#) (Felhasználó 34331) válasza geri303 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Szia! köszi szépen.

Találtam egy forráskódot és amiket generáltam villogási sorrendeket azokat az eredetiek helyére berakom, loop-ban átirom és voálá kész is!
Na majd értesiletek a fejleményekről!
Szurkoljatok h sikerüljön!

(#) prst14 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziaztok
raktam fel egy videót ,töltsétel le ,31 mega megéri Bővebben: Link
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Egy rövid leírás ,és hamarosan NYÁK terv is fent lesz Bővebben: Link

Linket javítottam (http:// lemaradt.) --vicsys
(#) bluebier hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy programozott pic-et és kész nyákot ad el valaki? 4*4*4 vagy 8*8*8 ra. mert manapság lefoglal a munkám és nincsidőm legyártani, talán csak annyi, hogy össze forrasztom.
Köszi előre is
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
am felkerült a NYÁK terv és minden egyéb ,képek keddigBővebben: Link
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Üdv
Ismét én.
Új videók és képek lettek feltöltve azOldalamra .
Bal oldalsó menü ,ott is a3D Led Cube folytatás... rovatban!
Nézzétek meg és értékeljétek!
Köszönöm
(#) peti13 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Sziasztok! Tudom, hogy lerágott csont, és hogy ezer meg ezer kapcsrajz van a neten, én mégis terveztem egy 3x3x3-as kockát, ugyanis most kezdtem el tanulni PIC-et programozni és gondoltam egy ilyen kocka programjának megírása elég tréning lenne Szóval terveztem egy kis kapcsolást, és szeretném megkérdezni, hogy ez így helyes lenne-e. A program egyszerű lenne, amelyik rétegen szeretném, hogy kigyulladjon a LED annak a rétegnek a katódját lehúzom a földre, és a D vagy B port valamelyikére kiírok egyet. Ha valahol hibás az elméletem akkor kijavítanátok? Előre is köszönöm, Petya

névtelen.JPG
    
(#) geri303 válasza peti13 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Ez szép és jó is, de én NPN tranyót használnék azzal fogod tudni rendesen földre húzni. A PNP-vel direkt tápot kapcsolgatunk inkább. NPN-nél: emitter földön, kollektor a LED-ek közösén.
Az ellenállásokat a LED-ek elől és a tranyók bázisa elől ne feledd, és sok sikert a programhoz.
Várjuk a fejleményeket.
(#) peti13 válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Rendben köszönöm a válaszod. Igen ellenállásokat kihagytam, tengap már kicsit fáradt voltam Program nemsokára kész, majd azt is le ellenőrzitek nekem? Jha és NPN tranyóból bármilyen lehet? Köszi, Petya
(#) geri303 válasza peti13 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
A lényeg, hogy bírja egyszerre a 9LED áramát, ha csak 5mA-ra állítod be az áramukat, akkor az 45mA azt a mezei BC182 is viszi.
A programra kérj AVR-est én ahhoz nem értek, de a legegyszerűbb a megy vagy nem megy
(#) peti13 válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha kiírok egy értéket az A portra utána a B portra akkor mindkettőn ott lesz, vagy amikor kiírom a B re akkor az A elvész? Lehet ezt a PIC-es topikba kéne írnom?
(#) geri303 válasza peti13 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Nem fog elveszni. Meg fog jelenni mind a kettőn, ha nem törlöd a portot, akkor ott kell maradnia.
(nem tudom honnan szedtem az előző hsz be az AVR-t, bocs)
(#) peti13 válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Semmi gond Köszi a gyors választ, épp íródik a program... Remélem összejön MPLAB-ban.. Nem vagyok biztos, hogy az eleje jó a programnak... De szerintem azt már tényleg a PIC-es topikba írom mert a kedves szerkesztők rám fognak szólni
(#) prst14 válasza peti13 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Üdv...
Hogy állsz a kockáddal ill a programmal?
Kicsit leült a TOPIC ,feldobhatnád valamilyen örömhírrel...
(#) peti13 válasza prst14 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hali! Hát igen... a kezdeni nagy lendület után most egy kicsit szüneltettem a dolgot Főleg iskola miatt... De ha megutodom venni a PIC-et meg az alkatrészeket, akkor már hamar meglesz. Ami a programot illeti, a programot magát meg tudom írni, csak a config sort nem
(#) dokymobil hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Hello mindenki !
engem is nagyon érdekelne ez a kockaépités,de legalább a 8x8x8-as(ez talán nem olyan "kicsi". Találtam is egy helyet,ahol le van irva,képekkel,meg mindenfélékkel,de sajnos programot nem találtam hozzá,illetve,nem is teljesen tiszta nekem ez a dolog.Ha valaki megnézné,és mondana nekem egy pár szót,illetve tanácsot ezzel kapcsolatban,azt nagyon megköszönném !

Bővebben: Link
(#) slogan válasza peti13 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Autót tudsz már vezetni ,csak beszállni nem ?
(#) dokymobil hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
na hali,ismét.
találtam egy nagyon komoly 8x8x8-as kockát.
viszont,nem elöre beprogramozott cucc , hanem lpt-röl lehet vezérelni,és van hozzá program is !....
...de ! a program visual basic-ben irodott, agy megy....nem tudom,nem értek hozzá.
kérdés : lehet ezzel kezdeni valamit ?
ha valaki tud segiteni,szivesen feltöltöm "'valahova" a progit,vagy elküldöm msn-en
itt egy elvi-kapcs.rajz.
(#) slogan válasza dokymobil hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia !

Kapcsolási rajz ,vagy url nincs esetleg ?

Üdv
(#) dokymobil válasza slogan hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
a sematikus rajzot felraktam,de itt az url.
be kell regisztrálni.
szerintem,megéri.
Bővebben: Link
(#) prst14 hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Hali.
Eddigi munkám sajnos úgy néz ki füstbe ment...
A 4*4*4 ledkockám (instructables) tökéletesen működött...eddig.
Az autómban használtam ,úgynevezett dísztárgynak a kalaptartón ,mondván másnak itt a környéken úgy sincs ilyen
Egy 7805-tel kötöttem rá a hátsó lámpára.
Idáig jól is működött ,de sajnos a minap a 7805 szétpukkant...Nem tudom mi lelhette ,egyszerűen kettétört.
Hűtőborda is volt rajta ,nem is bontott darab volt.
A gond nem is ezzel adódott ,hanem akkor jött ,amikor kicseréltem a 7805-öt.Ugyan is a kockám nem indul el :S
Tudna valaki valamilyen elindulási alapot hol keressem a hibát?
Remélem nem az AVR ment tönkre
ő lenne az ,természetesen a programozó rész nélküli változat.
Következő: »»   11 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem