Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton Apollo RA4301S -hiba
 
Témaindító: petemazi, idő: Márc 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) petemazi hozzászólása Márc 20, 2008 / 1
 
Hali!
Előtúrtam a fent nevezett erősítős rádiót.
Forrasztottam bele jack bemenetet, és RCA kimenetet a DIN helyett.
Namost az ezzel a gond, hogy bár a forrasztás tökéletes, rákötöm a gépet, elkezdek lejátszani valami erősen dübörgős zenét, a bal oldal recseg. Amint basszs jön, recseg. Rádugva másik három ugyanilyen hangfalat, ugyanúgy jelentkezik a probléma. A másik csatornán semi baj. Mi lehet itt a gond? Gondoltam egy kiszáradt kondira, vagy valami, hiszen mégis van vagy 30 éves ez a rádió..
szerk: elírtam a címet:RA4301S
javítottam--vicsys
(#) lidi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Hangerőpotit megmozgatva is recseg ?
(#) petemazi válasza lidi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Sajnos mindenhogy recseg, ha eléggé felhangosítom kkor kevésbé.. De akkor már átjönnk a szomszédok
szerk: és ha ez mond valakinek valamit, az extrém bemnetre kötöttem rá a jack aljzatot. Próbáljam meg másik bemeneten?
(#) GARFIELD13 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 20, 2008 / 4
 
Szia!
A sztereo rádiók szervízkönyve 124-129 oldal tárgyalja a készüléket, kicsit érdekes és adathiányos a leírás, de nekem ez van csak.
Kérdésem, hogy a rádiót hallgatva mi a helyzet a hanggal?
Ha az rendben van/volt, akkor SZVSZ a gond az, hogy mivel az "Extrém" bemenet az mikrofonbemenet , ezért rendesen túlvezérled a bemeneti jellel. Hangferekvenciás érzékenység extrém bemenetről 2,5 mV. (A készülék alapból sem Hi-Fi. 10%-os torzítás a max 3,5 Wattnál.)
A magnó bemenetet ajánlom kipróbálni, hogy onnan táplálva mi a helyzet (elméletileg az lenne egy normál vonali bemenet), de ha javasolhatom, akkor azt már ne szedd szét, hanem vásárolj megfelelő csatlakozó kábelt (3,5 Jack alj - DIN). Tiszteld ennyire az öreg készüléket.
Milyen eszköz van rákötve és az kb. mekkora kimeneti feszültséggel bír? Esetleg szabályozható, mert akkor először ott kell tekergetni és csak utána szerelni.
Ha nem jobb akkor kellene belül körülnézni mi okozza az eltérést a két csatorna között. Ha kell be tudom szkennelni a könyvből a leírást és a kapcsolási rajzot, de előtte próbáld "külsőleg" megoldani.
Üdv.
(#) petemazi válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Gép van rádugva.. most éppen ráforrasztottam a P.U. bemenetre, mert a magnón akárhogy kapcsolgattam akármit alig volt valami hang..Kipróbálni nem tudom mert az ősök alszanak, de majd holnap adok neki.. A rádión maximum basszus alatt kicsivel kezd recsegni.
szerk:tisztelném én, de ami bolt a közelben van, ott nem volt átalakító kábel.. annyit emg nem ér 3 forrasztás kihagyása hogy megrendeljem valahonnan vagy elmenjek érte..Lusta vagyok!!!
(#) GARFIELD13 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Szia!
Akkor a Pc hangkártya kimenete kevés a vonali bemenethez (az elméletileg 250 mV kellene hogy legyen), ha azon alig szól.
A hangkártya adatai alapján próbáld megtudni, mekora a kimeneti feszültség, impedancia.
A PU bemenet az kristályhangszedő, jelszintje kb mint a magnóbemenetnek, de az impedancia jóval nagyobb (más készülékeknél legalább is , mert ennél nincs megadva).
Akkor vissza kelllene térni az Extrém bemenethez és a PC-n beállítani a hangerőszabályozó panelon olyan alacsony kimeneti szintet ami nem vezérli túl a rádióerősítőt (2,5 mV).
Ha ezt sikerült kikisérletezni, akkor remélhetőleg elfogadhatóbban szól majd. A max basszus kiemelésnél valószínűleg torzítani fog, de itt a hangfal is kérdés, hogy milyen mert azon is múlik mit tud leközvetíteni a megkapott túlvezérelt torzított jelből. Tehát csak mértékkel a mélykiemelést és a hangerőt. (Gondolom a hangfal legalább 4 Ohm-os megvan. ) Üdv.
(#) petemazi válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Most próbáltm ki, gyönyörű szépen szól a P.U. bemenetről. Hallgathatok akármit, nem recseg többet mint amit egy sima 5.1 erősítőről szokott. Ez már gondolom a hangfal koránam a számlájára írható, mivel az is van vagy 35 éves 8 ohmosak. Na mindegy, annyira nem érdekelt, van másik erősítőm, és fogok építeni tda2030-ből egyet.. Csak anyám gépére/ majd a HTPCre rá lehet kötni, mert iszonyat jó a hangja. Csakhát nem 5.1
Köszönök mindent!
(#) Cuii hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Hi! A Videoton Apollo 4031S típusú erősíítő kapcs.rajza kellene. Légyszi küldd el a cuii.reg@altavizsla.hu -ra is
Köszönöm: Cuii
(#) masi1 válasza Cuii hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Itt megtalálod azt amit keresel (utánna google!):Bővebben: Link
(#) masi1 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 6, 2008 / 1
 
Csak azért rakom ide ,hátha használják a keresöt.(kapcsolási rajz)

ra4301.pdf
    
(#) masi1 válasza masi1 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Ugy nézem ez a hozzászólásom mostmár törölhetö (okafogyott lett).A link ide mutatott!
(#) Cuii válasza masi1 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Köszönöm, és elnézést a kellemetlenségekért... Nekem is az első volt a google, aztán jöttem ide
(#) masi1 válasza Cuii hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Ha elakadsz a javitással azért jelentkezz ezen a fórumon.Remélem a rajz jó hozzá.
(#) Cuii hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Hi
Elakadtam...

Megcsináltam, hogy a kapcsoló rendszert és a rádió részt kivettem, szal mostmár csak extrém módba megy, mivel ezt csak erősítőnek használjuk(gitárokhoz).
Ez mind tökéletes, de a 2 hibája van a rajznak:

1: a végfokok teljesen másmilyenek...
Lefotóztam, csináltam sematikus rajzot is.
a kérdés: Hova kell bekötni a következőket?:
18 volt áram
17,5 volt áram
audio bemenet (extrém)
kimenet


2: A hangerő, hangszín és balansz állító modult nem tartalmazta a rajz.
Ezt hol kell rákötni?
a végfok bemeneténél, vagy a végfok kimeneténél?
és ezeket hova kellene rácsatlakoztatni a kártyára?
sajna sematikus rajzot ehhez nem tok mellékelni, hiszen a potik a marás felett vannak, de ha kell, leforrasztom a potikat és megcsinálom a rajzot.
(#) Cuii hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
a végfok másik oldaláról még egy kép

vegfok_2.jpg
    
(#) masi1 válasza Cuii hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Hangerö balance,hagszin midig a végfok elött van!A végfok ic bekötését lábkiosztás alapján is meg lehet keresni.Ráadásos az elküldött rajzom is tisztán jelöli.L

810.pdf
    
(#) Hurka hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Hellosztok! Apukám említette, hogy még nagyon régen valamelyik Ezermester vagy RT-ben látott egy cikket, amely az Apolló hangszínszabályzójának hatásossá tételéről szólt. Aki tudja melyik ez a cikk, kérem, írjon!

Üdv.: Hurka
(#) Hurka hozzászólása Júl 1, 2008 1 /
 
Üdv megint!

van egy kis probléma a rádiómmal(Apollo). az egyik csatorna a bekapcsolás után működik sokáig, majt elkezdi rángatni a hanszórót, megint működik tovább, rángat...
Mi okozhatja a hibát? (A végpanelt már újraelkóztam!)

Segítségateket előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Hurka
(#) masi1 válasza Hurka hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Inkább a kiskapcikat cseréld ki (tárcsakondikat), vagy végfok-ic.
(#) petemazi hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Üdv ismét, Elkezdett megint recsegni az egyik oldal, a jobb. Fogtam egy 1000 mukrós kondit, és odanyomtam a kimeneti puffer forrpontjára, és valamivel jobb lett. Hát odaforrasztottam a panel hátára, mindkét panelra raktam. De sajnos még így is éppen eléggé zörög. Az eredeti elkót bennhagytam. Szerintetek ez okozza a problémát, vagy egészen más hibaforrás után kell néznem? Van a hangszínszabályzó paneljén 2 odataknyolt ellenállat, azokon keresztül megy rá a jel. Erre gyanakodtam, de uyganúgy rádió álláson is zörög. Nem akarom az egészet újraelkózni, elég nagy meló lenne, sz@r a pákám, és lusta is vagyok mint a föld. Valami ötlet?
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Rádióról nem recseg egy pöttyöt se, szóval végfok hibát nem látok, mi lehet még?
(#) petemazi hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
Üdv ismét!
Lomtalanítás van, és mivel én nagy Videoton rajongó vagyok, ezért gyorsan felhoztam egy kidobott Apollót. A végfok szépen működik, jobban mint az enyém, a hangszín is jó. Viszont a rádió nem működik egyik sávon se, és baromira melegszik a trafó. Tehát ilyen 10 perc zenélés után alacsony hangerőn tojást lehetne rajta sütni. A graetzek nem melegednek, én arra gyanakodtam. Mi lehet a baja?
(#) Imi65 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Maga a trafó is lehet hibás.
(#) petemazi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Majd mérek rajta áramerősséget, szekunderen és primeren is. Egyelőre nem érek rá sajnos.
Viszont előbb mértem a végfok tápfeszét, terhelés nélkül 14 voltot mutatott. Elvileg 17,5-nek kéne lennie. Lehet, hogy mégis trafó/graetz?
(#) Imi65 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
A 14V mindenképpen kevés.
(#) Stockton24 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!
A címben nevezett rádiókészülékem hosszú évek után azt csinálja, hogy a bekapcsolást követően pár percnyi működés után hirtelen elhallgat, majd akkor jön vissza az adás, ha a "Széles sáv" gombot benyomom majd kinyomom. Ezt meg lehet csinálni 4-5 alkalommal, az eredmény pár percig hatásos, majd utána már ez sem segít, teljes áramtalanítás szükséges.
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki hasonlóval, illetve ha igen, akkor milyen megoldást javasoltok?
Sajnos nagyon alapszintű a tudásom e téren, de bármilyen segítséget szívesen veszek.
Köszönettel:
István
(#) EcoPityu válasza Stockton24 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Szia!
Eléggé kontakthibás kapcsolósornak tűnik a dolog!
Ez persze nem meglepő egy ilyen korú készüléknél...
(#) Stockton24 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Szia!
Mi tudok tenni ilyen esetben?
Köszi!
(#) mikusz666 hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Syasztok! Hozzá jutottam egy Videoton Apollo rádióerősítőhöz Ra 4301 S! Kis apró hibái vannak amiket orvosolni kéne! Valaki esetleg tudna ajánlani egy rádiószerelőt aki még foglalkozik ilyen régi darabbal? Budapest vagy Keszthely Vagy Sopron környékén? Előre is köszönöm a segítséget! Üdvözlettel Mikusz!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem