Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   77 / 308
(#) Remci válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Jól néz ki. Szkolko forint és hol vetted ?
(#) mex hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Ma hozta a posta:

P1060667.JPG
    
(#) bankimajki hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Ez benne a poén 8000Ft-omba és egy majdnem 2 éves samsung telefonomba került. Amúgy boltban 37000Ft.
(#) Remci válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Akkor ez jó bolt volt
(#) hapro válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Kinézetre szép. Nekem egy magyar van. Kíváncsi vagyok a minőségre. Ha szakszerűen használod, akkor baj nem történhet. Csak nem kifényezett ALU-ból vannak azok a menetfúró szárak
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Hűűha!
Szép kis páka, gratulálok!
SMD-zni akarsz?
Mibe fájt ez neked?
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Annyira égető szükségem nem volt rá, viszont néha mégiscsak jól jön.
A bolti árnál olcsóbban vettem, az összes tartozékával együtt, (páka, profil hőlégfeltétek,vákuumtoll, a táphoz kábelek, amit valószinű soha nem fogok használni). Forrpaszta, és óngolyócskák ajándékba...
A hőlégrésze működik, lehet vele dolgozni, a pákát még nem próbáltam.
Első bekapcsoláskor majd' leugrott az asztalról, mert természetesen a figyelmeztető szöveget ami a készülék tetejére volt matricázva nem olvastam el, miszerint van egy csavar amivel a diafragma pumpa van rögzitve a szállitás idejére.
Az eltávolitása után minimális rezgéssel teszi a dolgát.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Értem, én is örülnék egy ilyennek!
Ha a pumpa rögzítve volt, tulajdon képen miért rezgett?
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
A puma működés közben rezeg (ahogy például egy akváriumszivattyú is), ezért gyárilag rugalmas felfüggesztéssel van ellátva. Emiatt szállitás közben ide-oda csapódhat, megsérülhet. Ezt akadályozza meg a csavar, rögziti a doboz aljához. Igy viszont a keletkező rezgés csillapitatlanul adódik át a dobozra, és elkezd "ugrálni". Nagyon sok készüléken alkalmazzák, például mosógépeknél is.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Áhá!
Így már érthető, valószínűleg azért nem tudtam ezt, mert még sohasem volt ilyen cuccokhoz szerencsém.
Köszönöm a választ!

Üdv!
(#) Stadi válasza mex hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Kíváncsi vagyok, milyen tapasztalataid lesznek a pákával kapcsolatban. Nekem Int768 típus van, az előlap teljesen más kinézetű, de szerintem ugyanazt tudja, mint a tied. Az enyémnek a pákája nem valami jó, sőt, inkább gyatra.
(#) patexati válasza mex hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia! "óngolyócskák ajándékba" ez érdekelne! Milyen golyók BGA-hoz való tudsz valamit a vele való golyózási technikáról?
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
M3-tól M12-ig egységes a metszők külső átmérője. Így ugyan elég egyetlen hajtóvas, de ha majd valamelyik méretet kopás miatt cserélni kell újra, jön a meglepetés (új metsző és hozzá új hajtóvas is kell.) Illetve a szabvány is másról szól, de talán ez a legkevésbé fontos tény jelenleg.
(#) bankimajki válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Sokáig szeretném használni és remélem nem lesz gond a minőséggel. (Ha jó a min. akkor nem nagyon kopik.) De amúgy teljesen egyetértek veled.
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Nem tudom a "sokáig" neked mennyi időt jelent. De hidd el, ez tipikusan olyan eszköz, ami nem tart örökké (és ez nem a minőségi hiba). A menetelőszerszámok mind elkopnak, és ez nem is olyan távoli mint gondolnád. Még nagyon kedvező viszonyok között is (pl. automatákban, ahol folyamatos hűtő-kenő közeg alatti megmunkálás van, és nagyon precíz a megvezetés) egy-két műszaknál nem bírnak többet a szerszámok. Persze nem csak ez, a többi se, viszont azokat (fúrók, forgácsoló kések) elég egyszerű megélezni. A menetelő szerszámok élezése, még komoly műhelyekben is akkora kihívás, ami sokkal nagyobb költséget jelentene, mint cserélni a kopott eszközt.
Külső menetekhez éppen ezért, ahol csak lehet "pitler" fejet használnak ha már forgácsolni akarnak, amiben a dolgozó rész cserélhető és homloklapról simán síkköszörűvel élezhető. És ha már így körbedumáltam, akkor ne feledjük a forgácsolásmentes külső menetkészítést se, ami a csavargyártás alapja (mángorlás).
(#) mex válasza patexati hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Sosem dolgoztam golyócskákkal.
Kiváncsi lennék én is a felhasználás mikéntjére.
Teszek még képet a hőléghez kapott cullangokról is.
Egy profilfej már a hőlégen van.
(#) huba válasza mex hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Hasonló melegfúvom van nekem is, csak éppen más a kiszerelés, vagyis nincs rajta légáramérő, és labortáp. A pompával megjártam én is. :awink:
Ami nem tetszik főleg a pákánál, hogy fáziscsúcsban is kapcsolgatja be ki, és halványan de észrevehetően villog az asztali lámpám is.

PC160016.JPG
    
(#) mex válasza huba hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Mennyire használható a melegfúvó rész? A pákát még most sem próbáltam ki....
Ezek a kinai cuccok egykaptafára készülnek, és a légárammérő csak dizájn a kék ledvilágitásával, meglennék nélküle is.
(#) huba válasza mex hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Eddig kiforrasztásra használtam, mert nincs ónpasztám. Eddig a legkomolyabb meló egy sonyericcson joystikk átültetés volt, egyik telefonból a másikba. Mindketten túlélték. Ami nekem nincs és hiányolom a kocka szűkítő. Meg kell rengeteg türelem. Magas hőfokon félő hogy elégeted a panelt, nagy légáramnál meg a kicsi alkatrészek elrepülhetnek. SMD forrasztás profin topikban vannak nagyon jól használható videó linkek.
(#) Stadi válasza huba hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Idézet:
„halványan de észrevehetően villog az asztali lámpám is”


Az enyém ezt a légpumpával csinálja...
(#) Ballage hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Halihó!

Nem bírom ki, hogy ne mutassam meg, hogy mit kaptam az idei szülinapomra, meg mit hozott a Jézuska.

Az egyik egy szkópmérőfej, a másik meg egy csöves szignálgenerátor + hanggenerátor egyben.

Az előbbi volt a karácsonyi, mivel a párom nem merte egyedül megvenni, ezért közösen mentünk el a bótba.

Az utóbbi az utolsó börzén lett beszerezve. Meglepetésnek meglepetés volt, mert amikor kimentem, akkor még nem sejtettem, hogy vele jövök haza.

Nem volt tökéletes, át kellett elkózni, kicseréltem az RF kimeneti csatlakozót, meg egy kábelt is belül, de szerencsére nagyon rendes volt, aki árulta, mert emiatt utólag engedett az árból. Még van benne valahol egy földhurok, majd azt még megnézem, de ettől eltekintve most jól működik és nagyon szép állapotban van.
(#) Doncso válasza Ballage hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Wow, nagyon szép műszer, azt hiszem átküldöm a feleségemet továbbképzésre a párodhoz hátha kapok jövőre műszert vagy valami ilyesmit, a huga már rendbe van, tőle gyalugépet kaptam
(#) Ballage válasza Doncso hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Az sem rossz! Nagyszerű dolog, ha az embert támogatják az ilyesmiben. Majd mondom, hogy készüljön fel egy tanítványra!
(#) _ampervadasz_ válasza Ballage hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nagyon szép kis műszer!

Láttam a börzén én is élőben.
(#) Ballage válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Köszi! Nekem is egyből megtetszett, főleg, hogy már régóta vadászok egy ilyesmire. Volt egy tranyós is, de az egyrészt nem volt ilyen szép állapotban, másrészt azt lehet, hogy nem kellett volna javítgatni, ami külön élmény volt. (Nincs is jobb, amikor az anódfesz kicsit megcsipkedi a vigyázatlan ember ujját... )
(#) Alkotó hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Én nem szoktam ide irkálni, de most elég látványos változás van a műhelyemben.
Elkészült az új asztalom, ami már egyből magába foglalja az alaktérsztároló szekrényemet (jó régen csináltam már azt is), és egy oldalsó fiókos részt is.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Ha már egyszer bevált a kis rekeszek alkalmazása, akkor ma bővítettem a lehetőségeket. Most már típusonként tudom a félvezetőket szeparálni, mert a jelenlegi zacskós tárolást nagyon utáltam mindig. (Nem is olyan egyszerű ilyesmit csinálni, mint az elsőre gondolható lenne)
A kis fiókocskák egymásba csúsznak, így nem tudnak leesni egymásról. Különböző méretű kis fakkokat csináltam, ahol a legkisebb egység 25x25mm és 22mm magas. Ezt az utóbbit gondoltam egy-egy TO-92-es tokozású alkatrésznek. Most még soknak tűnik, de azért mindig megtelik minden kis férőhely.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Jó lett, gratulálok! Én is kaptam két polcot, valami hasonló van nekem is de csak ellenállásokra és egy darab mint az új fiókos tárolód, igaz az ellenállások tic tac dobozkákba vannak.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Jól néznek ki.
Már csak meg kell őket pakolni.
A legjobb a régi tároló az olyan antik darabnak néz ki.
Nem kened le valamivel a rekeszeket?
(#) kocsgab002 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia!
Nincsenek túlságosan magasan azok a műszerek? Nem kényelmetlen így?
Következő: »»   77 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem