Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   117 / 489
(#) robing16 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Rendben! Az én távirányítóm így fog kinézni! Ezt most csinálgatom, szépen lassan, úgyhogy azért ilyen csupasz
(#) robing16 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Így van!

A bázis áramkörön, és a Propelleren is van egy IR vevő, ami külömböző csatornára reagál, amit a távirányító ki tud küldeni!
Igazából nem pont ugyanazokra, hisz ha épp időt állítassz, akkor a bázis kikapcsol?
Ugyan azt a jelformátumot kell használni, más parancsokkal!

Ezt Manchaster kódolással csináltátok?
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hello!
Beégettem a bázisba a progit és semmi infra jelet nem küld...Megmérem és 0 voltot mutat a műszer...Nem lehet hogy valami hibás ebben a programban hogy nem küld infrajelet?
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Nem egészen van így, csak majdnem: Phillips RC5 kódolással megy, a bázis és a propeller is figyeli az adást. Ha a címfigyelés is van a programban, akkor a bázis és a propeller címének meg kell egyeznie (van közös parancsuk). Természetesen az egyes funkciókhoz tartozó parancs kódoknak egyedieknek kell lenniük. A címfigyelés csak akkor lényeges, ha több készüléked is van, ami reagál az RC5 kódra. Pl két óra: nem lenne jó, ha csak egyszerre lehetne rajtuk időt állítani, hiszen minden óra késik vagy siet. Nincs két egyformán járó óra... Vagy a ki/bekapcsolás parancsra minden készülék (tv, cd, óra, vcr) egyszerre kapcsolna ki/be.

Szia

rc5dia.JPG
    
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
A bázis nem tud "küldeni" infra jelet, csak venni. A távirányító küd neki On/Off parancsot a POWER gomb megnyomásval. Ha ez nem teljesül, akkor bizony nem RC5 kódot küld az a távi. Szia.
(#) Hp41C hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Még egyszer felteszem a költői kérdést:

Miért nem használjátok a tavasszal feltöltött bázis áramkört és programot, amibe be van építve, hogy a vett infra parancsokat küldje el a PC-nek soros vonalon?

Egy vezeték bontása, két tranzisztor és néhány dióda, R, C elem beépítése az egész...

Nagyon nehéz így bemérni a három részegységet, hiszen az ember nem tudja, hogy melyik(ek) működnek jól, és melyik(ek) nem.

Amikor elkezdtem a propellert építeni, rögtön felszabadítottam a bázis uart kivezetését, hiszen nem volt semilyen infrás eszközöm. A PC -vel való kapcsolat lehetősége az óra szolgáltatásáit jelentősen megnövelte....

A kapcsolás és a program fent van a fórumon kb. március óta...

Sziasztok.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Az infra LED nem küld jelet a BP 103 felé... Mikor bekapcsolom nem világít az infra led , akkor lehet az a baj hogy nincs bent a bázisban az infra vevő? Akkor beültetem...Tehát elvileg ennek az új programnak úgy kéne működnie hogy az infra lednek csak akkor kéne világítania amikor bekapcsolom? Az nembaj hogy az LM2941 helyett most direktbe kapja meg tápról a 12 voltot a venti?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
Na végre. a lényeget is meg tudtad fogalmazni. A TSOPxxx infravevő kell ehez a bázisprogramhoz. Az már nem baj, ha az LM2941 most kimaradt, legfeljebb nem lesz stabil fordulaszám a propelleren, és vándorolhat a "0"-pont (index), jobbra-balra.
Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Tehát ha a TSOP nincs bent akkor elsefog indulni , ezzel a programmal?Ha beültettem a TSOP-t akkor egy ki-be kapcs ?
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Tehát a bázist összekötöd soros porton a géppel és onnan vezérled ? Vagy hogy?Nem értem mi értelme van , elmagyarázod?(bocsi a sok fárasztó kérdésért)
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
Nem kell ezt a bázist ki/be kapcsolgatni, az első elíndulásakor helyesen fog működni. Power be, és már megy is, Power ki és leáll. Ennyire egyszerű lesz a propeller programmal is.
Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Okés! Beépítem és írok!
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Bővebben: Itt
Programja
Rajza
Képek a beállító programról...
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Ráadom a clockra a tápfeszt elindul nem ír ki semmit...Ki be kapcsolom és semmi , mi baja lehet nem tudom hogy helyesen van e beforrasztva a TSOP elvileg mit kéne mérni a TSOP lábain?
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Igen! Pontosan ezért fogok full egyedit csinálni, így biztos, hogy nem fog más készülék reagálni!
Kérdés csak az, hogy is kell megoldani ezeket
Még gyúrom a tudásomat
(#) tony994 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
4,9 voltot és 4,1 voltot mérek ez normális?
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
A két szélső láb között 4,9 voltot mértem és mikor megnyomom a POWER gombot lesik egy kicsit...De az óra nem kapcsol be..Mi lehet a baj?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
Ez esetben még mindig nem megy az index vezérlése. A propeller azért indul el, mert hiányzik az LM2941. Így az a tápfeszre máris pörög. Én úgy látom, ebben a felállásban nem is kell a bázisnak URC-s nek lenni egyelőre, hiszen csak annyi a szerepe, hogy az index infra LED működését bekapcsolja, ill. ki és a forgótrafót vezérlelje. Vissza teheted a régebbi bázisprogramot.
Mérd meg a index infra működését is. A TSOP... Out pontján jól, csak szkóppal látnád mi zajlik éppen.

Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Az index LED -nél 0 voltot mérek!
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Két órám van - egy propeller és egy Wand - jól irányíthatók egymástól függetlenül.
Az RC5 32 berendezést tud megkülönböztetni és mindegyiknek 64 (az RC5X 128) parancsot tud küldeni. Nem tudom mikor lesz 32 órám...
Mindez a 36kHz frekvencia. Lehet más frekvenciát is használni pl. 56kHz.

Az RC5 távirányító adó és az óra vevvő programjai készen vannak, működnek....

Szia
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Engem a kihívás az, ami mozgat! Nem elkészíteni szeretném, hanem létrehozni
Nem tudod véletlenül, hogy lehet a PIC-el 30KHz-es órajelet létrehozni úgy, hogy azt szaggatva TSOP1830-as tudja kezelni?!

Hello!
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Hát ez az, amiről beszéltem... Önnállóan megírni, az bizony kihívás. Két programot egyszerre kell fejleszteni. Kell valami, amivel le tudod tesztelni, hogy az adás vagy a vétel a hibás...

A távirányító programja pont ezt csinálja 36kHz-cel, a TSOPxx36-tal lehet venni....

Szia
(#) tony994 hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Valami nem jó a bázisban , holnap megcsinálom rendesen próbanyákon!
üdv!
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Igen, gondoltam!
Sajna még a Timer0 és a többi Timer működését nem nagyon értem! Ez is kihívás!
(#) Kocska hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok.

Azt hiszem találtam az RTC verzióhoz egy olcsó/jó elemtartót. Világítós öngyújtó elemtartója, ha jól emlékszem valami 90Ft volt, és még elem is van bent. Méretei: 14*9*6 (elemmel együtt 8) mm
(#) zoly15 válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hali!
Engem is érdekelne.
De honnan tudja a PIC ha visszafelé kell tekerni hogy visszafelé számoljon?

Üdv!
(#) robing16 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hello! Nem értem a kérdést! Visszafelé tekerni? Visszafelé számoljon?!

Fogalmazd meg egy kicsit tágasabbra a kérdésed! Sziasztok!
(#) zoly15 válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hali!
Vegyünk egy példát.
Ha te tekersz egy tekercset és véletlenül rámegy a huzal a meglévő sorra, de nem oda kéne mennie. Egy kört visszatekersz, megigazítod megy ugyan úgy tovább..
Ekkor a visszatekerésnél is előrefelé számol?
Így gondoltam..
OFF vége..
(#) robing16 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hello!
Jah, értem! Azt nem tudtam, hogy a tekercselőről beszélünk

Tegyük fel, hogy van egy olyan Nyomógomb a készüléken, ami befut a PIC-be! Erre a nyomógombra rá lehet írni, hogy AMÍG be van nyomva, azaz TRUE addig lassan hátrafele forgassa a léptetőmotorokat, illetve ha jól tudom, akkor a TMR0-át be lehet állítani, hogy visszafele számoljon!

A TMR0-nak az INT bemenetét én úgy gondoltam, hogy kihagyom, nem teszek bele optocsatolós jeladót! Inkább bemérem, hogy mennyi lépés után tesz meg a motor 1 teljes kört, és a program fogja számolni a fordulatot!
így a nyomógombra azt írom, hogy a számlálót csökkentse 1-el, ha a motor megtette a kört!
Hihetetlen, hogy egy PIC-el mi mindent meg lehet oldani! Még tervezői fázisban van, hamarosan meg kell csinálnom, mert iszonyat fontos lesz!

Ha van még kérdés, várom!
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hp41C
Megvan
Tegnap este olyan hajnali 1-ig azon gyúrtam, hogy meglegyen a TMR0-val generált 30KHz...
Az a fura, bár ez logikus, hogy a villogó példaprogira rátettem késleltetéssel a 30KHz-es jelet, így majdnem úgy viselkedik mint egy IR adó!

Lehet látni, hogy amikor a 30KHz-et állítja elő, a késleltetés sokkal hosszab, mint amikor 0 állapotban van! Magyarul lehet látni, hogy a rengeteg megszakítás azé fogja a prociát!
Következő: »»   117 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem