Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   116 / 489
(#) tony994 hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Megtalátam az univerzális távirányítómat beállítottam az előttem leírt Philips kódot a kikapcsoló "powergomb " -ot ha megnyomom átvált valami óraszerőségre...Valaki eltudja magyarázni hogy univerzális távirányítón melyik gomb mit csinál?
(#) janocsi válasza callmaci hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia Callmaci!
Egy bázis programot, amelyet URC22B-hez forditottam most, egy tömörített állományban feltöltöm Neked. Benne van a forrásfile is. Szia.

Bazis_URC.rar
    
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia Tony994!
Szinte lehetetlen használható információt adni egy "ismeretlen" univerzális távihoz. Itt a H.E.-n találsz olyan topikot, amely foglalkozik univerzális távikkal, keress rá, hátha szerencséd lesz. Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia!

URC22B erre a keresésre ezt a képet kaptam , pontosan ugyanilyen mint ez (kinézetre) , most már előrébb vagyunk?

829_1_300.jpg
    
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia Tony994!
Előrébb lehetünk, ha végig próbálod az összes gombot, melyik milyen hatással lesz az órára. Sok tényező befolyásolja a működés feltételeit, Meg kell egyezni a bázis, ill. a propeller programokban a távi cimével, hacsak a cimfigyelést ki nem kapcsoltuk a fordítások előtt. A keys.asm-ben minden funkciót a távi kódjaira át kell írni, különben nem sok írányitható funkciót érünk el, stb. Szia.
(#) tony994 hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Szia!

Csak a POWER gomb működik.. Az is csak annyit csinál hogy leveszi a feliratot de forog tovább....Majd holnap megnézem , és égetek bele valamit de ma már semmi kedvem PIC -ezni.. Majd reggel.

üdv!És köszi az eddigi segítséget!
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok!

A bázis és a propeller fordításakor a ugyan azt a keys.asm állományt kell használni.

Sziasztok.
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia!

Az új bázis - az áramkör kis átalakítása után - tudná, amit szeretnél. Itt már leírtam.
Vicsis társunk is töltött fel egy eszközt, amivel megjeleníthető az infra parancs.
Van itt egy cikk a Girder-ről is. (A teljes parancskeretet alakítja számmá. abból "fejben" kell a címet és a parancskódot kihámozni.)

Szia
(#) callmaci válasza janocsi hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia Janocsi!
Azt se tudom hogy köszönjem meg neked,nekem amikor nem megy valami akkor azt pihentetem.
Így inkább kimentem műhelybe,új órához való forgó és állórészt tekercselni.
Lehet ezt az óra őrületet még fokozni?
Milyen pic-et rendeljek hozzá vagy maradjak 16F628A-nál.
És Hp41C-nek is szeretném megköszöni,mert rá szeretnék jönni hogy hol bénáztam el.
Szia Janocsi és mégegyszer nagyon köszönöm.
(#) Hp41C válasza callmaci hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

- Ha ragaszkodsz a hagyományokhoz, akkor inkább 16F648A a báziba és a propellerbe valamint a távirányítóba.
- Ha egy kicsit szereted a kihívásokat, akkor 16F88 a bázisba, 16F648A vagy 16F88 a propellerbe,
- Ha még jobban szereted, akkor a propellerbe 16F886. Át kell tervezni az áramkört.
- Ha igazán nagy tudású órát szeretnél, a propellerbe 18F2620. Ez még nálam sem indult be, de már a szimulátoron a működés jeleit mutatja....

Szia.
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Betöltöttem a hobbielektronika < propeller clock cikk -ben található PROP hex filét villog ahogy kell de mikor nyomom a univezális távirányítómon a kikapcs gombot akkor gyorsabban villog a szöveg...pedig szöveg módban kikapcsolta úgy hogy a szöveg nem ment , de a propeller forgott...Esetleg nem tudsz módosítani a ÓRÁN hogy ne keljen beállítgatnom , hanem mondjuk beállítasz mai nap 12:00 (digitális mód) , és én 12 órakkor bekapcsolom a clockom és akkor nem kell hozzá távirányító , persze akkor légyszíves kivenni azt a módot hogy villog ...

üdv! >
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Már el is késtem....
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Semmi baj! Akkor egy 13 óráról indulót tudsz csinálni?
üdv!
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Nekem egy 12:49:37-kor induló kellene... :banplz:
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Néhány univerzális távirányítót megvízsgáltam, amelyek mind az URC22B családban tartoznak. Két álltalánosan forgalmazott saját ilyen eszközöm van. Sajnos sokban eltérnek egymástól. A "szélesebb sokgombos" verzió az, amelyel nem sok gond van a felhasználását illetően, ha minden funciót szeretnénk használni.
A félreértések elkerülése végett, feltöltöm a "hasonló" távikról készült képet.

URC-k.jpg
    
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Igen megvan ugyan ilyen a távirányítóm mint ami bal oldalon van , de megnyomom a POWER gombot és nem kapcsol ki... ( most óra funkció van a PIC-ben) lehet az a baj hogy a bázisban nincs bent a infra érzékelő?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
Ennél sokkal összetettebb a problémád... Nem csak a propellerrel van a gond, hanem a bázis program sem értelmezi a POWER parancsot. Olyan bázis és propeller programokat keress a topikban, (van bőven), amelyek bíztosan ezzel a távival tudnak együttműködni. Nem lehet össze-vissza cserélgetni a programokat, meg kell egyezni a távihoz rendelt parancsoknak.
Ezeket égesd be, azután meglátjuk.
(Ha kikapcsolod az órát, nincs áram alatt, akkor automatikusan 12:00:00 időröl índul el).
Szia.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
A tekercselőt egy rossz akkus fúróból gányoltam, külön kivezettem a motor kapcsait, amit egy külső PWM szabályzóval + pedálos kapcsolóval hajtok.
A számlálást nem kell gondolom bemutatni, számológép + reed szenzor kombináció.
A másik képen látható az eredmény (szerintem nem lett rossz , kb 1 mm a légrés, és nem ér bele!)
(#) tony994 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Nagyon szépek a tekercseid! :eek2:
(#) robing16 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Igen! Tényleg szépek!
Ötletem a Cellux ellen egy körömlakk! Ami nem tartalmaz metálos csillámlemezeket, és egyéb hasonló vezetőképes anyagokat!

Jelenleg én egy komplett vezetővel ellátott tekercselőt építek, léptetőmotoros PIC-es vezérléssel! Ha valakit érdekel, felrakom majd az elkészült képeket!
(#) tony994 válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Engem érdekel ha elkészültek!
üdv!
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hello!
Rátöltöttem a távirányítómhoz való prgoit működik , csak hogy tudom átvenni digitális kijelzésre? Vagy felraksz egy olyat ami URC22B távirányítóval megy és digitális?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
Nem tudom mit töltötté rá? Bázist. propellert? Jó lenne tudni, mi az ami működik. Ha a bázist már "rendbe raktad", akkor van itt egy állomány feltöltve, (ez már az újabb verziós), találsz egy hex állományt URC-hez, égesd be.
Itt:
Szia.
(#) Hp41C válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

Legegyszerűbb, ha Te magad módosítod a programot...

A kezdő időt a "why do clocks always start" "at 12:00 ?" szövegeknél található utasítások állítják be...


Szia
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Hello!
A bázis áramkör PIC "szoftverén" is kell változtatnom?
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Köszi a tippet, de ami azt illeti, nem komolyból írtam, amit...
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

A transzformátor és az index led kikapcsolása, bekapcsolása a bázis feladata. Ahhoz, hogy ezek működjenek a bázis programjának is azokra a paramcskódokra kell reagálnia, amiket a távirányító küld. A bázisban is kell, hogy legyen infra vevő...

Szia.
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!

De ha belessz dobozolva akkor vezessem ki?
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia!
Feltudod nekem tölteni mind a bázis mind a propellerhez való állományokat hex-ben? prop_sec.HEX állomány lett beégetve .
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Szia Tony994!
A választ már Hp41C -től meg is kaptad. Az URC-s bázis hesz állományát itt találod.
Ebben:
Éppen az előző H.sz-ben van a propelleré is, vagy nem olvastad el végig?.
Szia.
Következő: »»   116 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem