Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   207 / 729
(#) aflmor válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Gondolom, nem az a "fadobozos-kivitelű" kategória, mint amiket az alább említettem... :no:
(#) Zupp87 válasza aflmor hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
De. Mondjuk a fadoboz túlzás. Vastag farostlemezszerű dolog. Viszont nem amiatt van nemszép hangja. Régóta gondolkodom azon, hogy a szatellitekben a hangszórókat kicserélem a logotech által forgalmazott kicsi sony szélessávúakra, meg kicsillapítom..
Ilyen ni...
10000 volt 2 éve a médiába'..
(#) aflmor válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A gáz az, hogy nem fog segíteni rajta semmi sem... max. teljes átépítés. Kérdés ugyanaz.: megéri-e? .... de legalább nem csúnya

Ha mégis építgetni szeretne valaki, szívesen megosztom pár gyári cuccos leírását
(noname-től, Yamaháig) pld:

G5.1_Home.jpg
    
(#) Zupp87 válasza aflmor hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ezért mondtam én is.. Egyébként az egyetlen gyári cucc, aminek a hangjával ki vagyok békülve, az a Creatie S750.. csak az sok péz.. elég sok péz .. De azt legalább nem aprózták el. 5db STA575 van benne (2x80W dual mono), és egy 3 tekercses mélynyomó, aminek minden egyes tekercsét egy STA egyik oldala hajtja. Valamint egy elég izmos kapcsitáp..
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
bocsi de tudna valaki segíteni a fent emlitett dolgomban?
(#) szergey válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
634/8 vagy /4 meg a 672 jó ötletek. Ezekkel lehet a legkisebb dobozban legjobb mélátvitelt elérni (18 és 35 literes minimumok).

A 488 szélessávú sem olyan rossz, bár jelenleg nem olyan jó, mint az adatlapon. 200Hz fölött viszont nincs vele gond.
(#) szergey válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Valós T-S nélkül nehezen. 60-80 literes zárt doboz elvileg amiben működik.
(#) csezoli21 hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Helló
Ma behatóbban tanulmányoztam a tesla dobozok hangját, igaz mivel erősítőt még csak ezután készítek hozzá, így egy hifi-re kötöttem rá hogy egyáltalán meg tudjam hallgatni! És ha a doboz rajza szerint van minden csinálva akkor nincs semmi mély hang átvitele, ez füllel észrevehető eléggé! Ha pedig fordítva, tehát megfelelő fázisban vannak a hangszórók nem pedig fordítva, akkor megjön a mély hangja is a dobozoknak,... Ez hogyan lehetséges? Vagy csak beképzelem?
(#) szergey válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Úgy lehet pl. hogy a két doboz ellentétes fázisban szól.


Ui: fázisról beszélni itt csak valamihez képest van értelme.
(#) csezoli21 válasza szergey hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Az nem lehet, mert minden egyforma a két dobozban, minden ugyanoda van kötve,... meg a dobozból kijövő vezetékek is meg lettek jelölve meg kimérve, szóval nem, csak ha a kábeleket fordítva dugom a hifibe megjön a mély,... De mindegy csak megjegyeztem,...
Helló
(#) bobz válasza janika002 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
SZIASZTOK!
Valaki tud a kovetkezo hangszororol valamilyen adattal szolgalni?
http://cgi.ebay.com/Vintge-1963-Oxford-12J4-11-~-12%22-Guitar-Speak...r14687
(#) szergey válasza bobz hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Elektromosan gyenge, alacsony terhelhetőségű, de viszonylag érzékeny free-air szerű, hangszóró, javításra szorul, ahogy látom.
(#) bobz válasza szergey hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Nem szorul javitasra. Az a csik az nem repedes rajta, hanem a gyari osszetetele a membrannak. 8Ohm-os a hangszoro mag kb 20W-os, de 4Ohnos erositovel kibir 40W-ot is.
Az erdekelne hogy szerintetek zart dobozba valo? Mi kozephangfalba szeretnbenk berakni. Melykozephangszoronak tunik, ugyanis gyonyoruen adja le a melyhangokat is. A kinezete ellenere, sokkal tobb van ebben a hangszoroban, mint elsore latszik. Mi 1 50W-os 4Ohmos erositotol adtunk neki teljes hangot, hat a hangomat nem hallottam tole. Egy ideiglenes dobozba raktuk bele. Es nem hittunk a fulunknek ugy szolt.
(#) marcall hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Hali!

Érdeklődni szeretnék hogy, szerintetek ez jó e lenne kocsiba mély ládának?!
Szub kocsiba
Az erősítő egy TDA1652Q lenne!
Várom a kritikát,okosságokat és bármi féle tanácsot!


üdv Orosz!

(#) szucsi57 hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Srácok, két problémám van és kérem, hogy aki tud tanácsot adni, válaszoljon.

Az első: Egy hangszóró papír membránját kis helyen átböktem egy csavarhúzóval - szerencsére kis vékony, helyes csavarhúzó volt. Mivel tudnám megragasztani, hogy az szakszerűnek legyen nevezhető.

A második: egy régi ORION HS-200-as hangdoboz hangszóróit milyen típusúakkal cserélhetném le?

Köszönettel: szücsi
(#) djgombi válasza szucsi57 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Szia! Én palma..x faragasztóval ragasztottam meg. Azonnal meg is szárítható hajszárítóval. Pont így jártam én is mit te. Elöl és hátul is kend be. :yes:
(#) bigbrother válasza marcall hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Én nem tudom, de van itt olyan fórumozó, aki azt mondaná talán, hogy semmiképpen sem.
(ennek a füzetkének az említése is felér egy szentségtöréssel itt, mivel a tervek mögött nincs tervezés, a hangszórók eleve nem passzolnak a dobozokba, és a megadott paramétereik sem minden esetben felelnek meg a tényleges adatoknak)
(#) ptesza válasza bigbrother hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Igy van ! És annak örülök ,hogy kezd a "köztudatban" is tudatosulni mekkora nagy balfogás ez az egész füzetke.

Marcall:

Nézz inkább szét szub hsz ügyében!

Ne válassz SAL-t! MNC is meggondolandó.

Olyan típus kell neked amit kifejezetten autóba szántak.

Vannak hozzá T-S paraméterek.

Ezek: Fs,Re,Qms,Qes,Qts,VAS

Például innen is tudsz szemezgetni.Bővebben: Link
(#) bobz válasza szergey hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Megint en vagyok. Az a fonts kerdesem lenne, hogy a hangfal oldallapjait ragasztani is kel, nem csak csavarozni? Es ha kel ragaszto, akkor az milyen legyen?
Kerlek segitsetek.
18mm vastag butorlapokat akarunk hasznalni.
(#) potenciameter válasza marcall hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Szia, ha igazán szép tekintélyes mélyet szeretnél kocsiba, akkor ne gondolkodj SAL-ban, az MNC sem túl jó, de viszont aránylag olcsó... ahogy ezt ptesza is mondta.
Szerintem ha "erős" mélyet akarsz, akkor vegyél Pioneer, vagy Kenwood autóba tervezett mélynyomót, ami aránylag olcsó a minőségéhez képest.(kb. 18000-20000ft).
És építesz hozzá egy jó kis mélyládát, és leesik az állad akkora mélyet fog nyomni.
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Csak ragasztott doboz jobb,de Lehet kombinálni is . MDF-et és natúr pozdorját Palma fa ragasztóval lehet ragasztani. Ez egy fehér eléggé folyékony anyag , nem tudom nálatok milyent fogsz kapni ,de biztosan van .

(#) Zupp87 válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
De ezeket meg is kell ám hajtani. Az autós nyomók nem kifejezetten az érzékenységükről híresek. A TDA1562 amúgy sem megbízható konstrukció sokak szerint, bár személyes tapasztalatom nincs vele. Szerintem egy 60-70W-os erősítőhöz megfelel mondjuk egy Braun.. kis (min.35l) dobozban is elég jó mélyátvitelre képes. Lehet hogy nem fogod vele megrezgetni a benzinkút panorámaablakait (lásd egyik jutubos videó), de autóban szerintem pont elegendő mélyet tudna szolgáltatni. Szerintem az sem frankó, ha nem, vagy hullámozva, torzan, moduláltan hallod a frekvenciatartomány többi részét, akkora a mélyhangok intenzitása. Én már ültem ilyen autóban. És személy szerint nem tetszett. Kint persze más volt a helyzet.. de alapesetben bent ülsz a kocsiban. Ha meg szabad teret akarsz hangosítani, vegyél egy transzportert és pakold meg PA nyomókkal.. Azoknak még a hatásfoka is jobb
(#) bobz hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Azt hiszem tudom melyik ragasztorol beszelsz. Valamikor volt valami hasonlo ragasztom itthon. A parkettat ragasztottak vele. CSak a fater kidobta. Az a ragaszto olyan eros volt mintha osszeszogeltek volna a fat.
Nagyon szepen koszi a tanacsot.
Szigetelesnek rendes uveggyapotot(uvegvattat) fogunk hsznalni. Olyan 50mm vastag lapokban lattam eleg jo arban. A melyhangszorokba ezeket fogjuk bepakolni minden oldalra 50mm vastagon purhabbal felragasztva.
Azt nem tudom hogy a kozephangfalba milyen vastagon kene. kb 80 literes lesz a doboz es zart. Az elozoleg mutatott hangszoro fog kerulni bedobozolasra. hozza kerul 1 kb 45W-os magassugarzo.A hangfal ket oldala nem parhuzamos lesz hanem kicsit 3szogben fog menni. Igy kisebb az eselye hogy allohullamok keletkezzenek a dobozban. Mi a velemenyed az alabbi dolgokrol?
meg 1 nagyon fontos kerdes. A nagyhangfalhoz milyen minimalis vastagsagu kabelen kel elvezetni a hangot az erositotol? mi kb 4negyzetmilimeteres drotra gondoltunk. vagy az tul sok? 100W-os 4ohm-os erosito fogja hajtani. A hangszoro 8ohmos, igy csak 50W jut ra. Ha nem tevedek. Sajna az elektronikaban tulnagyon nem vagyok jartas. De a haverom nagyon vagja a dolgokat.
(#) Bassmester válasza kopaszs hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Semmiképpen ne rakj különböző mélynyomókat egy közös légterű ládába. Az ígéretesebbnek látszó darabból építs egy ládát.
(#) marcall hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Estét!

Szeretnék a segítségeteket kérni!
Csinálok egy 2x70w erősítőt.Ehhez szeretnék házilag csinálni egy hangfalat mondjuk egy 3utast!
Belinkeltem a somogyi egyik tervét de a hsz-ekből kiderült,hogy az csak "olyan" terv ami nem vmi jó!
Kb. olyan 140/110W hangfal terv kellene!
Esetleg ha vkinek van komplett terv hangszórókkal együtt akkor azt meg hálálnám!!

előre is thnx
Üdv Orosz
(#) potenciameter válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Igen, egy 70w erősítőhöz megfelel. De én azt írtam h ha komoly mélyet akar akkor vegyen pioneert.
(#) potenciameter hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Szerintetek melyik jobb: -Mac audio 300/1000watt, 4ohm, 20-500hz, 87dB, 30cm

vagy
-Kenwood 200/400watt, 4ohm, 28-400hz, 90dB, 30cm
(#) Action2K válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Kenwood! Kétszer akkorát szól. :smoke: Kb.
(#) szergey válasza bobz hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„Nem szorul javitasra. Az a csik az nem repedes rajta, hanem a gyari osszetetele a membrannak.”

Pedig ilyet nem lehet meríteni.

A 20W a reális, se elektromosan, sem mechanikailag nem tud többet kezelni, mindegy, milyen erősítővel üzemel.

Gitárhangszóró, tipikusan nagy kiemeléssel középtarományban.
(#) szergey válasza szucsi57 hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Nincs a HS200 hangszórói helyére semmi kapható, az eredeti javítható. A mélyközéphez a TVM 200-as füles kosarasai vannak közel, a középhez a H1320.
Következő: »»   207 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem