Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   15 / 34
(#) gb197 válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Érdemes lenne csinálni egy fejlesztést az AD1871 AD konverterrel, ez tudja a 24 bit / 96kHZ felbontást.
Egy precíziós szintszabályozó / buffer -lehetőleg szimetrikus - kell elé, ill. egy Crystal vagy TI. trasmitter, valamint a host-nak egy Pic / Avr kontrollel.
A jobb hangkártyák pedig kezelik a s/pdif 24/96-os jelet...
(#) vandorbot válasza gb197 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Huha, Még csak most nézegetem ezeket a kommunikációs témákat. Egyenlőre nem látom még az erdőktől a fákat.
Mondjuk van egy audio ADC, ez SPI v. IIC szabvány szerint löki az adatfolyamot valós időben, kinek is ?
A transmitter gondolom a SPDIF-nek adja az adatfolyamot. A PIC pedig masterként kommunikál az ADC-vel, vagy ez csak a méricske ADC-k kezelésre igaz ?
Mondtam, hogy nem C-64-el születtem, bocs a sok oktondi kérdésért.
(#) gb197 válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Az AD ic jelen esetben SPI interfészre programozottan adja át a jelet pl. DIT4096 transmitter ic-nek, az pedig valós időben továbbítja a kártya bemenetére. A PIC-re azért vab szükség, hogy mindkét ic "felprogramozza" a kellő müködésre, ill. vezérelje a különböző funkciókat.
(#) vandorbot válasza gb197 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Mostmár megvilágosodtam, Köszönöm.
(#) gb197 válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Szívesen.
(#) vandorbot válasza gb197 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Egy kicsit bogarásztam az angol leírásokban (útálom).
Benéztem a PC hátuljába, 2db Toslink van az alaplapon, a hangkártyán nincs csak 5db 3,5-ös jack.
Azt írják a DIT4192-es transmitter adatlapján, hogy a toslinket el is felejthetem, mert kommersz gyerekeknek való. Max 48kHz mintavételig jó.
Professional 192-eshez sodrott érpáros 110 ohmos v. 75-ös koax RCA v. BNC csatival. Na az nincs a PC-n.
Azt írja a transmitterről, hogy nem szükséges hozzá külső kontroller -> juhé viszont 2 kell belőle mivel mono. Nem lesz az sok...2 csatlakozó, hova dugjam.
melléklem az adatlapokat. Ezekből kellene valami jóféle stereo AD-t összerittyenteni. (DA része nem kell)
Az AV2188 AD része mekkora mintavétet és bitet produkál többek közt még ez sem világos.
(#) gb197 válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Akkor vegyük szépen sorjában.
A transmitter ic nem mono / legfeljebb / támogatja (SUPPORTS MONO-MODE OPERATION)a mono üzemet, amire most nincs szükség. /Ezek az ic-k minimum sztereó vagy multi csatornásak inkább./ A másik dolog, hogy kell-e a host vagy nem. Általában az ilyen ic-k tudnak hardveresen is üzemelni, kontrollel nélkül, csak az a gond, hogy nem érhető el minden funkció ebből az üzemből. Pl. egy nagy felbontású DAC nem megy 24/192 üzemben csak az alap 16/44 -en, vagy nem választható ki bizonyos out formátum, ez pedig elég nyomós indok. Ahhoz , hogy két ilyen ic-t össze kapcsolj pic nélkül igen nagy szerencse kell, de meg lehet próbálni.
Az AD 48kHZ ig megy, és talán tudja 24bit felbontást is. /Én sem vagyok nagy angolos./
(#) Settenke88 hozzászólása Okt 17, 2009 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha felvételhez kéne hangkártyát építeni, akkor milyen IC-t érdemes használni? Illetve van-e kapcsolás e téren?
Gondolok én arra hogy több bemenetre van szükség, meg a mintavételezés.
Mindenképpen USB-s megoldás lenne jó, mivel laptopon üzemelne.
Igazából csak tanácsokat kérek, hogy mit érdemes használni, mely ic-k jobbak ilyen célokra. stb.
Válaszokat köszönöm! Üdv!
(#) gb197 válasza Settenke88 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Üdv!
A PCM 2902 kapcsolása az előző oldalon van, az megfelelő lesz talán, sztereo be és kimenetek 1-1 db.
(#) Settenke88 válasza gb197 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Üdv!
Az tiszta. Volt már dolgom ezzel az IC-vel készült kapcsolással (BEHRINGER hangkártyában ez van), de nekem több bemenet kellene. Kimenetnek elég 1.
Mondjuk 3-4 mikrofonnak? (konferencia)
Vagy fűzzek össze több 2902-est? Mondjuk a minőségre is oda kellene figyelni. Visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat és abból csak azt szűrtem le, hogy ez a típus egy bemenettel rendelkezik (stereo). Nincs hasonló IC több bemenettel? Vagy valami alternatíva. Mindenképpen USB kell, de az megoldható átalakítóval is... Amúgy az USB 2.0 a legalkalmasabb erre a célra, mert elterjedt és nem is lassú! Jobb mint a sima firewire (kompatibilitás, sebesség).
És laptopban szinte csak ezt adják...
Azért köszönöm a választ!
(#) gb197 válasza Settenke88 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Az a baj, hogy ilyen öszvér ic nem igazán van - ez mindent tartalmaz- csak komoly fejlesztés árán lehet megoldani a problémát és nem biztos, hogy arányban lesz a végeredmény a befektetett pénzel, energiával.
Egy ilyen egyedi dolognak biztosan nem fognék neki, de a lehetőség ott áll mindenki előtt.
(#) Settenke88 válasza gb197 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Van egy ilyen készülék, ami nem tűnik bonyolultnak, ráadásul ASIO codecet használ, akárcsak a PCM 2902.
Ez pedig az ESI MAYA 44 USB.
Négy bemenet és négy kimenet (mono).
Termék honlapja
Itt meg a hozzá tartozó manual:
Termék manula (PDF)

Ehhez hasonlóra gondoltam.
Üdv
(#) gb197 válasza Settenke88 hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Ha lenne hozzá valami támpont, hogy milyen usb illesztővel csinálják, esetleg után építhető lenne a kapcsolás. 10-12 ezer forintig viszont nem érdemes vele foglalkozni , inkább meg kell vásárolni.
(#) Settenke88 válasza gb197 hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Ez 35ezer forint.
(#) gb197 válasza Settenke88 hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Hát annyit azért nem ér!
(#) wir12 válasza gb197 hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Meg nem sokat számít hogy menyiért raktad össze mert villoghatol vele hogy ezt te csináltad és jól működik meg az alkotás öröme stb...
(#) karpi hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Talaltam tobb USB-s kapcsolast , engem a Firewire erdekelne de nem nagyon tudom hogy hazilag meg lehet e csinalni.
A Firewire direkt cel szitsztema a "media" cuccoknak, aztan az USB-s nepseg belekontarkodfott a bussiness-be .
Egy audio mixert szeretnek en is 10 ki es 10 be audio csatornaval itt talalltam fejlesztesi oldalt USB es Fireware eszkozokhoz.
(#) gb197 válasza karpi hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Ilyen jellegű (firewire ieee 1394) fejlesztés engem is érdekel és fogok is vele később foglalkozni, csak jelenleg más áramkörökön dolgozom.
(#) vandorbot hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Van olyan akinek ezt a halk pürürürü hangot sikerült eliminálni ?
Ha igen hogyan ?
Egy biztos, nálam nem a tápról jön.
(#) karpi válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szerintem a nyak tervezesnel lehet hiba , a digitalis fold /analog fold ..helye es bekotesi pontja .Talan a tapvonalak hidegitese direkt az IC kivezetesenel ( ha lehet).Szurok LC es RC ami lecsokkenti a visszahatast a tapvonalakon.
De fughet az alkatreszek terbeli elhelyezesetol is.
Eppen tegnap olvastam egy cikket ilyesmirol ( mast keresve) igy nem mentettem a linket.Ja , es a rajzok kepek nem jelentek meg nem kapcsolta mar a szervert pedig ott lett volna jo nezelodni a leirt dolgokrol a praktikus megoldast latni.
Tegnap vettem egy WEEX 7.1 External USB Sound Karte SPDIF Optical in out (Art# MYL2D347T) Sweex 7.1 external USB sound card - Soundkarte - 48 kHz - 7.1 Channel Surround - USB

Kb. 20 Euro volt az ara , egy kicsit dragallom de megvettem inkabb kivancsisagbol , talan majd hasznalom is a notebook-al.
Nekem nem kelett volna a 7.1 kivezetes dehat csak ilyen volt. Van hozza sajat mixer es efekt csomag ..stb.
A "Line-In" jol mukodik , a Mic ket bemenet L es R is ok egy kicsit nagy az egyenaram drift a kimeneten de turheto , nem eppen profi felvetelre gyartottak.
van meg egy Zoom-H4 Palm Recorder-em is ami USB hangkartya is , hat az mar sokkal jobb ( de draga ).

A Zoom-H4 9V-al mukodik de ket AA elemmel hasznalhato , ekkor a felvetelbe megjelenik a DC/DC konverter kspcsolo jele valamint IMD termekei .Igy sokan egy kulso 9V-os elem- csomaggal taplaljak ha tiszta felvetelt akarnak.

Ezekhez az USB cuccokhoz a kabelen van egy feritgyuru ami "leszuri a tuskeket."

Van Optical SPDIF bemenet /kimenet mag kell nezzem hogy lehet ezt az E-MU optikajaval osszeboronalni talan eltunik a DC drift es jobb a felvetel.
(#) vandorbot válasza karpi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Tegnap az usb kábelt kétszer átfűztem egy ferritgyűrűn. (A kábel le van fejezve a kártya felőli oldalon, mert nem volt papás aljzatom.)
Az Out-ra raktam RC tagot, (1K-4,7N) És megszűnt az alapzaj !
Köszönet.
Egyébként szerintem szuper kártya, a kedvenc zenéim sorra újrahallgatom, nyugodt, tiszta hangú.
Mixcraft szerkesztőben sem vall szégyent.
(#) karpi válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szep eredmeny ha valami mukodik kielegitoen .
Most azon torom a fejem hogy kene egy program ami tobb USB kartyat fogad .Tegnap megneztem menyit hasznal a CPU-bol hat ugy 2% volt a "fogyasztas" .Es nem is USB 2.) -an mert azt nem is tudom hogy mukodik e nalam .Nem kaptam "driver"-t az ASUS alaplapomhoz a CD-jen az USB 2.0 folder-ben az alt hogy "Keressen az interneten illeszto programot USB 2.0-ra" ,( haha ).

Valamiket installaltam de nem ugy nez ki hogy megnott volna a sebessege,nem tudom melyik a 4 aljat kozul lehet USB 2.0 mert ha neha kiirkja hogy "Ez az eszkoz nagy sebessegu , tessek egy USB 2-es portra kapcsolni..es altalaban kiirta minden porton ezt a hibajelentest.A vacak hogy nem mindeg irja ki igy hiaba teszem sorba hogy lassam malyik lenne melyik .
valami "control" programot ( kat) letoltottem a netrol , az kiirja hogy USB 2.0-am van ,de nem vettem eszre.
A notebook-on ha masolok stick-rol sokkal gyorsabban megy.

Van Zoom-H4 sztero USB audio, van ez a Sweex stereio USB audio es van egy Alesis Stereo mixer USB -je.Ezt szeretnem mind egyszerre hasznalni.Igy lenne 6 csatornam .Nem kell csak erdekes lenne megvalositani.
A DAW mixerbe minden csatornara lehet mas eszkozt csatoln ha az ASIO-kat egyszerre tudna kezekni.
Lejatszas es felvetelt lehet kulon ezskozre csatrolni ies mukodik, allitolag a windows hangokat is lehet kulon ezskozon mukodtetni .

Na most az kene hogy minden DAW csatorbnahoz tudjak egy egy USB csatornat egyszerre mukodtetni tob ezskozrol.i Majd meg probalgatom de a gyanum hogy vakami progrem kene ami osszeboronalja oket.

Ha lesz idom az ejel neki kell aljak olvasgatni a napokban feltett link-rol a dolgokat az USB es a Firewire cuccokrol.
(#) vandorbot válasza karpi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Kérdezz tőle, ő otthon van a témában :

hivatkozz rám (Mpisti)
(#) zetef hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Üdv.

Kollégámmal készítettük ezt az összeállítást a PCM2902-höz, kérdésem lenne hogy ránézésre minden stimmnek tűnik-e? Főleg a bemenet érdekelne, az a PCM demo-board szerint lett megcsinálva OPA2353-al. És egyenlőre még nem igazán akarja az igazat. A kimenet TPA. A tápellátás REG-103-al ebben a felállásban jól működik, a külső táp (+5V) választása korrektül lett megcsinálva?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv. zetef

sch.png
    
(#) vandorbot válasza zetef hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Csak két észrevétel.
Ha a MIC/Line in bemenetre mikrofont kötsz és az jól kihajtja, akkor egy line kimenetű, mondjuk egy magnó halálra vezérli. FFFF FFFF FFFF sorozatot produkál az AD átalakítója.
A speaker kimenet mit hajt meg ? Mert ha erősítőt, akkor célszerű nem a TPA kimenetéről.
(#) zetef válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Igen, a MIC/Line in az mikrofon lenne. Ha "rendes" vonalszintű kimenetről (pl. CD lejátszó) akarok beadni jelet a PCM-nek akkor az minden extra nélkül mehet ugye a bemenetre? A speaker kimenet az asztali PC hangszóró lenne, azt lehetne váltani fülesre. Erősítőre miért nem célszerű a TPA kimenete? Mondjuk egy házi végfokra?

Köszi!

Üdv. zetef
(#) zetef hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Végülis lett írva korábban hogy a PCM puszta kimenete elég egy végfoknak, viszont én kevésnek találtam. A cél az lenne hogy a füles-kimenethez hasonló erősségű, vonalszintű LINE-OUT legyen.
A TPA egyébként elég jól szól, talán sok is az erősítése, majd ezt egy osztó cseréjével kicsit visszábbvesszük. Az OPA2353 nem tudom milyen lehetne előerősítésre.
(#) Travolta válasza zetef hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ha vonalszintű jelet (CD,Magnó) akarsz a bemenetre tenni,akkor az OPA-s részt el kell hagynod.Tehát C26,C27-re kell kötnöd a lejátszók kimeneti pontjait,a túlvezérlés elkerülése végett!
A kimenetnél szintén ésszerűbb,ha nem a TPA kimenetét használod erősítőhöz,mert elképzelhető,hogy nagyon zajos lessz.
(#) zetef válasza Travolta hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Értem, akkor a bemenetet válthatóvá alakítom. S akkor erősítőre milyen előerősítést alkalmazzak a kimeneten? A TPA maga túl zajos, vagy az meg a végfok bemenetét vezérelné túl?
OPA jó lehet? Vagy más?
(#) zetef hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Egyébként a forgalomban kapható USB-s hankártyáknál, interface-eknél ahol pl. van 2 db sztereo Line out (4.0) + mellé egy füles jack kimenet, akkor ott ez a füles kimenet vajon egy független csatornát képvisel, vagy pedig az egyik sztereo csatit fogja monitorozni ha fülest csatlakoztatnak rá?

Mellékletben a példa, ESI MAYA 44-ese pucéran.
Következő: »»   15 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem