Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   16 / 837
(#) gtk válasza Higgins hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Koszi.
Idézet:
„Milyne projecten dolgozol, és milyen alkatrészed van neked ami MLF44-es tokozású.”


Nincs MLF44 tokozasu alkatreszem,csak nem kaptam avr-ben PLCC tokozasut es azert kerdeztem ,...

Idézet:
„...gtk a neten való utánajárás (képek, méretadatok, stb) helyett hsz-ok sora óta azt kérdezgeti, hogy milyen foglalatba milyen IC-t lehet rakni?! OLYAT, AMI BELE VALÓ!!! Ennyi, és pont.”


Nezd,en nagyon sok mindent megnezek neten,nagyon sokat taplalkozom angol anyagbol is.Nem kerek kioktatast!Es amugyis nem ertem mit zavar az teged ha megkerdezem?
Latod van aki maskeppen fogja fel a kerdesem es valaszol.En is valaszolok amire tudok,anelkul hogy minositenem a kerdezot.
(#) Higgins válasza gtk hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
AVR-ben elég ritka a PLCC tokozás, biztos van, de én még nem találkoztam vele. A legelterjedtebbek a DIP, TQFP, SO kivitelűek. Egyébként miért szerettél volna PLCC tokozásút venni? A panelen ilyen szűk a hely, vagy mi indokolja ezt a tokozást. Máskülönben ennek a foglalattal való tervezés NYÁK szempontjából bonyolultabb, mintha vennél egy sima egyszerű DIP tokos AVR-t, pl egy ATmega32-est vagy, ATmega8-at, én pl. ATmega32-vel dolgozom már régóta.Ezekkel gyorsan lehet áramkört csinálni, a hozzávaló DIP tokokkal. Volt persze ATmega128-asom is, de azt nehéz volt beforrasztani, de perszel sikerült.

/Itt jegyezném meg, ha Norberto reagálna rá, hogy van TQFP64-re is fogalalat, de az szintén fejlesztési, programozási célokra való és nem kész áramkörökben. :yes:/

Üdv: Higgins
(#) gtk válasza Higgins hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Idézet:
„AVR-ben elég ritka a PLCC tokozás, biztos van, de én még nem találkoztam vele.”


Igen.En is csak 8515 es 8535-nel lattam PLCC tokozasut.

Idézet:
„Egyébként miért szerettél volna PLCC tokozásút venni?”


Azert mert kissebb helyen elfer es foglalatba lehet tenni,igy ki tudom venni konnyen ha szukseges.

Maradok 8515-nel asszemUgysem progiztam meg ilyet.
(#) árpix hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Sziasztok !

Képzeljétek GORY megoldotta a problémámat az ATMEGA8-as multiméterrel kapcsolatban amit megépítettem a labortáppal és nem működött a mérőke. Szóval elkerülte a figyelmemet ,hogy programbetöltés után az LCD csatlakozó 5-ös lábát LE KELL kötni NEGATÍV tápra ! és már működik is a műszerünk .Köszönöm Gory-nak és mindenkinek a segítséget az első AWR-es "projectemhez ".

Műszer.jpg
    
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Ez igen
A cooler min van?
Milyen technologiaval csinaltad a nyakot?
Kivancsi vagyok a meroke mega8 oldalara !:yes:
Ja, es mit mer a 7szegmenses?

Idézet:
„programbetöltés után az LCD csatlakozó 5-ös lábát LE KELL kötni NEGATÍV tápra !”


Ha itt a RESETre gondolsz,akkor az egetes alatt IS lehet 10-val +ra kotve!
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
A cooler a 3055-ön van. Rendelem a NYÁK-ot a RET-től (fényérzékenyet), kinyomtatom a rajzot A4-es pauszra lézerrel ,lefújom a rajzolatot Black Covering Spray-vel ,hogy szép fekete legyen, előhívom, kimaratom és leónozom. A 7szegmenses egy voltmérő ,addig volt a tápon míg az atmegás fel nem éledt. Az LCD 5-ös lába az atmega MISO lába.
én programozás után fix földre kötöttem.
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Idézet:
„Az LCD 5-ös lába az atmega MISO lába.
én programozás után fix földre kötöttem.”


Fura.Nekem a RESET van +ra felhuzva 10k-val mindig.Igy is epitem meg a dolgokat hogy azt mindig beleteszem.

Megneztem a kepeket.
A 7szegmenses meroke az sajat keszites?MCU-s?
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
pedig ez így működik.
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Es a reset lab nincs le/fel huzva sehova?
(#) árpix válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Itt a rajz http://www.electronics-lab.com/projects/test/022/index.html
a reset fel is van húzva tápra.
(#) Slope válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Na örülök, hogy megoldódott a problémád és végre műxik a V/A mérőd!

Mondjuk ettől én még befejezem a sajátomat
(#) árpix válasza Slope hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
OK ! azért kiváncsi leszek a tiédre is, ez azért tetszett meg első ránézésre mert egyszerre látszik a feszültség és az áram is.
(#) Slope válasza árpix hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
nálam is így lesz
ápropó, hágy bites AD van ebben az AVR-ben?
(#) árpix válasza Slope hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Igen tudom , nemtom most láttam ilyet először és miaz ,hogy AD ? na jó ez vicc volt ,mármint az AD !
(#) Gory hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Hi!

Csak a félreértések elkerülése miatt. Az LCD kijelző 5-ös lába lett a földre kötve ami az RW láb. Tehát nem lehet kiolvasni csak írni az LCD regisztereit. Igazából nem tudom erre miért van szükség, ha egyszer egy portbit is oda van vezetve az ATMEGA 8-ról. Gyanítom hogy ez azért van, mert a szoftverben elfelejtette ezt beállítani az emberünk, de nem tuti.
Én is meg fogom építeni, csak szerzek ilyen black covering spray-t mert a fotózáshoz nincs uv lámpám, a nyomtatáshoz meg elromlott a lézernyomtatóm.
(#) MaSTeRFoXX válasza Slope hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Idézet:
„ápropó, hágy bites AD van ebben az AVR-ben?”


10 bites AD van benne
(#) gtk válasza Gory hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Idézet:
„Az LCD kijelző 5-ös lába lett a földre kötve ami az RW láb.”

Igy mar maskepp hangzik
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Ezt a linket ismerem.
A 7szegmenses meroke erdekelt volna.
(#) Slope válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Akkor már értem a 100-ad kijelzést...
Én 8bites külső AD-t használok (mer ez van ), így nekem méréshatárváltás kell a 10mV(A) felbontáshoz.
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
megkeresem ! egy PIC-es kapcsi egyébként
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Megtaláltam ,itt a 7seg. 0-30-ig voltmérő
http://www.coolcircuit.com/project/meter/index.html
(#) Hurka válasza árpix hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Hali!

Honnan tudok infót szerezni az analóg-digitális átalakításról és az ATMEGA8 belső ad átalakítójáról?

Üdv.: Hurka
(#) Gory válasza Hurka hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Legkézenfekvőbben az adatlapjából, ha letöltöd az atmel oldaláról. Szerintem abban minden benne van ami érdekelhet.
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
Koszi a linket!
(#) davidov hozzászólása Dec 1, 2006 /
 
Sziasztok!

Akadt egy kis problémám az ATmega16 UARTjával.
Már három napja csak ezzel küszködök, és nem jövök rá a problémámra. Konkrétan nem csinál semmit.
Sajnos kezdő vagyok a témában, így azt sem tudom biztosan, hogy a hardverem jó-e, mert még nem csináltam ilyet, így nem tudom, hogy a hardver rossz, vagy a szoftver, vagy esetleg mindkettő.
Esetleg nincs valakinek egy egyszerű UARTos progija, ami mondjuk a beütött karaktert visszaírja, hogy legalább arról meggyőződjek, hogy a hardverem működik-e egyáltalán.
Nagyon hálás lennék a segítségért!
(#) gtk válasza davidov hozzászólására (») Dec 1, 2006 /
 
Szia.

Itt van nehany UARTos peldaprogi asmben.
(#) Gory válasza davidov hozzászólására (») Dec 1, 2006 /
 
A programozásnál a fuse bitet az órajelnek megfelelőre állítsd. Mert pl ha te 8Mhz-es órával járatod és az UART-ot ahhoz igazítod, akkor belső oszcillátort beállítva valószinűleg meg se nyikkan.
(#) davidov válasza gtk hozzászólására (») Dec 1, 2006 /
 
Hello gtk!

Köszi szépen a linket!

Kipróbáltam az első kis programot, és frankón ment, ezek szerint az én programommal van valami zűr. De legalább már tudom, hogy a hardver jó.

Gory: A fuse bitek jól voltak beállítva, de azért köszi hogy felhívtad rá a figyelmemet!
(#) vegyészmérnök hozzászólása Dec 2, 2006 /
 
Sziasztok! Most láttam az ATTINY13 adatlapján, hogy egy 10 bites ADC-t is tartalmaz, amit nem vártam volna egy 200 Ft-nál is olcsóbb IC-től. Azt szeretném kérdezni, hogy az ATTINY13-hoz lehet-e LCD kijelzőt kapcsolni, vagy tud-e kommunikálni PC-vel?
(#) Dudus válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
Ahogy nézem van 6 darab I/O portja, tehát LCD-t 4 bit módban tudsz vele kezelni és még marad is az ADC-nek 2 láb.

Itt elolvashatod részletesen, mit tud.
Következő: »»   16 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem