Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   829 / 2208
(#) PetAd hozzászólása Dec 16, 2009
A belső tört le méghozzá a tövénél, muszáj újratekernem mert több kimenőm nincs, és hasonló méretű vasam se, primerre való huzalról nem is beszélve.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2009
Nekem egy 120VA-es toroid viszi a stereo 6P14P PP-t. (igaz melegszik is de bírja) Akkor neked el kell bírnia a PCL86 PP-t a 114VA-es trafónak.
(#) ferencferenc válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 16, 2009
...legközelebb szólsz....veszek neked
(#) biji hozzászólása Dec 16, 2009
Sokan írjátok, hogy van 6P14P pp-tek. Jövőre az első csövesem az lesz. Melyik kapcsolást érdemes megépíteni? Mit ajánlotok?
A héten befejezem a GU50SE-t, majd teszek fel képeket.
(#) djhans válasza biji hozzászólására (») Dec 16, 2009
Ezt neked kell eldöntened. Van az oldalon a fájlmellékletek között egy pár. Azért egy picit mindenki elfogult a sajátjával kapcsolatban Várjuk a GU-s képeket.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Dec 16, 2009
Én a tiéddel vagyok elfogult. Annak hihetetlen hangja van, meg a piccolonak is, de az SE .
(#) lpcollector válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 16, 2009
Akkor már most szóltam.
Kezdem egyre jobban megszeretni ezt a csövet...
Sajnos ez sem egy "long life" cső, így nem árt belöle itthon némi tartalék...
(#) MrBrown hozzászólása Dec 16, 2009
Sziasztok,
Na..., MOST van kész a Loctal Project.
Belevarázsoltam az SM65 kimenőket! Az ingyen vasakért ezúton köszönet djhans-nak, a maximálisan méltányos díjszabásért és a tekercselésért fleta1-nek, a doboz készítéséért és a képességért hogy tud velem együtt gondolkozni a dizájn terén pedig CIROKL-nek!
Hogy milyen a hangja? Nagy hangerőn torz mint az állat, de hogy értsétek miért nem vagyok elkeseredve, lemértem a nyomorék Tannoy-ok "mélynyomóját" és kereken 10cm
Fog az még szépen szólni az otthoni Vidi-ken
Nem beszélve arról hogy most még szedett-vedett használt csövek vannak benne. ECH21-ből van 6 vagy 8 darab vadi új amit csak ebben a projectben fogok használni, semmi sem indokolja hogy agyonhasználtakat hallgassak
üdv
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2009
Köszi, de szerintem lehetne azért jobb is
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 16, 2009
Azért remélem jobb hangminőséget produkál majd mint a ZK kimenőkkel.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Dec 16, 2009
A ZK-hoz képest olyan mintha koppanásig feltekertem volna a nem létező BASS potmétert, túlzás nélkül állítom :yes:
Beállok azoknak a táborába akik ha más nem legalább a néhány watt-os SE-knél istenítik a csöves egyenirányítást.
Persze belátom hogy 20-30-... watt-os PP-knél már nem egyszerű és szívesebben váltja ki az ember Si-vel.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 16, 2009
Azért erre lehetett számítani. Nagyobb vaskeresztmetszet, jobb minőségű vas meghozza a mélyeket (csúnya lenne ha nem) Az osztatlanságból eredő magashiány nem olyan szembetűnő ilyen kis méretekben.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Dec 16, 2009
Azért ezeknek a kis ZK-knak már gondolatban megvan a helyük egy EZ81-PCL86x2-EM84x2 projectecskében :yes:
Egyszerű-látványos-kompakt, többet majd a premieren jövő év májusa felé a "nagy" EBL project után.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Dec 16, 2009
Sőt a piccoloban (PCL86 SE) lévő tv kimenő 30Khz-en még 0dB-t tudott az 1Khz-hez képest. Az más kérdés, hogy lefelé 50Hz-től meredeken esett. Nekem már maradnak mert nem férnek bele nagyobbak
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Dec 16, 2009
Nem is igazán koncentráltam oda, de nem hallok külömbséget magasban a ZK és az SM65 három részre osztott kimenője között.
Egyébként ha nem tartanám méltó párosításnak a ZK kimenőkét a PCL86-okkal akkor az új "Piccolo" nem is születne meg, de meg fog
(#) fleta hozzászólása Dec 16, 2009
Ismeri valaki ezeket a kondikat? Az apróban azt mondta valaki, olajpapír, én úgy tudom hogy csillám kondi.
De hátha tévedtem....

Kép 132.jpg
    
(#) klemo86 válasza fleta hozzászólására (») Dec 16, 2009
Szerintem ezek olajpapír kondik mind egy szálig…
(holnap kiméregetem a PP-met, és beszámolok róla, végre lett egy kis szabad időm ebben a nagy hajtásban )
(#) lpcollector válasza fleta hozzászólására (») Dec 16, 2009
Szerintem meg gyanúsan alacsony a kapacitása ahhoz, hogy olajpapír kondi legyen, amúgy a neten "Russian mica capacitor" néven számtalan ehhez hasonló kinézetű csillámkondit találni. Valószínüleg mégis Te tudod jól.
Talán Sturbi ha előkerül többet tud mondani róla...
(#) lpcollector hozzászólása Dec 16, 2009
Találtam egy oldalt ami segítségül szolgálhat az orosz kondik beazonosításában (betüjelekkel).
Itt
A "fordító" segít, azoknak, akik hozzám hasonlóan már sokat felejtettek oroszból...
(#) Gery78 hozzászólása Dec 17, 2009
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudjátok-e esetleg, hogy egy hálózati trafót hogyan kell méretezni, ha csöves egyenirányítást szeretnék használni?

A másik amit nem értek, az, hogy az EAG erősítők hálózati trafójában van egy olyan furmány, hogy árnyékoló tekercs. Onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy Kocos kolléga volt olyan kedves, és megadta nekem a TH-211-es hálózati trafó adatait, menetszámait, és abban van két ilyen tekercs. Ennek csak az egyik vége van kivezetve, és a földelésre kell kötni. Ezt miért építették be anno a BEAG mérnökei? Mi az amit le kell leárnyékolni egy hálózati trafóban? Mi a különbség, ha beépítem ezt az árnyékoló tekercset, és mi történik akkor, ha nem építem be? Milyen hatása van ennek a kapott hangra?

Üdv: Geri
(#) Gery78 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2009
Szia Doncso!

Szerintem elég lesz az SM85a, hogyha 114VA-es az a mag. Az EAG AE211-nek 90VA-es a teljesítményfelvétele teljes kivezérlésnél, és ebben nem csak ECL86 csövek vannak, hanem mások is. Szerintem a varázsszemet is kibírná, ha a többi cső helyett a PCL86-ok mellé beteszed a varázsszemet. Van hozzá a gyári leírás, ebben találtam meg az infót.
A PDF fájl jelszóval védett: elektroncso.hu
Szóval szerintem jó lesz az a trafó. Remélem tudtam neked segíteni.
Szia: Geri

EAG AE211.pdf
    
(#) Doncso válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 17, 2009
Szia, lehet én vagyok vaksi, de a PDF-be azt írja, hogy a hálózati az M102 és a kimenő M85. Viszont jó, mert vannak menetszámok és huzalvastagságok is, de sajnos az is M102-re van.
Azért nagyon köszi a segítséget.

Szerk : Jóó, bocsi, reggel van még, elnéztem a lényeget, arra akartál kilukadni, hogy az EA felvétele 90W így az én 114-es magom elég lesz.
Oké, már leesett, csak épp most keltem és még a kávémat szürcsölöm.
Üdv és köszi.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2009
Oké, semmi titok.
(#) Gery78 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2009
Szia!

Jól van, örülök, ha tudtam segíteni! Hát igen a reggeli kávé nekem is elengedhetetlen momentum az ébredéshez. Tudod ahogy Garfield mondja: Nincs kávé, nincs munka...
Én is gondolkodom, hogy átalakítom az EAG EA-782/a-kat sztereora, és olyan kapcsolásra, mint a 211-ben van. Akkor nekem is kelleni fog egy új hálózati, ami az eredeti vasra fog menni. Ezért is néztem utána a teljesítményeknek, hogy rá fog-e férni az eredeti vasra, és a 211-es is ECL86-tal működik. Aztán eszembe jutott hogy néhány oldallal előrébb olvastam, hogy Te is ezzel küzdesz, hogy PCL-lel szeretnél építeni erőlködőt, és gondoltam megörvendeztetlek a jó hírrel.
Még a Kandón mondta egy előadáson Dőring tanár Úr, hogy ha nincs otthon olyan alkatrész ami a kapcsoláshoz kell akkor ott rohad el az egész... Úgyhogy hál' Istennek jó mindkettőnk trafója, és van is itthon...

Szia Geri.
(#) biji hozzászólása Dec 17, 2009
GU50 SE
Az alj lemez most van lefestve, szép pirosra, befejezettnek tekintem.
(#) Doncso válasza biji hozzászólására (») Dec 17, 2009
Eszméletlen jól néz ki, gratulálok. Milyen a hangja?
Üdv.
(#) biji válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2009
Köszi, nincs összehasonlítási alapom , ez az "első" csöves amit hallottam. Nekem tetszik. Nincs az az érzékeny fülem, erőműben dolgozom.
(#) mark.budai válasza biji hozzászólására (») Dec 17, 2009
Szép lett, gratula!
A toroidon az a panel kettős szerepű? (Azzal is fogatod le?)
Az a műszer ott áramot mér? Vagy kivezjelző? Anódfesz mekkora, a csöveken hány mA-t állítottál be?
(#) zolika60 válasza biji hozzászólására (») Dec 17, 2009
Ez igen! Gratulálok!
(#) biji válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 17, 2009
Köszönöm a Zoltánoknak is. Köszi Márk, nem kettős szerepű, van alatta egy erősebb bakelit lemez is. 300VA-es a hálózati trafó, elég nehéz.A műszer anódfeszültséget mér, 60mA az anódáram.
Következő: »»   829 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem