Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   508 / 1681
(#) SALáta válasza Collector hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Jól néz ki, tetszik. A dvd lézer mennyire égeti a fát? 16x os íróm van ami meghalt de a dióda még jó. Nem veszélyes a visszaverődő fény?
(#) Collector válasza SALáta hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
DVD író, és egyéb látható fényű lézerek nem alkalmasak fa gravírozáshoz. Meg itt 1W-ról van szó, nem 100mW-ról. A visszaverődő fény veszélyes, ezért megfelelő szemüveg kell annak, aki dolgozni akar vele. Legtöbb esetben ez fel van szerelve valamilyen cnc gépre, és senki sem nézegeti, így nincs belőle gond.
(#) Collector válasza aderka hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Kapcsolás a legkisebb probléma, stabil DC táp + áramgenerátor.
(#) csibai válasza miklosch hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Ez nagyon kemény, ez már a buher csúcsa! Ha már dolgoztál vele megérdemelt volna még egy kis munkát.
(#) banyaiakos válasza csibai hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Első hozzászólás... Azt nézted, hogy egy 2006, februári hozzászólásra válaszoltál? Reméljük azóta bedobozolta rendesen...
(#) Pulyka hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Ki,milyen karácsonyi fényforrással rukkol elő?
(jól írom? )

Én épp egy kínai,színes rizsszemizzós,150 db-os fényfűzért szedtem szét
Minden egyes darab rizsszemről leforrasztottam a vezetéket,és karácsonyfa alakban helyezem el őket egy műanyag karácsonyfa alakban...
Így újra sorbakötöm,csak kicsit türelmetlen vagyok hozzá,de a végeredmény nagyon szép lesz.
Ha kész van jövök képekkel(max szerda este)

Jó Éjszakát
(#) marcall válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Üdv!

Lehet megcsinálom a LED-es karácsonyfát ami egyben az első vasalásos nyákkészítés is lesz persze ha megjön a héten a papír!
Meg talán csinálok egy vezeték nélküli gyertyát!
üdv
(#) tungsram válasza marcall hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Erről a vasalós módszerröl még csak hallottam de ha működik tolj már át egy E-mailt. Köszi:Tóni
(#) tungsram hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Én pedig egy teljesen új műhelyt építettem...
(#) dizi válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia nagyon tuti.
Én is régóta gondolkodom egy ilyen órában de dátum nélkűl van egy régi KÍNAI de nagyon pontos órás rádióm ennek a kijelzőjét nagyítanám fel.
Ez lehetséges?
(#) klemo86 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Na, kész lett végre a spektrum-analizátorom (audio frekvenciára). Illetve majdnem kész, még rá kell jönnöm, hogy a sávszűrők által szétválogatott jel miért együtt jelenik meg az összes sávon, mint ha szét se lenne válogatva… A kijelző panel hátulja elég gáz, de majd kap újat, ha mégegy emeletet építek hozzá (csak a kivezérlés-jelzőnek kell egy hidat építenem, meg új kijelzőpanelt, egyelőre ennyi is elég).
Ja, és a végleges tápja azért valamivel izmosabb lesz
(#) kaqkk válasza dizi hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
A baj hogy a KÍNAI órákban általában elég
csúnyán kevert digit - szegmens kivezetések vannak a kijelzőn és egy direkt ehhez tervezett meghajtó áramkör
A normál 7 szegmenses kijelzőket elég nehéz úgy bekötni ahogy ezeket a "spec" kijelzőket .
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Huh ez elég jól néz ki. Ilyen kijelzővel könnyű szépen elrendezni a ledeket (nincs szomorúbb látvány mint mikor szanaszét áll egy kupac led) Milyen kapcsolással hajtasz meg ennyit ?
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Sok ronda (de tökéletesen működő!) cuccot tettem már fel - ha más nem elrettentő példának jó volt - és most ez meghozta a gyümölcsét Volt vele rengeteg meló, mert a gyári paneltervek nem tetszettek, teljesen át kellett alakítanom az egészet (és megdupláznom), ami plusz, hogy filccel van megrajzolva az egész, és a próbapanelen a függőleges oszlopokat még nem is, de a vízszintes sorokat összekábelezni is elég durva volt… Mégegy szintet teszek majd alá, csak az LM3914-et kell behidalni egy másikkal, a kijelzőnek meg szerintem egy olyan kétoldalas panel lenne jó, amit csak a hátulján kell forrasztani (a LEDsorok miatt így lenne megoldható, és megmaradnának a tökéletes sorok-oszlopok-magasságok) 200 LED (csaltam, 20 LEDsort használtam), 100 alkatrész látszik felülről, és még 190 van az alján. Kb ennyi. Ha rájövök, mi a problémája, majd teszek fel videót róla. Csak azért ilyen fél-SMD, mert nem akartam egy ajtótáblányi nyákot csinálni neki… Ja, és azért választottam az analóg kivitelt, mert így tényleg real-time, és nekem nem csak dísznek fog kelleni, ezért az fontos. Amúgy LED-mániás vagyok
(az eredeti kerek LED-ekkel tök béna lenne, szeretem ha összefolyik a csík, és mivel itt nem élében megy, elég rövidkékszerintem, ezért szeretnék mégegy szintet alá)
(#) enree válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Köszönöm
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Ja, és ezekben a LEDsorokban az a jó, hogy sokkal homogénebb fénye van a sima 5×2mm-es LEDhez képest.
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
igyekeztem, köszi
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Helló! Nekem tetszik! Esetleg a 100 nF-ok a forrasztási oldalon, SMD talán jobb lenne de tök jó így is. Ez valami PIC-es kapcsolás mert akkor nem olyan "kis időzítő"EZ.
Én egyszer próbáltam a labortápom nyákját vasalni, csináltam vagy négy nyákot de nekem nem sikerült aztán feladtam, de hála SALátának Ő vasalt nekem egyet.
(#) vzoole hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Elkészültem a „bázisóra” teszt változatával.
Airsoft játékhoz lesz, és azt fogja mérni, hogy melyik csapat mennyi ideig tartott egy pontot.
Még kell neki valami military stílusú dobozolás és mehet is próbára.
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Elképesztően szép, és igényes munka! Csak gratulálni tudok hozzá.

Milyen nyáktervezővel tervezted?
(#) vzoole válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszönöm!

Eagle nyáktervezőt használtam (és ez életem első foto eljárással készült nyák lemeze).
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Csak azért kérdeztem, mert a vezetősávokban nem volt benne - vagy legalább is a nagy részében - a 45 fokos "törés" -és azokból való kiágazások stb.

Az az 5 lábas IC -t, illetve a tranzisztort, mi alapján tudod azonosítani? Csak azért kérdezem, mert nekem egy vödör kitermelt SMD alkatrészem van ( szó szerint ) amit vagy 50 alaplapból nyertem ki.

További jó pákaforgatást. Amper.
(#) X Sügi X válasza vzoole hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Azannyaaaa!

Nagyon jó lett! Megkérdezhetem, hogy a viákat mivel töltötted fel? Szépen eldolgoztad a tetejüket!
(#) Abukodonozo válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Nagyon pofás lett, a kézzel rajzolt panelért meg külön elismerésem! üdv. Abu
(#) klemo86 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszönöm! Itt döntöttem el, hogy ezentúl a legkisebb panelt is fotózni fogom
(#) vzoole válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Itt van pár alkatrész kódja:
BSS/alapok-3. oldal

A-E
(#) Hp41C válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Szia!

SMD Code Book

Szia
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Küld el nyugodtan amit kell vasalni, már van vasalóm és hoztam papírt is. Csak az "új" nyomtatót még nem próbáltam.
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Vzoole, Hp41C köszönöm mind a kettőtöknek!
(#) Abukodonozo válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Megértelek, amúgy én is gondolkodom egy spektrum analizátor építésében, de kezdő létemre lehet, hogy nagy falat lenne...
Következő: »»   508 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem