Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   330 / 1386
(#) hapro válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Te mivel csiszolod a nyákot, és milyen nyomtatód van? Mennyi ideig vasalsz?
Szép a nyákod.
(#) kiskacsa2009 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Képes vagy ilyenre pazarolni a nyákot?
Olcsóbb lett volna, hogy ha elhiszed és kész...
:hide:
(#) Abukodonozo válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nézd, nálunk dobják utánad csak vigyed már el! :szomoru2: Főleg így évvégén..., persze ez nem ok semmire, értem miről beszélsz, egy megmaradt darabka volt :whatever: , üdv. Abu
(#) emmzolee hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Föltettem még egy képtárat a vasalási technikámról.
Feliratozva a lényeg.

Azt elfelejtettem, hogy miután kinyomtatod a műnyomóra a nyáktervet, ne érintsd meg a toner rajzolatát, mert zsíros lehet, és attól később leválhat, vagy alá marhat.

Nekem egy egyszerű mono Samsung ML-1640 nyomtatóm van 16e. Ft még gyári tonerrel.

Szóval a képtár:

http://vasalasos-nyakteszt.dbcup.fotoalbum.hu/
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Az látszik, hogy ahol nem nyomtam rá ott sokkal szebb (tökéletes), és itt is szükséges a vezetősávok között 0.3mm-t hagyni, hogy stabil, és szép vonalak legyenek.
A vonalakat meg a biztonság miatt minimum 0.2mm szélesre érdemes hagyni, hogy tuti ne szakadjon meg valamiért. Az már biztos, hogy jó lesz. Fotózással is kb ugyan ez nálam a végeredmény. Mondom a széles vezetősávoknál a vasalásos hajlamosabb megmarni a vasaláson keresztül. Nálam nem vészes.

Így raszterenként(2.54mm) tök biztonságosan 5 vonalat tudok elvinni. 0.3 hézag, és 0.2 vezetősáv.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
A vasalással egy nagy gond van. Ha elvasaltad a maszkot, csinálhatod a másikat. Pazarlás!
Én spec egyszer vasaltam pozíciórajzot erre a copy coloros papírra, nagyon nagyon zsírtalanítani kellett a nyákot, és hiába áztattam meg dörzsöltem a papír egy istennek sem akart jól lejönni, a felirat kiszürkült amikor megszáradt, azután gondoltam egyet beáztattam és acetonnal mostam le. Majdnem tökéletes lett. Próbáljátok ki, lehet hogy csak véletlen volt.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nézd meg az én pozíció rajzomat. Nem fehér. Tök jó lett.

Lekeféltem fogkefével, aztán mondom nem sz..ozok, és egy mosogatószivaccsal lesikéltam folyékony kézmosóval. Még az illata is jó lett. :hide:

Nem lehet, hogy túl meleg a vasalód? Attól bele tud olvadni erősen.
Nekem az aceton leszedi a lézeres feliratomat.


Elvasalás? ? Hát oda kell figyelni. 2 oldalas nyákot nem tudok csinálni vasalással, mert torzít egy nagyon kicsit a nyomtatóm. Az vasalásnál pont a két ellentétes oldal felé torzítana, és a panel végén viszont nagy lenne a különbség. Fotózni tudok, mert ha kinyomtatom a 2 oldalt, úgy, hogy az egyik oldal a nyomtatott felével megy a panelra, a másik kinyomtatott oldal, meg a fólia felőli oldalával. Akkor semmit nem torzít egymáshoz képest.(tökéletes) Csak az alávilágítástól tartottam, amikor az ellentétes oldalon volt a nyák, mint a fólia, de szerencsére nem venni észre semmi minőség romlást. Nem olyan vastag az a fólia. csináltam még egy fénykép gyűjteményt a fotózásomról, de most már nem töltöm fel, mert sok az idő, majd holnap, és jön a linkje.

Különben beszereztem én is egy 1 centi vastag üveget, mert amit eddig használtam 2mm.eset, az nem mindig nyomta le rendesen a fóliát, és volt már belőle gondom. Olyan vékony volt az üveg, ha ráterheltem a sarkaira, akkor attól meggörbült az üveglap, és ugyanúgy hullámos maradt a fólia, tehát nem jó. Az 1 centis nem sz..ozik lenyomja rendesen!

Amiért ezt beírtam, hogy csináltam egy újabb levilágítási tesztet, és semmivel nem lett hosszabb az idő a vastag üveg miatt.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Nekem nem szedte le sőt! Attól lett szép.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Közben módosítottam az előző hozzászólásomon
(#) emmzolee hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Na mégis föltettem a képeket a fotózásról.
Nézzétek meg.

Lesz még hozzá folytatás...

Itt a link:
http://nyak-fotozas.dbcup.fotoalbum.hu/
(#) dinokal válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia. Én 3mm-es üveget használok, középen a levilágítandó nyák, két szélén egy egy nyákdarab hogy az üveg ne görbüljön, lefedem két kis deszkával hogy csak a levilágítandó maradjon szabadon, a deszkák tartják még a levilágítót, így elég jól működik az egész.
Amit vasalásos technikával csináltam nagyon jó lett, csak alámart a festéknek. Azt hittem hogy az én hibám, de kiderült hogy nem. Egy hp nyomtatóm van utántöltött tonerrel. Csináltam a levilágításhoz egy nyomatot fóliára, és akkor derült ki hogy a tökéletesnek tartott nyomaton a fény felé tartva átszűrődik a fény. Na ezért mart alá.
Előbb írtatok a nátrium-perszulfátról maratás kapcsán, ezt nem ismerem. Tudnátok róla valami bővebbet mondani ? Hol lehet beszerezni?
Előre is köszi a választ.
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Vegyszerboltban kilóra lehet kapni. 40 fokos vízben kell feloldani lassabb mint a vasklorid, de olcsóbb és nem annyira agresszív. Pl. a lefolyó nem lesz tőle barna, nem fog meg mindent, és majdnem szagtalan.
(#) marcall hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Fodrász kellékesnél vettem hidrogén-peroxidot nem volt csak 12%(30% állítólag betiltották) de az is vmilyen illatosított sampon! De csináltam egy nyákot - erősítő táphoz - alkoholos filcel. de alá mart sajna így hát úgy döntöttem csinálok egy másikat!
A reggeli maratás volt 15 perc a mostanit már 1 órája csinálja! Lehet h hideg van neki!

Kérdés :

A gyógyszerészeti hidrogén-peroxid nem jobb neki!?
Ami tintasugaras nyomtatóhoz van fotó papír szerintetek jó lehet lézerbe!?
PIXELJET 12g/m2 matt-matt

(#) kaqkk válasza marcall hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én vettem a gyógyszertárban : Nagy könyörgések árán , egy litert 2300ft ért !
(#) Norberto válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Érdemes lenne néha ellátogatni a fővárosba, vagy valami ismerőst, rokont megkérni a beszerzésre.

Hogy miért?
(#) kaqkk válasza Norberto hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Itt Szegeden még egy hónapja tudtam venni fodrászkellékesnél 500ft körül . Csak megemlítettem
a gyógyszertári árát is . Amikor ősszel a vadász szezonban hiánycikk volt akkor fanyalodtam a patikára.
(#) gerenk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Még nem próbáltam a hidrogén-peroxidos maratást, csak a vaskloridost, Debrecenben vettem fodrászkellékesnél
2 napja 400 FT volt 30%-os 800 ml.
A vaskloridot 1000 mg vegytiszta egy fél éve vettem 1200
Ft-ért vegyinagykernél.
Néztem a yutub-on a buborékos marató elkészítését,
érdemes elkészíteni?
(#) kaqkk válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Csak a vaskloridos vagy az ammónium perszulfátos maratáshoz kell . A sósav +hidrogénperoxid bubi nélkül és
szobahőmérsékleten is elég gyors .
(#) gerenk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Vaskloriddal ha friss az oldat kb 40 C fokra melegítve ,
8-10 perc kell a maratáshoz.
Bubis maratóban mennyivel rövidebb ?
Mi az ammónium-perszulfát, szóda ? Hol lehet beszerezni ?
(#) kaqkk válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Egyiket sem próbáltam még : de tuti hogy min 30% al meggyorsítja a maratást a bubi . Az ammónium perszulfátot pl itt a Hestore-ban is be tudod szerezni
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A bubis marató sokkal sokkal egyenletesebben mar. Mozognak ugye a bubik amik mozgatják a panelt + a buborékok ahogy végigsöprik a panel felszínét le is viszik a leoldott rezet.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A sósavas maratót is meg tudom keverni bubisra !
akkor 1-2 perc és kész a panel . De mostanában
gondolkodom a perszulfát kipróbálálsán . Már kész a
marató"kád" és a buborékoltató , csak itt Szegeden még nem találtam perszulfátot .
(#) gerenk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A "maratókád" amit a yutun láttam két függőleges plexilap összeragasztva kb 1 cm távközzel, alul végig felső élén perforált vékony plexicső, egyik vége belül az ledugózva, másik vége kivezetve arra akvárium pumpából levegő.
A tartály másik alsó végén leeresztő kialakítva.
Gondolom üveg is jó.
Ilyen a ti maratótok is ?
(#) kaqkk válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Az enyém üvegből készült és akvárium levegőztető cső van benne .De még csak a vizes próbáig jutottam el vele (szépen bugyog -és jól néz ki )
(#) Sir-Nyeteg válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Leeresztő felesleges, kiönteni könnyebb, és érdemes kiöblíteni is. Plexinek két előnye van: nem törékeny, és olcsóbb, mint az üveg (már ahol). Akvárium csővel, és sziloplasszttal készül enyém, tesztelve volt sósavval is. Na-perszulfátot használok.
(#) gulasoft válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én üvegessel csináltattam, 4000Ft volt, és saválló. van fent valahol kép
(#) gulasoft válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Van hozzászólásban több is, de most ezt találtam hirtelen:
Bővebben: Link
(#) Bari- válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia

Nekem barkácsáruházas hobbyglas-ból van, saját anyagával ragasztottam, amit észer hígítóban oldottam föl, képeket találsz róla a ki mit épített topicban, és van youtube-os link is, kb fél év alatt nem látom hogy eresztene bárhol, eddig bevált.

Bari
(#) Orion80 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Hali!
Nem találtam jobb témát, gondoltam ide írom!
Az lenne a kérdésem, hogy egy mobil alaplapját mivel tudom letisztítani?
Olaj szerű és egyéb szennyeződések eltávolítására gondolok!
Nem merek semmit kipróbálni, gondoltam inkább megkérdezem ki mit javasol!
(#) lidi válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ha a torzítás alapból nem zavar, csak az hogy a két oldal ellentétesen torzul, akkor miért nem nyomtatod úgy, hogy mind a kettő azonos irányban legyen torz ? Képszerkesztőben úgy forgatod a rajzokat ahogy csak akarod.
Következő: »»   330 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem