Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   153 / 1273
(#) Bonanza02 válasza Thomas601 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Először működés közben (összerakott állapotban) próbáld mozgatni a dobozát. Pl. az elejét kicsit mintha meg akarnád emelni. Van-e változás a képen akkor?
A pár Wattos ellenállások nem lapulnak a panelhez,hanem kicsit messzebb vannak tőle (kb. fél cm), hosszabbakra vannak hagyva a lábai.Ha meg tudod keresni a füg. elt. két vezetékét ami a az elt. tekrcsre megy,akkor utána a főpanelen a két vezeték körül látsz majd egy ic-t, mellette valahol az ellenállás is.
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
segédrácsot (siettem,bocs)
(#) sfatzoltan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Kedves Bonanza02,felcseréltem a pirosat a zöldel és nagyon halvány,homályos volt ezért kicseréltem,a képcsövet és tökéletesen müködik.Ezért köszönöm a segitzséged.Köszi
(#) marciart hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
sziasztok van egy B&O tv ém ami néha bekapcsol néha nem amikor nem kapcsol be a led zöldre vált aztán vissza pirosra, vagyis vissza lép standby ba. Nem tudjátok mi lehet a baja amugy a tv tipusa mx4000
(#) Thomas601 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Próbáltam, de semmi. Egyébként megvan az ic, csak egy kapcsolási rajz kéne nekem, hogy lássam melyik elkó, melyik ellenállás tartozik ahoz az áramkörhöz.
(#) Laca13 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Szevesztok!

Egy GABA Gt2110-es tévén, még mindig időnként elmegy a kék szin, majd időnként vissza jön. Mi lehet a hiája? A képcső panelt már átforrasztottam az esetleges kontak hibák miatt, de semmi sem változott. Az érdekessége a jelenségnek, hogy ha sok kékkel rendelkező jelet kap (pl. digitv beltéri menü kék háttere,) akkor visszajön a kék egy időre.
Előre is köszi a segitséget.
(#) kadarist válasza Bálint Lajos hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Távirányítóval, vagy a készülék saját gombjával próbáltad? A készüléken lévő bekapcsoló gombot sokáig kell nyomni, hogy rendesen beinduljon.
(#) kadarist válasza Thomas601 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Itt a rajz!
(#) Thomas601 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hú de nagyon király vagy! Köszi szépen!
(#) Toccska hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
hali van egy Videoton sikképernyős tv és ma kb 1 órakkor kikapcsoltam és 3 körül magától bekapcsolt és elkezte folyamatosan váltani a sávokat és azóta is azt csinálja nem lehet kikapcsolni sem mert vissza bekapcsol!? vajon mi lehet a baj???
(#) marciart hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
sziasztok van egy B&O tv ém ami néha bekapcsol néha nem amikor nem kapcsol be a led zöldre vált aztán vissza pirosra, vagyis vissza lép standby ba. Nem tudjátok mi lehet a baja amugy a tv tipusa mx4000
(#) Bonanza02 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
A kék ágyú kapcsolótranzisztora a színvégfokban cserére szorul szerintem.
Mennyire értesz a tv-hez? Színvégfok?
(#) Bonanza02 válasza Thomas601 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Okés. Én az R549 390 Ohm 2W-ra tippelek.
(#) laci004 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
SZIASZTOK nekem van egy sony trinitron kv-32fx20u tv-m és az lenne a hiba vele hogy nincs kép. ha megy ,a kpcsö gyujtása jó a nagyfesz is +minden szerintem nem kap vezérlö jelet és nem tudom hogy a képcső végén lévő panellehet e rossz vagypedig ahonnan kapja a jelet az a panel vagyis az agya van begajdulva és kellene segitség hogy mihez nyuljak hozzá elég komoly tv és jólenne ha jó lenne köszi elöre is amugy néha nap bejön rajta a kép de nem kontakt hiba ..
(#) benji13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Bocsi de csak most tudtam,csatlakozni Bonanza02 szerinted a képcsővel volna a gubbanc??
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Tekerd fel a segédrács potit. Lehet, hogy teljesen le van tekerve, és azért nincs fény. A trafón szokott lenni.
(#) Toccska hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Na senki nem tud segiteni???
(#) kadarist válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Nem kapcsoló, végerősítő tranzisztor.
(#) Toccska hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Az enyémnek vajon mi a baja? ki kell dobni?
(#) kadarist válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Távirányítón beragadt gomb? Készüléken beragadt gomb?
(#) benji13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
szia! már próbátam de semmi hatás nincs.képet valahogy nemlehet belöle kifacsarni.hang van.
(#) Toccska válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
a távírányító biztos nem a készüléken sem látnám h az de lehet csak az az érdekes h teljesen magától jött elő kikapcsolt állapotban és a bekapcsolás gomb meg a léptető gomb is egyszerre!?
(#) kadarist válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
A csatornaváltó gomb vonalán lehet valami zárlat még. De okozhatja egy enyhe átvezetés is, például poron keresztül. De lehet még EEPROM hiba vagy neadj Isten vezérlő hiba is.
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Képcsőfűtés rendben? Minden csati a helyén van? Valahol forrasztáshiba esetleg?
(#) Toccska válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
akkor tehát javitható?
(#) Bonanza02 válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Egyáltalán fűt a képcső? Ha működik és közben lekapcsolod a villanyt (hogy sötét legyen)akkor a képcső nyakánál halvány fénynek kellene lennie.
(#) Laca13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Annyira azért nem. Tulajdonképpen csak elektronikai alapismeretekkel rendelkezem. (alkatrészek között eligazodok, kicserélem ha tudom hogy mit kell)
(#) kadarist válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Mindent meg lehet javítani, ami egyben van. Természetesen ezt is. Szakembert kell igénybe venni a javításhoz, ha Te nem szeretnél foglalkozni vele.
(#) Bonanza02 válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Kezdjük ott hogy a készülék elején lévő gombok mögött egy gumilap van,ami ha koszolódik akkor ragacsos massza keletkezik és lehet hogy beragadt a gumilap.
(#) Toccska válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
aha és ha ne adj isten vezérlő hiba akkor nagy a gebassz??
Következő: »»   153 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem