Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   9 / 42
(#) PTomi14k válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem, a CD bemenetre próbáltam...de egyiken se működött
(#) tomzon hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van 2 régi Videoton hangszóróm, de a gumija az már szét van mállva. Vettem új gumikat. A régi maradványokat mivel célszerű leszedni a membránról? A fémet azt lecsiszoltam tisztára.
A felrakásnál milyen ragasztót ajánlotok? Mert nekem egyik azt mondja pálmatex, a másik ember meg technokol.
Hogyan célszerű azt felrakni, a központosság miatt?

Előre is köszike a válaszokat.
(#) pl13 válasza tomzon hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Először nem mindegy milyen habszélt veszel rá, mert a SAL-féle kínaiak méretezésben nem illeszkednek a Videoton membránjaihoz, és a paramétereik is sokkal rosszabbak.
plmatexel ragasztható, de nem könnyű szépen megcsinálni, technokol reménytelen, lehet még nagyon vékonyan kétkompenensűvel is. Központosítást kézzel kell megoldani, mert a porvédő levétele nélkül esélyed sincs rá.
A régi habszélt és ragasztót le kéne kaparni a membránról...
(#) tomzon válasza pl13 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köszike.
Ez ilyen SG20 tipusú somogyi elektronikás hangszóró szövet. De méretre rámegy megnéztem.
(#) pl13 válasza tomzon hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem jó rá.
(#) tomzon válasza pl13 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Fura.
De mért nem? Pedig átmérőre jó.
Vagy esetleg anyagra nem jó minőség?
De, akkor mond milyet ajánlotok, és hol lehet beszerezni? Mert itt csak ilyenek mennek.
(#) Robi85 válasza tomzon hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Simán jólesz. Nekem is rosszak voltak a Vidi szélek. Vettem SAL-osat köszöni szépen már 3 éve szól vele. De lehetőleg ugy rakd rá hogy a habszél belső pereme a membrán alá kerüljön. Egy az hogy szebben néz ki és könyebb középre igazitani.
(#) tomzon válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Persze. Ez csak természetes. Mindegyik vidin amit láttam alatta volt.
(#) ngyzoli válasza PTomi14k hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Akkor erre az esetre nincs ötletem... :nemtudom: Márpedig ha mindkét készülék üzemképes külön,akkor működnie kell.Esetleg kérj meg a környezetedben valaki hozzáértőt,aki segít ebben.
(#) didyman válasza PTomi14k hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Lemezjátszókorreekció nem csak mélyen, de magas frekin is van. A 47nF sorosan itt semmit nem jelent, lehet sok, lehet kevés és főleg értelmetlen. Egyszerűen ne ide kösd.
(#) djyuri válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
HY

Amit simán pl a vaterán lehet venni,azokat tettem rá (több tucat 20-30cm) vidi,akai szórókra és tökéletesen jók voltak. De hogy azok sal vagy mik,azt nem tudom. A peremek 90%-a SJA nevezetű vaterás tagtól van.
Nagy ritkán gumisat is tud,de erre nem jó appellálni...szivacs van,az jó.
(#) pl13 válasza tomzon hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Sem anyagában sem méretezésében nem jók Videoton hangszóróhoz a SAL habszélek, Az átmérő nem stimmel, ugyanis nem felülről, hanem alulról kötődnek a membránszélek a Videoton hangszórónál, az anyagról meg ne is beszéljünk, kb feleannyi ideig lesz egyben a kínai szél, mint a magyar, és elrontja a hangszró paramétereit, kb. kétszer megasabbra kerül a rezonancia pont, mint eredetileg volt, ezzel a jósági tényezőket is használhatalan magasságokba házza fel, és az átvitelen is ront középtartományban, mert a SAL habszél újabb rezonanciaákat hoz a képbe.

Hangszórót javítani, gyakrolatilag akármilyet, ha csak lehet, inkább H2000-es alkatrészekkel kell.
(#) tomzon válasza pl13 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
És olyanokat hol tudok beszerezni, vagy hogyan kell keresni?
(#) Zupp87 válasza tomzon hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Hangszóró beszerzési hely iránt érdeklődnék, a specifikációkat itt leírtam. A segítséget köszönöm szépen!
Üdvözlettel: kovidivi.
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Most mire akarod használni? Mert lehet hogy nem a wattok a lényegesek épp.
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Akkor maradok ebben a témában.
Egyértelműen nem a wattok számítanak, tudom nagyon jól... De van egy 70w-os erősítőm, és ha azzal hajtok egy 40w-os 110dB-es hangszórót, könnyen szétküldhetem... akkor inkább egy 120w-osat raknék be, mondjuk 90-95dB érzékenységgel... Végülis ugyanazt érném el majdnem mindkét esetben hangnyomás tekintetében (nem számoltam utána, ki lehet javítani , de csak tippelek!) , de nem nagyon találok sem nagyon érzékeny hangszórót, sem pedig elég terhelhetőt... Ezért keresek egy aranyközéputat... Az talán járható... Szerinted?
Bár elgondolkozva egy nagyon érzékeny hangszóró is megtenné, csak én szeretem túlméretezni a dolgokat... Hangszórónál ezt még jobban betartom, mert időnként cserélni kell, és az pénz... Szeretem a strapabíró dolgokat. Plusz tudom, hogy az erősítőben van még bőven tartalék, és mindig bennem van az érzés, hogy lehetne nagyon hangnyomás is
Üdv!
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Hát azért nem olyan könnyen, ha normálisan van tervezve az a hsz mechanikailag, akkor nem lesz baja ha kicsit nagyobb terhelést kell elviselnie. Elektromosan, míg nem torz a jel, a névleges érték többszörösét is kibírja.

Egyébként, igen, tévedsz, a bemenőteljesítményt duplázva elvileg 3dB-vel lesz nagyobb a hangnyomás, persze a kompresszió miatt ez az érték mindig kevesebb, mint 3.

Ha érzékeny és terhelhető hangszóró kell, akkor nézz szét Eminence hszek körül, azok teljesítik ezt a két feltételt, viszont nem jó a mélyátvitelük, és a középtartományuk igazán.
Ha jó mélyközéphsz kell, ami még terhelhető is, és a mélytartomány is fontos, akkor meg egy kevésbé érzékeny hszt kell dupláznod.
(#) zenetom hozzászólása Júl 16, 2009 /
 
Hali!
Videoton HA25 / 10 K adatait keresem, főleg azt hogy mennyi az alsó freki határa és mennyi a maximum magas frekije egy tl dobozban.
(#) pl13 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Hát ez bizony a TL-től függ.
(#) zenetom válasza pl13 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Olyan 50 liter körüli...
(#) pl13 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Liter? TL-nek hossza van, merthogy egy cső. Remélhetőleg minél egyenesebb.
(#) zenetom válasza pl13 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Nem szedtem még szét, de dimenzióban 50 liter körüli. A hossza 180 cm lehet (2*90cm).
(#) pl13 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Értem, ahhoz hogy közelítőleg meg lehessen saccolni mire képes a TL-ed, több infó kellene a belső méretekről, és nagyon fontos a kilépőnyílás, forduló kialakítása is.

Kicsit kevésnek tartom az 50 litert egy 250mm-es hangszóróhoz, 180 centi hosszon. A keresztmetszet nem lehet túl nagy..

Egyébként, a hangszóród ehhez hasonló paraméterekkel rendelkezik:

Name: HA25-451A
Fs = 24,72 Hz
Qms = 3,96
Vas = 178,8 liters
Cms = 0,955 mm/N
Mms = 43,4 g
Rms = 1,702 kg/s
Xmax = 4, mm
Xmech = 7,5 mm
Sd = 363,1 sq.cm
Qes = 0,864
Re = 6,4 ohms
Z = 8, ohms
BL = 7,066 Tm
Qts = 0,709
no = 0,301 %
1-W SPL = 86,94 dB
(#) zenetom válasza pl13 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Durván 25x23 cm és ez van felezve, a kilépő nyílás az 10 x 20 cm.
(#) magellan4 hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Üdv!
Szeretnék venni egy sony házimozi erősítőt mivel az itthoni asztali dvd lejátszóm behalt, amiból csak az erősítő részét használtam. Találtam is jót viszont az 8 ohmra van tervezve.
A megmaradt hangszóróim viszont csak 6 ohmosak.

Ha ezekkel használnám a 8ohmos erősítőt mennyire károsítaná azt olyan 30-40%os hangerőn. Illetve ha sorba kötnék vele egy 2 ohmos ellenállást segítene az valamit rajtam?

Üdv
Jobbágyi Ádám
(#) pl13 válasza magellan4 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Idézet:
„Illetve ha sorba kötnék vele egy 2 Ωos ellenállást segítene az valamit rajtam?”

Nem, az csak rontana.

Idézet:
„A megmaradt hangszóróim viszont csak 6 Ωosak.”

Hát ha tényleg 6 ohm, elvileg nem lesz baj, de ha olyan pl. mint a Focal egyes hangsugárzói, hogy 8 ohmosként 1ohm körüli minimumimpedanciát produkáltak, akkor akár még baj is lehet.
(#) draco31 hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Hali.

A kérdésem nem nagyon vág a témához, és ezért ezer bocsánat, de ezért nem akartam új témát nyitni, és nem is találtam megfelelőbbet.
A mellékelt képen lerajzoltam egy hangszóróbekötési módot, jelenleg így használom. A kérdésem az lenne, hogy ha így marad, akkor lesz-e valaminek baja? Ha lesz, akkor mi lenne a jobb megoldás?

hang.JPG
    
(#) steelbird válasza draco31 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ha jól látom, a középső hangszóród (gondolom, mélyláda) a rajzon a jobb oldali kimenetre pluszban rá van kötve a másik 60W -os hangszóróval párhuzamosan.
Nemigen fogja bírni a hifi végerősítője a terhelést. Kis hangerőn lehet, de ha egyszer jól meghajtod, szerintem füstfelhő lesz a vége előbb-utóbb.
(#) draco31 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
A két 60-as csak kétutas, a 100-as eredetileg 3 utas volt, de a közép már nem szuperál benne. Eddig úgy volt kötve, hogy az egyik oldalra volt kötve az egyik 60-as, a másikra pedig a 100-as és a másik 60-as. Akkor legyen inkább ez a régebbi verzió? Egyik sem gyári hangszóró, a minihifi elvileg 2x60-at tud.
Következő: »»   9 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem