Fórum témák
» Több friss téma |
Jo kis oldalt talaltal ezt meg eddig nem lattam sehol.A video is nagyon szuper a vegen.Csak meg mindig nemertem,hogy a linkben is felvolt tuntetve a dac is es egy TDA erosito is.Akkor most a videoban lathato fenyjatek mivel volt meghajtva.Zenerol vagy PC progirol?
Vagy a ossze volt kotve a dac es a TDA? De annak mi ertelme volna? Biztosan nemjol tudok valamit
Én annyit filóztam ki eddig, hogy ha USB-ről, vagy nyomtató portról vezérled a végfokokat, akkor kell DAC, utána kell egy PID vezérlés, ha visszacsatolásos a galvó. Ha nem, akkor ez kimarad. Ezután jön a végfokozat, és a galvo.
Én olyan megoldást keresnék, ami a hangkártya kimenetén szolgáltatná a két végfoknak a jelet, és így lehetne program által rajzolni (plusz kimaradna a DAC, laptopon nem sok nyomtatóport van, és az USB is kevés ). Tudom, hogy akkor az egyenáramű komponensek nem jutnának át, de nekem nem is célom melegíteni a tekercseket. Ha valaki tudna egy ilyen programot, kérem írjon ide, vagy az x / y szkenner galvóépítés topicba! Néztem a popelscan nevű progit, egész jó, csak nálam érdekes módon az output device-nál nem tudok semmit sem választani. Köszönöm szépen!
Helló!
Próbálkozz ezzel nekem bevált...
Nekem is van egy spéci jelgenerátorom, de ott nem lehet csatornánként külön szabályzoni a kimenő jelet. Azért egy program, ami már alapból tud pár figurát, mégiscsak jobb lenne (Ha létezik egyáltalán ilyen )
Sokat olvasom a forumokat es nem talaltam valaszt. Kerem ha valakinek van dac-os kapcsolasa segitsen.Ebben a topikban tobbszor is felvan teve a kapcs rajz. pl: (#553082) ennel a rajznal a JP 1-nel van +5V es GND,utanna a TL084....4-es labanal +12V, 7-es labnal -12V. A tobbi ilyen rajznal nincs feltuntetve a 12V csak az 5. Szeretnek biztosra menni a megepites soran ezert kerdezem a hozzaerrtoket,hogy akkor milyen tapot kell hasznalnom? Ahogy en ertelmezem (de erositsetek meg mert csak feltetelezem),hogy kell egy trafo aminek 12V szimetrikus kivezetese van? + egy fontos kerdes! latam,hogy itt a forumban mar lett emlitve,hogy a ttl kivezetesek: red,green,blue mennek a modulacios bemenetre.Na de mi az a modulacios bemenet?
Na hosszu keresgeles utan talaltam ezt a reszletes leirast Rem.meglehet nyitni. Csak ebbol hianyzik a 74HC. A ttl kimenet szamomra meg relytely
Nekem is ez van megépítve.A nyák viszonylag könnyen megrajzolható filctollal is.
Egy pár Kép a készülő projetemről.
Sziasztok!
Kis segitségre lenne szükségem. Van egy 100mw-os zöld ttl analog modulom,ezt mivel,hogyan tudom megszaggatni! A másik kérdésem pedig,hogy van egy léptetömotoros szkennerem ami egy gyári lézerben volt.Vezérlés is megvan hozzá,müködik rendessen.A legnagyobb bajom az az, hogy nem tetszenek az ábrák amiket firkál.Csak zene ütemére váltja az ábrákat,nincs dmx lehetöség sem. Meglehetne azt oldani, hogy pc-ről legyen vezérelve,vagy más abrákat firkáljón? Tudom,hogy léptetömotorral csak egyszerübb ábrákat lehet létre hozni,mert lassúak a motorók,de szeretém ha én választhatnám ki hogy mit rajzoljon a lehetöségekhez képest.
Mit szóltok a kísérleti stádiumban lévő rezonáns scanneremhez?
Ha van ötletetek hogy nagyon vékony rugólapot miből lehet kitermelni, szívesen venném. Amit most használok, azt áruházi lopásriasztó lapkából vettem ki. Tudtok olyan helyet, ahol lézertükröt lehet kapni pici méretben? Mert ez a DVD-ből kitermelt, ez féligáteresztő, nem az igazi... Ti mit használtok?
Hát én személy szerint egy 100Ft boltba kapható ilyen faragó amin van egy kerek tükörke én annak a tükrét
Megszaggatni egy Szupepe áramgenerátorral tudod a Mod in bemenetére kell egy AMV ha csináltál már LED villogót tudod mi ez. Az áramgenerátort a diódára kell kötni. A vezérléshez még nem nagyon értek
Nagyon király. Egyre több ötlettel bővül a topic. Szerintem elolvasom ezt, és a galvós topicot elölről, mert mostmár jobban értem a dolgok mikéntjét. Üdv!
esetleg lapszkennerből való, kb 8mm széles tükröt tudok adni, (ez az üveg felületén tükrösített) csak darabolnod kell
Laserworld el 40g tipusú fekete szinű lézeremben a dióda 150 óra után meghalt. to 5 tokozású tud e valaki ilyet esetleg pointerekben van e ilyen vagy honnan lehetne olcsón beszerezni a diódát.Sajna a gép már nem garis és az első is megadta magát ezt kaptam helyette de ez se birta tovább.Lehet csak én fogom ki a selejtes dolgokat?Tud valaki egy jó boltot a neten ahol ilyet lehet bele kapni?thx.....
Attól függ milyen színű és teljesítményű dióda kell.
Mindenki a tükörrel szenved, szerzel rossz winyót, majd a lemezből ki vágod, persze ne ollóval mert deformálódik így a lézer fény is törik. Nekem ilyen van a scannerbe 0.6mm és ha ügyesen dolgozol szép eredményeket érsz el vele.
A rossz modullal mit csinálsz?
Én olyat keresek!
Nagyon jó ötlet, köszönöm! (van pár korongom...)
Vékony koronggal csináld! Ha lehet valami kis multifunkciós készülékkel!
el 40g 40mw-os ennek árulják,de benne g20b a dióda tehát valoszinűleg 20mw-os csak azt nemtudom hogy a laserworld mért árulja 40-esnek? ezt a tipust?
Apukám:diódát keresek egyébként minden más jó benne bevizsgáltattam.
Szia
Ha csak a lézer fény szétszórása a cél, próbálj szerezni lézernyomtatóba való poligon motort. Ezt tulajdonképpen pont erre találták ki. üdv.
Helló! Tulajdonképpen Én keresek diódát.
C-mount-nak hívják. Találltam egy oldalt tegnap itt a link. Bővebben: Link Még nem rendeltem innen, de ha több darabot rendelnénk, hátha olcsóbb lenne. Üdv
Nem. Nem csak szétszórni akarom.
Köszi, már sikerült egy 4mm átmérőjű, kb, 0,5mm vastag korongot kiszabnom(lombfűrész, reszelő stb.) Tökéletes alkatrész! Most próbálom 3D-sé teni a rendszert...
Helló all,megkell mondanom.hogy én egy kicsit sokallom azeket a horribilis összegeket a lézerekért.Mitől ilyen drága egy nagyobbacska teljesítményű?És ha lenne vkinek zöld lézere és nem kell neki csere esetleg érdekelné?
Hali!
Idézet: „Mitől ilyen drága egy nagyobbacska teljesítményű?” Próbáld megcsinálni otthon
Miccsoda?Hu én ehhez nemigazán értek.
Nade hogy?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |