Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - USB - PC projekt
 
Témaindító: JohnyBravo, idő: Szept 26, 2006
Lapozás: OK   17 / 55
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Hibaüzenet? (Szerinted látnokok vagyunk!? )
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Idézet:
„Átállítottam az MPLabot C18-ra.”

Ez számomra értelmezhetetlen. A projekt viszi magával az információt, hogy milyen fordítót használ.

Idézet:
„Megnyitottam a projekteket. egyiket sem tudom lefordítani.”

Úgy tűnik, hogy hosszú türelemjáték lesz. Sorban be kell állítani az elérési útvonalakat, szükség esetén a forrásállományok lelőhelyét is (pl. nálam a linker nem ott van, ahol keresi...).


A kapcsolási rajz amúgy hibás: nem 470 pF, hanem 470 nF kell a VUSB-re. MCLR-re inkább 10 kOhm kellene. VDD-re 100 nF kell (minkettőre, külön-külön). A Vbus (USB csatlakozón jövő 5V-ra) emellett egy 10 µF is jó volna (nagyobbat nem illik!).
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Idézet:
„Hibaüzenet?”

Include állományokat nem találja.
Az egyszerű útvonalbeállítás nem elég, mert relatív útvonalak is vannak bedrótozva, úgyhogy fel kell térképezni, hogy mit honnan akar ágaztatni.
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Nem néztem, mert nem sok időm van most, de nem lehet, hogy pár szükséges fájl hiányzik? Nem ez lenne az első, amit látam... Persze lehet, hogy csak be kell állítani, ahogy mondod!
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Tehát ha én megnyitom a projektet akkor az a saját beállításait használja? Én a projekt menüben a "Select language toolsuite" és a "Set language tool locations" -ban állítottam, hogy C18 compilert használjon.
(#) frecsko válasza watt hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Szia Watt! Ha lenne hibaüzenet szerinted nem írnám le?!
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
"Select language toolsuite" - ez fölösleges
"Set language tool locations" - ez meg nem arra való.

A már megnyitott projektben a Project -> Build Options -> Project -> Directories menüben kell beállítani az include-ok könyvtárait (ez lesz a türelemjáték!), az MCC18 library és esetleg a linker könyvtár útvonalát.


Utóirat: Na, egyszerűbb, mint gondoltam! Csak a telepítési útvonalat kellett helyesen megadni Include könyvtárnak:
C:\SIXCA\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc

Ehelyett gyárilag valami más volt bedrótozva, azt nem szerette. Most minden mást kitöröltem (az include könyvtárak útvonalai közül), és lefordult.
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Volt már ilyen a történelemben...
Egyébként a megoldás megvan ahogy olvasom, de elég nehéz elhinni, hogy nem írt ki semmit. Mindegy is...
(#) frecsko válasza watt hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Töri tanárnak kellett volna menned Watt mester
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Én a mának élek és baromi gyenge voltam humánból!
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
És hol találom az Include könyvtárnak a telepítési útvonalát, a Directories menüben?
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Én itt keresném....

MPLAB.png
    
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„És hol találom az Include könyvtárnak a telepítési útvonalát, a Directories menüben?”


Telepitesi? Mar sikerult teljesen ossze zavarnotok Most akkor meg nincs feltelepitve sem, vagy eleresi utvonalra gondoltatok?
(#) poznamokus hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Építettem egy házi fejlesztőpanelt a 18F4550-el. Elsőre én marha HID Classos bootloadert töltöttem rá, fel is ismerte a gép, aztán rájöttem, hogy a Family Device kéne, lefordítom a Microchip-es firmware-t, letöltöm rá, és nem akar menni. HID-nek ismeri fel a gép, de sehogy nem sikerül róla leszoktatni, és hibákat jelez, hogy nem lett megfelelően telepítve stb. Már megint az XP csinált be?
(#) icserny válasza poznamokus hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
A Microchip FS USB keretrendszerben ott van a gyárilag előfordított bootloader (mellékeltem). Az miért nem jó? Feltétel: 20 MHz-es kvarcot, RB4-re kötött aktiválógombot feltételez. Ha ezek teljesülnek, nem kell a fordítással kínlódni.

Egyébként a fordítással sem lehet gond, ha a megfelelő linkert használtad és ha utána nem a HID bootloaderrel töltötted be.

MCHPUSB.hex
    
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Deleted file "C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\USBDAQ.mcs".
Clean: Done.
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "main.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\main.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "usbmmap.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbmmap.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "usbdrv.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbdrv.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\system\usb\usbdrv\usbdrv.c:93:Warning [2056] expression is always true
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "usb9.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usb9.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "usbdsc.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbdsc.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\autofiles\usbdsc.c:260:Warning [2054] suspicious pointer conversion
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\autofiles\usbdsc.c:260:Warning [2054] suspicious pointer conversion
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\autofiles\usbdsc.c:261:Warning [2054] suspicious pointer conversion
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\autofiles\usbdsc.c:261:Warning [2054] suspicious pointer conversion
C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\autofiles\usbdsc.c:261:Warning [2054] suspicious pointer conversion
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "usbctrltrf.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbctrltrf.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "user.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\user.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mcc18.exe" -p=18F4550 /i"C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc" -I"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "cdc.c" -fo="C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\cdc.o" -Ou- -Ot- -Ob- -Op- -Or- -Od- -Opa-
Executing: "C:\MCC18\bin\mplink.exe" /l"c:\mcc18\lib" /k"C:\USBDAQ\fw\Cdc" "C:\mcc18\lkr\18f4550.lkr" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\main.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbmmap.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbdrv.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usb9.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbdsc.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\usbctrltrf.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\user.o" "C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\cdc.o" /m"USBDAQ.map" /o"USBDAQ.cof"
MPLINK 4.1, Linker
Copyright (c) 2006 Microchip Technology Inc.
Errors : 0

MP2COD 4.1, COFF to COD File Converter
Copyright (c) 2006 Microchip Technology Inc.
Error - Source file 'C:\Nulláról a robotokig próba programok\SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550\usbdaq\USBDAQ\fw\Cdc\main.c' name exceeds file format maximum of 62 characters.
Errors : 1

Loaded C:\USBDAQ\fw\Cdc\_output\USBDAQ.cof.
BUILD SUCCEEDED: Wed Nov 25 21:46:56 2009

A végén az Errors :1 mi lehet?
(#) Norberto válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„C:\Nulláról a robotokig próba programok\...”


Na, ilyen könyvtárnevet szigorúan tiltott használni programozásnál. Ékezet nélküli és rövid mappanév szükséges!
(#) frecsko válasza Norberto hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Ez is lehet hibaforrás??
A másik bajom, hogy nem találom a lefordított hex fájlt
(#) potyo válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„A végén az Errors :1 mi lehet?”


Ott írja felette.

Hex azért nincs, mert nem volt sikeres a fordítás, így nincs miből hex-et csinálnia. Ha sikeres lesz a fordítás, akkor ott lesz az mcp meg mcw mellett.
(#) frecsko válasza potyo hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Hosszúnak találja a fájlformátumot?
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„C:/Nulláról a robotokig próba programok/SIXCA - USB Data acquisition with PIC18F4550

Ehelyett a C:/SIXCA is bőven elegendő!!!

(A backslash karaktert itt megfordítottam, hogy a fórummotor ne pampogjon miatta... Értsd/olvasd jól!)

Egyébként a fájl(ok) elérési útvonala volt túl hosszú...
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Tényleg ez volt a baja, van hex-em

C:\SIXCA\Cdc\autofiles\usbdsc.c:261:Warning [2054] suspicious pointer conversion Ez milyen veszély akar lenni?
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Nem "veszélyes"-t jelent, hanem "gyanús"-at.
De ezt így látatlanba nem lehet tudni...
(#) frecsko válasza icserny hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Gyanús?! Biztos KGB-s ügynök :violent:


Amúgy köszönöm mindenkinek a segítséget. Sikerült csatlakoznom a Laptophoz.
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Idézet:
„name exceeds file format maximum of 62 characters.
Errors : 1”

Az egész elérési út karakterhossza max 62 karakter lehet. Azért ezt még szótárból is meg lehet érteni(én sem vagyok nagy angol speaker).
Egyébként nagy marhaság ez a korlát, igazán megcsinálhatná már a microchip! A VB simán kezel bármit, ez meg szenved évek óta! Elég ciki!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Ha nem használod a COD vagy COFF (nemtudom, melyikkel van a gond) fájlformátumot, akkor nincs ez a limit. Ez valami ősrégi fájltipus lehet, akkor még nem számítottak arra, hogy valaki a családfát is bele akarja írni az elérési útvonalba. Mondjuk nekem elég minimalista az útvonalam: D:/pic/projektek/projektnév
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Idézet:
„Hosszúnak találja a fájlformátumot?”


Azt nem, de hogy lehet egy file formatum hosszu? Vajon a villamos hosszabb, mint a korkodil zoldje?

Na de felre teve a trefalkozast, irta, hogy az eleresi utvonal tul hosszu. Sajnos ez van. Jo hir, hogy SUBST paranccsal egy meghajto nevhez tudsz rendelni konyvtarat, igy nem kell atmasolnod a dolgaidat mashova, csupan az elerhetoseget kell lecsokkentened ezzal vagy mas modszerrel.
(#) trudnai válasza potyo hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
COD a ludas...
(#) frecsko válasza trudnai hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Potyo taktikáját vettem át. Csináltam a C/: -re egy mappát és abba tettem bele a projektet. Így jelentősen lecsökkent az elérési útvonal
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Idézet:
„Egyébként nagy marhaság ez a korlát, igazán megcsinálhatná már a microchip! A VB simán kezel bármit, ez meg szenved évek óta! Elég ciki!”


Ugy emlekszem a ByteCraft volt az aki kitalalta a COD formatumot -- meg Windows elotti idoben!

Most nem mernek ra megeskudni de ha COD ki van kapcsolva es COFF van hasznalva csupan, akkor mintha mukodne es nem lenne ilyen korlat, de majd megnezem pontosan. Lehet csak a PIC24H/dsPIC-tol kezdodoen oldottak meg igy, nem tudom.
Következő: »»   17 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem