Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   17 / 837
(#) vegyészmérnök válasza Dudus hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
Köszönöm a választ. Most már találtam megoldást PC-s kommunikációra is.
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Idézet:
„hogy nézem van 6 darab I/O portja, tehát LCD-t 4 bit módban tudsz vele kezelni és még marad is az ADC-nek 2 láb.”


Es az LCD RS,meg az E(nable) laba...?
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Jól beszélsz!!



Benéztem, bocs.
(#) Dudus válasza Dudus hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Akkor maradnak azok az LCD-k, amik soros porton kommunikálnak. Oda elég 2 I/O port. Csak le kell programozni, mivel ezen ha jól láttam nincs USART.
(#) DRKonor hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Csinált már valaki VB-ben sorosport komunikációt ATmega-val?
Van a mikrokontrolleren egy egszerű fesz mérő program, ami LCD-re kiírja az aktuális értéket és ha soros vonalon küldük egy parancsot elküldi az értéket. Bármely terminal programmal gyönyörűen müködik. VB-ben készítettem egy tesztprogit ami elküld egy szöveget és megjeleníti az ATmega az LCD - gyünyőrűen működik!
Most jönnek a gondok: parancs elküld VB-ben és válasznak visszakapom az elküldött parancsot.
Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben??
(ATmega->Bascom, VB-> MScomm32.ocx)
(#) Gory hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
ITT van egy megoldás, ahol az LCD-t eegy shift regiszterrel vezérlik. Így összesen 3 láb kell a vezérléséhez.
(#) vegyészmérnök válasza DRKonor hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Ez a VB-s soros port kommunikáció engem is érdekel. Tudnál küldeni valami példa programot, leírást, linket stb. hozzá? XP alatt hogy lehet megoldani (gondorom a soros porthoz is kell valami DLL mint a párhuzamos porthoz...)?
(#) tibi0531 válasza DRKonor hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 

Ha a Bascom pogi rs232 megszakítást használ akkor a gond lehet az, hogy a szöveget (parancsot) nem csak a 13-as (kocsi-vissza) karakterrel zárod, hanem a 10-el (soremelés) is és emiatt minden parancs után a soremelés generál egy újabb megszakítást.
(#) Dudus válasza Gory hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Ötletes!! csak sok idő megy el a kijelzésre (szerintem) De biztos csomó esetben nem érdekes.
(#) DRKonor válasza tibi0531 hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Ha kiírom Excel cellába a beolvasott adatot akkor visszajön az elküldött parancs 3 betüjéből kettő plusz egy soremelés. De én a parancsot egy sima 13-as karakterrel zárom. Ha 13 -as nélkül küldöm el akkor visszajön a komplett parancs. Kaptam egy fülest hogy a Cheapcomm progi pont e hiba kiküszöbölésére lett kitalálva, de XP alatt a telepítő meg se nyikkan.
Már 4 napja ezen pörgök és nem akar összejönni!
Most hogyan tovább
(#) DRKonor válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Mivel én is csak próbálkozom ezért a példa progi végett látogass el a Bascom weblapjára, ahol az Appilaction notes allatt megtalálod a sorosport használatát VB-ben.
(#) vegyészmérnök válasza DRKonor hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Kösz. Jó ez az oldal, sok hasznos dolog van itt. Egy kicsit el kell mélyednem benne...
(#) Ven hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Sziasztok!
Egy olyan programozót és letöltő programot keresek, ami tudja az összes at89c/s -es mcu-kat is. Esetleg elég, ha az összes ISP-et tudja. Régebbi verziót találtam, de az kb 5db régi fajta at89c-st támogat. Létezik egyáltalán ilyen új verzióban?
(#) Prinner válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Sziasztok!
Nem tud valaki valamilyen utasításkészletet+leírást vagy mintaprogit AVR assemblerhez? Még csak most kezdek foglalkozni az Atmel-lel és eddig csak PIC-re írtam programot Assemblerben.
(#) potyo válasza Prinner hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Az adatlapjukban nincs benne az utasításkészletük?
(#) tibi0531 válasza potyo hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
A googli a barátod

Link
(#) vegyészmérnök válasza DRKonor hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Nekem működik az ADC -> COM Port -> Excel feszültség mérőm Attiny13-mal. A kapott adat utolsó két karakterét (tab és soremelés) legyalulva kapásból ábrázolja is a mért pontokat. 80 mérés/sec sebességet tudtam elérni vele.
(#) Stefy hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Sziasztok !

Keresek olyan embert aki tudna ATMELT égetni progi és Atmel van" csak" össze kellene rakni őket !
Érdekelne egy komplett programozó leírás is !!

Köszönettel Stefy
(#) vegyészmérnök válasza Stefy hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Milyen típust kellene programozni?
Programozó leírást találsz a fórum elején.
(#) THT hozzászólása Dec 19, 2006 /
 
Helló!

Tudom olvassak vissza.... de nincs időm most átolvasni a fórumot, valaki légyszi adjon 1 ötletet!

Építettem egy áramkört, egy ATmega8515-el
(#) THT válasza THT hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
tehát építettem....

http://www.hoelscher-hi.de/hendrik/english/dimmer.htm

itt látható.

Letöltöttem bele ponyprog2000-el a linkelt oldalról elérhető

DIMMER.HEX -et. Letöltés sikeres, szerkentyű elindul, de nem működik

A cucc arról szólna, hogy egy külső soros jelfolyamból (DMX512 *rs485/250K baud) vezérel 8 csatornányi fázishasításos fényerőszabályzót.

Nos a cucc elindul, de folyton hibát jelez azzal, hogy niincs DMX jel, vagy van, de nem jó a címzés.

Áramkör jól van összerakva, és üzemképes, másoknál működik a kapcsolás...

Viszont van az oldalon egy utalás, amit én nem csináltam meg:

The 8MHz crystal has to be selected as clock source by changing the fuse bits.

Nos ezt nem tettem, és nem is tudom hogyan kell ponyproggal...

Kérdés, hogy ez okozhat e ilyen hibát, vagy ha ez lenne a hiba akkor teljesen használhatatlannak kéne lenni az áramkörnek???

Légyszi árulja el valaki, hogy fenti beállítást hogyan tudom eszközölni!

Mint az eddigiekből gondolom kiderült, még sosem programoztam AVR-t, sőt semmit, úgyhogy szájbarágósan légyszi!

Bocs a kuszaságért, segítséget előrre is köszi!
(#) MaSTeRFoXX válasza THT hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Tehát be kell állítani 8 megás kvarcra, alapból a belső 1megás oszcillátorról jár, valószínűleg ezért nem megy a kommunikáció normálisan.

Én legalábbis nem ajánlom a ponyproggal való fusebit állítgatást, mert ha minden igaz invertálva vannak, a pipák. Tök könnyen ki tudod zárni magadat az AVR-ből. Nekem sikerült is.
Ajánlom a [link=http://avr.tavir.hu]http://avr.tavir.hu[/link] oldalt, ahol meg lehet találni a Bascom-avr nevű programot, igaz basic-ben lehet vele programozni, de a felprogramozott AVR fusebitjeit lehet vele kultúráltan állítgatni.

A bascom-avr használatáról szintén azon az oldalon találsz leírást.

Vagy valaki majd jön segíteni ponyprogban
(#) davidov válasza THT hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Így van!

Ha nem állítod be, hogy ne a belső 1MHz-es oszcillátorról menjen, akkor biztos nem lesz jó.
Mostanában nem használtam a PonyProg-ot, ezért inkább olvasd át ezt, mert nem akarok hülyeséget mondani.
(#) THT válasza davidov hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
urak köszi köszi!

Én meg naivan azt hittem hogy akkor nem tudnám írni olvasni sem a cuccot....

Na majd próbálkozom aztán jövök

Az a nagy gondom, hogy nincs (számomra) egyértelműen megjelenítve a ponyprogban hogy mi mit jelent, csak ilyen CKSEL1, CKSEL2, stb-ket látok, hogy mitől hány Mhz, lesz, azt nem tudom

Kicsit felkészületlenül álltam neki, majd olvasok kicsit ha nem vágja fejből valaki!

(#) THT válasza davidov hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
nnna... olvastam, állítottam, megy. Még nem tökéletes, de legalább komunikál!

Köszi szépen a segítséget!
(#) IMi hozzászólása Dec 22, 2006 /
 
Hello!
Szeretném a mega8-as avr-t fesz.mérésre befogni. Ehhez kérnék segítséget ill. infót. Bascom-ban már próbálkoztam , szimulátorában műkodött is rendesen, áttöltve az avr-be viszont csupa nullákat írt az LCD-re.Tehát amire szükségem lenne az az hogyan kell bekötni, működésre bírni a chip adc-jét? A neten néztem de nem találtam példa kapcsolást, progi (bascom).
Előre is köszi!
(#) vegyészmérnök válasza IMi hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Szia! Az avr.tavir.hu oldalt biztos ismered ha Bascommal próbálkoztál. Itt érdemes elolvasni a kisebb AVR chipekről szóló írást, mert ott pont ADC-hez van példaprogram, igaz ATtiny13-hoz. Szerintem az lehet a hiba, hogy rossz csatornát adhattál meg. Az adatlapban meg kell nézni, hogy melyik ADC csatorna melyik lábnak felel meg.
(#) IMi válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Hello!
Köszönöm a segítséget! Valóban ezt az oldalt ismerem,innen indultam. Megoldódott a problémám: Start Adc helyett Start Ac-t írtam
Valahogyan mindig elsiklottam felette, ráadásul a bascom sem jelzett hibát .
(#) DRKonor hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Hali!
Épp grafikus kijelzőre írok drivert, de vátozó kiírási gondjaim akadtak. Valószínűleg csak nem látom a fától az erdőt, ahogy szoktam. :buck: A hiba jelenség: kiírom hogy 1235, eddig ok, majd növelem 1-el és 1350 magasságába eszméletlen krikraksz és indulunk ismét 1235 környékéről.
A program ATMega16-ra készült, az ASCII karaktereket a flashben tárolom (5x7) 32-127-ig definiálva. A program részlet:

void putvalue(unsigned char x, unsigned char y, int value)
{
unsigned char *str;
itoa(value,str);
while (*str) {
putchar(x,y,*str);
x+=6;
str++;
}

}
A karakter kíró fügvény def-je:
void putchar(unsigned char x1, unsigned char y1, char c)
A mutató típusokkal sosevoltam kibékülve! Ha kell több infó szóljatok, és ha van valakinek ötlete, javaslata, vagy tapasztalata azt kérem ossza meg velem!
Elöre is köszi!
(#) Spooky hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Sziasztok!

Építettem egy infra adót, mely a következő képpen működik:

START: 9ms-ig villog a led + 4,5ms nem villog
Logikai 1-es : 4ms villog + 2 ms nem villog
Logikai 0: 2ms villog + 2 ms nem villog

Egy csomagban 1Byte adatot akarok küldeni

A vevőhöz egy TSOP1736-ost használok. Erről azt kell tudni, hogy 0-ra huzza az OUTPUT lábát, ha előtte egy infra LED villog 36KHz-cel, egyébként bedig logikai 1-es van a lábon.
Az adó teljesen jól működik, mert kimértük oszciloszkóppal. A TSOP1736-os lábán is helyesen jelennek meg az adatok. Egyszerűen csak nem tudom lemérni őket, mindig rossz valami. Nem tud valaki segíteni? ATmega16-ost használok a vevőben.

Csatoltam a vevő eddig megírt progiját.

Előre is köszi

Spooky

vevo4.asm
    
Következő: »»   17 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem